Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kultura i Media Nowy wątek Odpowiedz
 CCM - współczesna muzyka Chrześcijańska
 |  Wersja do druku
Napoleon
 grudzień 08 2004 00:10  (Czytany 3522 razy)  
Forum

Status: offline

Chciałbym poprosić szanownych "forumowiczów" o podzielenie się opinią na temat CCM - tzn. współczesnej muzyki Chrześcijańskiej. Ja osobiście wychodze z założenia że muzyka zbliża do siebie Chrześcijan różnych konfesji. Przykładem mogą być Warsztaty Gospel na których część uczestników i muzycy są katolikami, zaś prowadzący i organizatorzy to protestanci. Dodam że zespół w którym gram wykonuje niektóre piosenki z Warsztatów w trakcie Liturgii (za aprobatą ks.proboszcza). Ale i inne zjawiska są pozytywne. Zachęcam do wyrażenia swojej opinii.
M.T.
P.S. Pozdrowienia dla Izraela. Z którym chyba łączą mnie "fascynacje" muzyczne .

===

"Każdy ma prawo decydować o swym losie każdy ma prawo żyć tak jak chce, każdy ma tutaj coś do zrobienia każdy wolny urodził się.." - Nikt (Izrael)

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: Muza
 grudzień 08 2004 07:34   

Dzięki za pozdrowienia! :-)))))

Izrael jest wyjątkiem, bardzo mało słucham reggae. Muzyką, którą kocham jest metal. Dopiero dalej stoją punk i właśnie reggae.

Ale, żeby nie było, zapuszczę sobie teraz "Psalm 125"!

Pozdrowienia dla Napoleona! Stay heavy!

===

Cytat 
Izrael
 grudzień 08 2004 07:35   
Forum Moderator
Moderator

Ech, to u góry jest moje....

===

Nienawidzę buty i pychy, złych postępków oraz przewrotnej mowy.

Profil   Email 
 Cytat 
Napoleon
 grudzień 08 2004 08:00   
Forum

Hej! To łączy nas całkiem sporo Metalu też słucham, z zespołów CCM polecam Anawim - ostatnio dobrałem się do jakichś ich mp3, grają ostro - grają fajnie

===

"Każdy ma prawo decydować o swym losie każdy ma prawo żyć tak jak chce, każdy ma tutaj coś do zrobienia każdy wolny urodził się.." - Nikt (Izrael)

Profil   Email 
 Cytat 
Izrael
 grudzień 08 2004 13:47   
Forum Moderator
Moderator

Więcej niż chrześcijańskiego słucham niechrześcijańskiego - z oczywistych względów. Chm jest trudno dostępny, w szczególności dobry ( ), dlatego słucham o wiele więcej z w y k ł e g o metalu, znacznie częściej prezentującego lepszy poziom niż chm.

A Ty czego słuchasz? Podaj jakieś zespoły :-)

Stay heavy with Jesus!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gość forum: zgryzolec
 grudzień 08 2004 15:16   

Heavy jak heavy, ale (hard) core to jest to co tygrysy lubia najbardziej :] grind/death za potezna dawke mocy, punk za skocznosc i melodyjnosc -:]. Z chrzescijanskich to chyba tylko 2tm23 sie jakos wybija, reszta albo mi nie znana albo nie ten klimat.

===

Cytat 
Izrael
 grudzień 08 2004 15:35   
Forum Moderator
Moderator

Hardcore'u nie słucham, może to dlatego, że nie mam zbyt dużej styczności z tą muzyką.

A co 2tm2,3 ma wspólnego z metalem czy core'em? Sam zespół jest całkiem spoczko, lubię go momentami posłuchać. Mimo wszystko wolę Armię (niektórzy lubią porównywać oba zespoły).

Metal i tak rulez!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Napoleon
 grudzień 08 2004 20:28   
Forum

Z metalu chrześcijańskiego (z zepołów które ostatnio(no pare lat) się pojawiły) polecam:
Triquetra - łączy ostre granie z reggae i ska
Illuminandi - chrześijański gotyk metal
Anawim, Anastasis, Parakletos, Miasto. Sporo takich kapel jest na KDM-ie. Bardzo dużo jest "wspomaganych" przez kapucynów (np. z Krakowa). Pozdrawiam.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Izrael
 grudzień 08 2004 20:34   
Forum Moderator
Moderator

IMO Illuminadi to żaden tam metal, tylko takie tak rockowe granie w klimatach gothic - rocku. Zespół mnie nie urzekł, ale zły też nie jest.

Moim ulubionym zespołem jest SIRRAH.

Z klimatów reggae - ska zdecydowanie rządzi The Insyderz (polecam piosenkę "Awesome God" - !!!)

Pozdrawiam!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Napoleon
 styczeń 10 2005 00:20   
Forum

SIRRAH całkiem całkiem, a kojarzysz może kanadyjską kapelę Dream Theater? Mam kumpla który chce zrobić chrześcijański odpowiednik takiego własnie progresu.
P.S. Sorry że tak długo nie pisałem ale nauka, studia... i w ogóle

===

Profil   Email 
 Cytat 
Izrael
 styczeń 10 2005 07:52   
Forum Moderator
Moderator

Znam, ale to raczej nie moje klimaty. Luknij do tematu "gatunki muzyczne, a On" w Kwestiach Moralnych tu, na forum.

Sirrah wymiata!!

Pozdr.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Paweł Chojecki
 styczeń 10 2005 13:34   
Forum

Czy rzeczywiście zbliża chrzescijan różnych wyznań (katolików i protestantów), czy tylko pomaga w tuszowaniu fundamentalnych różnic?

===

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Bogumiła Grabowska
 styczeń 10 2005 18:16   
Forum

Z mocniejszych, to jeszcze Pytki Doś.

===

"Człowieku, naucz się tańczyć, bo inaczej aniołowie w Niebie nie będą wiedzieli, co z tobą zrobić" św. Augustyn

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Napoleon
 styczeń 15 2005 00:42   
Forum

Czy rzeczywiście zbliża chrzescijan różnych wyznań (katolików i protestantów), czy tylko pomaga w tuszowaniu fundamentalnych różnic?

Tuszowanie różnic jest w tym wypadku tym czym bandażowanie ran - ergo jest tożsame ze zbliżaniem. A sytuacja gdy ludzie słuchają tych samych zespołów śpiewających o Bogu, świadczy o tym że tak naprawde nie jesteśmy tak daleko od siebie. Najlepszą metodą na pogodzenie dwóch osób jest kazać im coś zrobić wspólnie !!
Pozdrawiam
P.S. Przepraszam że tak późno odpowiadam... ale cóż...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marcin Winiarski
 luty 26 2005 20:32   
Forum

Quote by a1a1a1: Czy rzeczywiście zbliża chrzescijan różnych wyznań (katolików i protestantów), czy tylko pomaga w tuszowaniu fundamentalnych różnic?

A jakie są te "fundamentalne różnice"? Fundamentem jest przecież przede wszystkim Jezus, a przecież tak katolicy, jak i protestanci czy prawosławni postrzegają go tak samo - jako swego Pana i Zbawiciela! Jezus jest tym, co fundamentalne - reszta (to, co nazywasz "fundamentalnymi róznicami"!) to różne DROBNE TAK NAPRAWDĘ rozpęknięcia spowodowane wyłacznie ludzką małością.

A co się tyczy muzyki. Widzę, że w chwili obecnej dominuje to ciękie brzemienie. A ja lubię duża róznorodność - od J.M. Talbota i jego "krainie pieśni łągodnych", wyciszających, po 2 Tm 2,3 (jak najbardziej metalową!). Uwielbiam gospel - tak ten tradycyjmy, jak i współczesny. Lubię słuchać Elvisa Presleya, który był człowiekiem WIERZĄCYM i poszukującym nieustannie Boga (wątpiących odsyłam do znakomitej ksiązki "Elvis - dlaczego ja Panie? wydanej przed kilkoma laty). Uwielbiam też Jima Reevsa i jego wykonanie "I fly away" (kurcze! Ro najpiękniejsza piosenka o umieraniu, jaką kiedykolwiek napisano!).

No i oczywiście lubię muzykę zespołu Czerwone Światło dla Halucynacji, z którym jestem zaprzyjaźniony i mniej lub bardziej intensywnie ich wspomagam. Nie znacie ich? Nic dziwnego, to młody zespolik. Możecie looknąc na ich stronkę - www.swiatlo.kdm.pl ! Mam nadzieję, że taka drobna "reklamka" stronki z przesłaniem o "Wielkim J.C." nie koliduje z zasadami tego forum.

===

"Bóg jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają. Do Królestwa Niebios da się dotrzeć z każdej krainy." Samthann z Clonbroney

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,19 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty