Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 A co jeśli poza nami Bóg ma teżinne dzieci?
 |  Wersja do druku
albert1972
 lipiec 20 2008 21:02  (Czytany 1145 razy)  
Forum

Status: offline

Szczególnie zwracam się do "prawowiernych" bo dla nich temat który zaczynam jest wręcz nierealny.
Mam proste pytanie. Jakie jest Wasze stanowisko na temat istnienia innych dzieci Boga poza człowiekiem? Dosłownie chodzi mi o inne cywilizacje na innych planetach czy światach. Jeśli sam Bóg istnieje w innym dla nas wymiarze to możliwa jest też egzystencja innych "dzieci bożych" w innych wymiarach. Może też istnieć na innych "układach słonecznych" w tym samym wymiarze co my. Czy jesteśmy jedyną żywą planetą Boga? Tylko nie mówcie mi że jesteśmy sami bo biblia nie wspomina by jeszcze ktoś był... Biblia napisana jest na potrzeby człowieka sprzed 2000 lat. I nie wspomina też o lądowaniu na księżycu czy sądzie na Europie (księżyc Saturna)

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 lipiec 20 2008 23:14   
Forum

Moje stanowisko?
Żadne.
Na razie niczego nie wiemy o istnieniu "innych dzieci Bożych".
Jak przyleca pogadamy.
Hipotetycznie:
Po pierwsze to Bóg nie istnieje w innym wymiarze - to przesadne uproszczenie. Bóg jest poza wszelkimi wymiarami.
Po drugie Biblia nie jest tylko na potrzeby człowieka 2000 lat temu, a szerzej: Bóg objawił się w dziejach dla całej ludzkosci. Także i dla nas. Zaś co do sadu (ostatecznego czy nie) , to nie słysząłem, że ma on odbywac się na jakimś księżycu...
Po trzecie chocby istniały miliony innych światów, my na razie wiemy, że Chrystus jest Pierworodnym wszelkiego stworzeina. Że jest Alfą i Omegą, Tym do którego wszystko zmierza i któremu na koncu świata dana będzie wszelka władza, a Królestwo Jego nie będzie końca...

Czy o to ci chodziło?

(pytanie zawieszone w prożni bo chyba od jutra nie będzie mnie przez jakiś miesiąc na forum)

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Reguly
 lipiec 21 2008 08:12   
Forum

bylo np. tu
here
lub tu
here

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Marek
 lipiec 21 2008 14:06   
Forum

Albert,

Szczególnie zwracam się do "prawowiernych" bo dla nich temat który zaczynam jest wręcz nierealny - ekhem?

Łopatologicznie. Znam wielu konfesyjnych ortodoksów, według których życie na innych planetach istnieje. Wedle jednych należy ich chrzcić, według innych nie. I wielu ortodosków, którzy w pozasiemskie życie nie wierzą. I tak samo z nieortodoksyjnymi.

A wiesz dlaczego tak się dzieje?

1) Bo ten temat nie jest nierealny?
2) Bo istnienie życia poza ziemią jest tylko hipotezą, przyjmowaną na wiarę?
3) Bo generalnie konsensus jest taki, że jak się okaże, że coś jest, to dopiero wtedy Twoje pytanie będzie miało sens?

Co byś nie wybrał, zawsze trafisz! Podaj adres, zwycięzco, wyślę Ci czajnik na pedały i na gaz.

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 lipiec 21 2008 22:10   
Forum

jakby sie nowy mit spisało to by były te dzieci...

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,09 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty