Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 czy przytulanie dziewczyny to grzech?
 |  Wersja do druku
jakub
 lipiec 18 2008 20:52  (Czytany 14335 razy)  
Forum

Status: offline

no właśnie - chodzi mi o to że dziewczyna siedzi na kolanach u chłopaka a on obejmuje jej biodra lub dotyka jej kolana lub ud . nie chodzi mi o grzeszne myśli jakie przychodzą wtedy do głowy ale o to czy sama taka postawa jest grzeszna??

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 lipiec 18 2008 21:11   
Forum

Grzechem jest nieprzytulenie dziewczyny gdy tego potrzebuje.

A tak poważnie, przytulenie to jest rodzaj okazywania dobra, a nie zła.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
jakub
 lipiec 18 2008 21:29   
Forum

chodzi mi to że dana dziewczyna podoba się dla danego chlopaka no i się spotykają często no i po pewnym czasie ona siedzi mu na kolanach a on dotyka jej bioder bądź smukłego brzucha lub ud - wiem że mogą się wtedy pojawić brzydkie myśli ale chodzi mi o postawę - albo gdy dziewczyna siedzi na kolanach chłopaka w sposób "twarzą w twarz" .

powiedzcie szczerze bez jakichś żarcików

===

Profil   Email 
 Cytat 
Krzysztof
 lipiec 18 2008 21:44   
Forum

A sumienie masz?

===

Jestem katolikiem!

Cytat 
jakub
 lipiec 18 2008 22:10   
Forum

mam sumienie ale jeżeli jest to grzech to jaki?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 lipiec 18 2008 23:33   
Forum

chodzi mi to że dana dziewczyna podoba się dla danego chlopaka no i się spotykają często

Jeśli się często spotykają to znaczy, że coś zaczynają czuć, a nawet już czują do siebie.

no i po pewnym czasie ona siedzi mu na kolanach a on dotyka jej bioder bądź smukłego brzucha lub ud

Więc jak i coś czują do siebie, czują jak chłopak do dziewczyny i jak dziewczyna do chłopaka. To zrozumiałe, że z czasem pojawi się i czułość i namiętność nawet. Jeśli oboje coś do siebie czują i się godzą na tego typu pieszczoty to nic w tym złego.
Gorzej jakby zezwalała każdemu bo to lubi, ale jak komuś wyjątkowemu, tylko jemu, to co innego.

wiem że mogą się wtedy pojawić brzydkie myśli ale chodzi mi o postawę

Myśli to jedno, chemia już wtedy szaleje, więc to nic złego. Ważne co z tym robisz.

albo gdy dziewczyna siedzi na kolanach chłopaka w sposób "twarzą w twarz" .

Też nic w tym złego i to obojętne czy sobie patrzą głęboko w oczy, czy całują, czy nawet liżą nie tylko w usta.

To nic złego jeszcze raz powtórzę. Czułość i namiętność to jedna z cech nieodłącznych jakie w związku są. Ale jeśli będzie się dziać za szybko może się ona później zrazić. Jeśli za wolno, może dziewczyna zrozumieć, że się chłopakowi nie podoba, albo chcącym tylko przyjaźni. A jak oboje tego chcą to jest okey. I nie mówię tutaj szczególnie o seksie tylko ogólnie.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
Robert
 lipiec 19 2008 10:00   
Forum

Oczywiscie, ze nic w tym zlego. Wyobrazasz sobie, ze usiadzie ci na kolanach dopiero po slubie, bo wczesniej to nie wypada?? A przed slubem co? bedziecie sie spotykac tylko w bibliotece i rozmawiac o wierszach? W ten sposob mozna sie pozegnac ze znalezieniem partnerki. Trzeba wczesniej pokazac swoje uczucia, przytulac, calowac. Nie popadajmy w paranoje...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 lipiec 19 2008 20:44   
Forum

Quote by Adeen: A sumienie masz?

Rozumiem ze sumienie to wg Ciebie głos boga kóry mówi co jest dobre a co złe.

powiedzmy ze dla bandyty lub złodzieja sumienie powie: ukradnę samochód albo zabije tego człowieka i zjem go.

czy to wina boga ze oni wtedy znajdują sie w wiezieniu?
przecież dla nich to są dobre myśli.

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
jakub
 lipiec 19 2008 21:21   
Forum

nie no nie zgodze się z BLyy na temat tego że całowanie się to niejest grzech bo jest grzechem.

natomiast właśnie nie wiem czy czy takie coś jak dotykanie przykładowo brzucha czy ud to grzech - w końcu to nie są intymne miejsca takie jak tyłek etc.

wg mnie to dotyk brzucha czy ud to to samo co dotyk ramion etc. tylko nie wiem jak patrzy na to Kościół.

a z moim sumieniem jest tak że ostatnio jest za bardzo "wyczulone " - tak mi się zdaje więc proszę o opinię wierzących - w końcu po to to forum jest żeby uzyskać odpowiedź a nie żebym czytał o sumieniu

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 lipiec 19 2008 23:02   
Forum Moderator
Moderator

Nie wiesz co jest grzechem?? Wszystko to co wstydzilbys sie zrobic przy Twoich rodzicach

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 lipiec 19 2008 23:02   
Forum

ty juz zaczynasz popadać w paranoję. idz do psychologa. juz niefdługo zobacze takie posty jak:

czy całowanie krzyża w kościele to grzech ciężki?
czy zamykanie oczu to grzech ciężki?
czy to ze daję komuś daję rekę witając to grzech ciezki??
czy to ze widzę ciocię to grzech ciezki?

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
karol_dabrowski
 lipiec 19 2008 23:29   
Forum Moderator
Moderator

Myślę że zależy jaką masz motywację - jeśli tego typu zachowania nie sprowadzają Cię gdzieś na manowce, przytulenie, dotyk wiąże się z okazaniem uczucia, potrzebą bliskości to nie ma grzechu, jeśli sobie dotykasz żeby uzyskać jakieś doznania i to prowadzi Cię do dalszych erotycznych zachowań to jest grzech. Myślę że powinieneś się troszkę wyluzować - kościół nie da Ci odpowiedzi na wszystkie pytania - co można dotykać a co nie można, masz sumienie by oceniać jakie owoce przynoszą konkretne zachowania i sam ocenisz gdzie jest Twoja granica - myślę że o to chodziło Adenowi.
Zdrówka

===

Profil   Email 
 Cytat 
jakub
 lipiec 23 2008 10:02   
Forum

no jeżeli dziewczyna podoba się to nie jest to złe?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 lipiec 23 2008 13:08   
Forum Moderator
Moderator

Quote by murarz24: no jeżeli dziewczyna podoba się to nie jest to złe?

Jeżeli to krępuje ciebie, dziewczynę, czy otoczenie to nie jest to OK.
Okazywanie czułości samo w sobie nie jest niczym złym, wręcz pożądanym, gdy robisz to ze wzgledu na bliską ci osobę. Czerwone swiatełko powinno się zapalić, gdy owa czułość idzie troche za daleko lub okazujesz ja ze względów egoistycznych.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Artrosis17
 lipiec 28 2008 10:31   
Forum

Zależy w jaki sposób okazujemy to "dobro". Jeżeli dziewczyna tego nie chce, a Ty to robisz to nie jest dobrze. Bez uczucia nie ma związku, a po co bawić się w jakieś dotykanie, skoro to niczemu nie służy Chyba tylko niepotrzebnemu, czasami wręcz krzywdzącemu podnieceniu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,38 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości