Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 homoseksualizm
 |  Wersja do druku
Gość forum: gosc
 lipiec 26 2008 19:59  (Czytany 5603 razy)  

żyje w związku homoseksualnym, jestem wierzący,i na pewno Bóg mnie kocha takim jakim jestem. takim mnie stworzył. kościół oczywiście bardzo przeciwny homoseksualizmowi, dlaczego? kościół poucza miłość miłość i jeszcze raz miłość. a gdy ta miłość jest i do tego tak piękna jakiej ja doznałem i jaka darzę mojego partnera, to tego nie akceptuje. dziwne?  kilka lat temu zamieściłem ogłoszenie na portalu dla homoseksualistów , dostałem jakieś 30 odpowiedzi. z czego 5 było od księży, to raczej duży procent. księża zawsze podkreślają " ze względu na funkcje jaka pełnię proszę o 100 % dyskrecji, więc dlaczego publicznie opowiadają się przeciwko związkom  homoseksualnym. można to jakoś wytłumaczyć?

proszę o odpowiedź

pozdrawiam
Jarek

===

Cytat 
piotr
 sierpień 11 2008 15:24   
Forum

Status: offline

Dawno tu nie zaglądałem,.. ale i Tobie nikt, widzę nie odpowiedział od dłuższego czasu.
Kilka sprostowań:
1. Bóg Cie takim nie stworzył, . . . z tego, co wiem i do czego przyznaje się spora ilość homoseksualistów, lesbijek głównie stworzyły was takimi okoliczności życiowe, wykorzystanie seksualne, lub ktoś ze znajomych, kto ich wprowadził itd,.. itd,.. Obecnie, bardzo często robią to młodzi ludzi z ciekawości, bo tyle sie o tym mówi,... Psycholodzy zgadzają się, że nie jest to takie proste i wiele rzeczy może mieć wpływ na takie skłonności. Ludzie rodzą się ze skłonnościami do alkoholizmu, gniewu czy jakichś specyficznych chorób, a nikt nie usiłuje wmawiać reszcie, że to jest dobre.

2. Kościół (Bezpośrednio Biblia, Słowo Boże) uczy o miłości i nawet 100x o miłości, ale nigdy nie, że każda miłośc jest dobra. Kościół uczy również, że cudzołóstwo jest grzechem i jest złe, bez względu na to jak wielka i wspaniała jest miłość. Dziś w każdej niemal gazecie znajdziesz opisy jak cudownie jest razem różnym parom z których jedno, albo oboje mają małżonków. Wspaniałe też bywają związki przed małżeńskie i co z tego?
Kościół generalnie sprzeciwia się wszelkim seksualnym związkom poza małżeńskim, ponieważ jest to złe, a jest złe, dlatego, że kochający Bóg tak nam to przekazał.
Sprzeciwia się więc wszelkim homo związkom, poza i przed i obok małżeńskim zawiązkom bez względu na to jak 'piękna' jest taka miłość w oczach tych ludzi.
Miłość nie jest absolutem i jedynym wyznacznikiem tego, co wolno, a czego nie i dlatego kosciół się temu sprzeciwia (nie tylko Katolicki).

3. co do 'dyskrecji' oczywiście, że można to wytłumaczyć, - obłuda i tylko obłuda.
Taka sama jaką tępił Jezus w swoich czasach u faryzeuszy, mówiąc do nich: "Wy chcecie być tymi, którzy uchodzą przed ludźmi za sprawiedliwych, wewnątrz zaś jesteście pełni trupich kości". mówil też o nich "jesteście jak groby pobielane..." itd. Dotyczy to każdego chrześcijanina, bo Bóg widzi, co jest w środku i "wszystko, co robiliście w ciemności, będzie ujawnione"...

===

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Maciek Janson
 sierpień 11 2008 15:33   
Forum Moderator
Moderator

1. Bog kazdego kocha kazdego czlowieka takze, nic szczegolnie nowego

2. Jest jednak roznica miedzy kochaniem kogos a stosunkiem do tego co ta osoba robi

3. Jezeli ksiadz odpowiedzial na Twoje ogloszenie w portalu takim czy innym to nie dowodzi niczego ponad to, ze tez wsrod ksiezy sa osoby homoseksualne - czy to jakas nowosc??

4. Nie ma zadnego dowodu na to, ze ksieza, ktorzy protestuja przeciwko praktykom homoseksualnym odpowiedzieli na Twoje ogloszenie - Tylko wtedy moglbys pytac o przyczyne tak dziwnego rozdwojenia

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Wojtek K.
 sierpień 11 2008 23:18   
Forum

Uwierz w miłość Bożą, która nie jest dyskryminująca dla ludzi innej orientacji seksualnej czy innego koloru skóry. Zastanów się, czy Twoje przekonania religijne są adekwatne do konwersji do któregoś z bardziej liberalnych kościołów niż KRK. Kościół Katolicki ma jednak obsesję na punkcie ludzkiej seksualności, a przecież nie to jest najważniejsze w spełnianiu Chrystusowego Przykazania Miłości. Myślę, że moja wiara mogłaby łatwo upaść, gdybym tkwił wciąż w kościele, który zagląda ludziom pod kołdrę. A dodatkowo, jeśli za "tematy teligijne" są uznawane dyskusje z osobami, które są święcie przekonane, że masturbacja to grzech - no, to już koniec, wymiękam, szkoda słów...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 sierpień 11 2008 23:35   
Forum Moderator
Moderator

Większość kościołów ma "obsesję" na punkcie seksualności. Wszyscy ewangelikalni, ogromna większość ewangelickich, katolicki, prawosławne, większość w anglikańskim.
Cos w tym jest.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Ewa
 sierpień 13 2008 01:43   
Forum

To nie sa dobre dla ucha slowa,ze ....homoseksualnosc jest nieprawoscia.
Jest niezgodnoscia.
To musi byc bardzo przykre tak uslyszec o wlasnej seksualnej sklonnosci.
Kazdy czlowiek musi sam wybrac,w tej drodze wyboru-nikt z naszych znajomych,rodziny-nam nie moze pomoc.Ten wybor-to rowniez droga jaka prowadzi nas nasze sumienie-o ile je jeszcze mamy.
Slyszalam bo sama tego w ten sposob nie doswiadczylam-ze gdy zachowuje sie post ,wstrzemiezliwosc i modlitwe o ukierowanie przez Ducha Swietego tzn. ukazanie nam jakiejs Prawdy-ukazanie nam odpowiedzi-to otrzymujemy ja-kazdy ja otrzymuje.

Mysle, ze nie my tu na forum mozemy zaswiadczyc jak to widzi nasz Pan Bog-tylko sam postaraj sie zapytac Stworce Naszego.

Wybacz mi bracie,ale nie mozna prawdziwie kochac Pana Boga i zyc w grzechu.
To sie wyklucza.Tym sie oszukuje wlasne sumienie.Postaraj sie sam otrzymac odpowiedz-modlac sie w tej intencji-zachowujac wstrzemiezliwosc-aby MOC Boza miala do Ciebie dostep.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
esteban-82
 sierpień 13 2008 15:23   
Forum

To nadzwyczaj trudny temat i zapewne trudno jest ci o tym mówić w tym społeczeństwie zatwardziałych rasistów (a wszystko w imię wiary- wiary miłości i poszanowania bliźniego).
Nie daj sobie wmówić że twoja orientacja spowodowana jest dziwnymi zabawami w dzieciństwie z wujkiem lub panem woźnym w przedszkolu. By być homoseksualistą wcale nie trzeba przeżyć jakiejś traumy w dzieciństwie (i w zdecydowanej większości tak jest).
Zakładając taki absurd za prawdziwy że bóg istnieje to masz całkowitą rację twierdząc że takim cię stworzył. Orientacja to bez wątpienia nie kwestia wyboru. Nie daj sobie wmówić że możesz się zmienić- jeżeli by tak było dlaczego nie można zmienić hetero na homo ?
Jeżeli zależało by to od naszej woli nie było by przecież problemu a jednak sie nie da. Orientacja to nie moda, styl czy coś co można propagować- acz wierzący upierają się że propagowanie tolerancji to propagowanie takiego postępowania w wyniku czego ktoś może się takim stać- co za nonsens.
Co do zaś księży homo- jak ktoś już tu wspomniał: Obłuda i tyle- jak wszystko w KRK ale i innych kościołach.

===

"Czy nie starczy, że ogród jest piękny? Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?" "Godzenie takiej sprzeczności, jak uprawianie nauki przez cały tydzień i c

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 sierpień 13 2008 17:15   
Forum Moderator
Moderator

I Esteban nas tu wszystkich oswiecil elegancko...

1. Zacznij chlopie uzywac slow zgodnie z ich znaczeniem --> Co ma rasizm do dyskusji o homoseksualizmie??
2. Jesteś pierwsza osoba, ktora w temacie zalozycielowi chce wmawiac cokolwiek -
3. "Jezeli taki absurd jest prawdziwy, ze bog istnieje..." - litości !! Mozna mowic, ze Bog, jest, albo mozna mowic, ze Boga nie ma i zadna z tych wypowiedzi nie bedzie absurdalna. Absurdalne jest natomiast mowienie, ze wieksza polowa ziemian to geje - taki przyklad zeby utrzymac sie w temacie... Dla podpowiedzi zwroce Twoja uwage na kluczowa czesc zdania konieczna dla przypisania charakteru absurdalnosci : wieksza polowa...
4. Bycie stworzonym jako gej nie zmienia absolutnie nic w stanie sprawy - seks homoseksualny to jest to samo co seks przedmalzenski czy pozamalzenski. Bog ludzi idacych do lozka z nie swoimi mezami i zonami tez stworzyl i tez ich kocha. Tylko co z tego??
5. Zamiana hetero w homo to zamiana jak najbardziej czesta. Tak powstaje homoseksualista. Czlowiek, ktory urodzil sie heteroseksualny pod wplywem przeroznych bodzcow staje sie homoseksualny - chyba, ze dokonasz nam tu naukowej wolty i dowiedziesz, ze jest to uwarunkowane genetycznie i wrodzone...
6. Co do obludy we wszystkim bylbym poprostu ostrozny

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
RJSP
 sierpień 15 2008 16:55   
Forum

Na początku chciałbym podkreślić że jestem przeciwny gejom
i najprawdopodobniej gdy bym cię spotkał na ulicy to bym cię uderzył. ALE to nie oznacza że masz sie czuć źle z tego powodu albo zacząć uważać że jesteś grzesznikiem co pisali ludzie przede mną. Moja rada to sie nie przejmować kościołem i jego hipokrytami tylko rób to na co masz ochotę, a jeśli to oznacza sex z innym facetem to sie mówi
trudno i żyje sie dalej. I jeszcze jedno mówicie że sex pozamałżeński jest grzechem ale to nie jego wina że nie ma męża tylko kościoła bo przecież kościół mu odmówił tej możliwości a później nazywa grzesznikiem. Innymi słowy hipokryzja w kościele rządzi.

Ps. Bóg cię nie kocha... Boga nie ma i nigdy nie było, więc sie nie przejmuj jeśli facet w czarnej "sukience" cię skarci czy cuś

===

Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 sierpień 17 2008 07:00   
Forum

...

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 wrzesień 11 2009 21:58   
Forum

http://www.konserwatyzm.pl/publicystyka.php/Artykul/3898/

Tak pośrednio w temacie. Polecam (((:

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
GraveTone
 wrzesień 12 2009 00:31   
Forum

Quote by: Pius

Pius, a masz jakiś artykuł, który by tak nie ociekał agresją jak powyższy? Trochę to irytuje, że konserwatyzm tak bardzo ocieka bezmyślną nienawiścią, zamiast podejść do tego ze spokojem. Tak samo wobec homoseksualizmu, czy innych spraw. Zamiast spokojnie porozmawiać, wyjaśnić co Kościół ma na myśli, to odrazu po takich wypowiedziach co w tym artykule na konserwatyzm.pl jest wszelkie zdziwienie, że coraz więcej ludzi odchodzi od Kościoła. Może mają dosyć, jak ktoś ich próbuje przekonać na siłę zamiast wysłuchać? Przepraszam za offtop, ale jednak jest trochę związany z tematem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 wrzesień 12 2009 00:44   
Forum

Quote by: GraveTone

Pius, a masz jakiś artykuł, który by tak nie ociekał agresją jak powyższy? Trochę to irytuje, że konserwatyzm tak bardzo ocieka bezmyślną nienawiścią, zamiast podejść do tego ze spokojem. Tak samo wobec homoseksualizmu, czy innych spraw. Zamiast spokojnie porozmawiać, wyjaśnić co Kościół ma na myśli, to odrazu po takich wypowiedziach co w tym artykule na konserwatyzm.pl jest wszelkie zdziwienie, że coraz więcej ludzi odchodzi od Kościoła. Może mają dosyć, jak ktoś ich próbuje przekonać na siłę zamiast wysłuchać? Przepraszam za offtop, ale jednak jest trochę związany z tematem.

Nie mam.

Ale ten artykuł się nie tyczy kościoła a Grecji bardziej...

Ja w nim nie widze agresji, ale na opoka czy mateuszu znajdziesz w stylu kotry bedzie Ci bardziej odpowiadał tyle, że nie bedzie to o grecji starożytnej ((:

===

Profil   Email 
 Cytat 
GraveTone
 wrzesień 12 2009 00:47   
Forum

Nie mam.

Ja w nim nie widze agresji, ale na opoka czy mateuszu znajdziesz w stylu kotry bedzie Ci bardziej odpowiadał tyle, że nie bedzie to o grecji starożytnej ((:

Czy możesz wyjaśnić to zdanie co pogrubiłem, bo go nie zrozumiałem, wybaczSmile.

===

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 wrzesień 12 2009 01:05   
Forum

Quote by: GraveTone

Nie mam.

Czy możesz wyjaśnić to zdanie co pogrubiłem, bo go nie zrozumiałem, wybaczSmile.

No podejrzewałem, że mój przekaz będzie ciężki do odkodowania ale nie chciało mi się silić na inny, licząc na detektywistyczne lub paranormalne zdolności potencjalnych czytelników.

Wybacz!

Chodziło mi o to, że nie znam innych tekstów o homoseksualizmie w starożytnej Grecji poza tymi zamieszczonymi w bibliografii wyżej wymienionego artykułu. Natomiast jeżeli szukałbyś tesktów traktujących ogolnie o chorobie homoseksualnej i stosunku do niego Kościoła Katolickiego polecam Ci serwisy opoka.org i mateusz.pl gdzie można je znaleźć. Myślę że teksty na tych stronach są pisane językiem który przypadnie Ci do gusty, a przynajmniej nie odstraszy.

Poza tym wydaje mi się, że podszedłem do sprawy ze spokojem ( w tekście do którego podałem link) na pewno moją intencją nie było nikogo odstraszać od Kościoła czy budzić nienawiść. Dziwi mnie to, że tekst może być tak odbierany ale (paradoksalnie?)nie dziwi mnie, że tak sie dzieje bo się już przyzwyczaiłem do takich reakcji. Dziś trzeba pisac jezykiem pół-słówek i dwuznaczności nie można nazywać rzeczy po imieniu bo staje się ksenofobem, faszystą etc. (jest o tym we wstępie w tym tekście).

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 listopad 10 2011 16:39   
Forum

Quote by: Rafi F

Większość kościołów ma "obsesję" na punkcie seksualności. Wszyscy ewangelikalni, ogromna większość ewangelickich, katolicki, prawosławne, większość w anglikańskim.
Cos w tym jest.

BTW. W moim mniemaniu, to prawie wszystkie główne religie oraz znane sekty mają "obsesję" na punkcie seksualności.

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 listopad 12 2011 04:35   
Forum

Panowie - o czym Wy tutaj piszecie!
Seksualnosc, a czystosc - to jest troka kosciolow. Nawet seksualnosc malzenska moze byc czysta albo nieczysta. Kosciolom zalezy na oddzieleniu tego co czyste od brudu i taki maja obowiazek. Ich zadaniem jest wyraznie wskazac. Sekty natomiast, moga doszukac sie w brudach nieistniejacych wartosci.
Jest tutaj zasadnicza roznica : ukierunkowanie na czystosc i ukierunkowanie na brud.
(Zakladam jednak mozliwosc istnienia sekty (ewentualnie sekt) ukierunkowanej na czystosc.)

P.S. Autorem obsesji jest szatan.

===

Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,36 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty