Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
  Męczennicy
 |  Wersja do druku
tadeusz
 lipiec 19 2008 13:49  (Czytany 2584 razy)  
Forum

Status: offline

Sw Inkwizycja byla jednym z grzechow Kosciola , ale nie mam zamiaru tego tematu "walkowac".
Chodzi mi o tych co oskarzeni o herezje gineli w mekach , czesto z imieniem Boga na ustach . Czy Kosciol zaliczyl ich do meczennikow? Nie mowie o zaliczeniu w poczet swietych ( bo tych mamy 3 walizki i plecak) a chodzi mi o jakakolwiek rekompensate moralna

===

Tylko pytania moga byc proste ......niestety

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 lipiec 20 2008 23:13   
Forum

Petroniusz,

1. Zamachowcy-samobójcy giną z imieniem Boga na ustach. I? Mnich Barsauma walczył w imię dobra Kościoła - i? Nawet szczera wiara to jeszcze nie wszystko.
2. Rekompensata moralna... w jaki sposób to widzisz?
3. Zaliczyć w grono męczenników... za co?

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 lipiec 21 2008 00:19   
Forum Moderator
Moderator

Moze dlugo mnie nie bylo, ale to nie powod, zeby Albercik stosowal slowa powszechnie uwazane za obrazliwe...

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 lipiec 21 2008 00:28   
Forum

Maxurd, ale z tego ładny wątek mógł wyjść! Po ocenzurowaniu, rzecz jasna, ale mimo to!

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 lipiec 21 2008 08:08   
Forum

Quote by petroniusz100: Sw Inkwizycja byla jednym z grzechow Kosciola , ale nie mam zamiaru tego tematu "walkowac".
Chodzi mi o tych co oskarzeni o herezje gineli w mekach , czesto z imieniem Boga na ustach . Czy Kosciol zaliczyl ich do meczennikow? Nie mowie o zaliczeniu w poczet swietych ( bo tych mamy 3 walizki i plecak) a chodzi mi o jakakolwiek rekompensate moralna

Moze sie myle (jesli tak to prosze mnie poprawic) ale czy mianem "swoich" menczennikow KRK nie okresla osob, ktore poniosly menczenska smierc w imie swojego Kosciola (a nie z jego powodu)?

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
albert1972
 lipiec 23 2008 21:44   
Forum

zdaje się że ktoś skasował moją odpowiedź.Szkoda że nie napisał dlaczego...

===

Profil   Email 
 Cytat 
albert1972
 lipiec 23 2008 21:52   
Forum

że co? że słupnik siedział na słupie 40 lat to jest obraźliwe? Dla mie i wielu psychiatrów byłby na dziś kwalifikowany do leczenia a nie do świętości. To że dziś już stracił ten status w krk o tym dokładnie świadczy.

Do Pana moderatora.

W postach likwiduje się "słowa powszechnie obraźliwe" a nie całe posty. W tym wydaniu jest to znana w naszej historii "cenzura zapobiegawcza myśleniu"...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 lipiec 23 2008 21:53   
Forum Moderator
Moderator

A u nas lecą posty, dlatego mięsa jakby mniej

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Dezerter
 lipiec 26 2008 23:11   
Forum

Albercie- zazdroszczę ci trafiłeś do ekskluzywnego kluby (więc nie narzekaj!) - na tym forum kasują posty średnio 1 na pół roku - więc czuj się wyróżniony!

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
tadeusz
 lipiec 27 2008 19:37   
Forum

Quote by albert1972: że co? że słupnik siedział na słupie 40 lat to jest obraźliwe? Dla mie i wielu psychiatrów byłby na dziś kwalifikowany do leczenia a nie do świętości. To że dziś już stracił ten status w krk o tym dokładnie świadczy.

Do Pana moderatora.

W postach likwiduje się "słowa powszechnie obraźliwe" a nie całe posty. W tym wydaniu jest to znana w naszej historii "cenzura zapobiegawcza myśleniu"...

Dyskusja to nie targ miesny - a jezyk ojczysty potrafi oddac nie takie barwy i cienie . Trzeba tylko sie wysilic - to wzbogaca !

===

Tylko pytania moga byc proste ......niestety

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 lipiec 27 2008 20:06   
Forum

Quote by Dezerter: Albercie- zazdroszczę ci trafiłeś do ekskluzywnego kluby (więc nie narzekaj!) - na tym forum kasują posty średnio 1 na pół roku - więc czuj się wyróżniony!

hmmm... mało spostrzegawczy jesteś. ja widziałem z 50 postów skasowanych i to chyba w ciągu 2 miesiecy.

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,32 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty