Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Mitologia chrzescijanska
 |  Wersja do druku
Arek_Sz
 sierpień 26 2008 14:34   
Forum

Status: offline

Bóg jest wszechmocny, lecz "kiwając by palcem" zaprzeczyłby sam sobie, bowiem dał on szatanowi wolną wolę i może on decydować i byłoby to złamaniem obietnicy, którą Bóg dał także ludziom... Bóg mógłby kiwnąć palcem i nikt by nie grzeszył, ale nie - Bóg dał nam wolną wolę i nie chce nam jaj zabierać...

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 sierpień 26 2008 16:00   
Forum

Wszechmoc Boga polega na sile Miłości.
Zło zostanie zwyciężone miłością tak jak obiecuje Biblia, a nie przemocą!
Bóg nie po to stworzył nas do wolnego rozwoju naszego ducha, aby przemocą wprowadzać swoje Prawo.
To my gdy zdobędziemy niezbędne doświadczenia, sami uznamy że Boskie Prawo jest Doskonałe.
pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Bartosz
 sierpień 26 2008 18:56   
Forum

Bóg jest wszechmocny, lecz "kiwając by palcem" zaprzeczyłby sam sobie, bowiem dał on szatanowi wolną wolę i może on decydować i byłoby to złamaniem obietnicy, którą Bóg dał także ludziom... Bóg mógłby kiwnąć palcem i nikt by nie grzeszył, ale nie - Bóg dał nam wolną wolę i nie chce nam jaj zabierać...

Mam wrażenie, że nie rozumiesz co ja pisze. Czy ja gdzieś przeczyłem wolnej woli danej od Boga? Przecież Samael odszedł, stał się upadłym, z własnej woli odsunął się od Boga. Więc wolna wola jest.

Co do Edenu, to Samael tam wstępu nie miał, takie było prawo Boga, widocznie prawo Boga nie jest doskonałe skoro nie jest egzekwowane. Bóg mógł stworzyć coś w rodzaju "powłoki" co nie udostępniła by dostęp Samaela do Edenu. I to w żaden sposób nie ogranicza wolnej woli, wolną wolę ma każdy anioł. Wolna wola to nie róbta co chceta.

Bóg nie po to stworzył nas do wolnego rozwoju naszego ducha, aby przemocą wprowadzać swoje Prawo.
To my gdy zdobędziemy niezbędne doświadczenia, sami uznamy że Boskie Prawo jest Doskonałe.
pozdrawiam

Przykład Samaela pokazuje, że prawo boskie nie jest doskonałe.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
matejanka
 sierpień 26 2008 19:35   
Forum

Mam wrażenie, że nie rozumiesz co ja pisze. Czy ja gdzieś przeczyłem wolnej woli danej od Boga? Przecież Samael odszedł, stał się upadłym, z własnej woli odsunął się od Boga. Więc wolna wola jest.

Co do Edenu, to Samael tam wstępu nie miał, takie było prawo Boga, widocznie prawo Boga nie jest doskonałe skoro nie jest egzekwowane. Bóg mógł stworzyć coś w rodzaju "powłoki" co nie udostępniła by dostęp Samaela do Edenu. I to w żaden sposób nie ogranicza wolnej woli, wolną wolę ma każdy anioł. Wolna wola to nie róbta co chceta.

pozdrawiam
Przykład Samaela pokazuje, że prawo boskie nie jest doskonałe.

Blyy!
na litośc Boską to są przecież mity , które mają nam coś zobrazować, a nie obiektywna rzeczywistość
pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Bartosz
 sierpień 26 2008 19:53   
Forum

Blyy!
na litośc Boską to są przecież mity , które mają nam coś zobrazować, a nie obiektywna rzeczywistość
pozdrawiam

Czy Jezus umarł za grzech pierworodny?

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
Arek_Sz
 sierpień 26 2008 20:40   
Forum

Nie bo jest on zmazywany poprzez chrzest, ale umarł za wszystkie inne grzechy wynikające z niego...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 sierpień 26 2008 20:48   
Forum

Nie bo jest on zmazywany poprzez chrzest, ale umarł za wszystkie inne grzechy wynikające z niego...

Z niego? Czyli z mitu. Jezus umarł za grzechy wynikające z mitu?

===

Cytat 
matejanka
 sierpień 26 2008 21:41   
Forum

Blyy!
pozdrawiam

Jezus umarł dla naszego zbawienia , a nie za grzech pierworodny, skąd taki pomysł?
pozdrawiam

===

Cytat 
Bartosz
 sierpień 26 2008 21:53   
Forum

Wiem, że za zbawienie, ale by móc go dostąpić, musiał umrzeć za grzechy.
„Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata” (Jana 1:29).

Czyli grzechy które wywodzą się z grzechu pierworodnego. Grzech pierworodny nie jest tożsamy z grzechami za jakie umarł. Gdyż zdolność do grzeszenia człowiek zyskał poprzez grzech pierworodny. Jezus umarł właśnie za nasze grzechy, które wywodzą się z grzechu pierworodnego.

===

Cytat 
matejanka
 sierpień 26 2008 22:24   
Forum

Quote by BLyy: Wiem, że za zbawienie, ale by móc go dostąpić, musiał umrzeć za grzechy.
„Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata” (Jana 1:29).

Czyli grzechy które wywodzą się z grzechu pierworodnego. Grzech pierworodny nie jest tożsamy z grzechami za jakie umarł. Gdyż zdolność do grzeszenia człowiek zyskał poprzez grzech pierworodny. Jezus umarł właśnie za nasze grzechy, które wywodzą się z grzechu pierworodnego.

Blyy!
To co napisałeś wskazuje na to że uważasz , że Bogu do czegoś była potrzebna śmierć Syna, aby mógł nam przebaczyć nasze grzechy, a to jest fałszywe przekonanie.
Śmierć Jezusa była wyłącznie nam potrzebna, a nie Bogu.
pozdrawiam

===

Cytat 
Ewa
 sierpień 27 2008 00:06   
Forum

Quote by matejanka:
Blyy!
pozdrawiam

Jezus umarł dla naszego zbawienia , a nie za grzech pierworodny, skąd taki pomysł?
pozdrawiam

Matejanko

przez grzech pierworodny utracilismy mozliwosc zycia , tego zycia o ktorym pisze Pismo swiete i o ktorym mowil Pan Bog do Adama: ze umrze jak zje owoc zakazany.
Nie chodzilo tu o smierc fizyczna,ale smierc duchowa-to grzech czyni czlowieka martwym duchowo.
Pan Bog stworzyl nas idealnych pod wzgledem duszy i ciala,ale to grzech stal sie przyczyna oddalenia nas od Boga.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 sierpień 27 2008 08:32   
Forum

Matejanko

przez grzech pierworodny utracilismy mozliwosc zycia , tego zycia o ktorym pisze Pismo swiete i o ktorym mowil Pan Bog do Adama: ze umrze jak zje owoc zakazany.
Nie chodzilo tu o smierc fizyczna,ale smierc duchowa-to grzech czyni czlowieka martwym duchowo.
Pan Bog stworzyl nas idealnych pod wzgledem duszy i ciala,ale to grzech stal sie przyczyna oddalenia nas od Boga.

Halo Córko!
Zgadzam się z tym, że grzech jest dla nas śmiercią duchową, ale nie jest to grzech pierwszych rodziców tylko nasz!!
Nasze pierwsze nieposłuszeństwo wobec Boskiego Prawa nastąpiło już w Duchowości i każdy z nosi w sobie swoją Ewę lub Adama
pozdrawiam

===

Cytat 
Arek_Sz
 sierpień 27 2008 11:45   
Forum

Szatan buntując się przeciw Bogu - sprawił, że ludzie zaczęli grzeszyć i przez to odłączyli się od Boga. Dzięki temu "zgarniał on" całe rzesze ludzi do "siebie". Bóg jednak przedstawia mu ofertę nie do odrzucenia. Mówi do szatana: "Daję ci mojego syna. on umrze, a ty oddasz mi wszystkich sprawiedliwych" Szatan oczywiście zgadza się, ale nie wie, że Jezus własną mocą zmartwychwstaje i w ten sposób Bóg pokazuje swoją potęgę...
Na tym polega śmierć na krzyżu...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 sierpień 27 2008 12:39   
Forum

Quote by Arek_Sz: Szatan buntując się przeciw Bogu - sprawił, że ludzie zaczęli grzeszyć i przez to odłączyli się od Boga. Dzięki temu "zgarniał on" całe rzesze ludzi do "siebie". Bóg jednak przedstawia mu ofertę nie do odrzucenia. Mówi do szatana: "Daję ci mojego syna. on umrze, a ty oddasz mi wszystkich sprawiedliwych" Szatan oczywiście zgadza się, ale nie wie, że Jezus własną mocą zmartwychwstaje i w ten sposób Bóg pokazuje swoją potęgę...
Na tym polega śmierć na krzyżu...

Piekna historia. Znakomicie pasuje do tematu tego watku...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 sierpień 27 2008 12:54   
Forum

Quote by matejanka:

Matejanko

Halo Córko!
Zgadzam się z tym, że grzech jest dla nas śmiercią duchową, ale nie jest to grzech pierwszych rodziców tylko nasz!!
Nasze pierwsze nieposłuszeństwo wobec Boskiego Prawa nastąpiło już w Duchowości i każdy z nosi w sobie swoją Ewę lub Adama
pozdrawiam

Skutkiem grzechu Adamowego-bylo przyjscie Pana Jezusa i Jego smierc jako niewinnego Baranka.Ja nie wiem jak to funkcjonuje w Niebie-ale wlasnie jakos tak;, ze ta smiercia zostalismy "odkupieni"a czlowiek ma juz sile odrzucic grzech.Nasze ludzkie pokolenie zna juz smak owocu dobra i zla,widzimy zlo-a co poniektorzy maja na nie "patent" i "koncesje".

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 sierpień 27 2008 13:54   
Forum

suration - ten akurat argument wziąłem ze strony kosciol.pl z któregoś z artykułów jakiegoś księdza doktora teologii....

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,71 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty