Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Na świecie coraz śmielej na "to" reagują...
 |  Wersja do druku
esteban-82
 sierpień 13 2008 20:01  (Czytany 2973 razy)  
Forum

Status: offline

Pojawiła się wreszcie ciekawa "reklama" zwracająca uwagę na gangrenę zżerającą kler. Pomimo ogromnego przerysowania owej reklam, czy nie nadszedł czas by zacząć głośno mówić o problemie i zagrożeniach (nawet w taki sposób) płynących ze strony kościoła (a dokładniej ze strony bożych urzędników), oraz by podjąć radykalną walkę z tą obrzydliwą (ale jakże częstą) patologią.
Sutanna i mury klasztorne nie mogą dalej stanowić ochrony dla zwyrodnialców.
http://www.wrzuta.pl/film/8PXMoIP7gD

===

"Czy nie starczy, że ogród jest piękny? Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?" "Godzenie takiej sprzeczności, jak uprawianie nauki przez cały tydzień i c

Profil   Email 
 Cytat 
tadeusz
 sierpień 14 2008 21:47   
Forum

Przed wami były legiony takich jak wy i po was przyjdą legiony. Kościół zawsze miał swoich wrogów. To właśnie dzięki nim tak pięknie rozkwitł przez te dwa tysiąclecia.To własnie dzięki krytyce tak mocno stoi.I co najmniej dwa mechanizmy obronne uruchomić potraficie:

trudno nie widzieć tego że kapłani wzkształceniem, nie tylko teologicznym przewyższają przeciętny poziom inteligencji a ta poprzeczka jest dzieki wam coraz wyzej.

Zaciekłość ataków rodzi coraz mocniejszą obronę.

Ta obrzydliwa patologia to ulamek jednego procenta w calym kosciele
Ciekawym zjawiskiem jest zapominanie przez tz. ateistow ofiar systemu opartego w koncu na tej teorii.Slabo z pamiecia?
Ciekawym zjawiskiem jest tez zapominanie przez tz. ateistow ze ten system odszedl do niechlubnej historii a KK jak stal tak stoi .
Coz psy szczekaja , karawana jedzie dalej............

===

Tylko pytania moga byc proste ......niestety

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 sierpień 14 2008 22:39   
Forum

Quote by petroniusz100: Ciekawym zjawiskiem jest zapominanie przez tz. ateistow ofiar systemu opartego w koncu na tej teorii.Slabo z pamiecia?
Ciekawym zjawiskiem jest tez zapominanie przez tz. ateistow ze ten system odszedl do niechlubnej historii a KK jak stal tak stoi .

Coz ty za rzeczy opowiadasz. Mialem cie za rozsadnego faceta, a tu nagle taka wypowiedz. Kolejna osoba, ktora utozsamia ateizm z komunizmem i to tym najgorszym...
Zreszta o jakich atakach mowisz? A czy z patologiami chociazby marginalnymi nie trzeba walczyc?

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 sierpień 15 2008 19:20   
Forum

Petroniusz, jak prosze o cie o opinie medyczna w innym watku, to cie nie ma. Ale jak trzeba palnac glupote w stylu

Ciekawym zjawiskiem jest zapominanie przez tz. ateistow ofiar systemu opartego w koncu na tej teorii.Slabo z pamiecia?

, to jestes...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
tadeusz
 sierpień 16 2008 01:23   
Forum

Widocznie wyrazilem sie nie zbyt precyzyjnie:
Ateizm istnial juz w starozytnosci i nie jest czyms nowym. Jednak nie ja utozsamiam ateizm z komunizmem . To komunizm utozsamial sie z ateizmem i tak pozostalo i nic tego nie zmieni, bo on poprostu przestal istniec.Komunizm jednak pozostawil pamiatke: Zacieklosc i nierozpoznawalnosc tego sposobu atakowania u osob mieniacych sie ateistami. Sam sposob wyslawiania sie pozostawia wiele do zyczenia
Nikt z KK nie neguje problemu; a tu czytam o zagrozeniach plynacych ze strony kosciola .Pytam: czy kosciol zmienil zasady nauczania ? Pismo Sw przestalo byc podstawa tej wiary ?
Czy kosciol nie walczy z problemem ?
Uczciwosc przy odpowiedzi na te pytania - pilnie poszukiwana
Kosciol ma byc krysztalowy, wrecz niepokalanie idacy przez wieki. Wiesz dobrze ze tak nie bylo , nie jest i nie bedze, dotyczy to w takim samym stopniu policji , prokuratury, lekarzy.Tam gdzie ludzie - tam wystepek,grzech , przestepstwo.
Ulamek jednego procenta nie upowaznia do krzyku w TAKIM stylu. Oczywiscie jesli pod plaszczykiem obrony moralnosci nie ukrywa sie innego celu.
(Juz pare lat temu zwracalem uwage ze ateisci BARDZO nie lubia byc utozsamiani z komunizmem .........
Sami jednak koniecznie chca Boga zdefiniowac wg. nauk scislych.Jakos latwo zapominaja , albo wrecz ignoruja umiejscowienie Boga pomiedzy Miloscia , Pieknem , Dobrocia - tego tez nie da sie matematycznie udowodnic. To co dla jednych jest piekne innym moze wydawac sie zaledwie " takie sobie"....) Dlatego patrzenie na wielki lan zboza z perspektywy kilku chwastow rosnacych przy drodze i na tej podstawie kwalifikowac jakosc ziarna , jest nieuczciwe !!

I jeszcze jedno - mam zbyt mocno wyrobione zdanie o samym sobie , o moich niezliczonych wadach i nielicznych zaletach , aby Twoja opinia o moim rozsadku miala dla mnie JAKIEKOLWIEK znaczenie. ;-)

===

Tylko pytania moga byc proste ......niestety

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 sierpień 16 2008 07:48   
Forum

Quote by petroniusz100: Widocznie wyrazilem sie nie zbyt precyzyjnie:
Ateizm istnial juz w starozytnosci i nie jest czyms nowym. Jednak nie ja utozsamiam ateizm z komunizmem . To komunizm utozsamial sie z ateizmem i tak pozostalo i nic tego nie zmieni, bo on poprostu przestal istniec.Komunizm jednak pozostawil pamiatke: Zacieklosc i nierozpoznawalnosc tego sposobu atakowania u osob mieniacych sie ateistami. Sam sposob wyslawiania sie pozostawia wiele do zyczenia
Nikt z KK nie neguje problemu; a tu czytam o zagrozeniach plynacych ze strony kosciola .Pytam: czy kosciol zmienil zasady nauczania ? Pismo Sw przestalo byc podstawa tej wiary ?
Czy kosciol nie walczy z problemem ?
Uczciwosc przy odpowiedzi na te pytania - pilnie poszukiwana
Kosciol ma byc krysztalowy, wrecz niepokalanie idacy przez wieki. Wiesz dobrze ze tak nie bylo , nie jest i nie bedze, dotyczy to w takim samym stopniu policji , prokuratury, lekarzy.Tam gdzie ludzie - tam wystepek,grzech , przestepstwo.
Ulamek jednego procenta nie upowaznia do krzyku w TAKIM stylu. Oczywiscie jesli pod plaszczykiem obrony moralnosci nie ukrywa sie innego celu.
(Juz pare lat temu zwracalem uwage ze ateisci BARDZO nie lubia byc utozsamiani z komunizmem .........
Sami jednak koniecznie chca Boga zdefiniowac wg. nauk scislych.Jakos latwo zapominaja , albo wrecz ignoruja umiejscowienie Boga pomiedzy Miloscia , Pieknem , Dobrocia - tego tez nie da sie matematycznie udowodnic. To co dla jednych jest piekne innym moze wydawac sie zaledwie " takie sobie"....) Dlatego patrzenie na wielki lan zboza z perspektywy kilku chwastow rosnacych przy drodze i na tej podstawie kwalifikowac jakosc ziarna , jest nieuczciwe !!

I jeszcze jedno - mam zbyt mocno wyrobione zdanie o samym sobie , o moich niezliczonych wadach i nielicznych zaletach , aby Twoja opinia o moim rozsadku miala dla mnie JAKIEKOLWIEK znaczenie. ;-)

Petroniuszu!
Pozwól, że się wtrącę.
Bardzo ładnie napisałeś i sporo racji jest w Twoim wywodzie, ale...
Jeszcze w poście wyżej zamieściłeś , takie zdanie...
psy szczekają, karawana idzie dalej...
Otóż z tym w żadnym wypadku nie mogę się zgodzić, gdyż jeżeli krytyka i odchodzenie od kościoła staje się zjwiskiem powszechnym, to jednak kościól jako instytucja powinien przemyśleć i w świetle Ducha Prawdy obejrzeć sam siebie.
Jeżeli ma być kościołem powszechnym to musi potrafić swoją ideologią powszechnie przekonywać. Jeżeli tak nie jest to jest to winą nauczania, które jest dla wielu niestrawne...
Można się zapytać dlaczego pomimo tego , że wielu z tych, którzy wierzą w Chrystusa, nie są jednak członkami Kościoła mieniącego sie być Jego ciałem, tylko szukają Pana poza jego murami?
Dzieje się tak nie nie z powodu "zła" tych wielu, lecz z powodu zanieczyszczenia duchowego pokarmu jaki kościół serwuje.
Naprawdę nieistotne jest dla istnienia kosciola tych faktycznie parę chwastów jakimi są jego niegodni i grzeszni kapłani(mam na myśli cieżkie grzechy niektorych) lecz niestety nadmiernie zmaterializowanie nauczania i położenie nacisku na zewnętrzne, zamiast na wewnętrzne.(zastrzegam się że są wyjątki i wspaniali kapłani nauczający prawdziwego Chrystua, ale na nich trudno jest trafić)
Lecz nawet tym wspaniałym kapłanom są skostniałą doktryną zwiazane ręce w nauczaniu o Duchowym Świecie i o duszy,!
Kościół musi wziąć pod uwagę duchowy wzrost ludzkosci, której duch pomimo ogromnego, wiekowego zastoju pod wpływem spadającego z nieba Światla Ducha Swiętego budzi się ze swojego snu i pragnie wiedzieć , poznawać i wznosić się do swojej Ojczyzny, którą jest Dom Ojca.
Jeżeli w dalszym ciagu w kościele(oczywiście nie w całym) będzie dominowała materialistyczna interpretacja Nauki Jezusa, kościół jako instytucja straci swoją rolę.
Nie piszę tu o kościele mistycznym , którego bramy piekła nigdy nie przemogą, gdyż On jest budowany przez samego Chrystusa w naszych sercach i jest oparty na wierze, że Jezus jest Bogiem pomiędzy ludźmi.
Kośćiół jako instytucja powinien należeć do nas wszystkich i wszyscy powinniśmy w nim móc odżywiać się duchowo,
Czy tak jest?
Czy kościół nie odpowiada swoim owcom , gdy pytają , że psy szczekają a karawana idzie dalej?... Dokąd idzie ta karawana, i kogo ze sobą bierze?
Pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Robert
 sierpień 16 2008 10:59   
Forum

Quote by petroniusz100: To komunizm utozsamial sie z ateizmem i tak pozostalo i nic tego nie zmieni, bo on poprostu przestal istniec.

Byles przez ostatnie 20 lat zamrozony, czy co? Odmrozili cie dopiero w tym roku? Komunizm nadal istnieje, a wsrod komunistycznych panstw jest np. Korea Pn. Poza tym komunizm to idea a nie twor, ktory moze przestac istniec. Nawet jesli na tej idei nie bedzie oparte ani jedno panstwo na swiecie, to przeciez kiedys moze powrocic. Nie mozesz usmiercic idei.

Juz pare lat temu zwracalem uwage ze ateisci BARDZO nie lubia byc utozsamiani z komunizmem .........
Oj jakis ty przenikliwy... To, ze komunizm moze utozsamiac sie z ateizmem, nie znaczy, ze ateizm chce sie utozsamiac z komunizmem. Tak samo jak kibole utozsamiaja sie z klubem, ale juz klub niekoniecznie utozsamia sie z kibolami. Pomysl troche...

===

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 sierpień 16 2008 11:26   
Forum

petroniusz 100

Przed wami były legiony takich jak wy i po was przyjdą legiony. Kościół zawsze miał swoich wrogów. To właśnie dzięki nim tak pięknie rozkwitł przez te dwa tysiąclecia.To własnie dzięki krytyce tak mocno stoi.
Kościół pięknie rozkwitł,ale głównie pod względem materialnym,bo jednocześnie bardzo odszedł od Boga i prawdy.Jak wynika z NT;

1 Jana 1.3...a społeczność nasza jest społecznością z Ojcem i z Synem jego,Jezusem Chrystusem.

Był to Kościół Apostolski ludzi wierzących,że Bóg jako Ojciec i Chrystus jako Syn,są w nas obecni obecni przez Ducha Świętego.Później nastąpiło stopniowe odchodzenie KK od tego prawdziwego Kościoła.Obecnego w nas Ojca zastąpił papież jako "Ojciec Święty".Syna zastąpił Jezus na krzyżu i ten eucharystyczny.Do tego doszła Maria jako Matka Boska,Matka obecnego Kościoła z jej nieprawdziwym kultem maryjnym.Obecny KK jest Kościołem Papiesko-Maryjnym i praktycznie ma bardzo mało,lub nic wspólnego z jest tym Kościołem Apostolskim pierwszych apostołów.

Coz psy szczekaja , karawana jedzie dalej............

Kościół KK stoi,ale do czasu swojego upadku zapowiedzianego w Apokalipsie.Obecnie gdyby przyszedł Chrystus na Ziemię i wytknął KK wszystkie odstępstwa od Jego nauk,to wątpię,aby KK nawrócił się ponownie do Boga,prawdy i Chrystusa.
Pytam: czy kosciol zmienil zasady nauczania ? Pismo Sw przestalo byc podstawa tej wiary ?

Dogmaty wiary KK są niezgodne z Biblią,ale na to jest potrzebny osobny temat.Najważniejsze odejście KK od Boga i prawdy,to odejście od społeczności z Ojcem i z Synem.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 sierpień 16 2008 13:35   
Forum

Oj jakis ty przenikliwy... To, ze komunizm moze utozsamiac sie z ateizmem, nie znaczy, ze ateizm chce sie utozsamiac z komunizmem. Tak samo jak kibole utozsamiaja sie z klubem, ale juz klub niekoniecznie utozsamia sie z kibolami. Pomysl troche...

Ja podam inny przykład. Generał Franco lubiał utożsamiać się z klubem, Realem Madryt. I Real Madryt nie miał nic do powiedzenia w tej kwestii. A w Realu Madryt i tak część pracowników była mu przeciwna, to ich gnębił.

A w FC Barcelonie, mimo że nie lubiał całej Katalonii, miał też swoich zwolenników.

A dzisiaj jak sprawa wygląda? Kibice FC Barcelony i inni którzy nie lubią Realu, przypinają im opaskę ludzi Generała Franco. Myślisz, że im jest miło? Myślisz że tego chcieli?

Widzisz różnice? To że komunizm utożsamiał się z ateizmem, to nie znaczy, że ateiści utożsamiali się z komunizmem. Ja ateista utożsamiam się prędzej z poglądami, jak kraje Zachodniej Europy.

A jakbyś ty się czuł gdybym każdego katolika, w tym ciebie nazwał wprost moherem, rydzykiem czy inkwizytorem? Powiesz, że to nie prawda, no widzisz. Ja też powiem, że to nie prawda, bo nie jestem komunistą. A krytykować kościół może każdy, mam wrażenie że mylisz pojęcia. Krytykować to nie znaczy atakować. Bo ja nie chce by kościół przestał istnieć, chce tylko by w Polsce zmieniło się parę rzeczy dotyczące państwa i kościoła, mam prawo mieć takie poglądy i je głosić, każdy może głosić swoje poglądy. I nie masz prawa nazwać mnie komunistą.

Pozdro

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
eviva
 sierpień 16 2008 15:40   
Forum

petroniusz 100

Kościół zawsze miał swoich wrogów. To właśnie dzięki nim tak pięknie rozkwitł przez te dwa tysiąclecia.To własnie dzięki krytyce tak mocno stoi.
W objawieniach przekazanych w ostatnich czasach przez Boga,Kościół jest bardzo mocno krytykowany,jak np w przekazie do s.Gabrieli z 19.IV.2005 r.Podaję niektóre fragmenty:

Jestem wszechobecnym Bogiem, który mieszka w każdym człowieku i we wszystkich formach życia na ziemi, w całej nieskończoności. Nie jestem Bogiem skostniałych tradycji, nie jestem Bogiem dogmatów i rytuałów, nie jestem Bogiem, który ludzi uzależnia i związuje groźbami ze sztuczną pogańską religią.

Ten, kto oddaje hołd kościelnym instytucjom i przyklaskuje tym, przez których szatańskie struktury władzy wyrządziły spustoszenie w duszach ludzi, zaprzedał swoje myślenie i swój rozum temu, który nadużywa nauki Jezusa, Chrystusa, a zatem jest przeciwny współrządcy niebios, przeciwny Mojemu Synowi, Jezusowi, Chrystusowi.

Jezus, Chrystus, nauczał między innymi ludzi, żeby udawali się do cichej izdebki i zamykali za sobą drzwi, aby w ciszy modlić się do Tego, który mieszka w świątyni z krwi i kości, w duszy każdego człowieka. Ten, kto udaje się do domu z kamienia, nazywanego kościołem, pełnego pompy i przepychu, nie modli się z całego serca i ze wszystkich sił do Mnie – nawet wtedy, kiedy przy tym wypowiada Moje imię.

Kim jest ten tak zwany „ojciec święty”, który ma być na ziemi Moim „namiestnikiem”? Jest on głosicielem dogmatów, który przeinacza proste słowa Jezusa, a zatem popełnia zdradę wobec nauki Jezusa, Chrystusa.

Jezus nauczał, że jedynie Bóg, którym Ja Jestem, jest święty, i że człowiek nikogo nie powinien nazywać „ojcem na ziemi” poza tym Jednym, który jest w niebie i którym Ja jestem w słowie dawanym poprzez usta proroków. To, co dzieje się zdrożnego na tym świecie, łącznie z tym, co popełniają przedstawiciele kościelnych instytucji i ich zwolennicy, ziemia stopniowo zakryje.

Moje Słowo jest prawdą. To, co Ja objawiłem tym ludziom, którzy odbierają Moje słowo sercem i rozumem, stanie się. Przedstawiciele kościelnego aparatu władzy, do którego czują się przynależni przede wszystkim możni tego świata oraz owce, które nie ośmielają się samodzielnie myśleć, które wszystko akceptują, co żądni władzy kościelni zwierzchnicy poprzez swoje dogmaty inscenizują, rozpoznają najpóźniej w zaświatach jako dusze, że nie uwielbiali Mnie, Boga od wieczności po wieczność, lecz bożków, którzy prezentowali się w owczej skórze i wplatali w jej wełnę Moje imię. Jest to antychryst, który pławi się w bogactwie, podczas gdy ludzie umierają z głodu.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,14 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty