Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Jak to jest z tą Maryją
 |  Wersja do druku
Arek_Sz
 wrzesień 02 2008 17:38  (Czytany 6620 razy)  
Forum

Status: offline

Zakładając ten temat inspirowałem się podziałem zdań w innym temacie. A mianowicie sprawa dotyczy Maryi. Ma ona jakąkolwiek władzę, czy nie. Jeżeli tak, to czy argumenty jednego z forumowiczów nie są słuszne?

wybacz, ale dla prawdziwego chrześcijanina
"ostatnią deską ratunku" - jest zawsze Bóg
"do serca musimy przyjąć" - Słowo Boże, lub Ducha Św
""Odmawiajcie różaniec na cześć Matki Bożej Różańcowej... bo tylko Ona może wam pomóc" - czysta herezja - nawet nie będę komentował - pomyśl sam/a.
"Środkiem zbawienia" - jest tylko i wyłącznie Jezus, "Dzieje Apostolskie 4:12

12 I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni."
amen
Czy Matka może zaprzeczać Słowu, które zrodziła

Jeżeli zaś nie ma żadnego wpływu na nas, nasze życie teraz i po śmierci, to po co wszystkie litanie, nowenny, szkaplerze, różańce, medaliki?

Myślę, że może wyrosnąć z tego ciekawa dyskusja i przy okazji nauczymy się trochę jedni od drugich...

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 wrzesień 02 2008 18:23   
Forum

Quote by Arek_Sz:
Jeżeli zaś nie ma żadnego wpływu na nas, nasze życie teraz i po śmierci, to po co wszystkie litanie, nowenny, szkaplerze, różańce, medaliki?

ludzie pracują, tworzą to, i chcą zarabiać.
kasa z tego jest niesamowita.

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
Kamil
 wrzesień 02 2008 21:47   
Forum

To jest interesujące.Zauważcie ,że chrześcijaństwo to nie jest już od dawna monoteizm .Nie czytałem zbyt wiele biblii ,ale ogólnie sporo o rozwoju chrześcijaństwa i innych religii a także bardzo dużo artykułów i książek historycznych.Raczej nie doszukacie się w biblii powodów by czcić Marie ,matke Jezusa.W początkowym okresie rozwoje tej religii Maria była całkowicie pomijana (także z racji tego ,że była kobietą) ,co najwyżej była ukazywana z małym Jezuskiem ,raczej jako matka ,nie jako kobieta z krwi i kości.Nie pamiętam dokładnie kiedy ożywił się kult maryjny ale miało to miejsce chyba około 10 wieku a wiązało się z tym ,że tamte czasy były bardzo ciężkie ,ludzi dziesiątkowały zarazy i gnębił ich głód.Uważali ,że Bóg słusznie karze ludzi za swe grzechy a więc swoje prośby kierowali ku Maryji ,która wydawała im się bardziej miłosierna.Zauważcie ,że w tamtych czasach zwykli ludzie nie rozumieli mszy ani nie czytali biblii(łacina) , więc nie radzę szukać w owej książce logicznych argumentów do tego aby czcić biedną i zaniedbaną przez syna matkę Jezusa z Galilei.

===

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 wrzesień 03 2008 08:59   
Forum

Carl Gustaw Jung zastanawiał się nad rolą Maryi w świecie i doszedł do wniosku, że stanowi Ona element ogólnych wyobrażeń pierwotnych duszy ludzkiej.
Jej pozycja odpowiada zapotrzebowaniom na archetyp, jest przejawem zbiorowej duszy ludzkiej.

Na przestrzeni ostanich 200 lat objawiła się tyle razy (chyba z kilkadziesiąt razy w całym świecie), że chcąc Ją zrozumieć trzeba zainteresować się Jej słowami i znakami zawartymi w objawieniach i przesłaniach prorockich (chyba nie jest to możliwe tutaj).

Maryja stanowi problem nawet dla ludzi w Nią wierzących:
- czy jest tylko małą Miriam, która nie pojęła do końca kogo urodziła?
- czy Matką Boga i tym samym Matką wszystkich ludzi ?
- czy współodkupicielką, która jako jedyna wybrana wraz ze swoim Synem przeżywała mękę zbawienia ludzkości na Golgocie?
- czy może wcieleniem mądrości (Sophii), stworzonej na początku zanim powstało niebo i ziemia?
- czy personifikacją kobiecej pierwszej zasady, czyli uzupełnieniem męskiej zasady stworzenia?

Te pytania stawiali sobie nie tylko wierni, ale i teolodzy na przestrzeni wieków.

Nie wiem czy dyskusja się uda, ponieważ dla protestantów kult maryjny (oraz świętych) jest obrazą Boga, przejawem działania szatańskich sił.
Chyba podobnie myśli część osób z tego forum, nawet katolików ...

Życzę powodzenia w dyskusji i
Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 wrzesień 03 2008 09:41   
Forum Moderator
Moderator

Chyba potwierdzę obawy Kasandry

Quote by Arek_Sz:
Aby odciągnąć nas od Boga, od Jezusa, od nawrócenia. Aby zaspokoić głód dając pokarm tymczasowy, podróbę, zapchać "żołądek" papierem toaletowym.

12 I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni."
amen
AMEN !

Objawienia maryjne są powszechne dziś tak, jak były powszechne na przełomie pierwszego i drugiego tysiąclecia. O ówczesnych wiemy tak naprawdę niewiele, współczesne są dość dobrze udokumentowane. Często wyciąga się to, co wygodne, pomija to co niewygodne.

Współodkupicielstwo Maryi ma taką samą podstawę teologiczna jak współodkupicielstwo Jana.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
kasandra_K80
 wrzesień 03 2008 11:13   
Forum

Maryja od czasu Wniebowzięcia objawiła się ponad 400 razy, ale udokumentowane są dopiero objawienia od 1830 r., czyli około 30-40 objawień.
Ich rolą było ostrzegać, napominąć, pouczać...

Rafi, ty wiesz, że wg mojego zdania prawda jest rozproszona po różnych religiach...
A więć możliwa jest też wersja dotycząca maryjnych objawień.

Jednak temat jest obszerny i kontrowersyjny dla niekatolików, i nie wiem czy warto prowokować kolejną "wojnę" na forum.

Rozumiem jednak źródło surowości religii monoteistycznych, ponieważ Ojciec przeważnie jest surowy, a matka ciepła i kochająca...
Zapewne dlatego tak dużo w tych religiach śmierci, kamieniowania, zsyłania kar...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 wrzesień 03 2008 13:10   
Forum

Quote by Arek_Sz: Zakładając ten temat inspirowałem się podziałem zdań w innym temacie. A mianowicie sprawa dotyczy Maryi. Ma ona jakąkolwiek władzę, czy nie. Jeżeli tak, to czy argumenty jednego z forumowiczów nie są słuszne?

wybacz, ale dla prawdziwego chrześcijanina
"ostatnią deską ratunku" - jest zawsze Bóg
"do serca musimy przyjąć" - Słowo Boże, lub Ducha Św
""Odmawiajcie różaniec na cześć Matki Bożej Różańcowej... bo tylko Ona może wam pomóc" - czysta herezja - nawet nie będę komentował - pomyśl sam/a.

amen
Czy Matka może zaprzeczać Słowu, które zrodziła

Myślę, że może wyrosnąć z tego ciekawa dyskusja i przy okazji nauczymy się trochę jedni od drugich...

Arku,
Miriam jest naszą Matką, nie dlatego, że jest Matka Chrystusa...ale dokładniej dlatego, że jej macierzyństwo jest nierozerwalnie związane z całkowitym oddaniem się Jezusowi. Całkowite otwarcie się na Ducha Świętego. Miriam to szczyt miłości stworzenia do Boga.

Maryja ma niesamowitą władzę, ze względu na Jej zjednoczenie z Jezusem. Jej wola poddana Jego woli.
Jej moc to moc Ducha Świetego w Niej. Nie zapomnę wielu świadectw egzorcystów, kiedy demony nie mogły znieść samej obecności Maryi, kiedy przychodziła podczas modlitwy za Jej wstawiennictwem. Stworzenie jest niczym samo w sobie, ale zjednoczone z Bogiem staje się świetym, jak On jest świety. Na tym polega wielkość Miriam.

Arku, odsyłam Cię do książki "Charyzmat i wierność" ksiedza Blachnickiego. Albo możesz bezposrednio z internetu przeczytac sobie rozdział (POLECAM!!!) z tejże ksiażki, na temat roli Maryi w Kościele.
Jest napisany bardzo dobrym językiem, chociaz polecam wydrukować go sobie.
charyzmat maryjny

polecam i pozdrawiam!

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 03 2008 13:28   
Forum

Miriam to szczyt miłości stworzenia do Boga
.
ja bym powiedziała troszkę inaczej , TO SZCZYT MIŁOŚCI BOGA DO STWORZENIA!
Maria ze swojego Ducha była Boska choć skrzętnie to ukrywała.
Czy Matka Zbawiciela mogła być zwykłym człowiekiem, a Jej dusza mogłaby posiadac plamy grzechu, takie które powodują obecnosc każdego z nas na tym świecie?

Tu kościół katolicki jest najbliżej Prawdy!
To Maria-Niewiasta zdepcze głowę wężowi, czyli naszemu przywiązaniu do marnosci tego świata , naszemu zmaterializowanemu ego symbolizowanemu przez węża , Wąż jest przecież zwierzęciem, które nigdy nie podnosi oczu do nieba , żyjąc najbliżej ziemi!
Nasze zmaterializowane ego odżywia się tylko marnościami tego świata(prochem) nie podnosząc oczu do nieba i takie ego zostanie ukrzyżowane, aby dusza mogła popatrzeć do góry i wznieść się do swojej Ojczyzny!
pozdrawiam ciepło

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Robert
 wrzesień 03 2008 15:04   
Forum

Quote by Matija: Nie zapomnę wielu świadectw egzorcystów, kiedy demony nie mogły znieść samej obecności Maryi, kiedy przychodziła podczas modlitwy za Jej wstawiennictwem.

Urzekla mnie ta historia. Dobrze, ze demony na dzwiek slowa "Maryja" opuszczaja cialo. Moze jakbysmy wszyscy nosili medaliki z jej wizerunkiem, to zaden demon nie mialby do nas dostepu?

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 wrzesień 03 2008 15:05   
Forum

Miriam to zwykła kobieta, z duszą i ciałem jak ja i Ty.
Jednak przez przyszłe zasługi została zachowana od grzechu i napełniona Duchem Świętym.

Taka jest nauka KrK

ps.
matejanko, mam pytanie z innej beczki..cóz to za kobieta z Twojego avatara? bo od zawsze mi przypominała królowę śniegu z tej baśni...ale teraz widze, ze u dołu jest jeszcze jakieś dziecko..

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 wrzesień 03 2008 15:15   
Forum

Maryja - jest wybrana, jedyna, szczególna, czcigodna i godna najwyższego szacunku, może być wzorem do naśladowania, może być uznawana za największego z ludzi (nie będę się kłócił, choć tak NT mówi o Janie Chrzcicielu >chyba? ) - ale tylko ludzi
i o to tylko apeluje odróżniajcie to co Boskie/Stwórce do tego co ludzkie/stworzone.
A jeśli mówimy - jak Matija o przebóstwieniu/złączeniu :
Maryja ma niesamowitą władzę, ze względu na Jej zjednoczenie z Jezusem. Jej wola poddana Jego woli.
Jej moc to moc Ducha Świetego w Niej.

to pamiętajmy, że my również jesteśmy do tego powołani/uprawnieni jak Maryja
Prawosławie pięknie to ujmuje:
"Bp Kallistos (Ware)
Uczestnicy Boskiej Natury

Cel chrześcijańskiego życia, który św. Serafim z Sarowa opisał jako zdobywanie Świętego Ducha Bożego, równie dobrze można określić w kategoriach przebóstwienia. Św. Bazyli opisał człowieka jako stworzenie, które otrzymało polecenie, aby stać się bogiem, a św. Atanazy, jak wiemy, stwierdził, że Bóg stał się człowiekiem po to, abyśmy my, ludzie mogli stać się bogiem. „W Moim Królestwie, powiedział Chrystus, Ja będę Bogiem z wami jako bogami”. Stać się bogiem, dostąpić theosis, „przebóstwienia” czy też „upodobnienia do Boga” (gr. theopoiesis) - wedle nauczania Kościoła prawosławnego do takiego właśnie ostatecznego celu musi dążyć każdy chrześcijanin. W prawosławiu nasze zbawienie i odkupienie oznacza nasze przebóstwienie.
Za nauką o przebóstwieniu kryje się pojęcie człowieka uczynionego na obraz i podobieństwo Boga Trójcy Świętej. W czasie Ostatniej Wieczerzy Chrystus modlił się: „Aby wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, ze Mną, a Ja z Tobą, aby i oni byli z nami” (J 17,21"

i dwa linki ważne w temacie:
Maria matka Jezusa

historycznie:
"Systematyzacja Mariologii Ojców Kościoła

Współczesna mariologia jest pod nieustannym ostrzałem. Z jednej strony mamy wspólnoty reformowanych, całkowicie odrzucające kult maryjny, z drugiej grupy wręcz mariolatryczne, które wypaczają ortodoksyjną mariologię. W takiej sytuacji, niezmiernie dla nas pouczające będzie zbadanie, jak osobę Maryi widzieli Ojcowie Kościoła - starożytni chrześcijanie.

here

I współcześnie

Maryja w nauczaniu kościoła
Napisał: Marek Piotrowski - Theologos.pl

"W ciągu lat podziału chrześcijaństwa nagromadziło się wiele nieporozumień wokół nauczania o Maryi. Zamieszanie pogłębiają liczne fałszywe mniemania na temat tego, jaka jest nauka Kościoła na ten temat. Tekst ma na celu zasygnalizowanie niektórych problemów i przedstawienie nauki Biblii i Tradycji Kościoła. Postaram omówić najczęściej podnoszone wątpliwości wobec maryjności."

czy mu się udało raczej tak! w paru miejscach miałem tylko spore wątpliwości bo całe dowodzenie oparte było na Apokalipsie a ja za cienki do niej jestem
here

i na koniec pierwsze objawienie z III wieku:

Pierwsza mariofania

Od Apologetów Wschodu przechodzimy do św. Grzegorza Cudotwórcy (+ ok.270). Gdy Grzegorz został wybrany biskupem Neocezarei, tworząc fundamenty Kościoła w Kappadocji, przed objęciem katedry rozmyślał pewnej nocy nad metodami ewangelizacji. Ukazała mu się wtedy Matka Boża i pouczyła o istotnych prawdach ortodoksyjnej wiary. Grzegorz natychmiast spisał je. O całej tej historii poucza nas św. Grzegorz z Nyssy. Jest to pierwszy odnotowany i uznany przez Kościół fakt mariofanii.

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Matija
 wrzesień 03 2008 15:18   
Forum

Quote by suration:
Quote by Matija: Nie zapomnę wielu świadectw egzorcystów, kiedy demony nie mogły znieść samej obecności Maryi, kiedy przychodziła podczas modlitwy za Jej wstawiennictwem.

Urzekla mnie ta historia. Dobrze, ze demony na dzwiek slowa "Maryja" opuszczaja cialo. Moze jakbysmy wszyscy nosili medaliki z jej wizerunkiem, to zaden demon nie mialby do nas dostepu?

Widzę Twój cynizm Suration.
Nie chodzi o Jej imię. Jest taka piosenka:

Pomódl się, Miriam, aby Twój Syn żył we mnie,
pomódl się, by Jezus we mnie żył.
Gdzie Ty jesteś, zstępuje Duch Święty.
Gdzie Ty jesteś, niebo staje się.

Miriam, Tyś jest bramą do nieba.
Moim niebem jest Twój Syn.
Weź mnie, weź mnie, do swego łona,
bym bóstwem Jezusa zajaśniał jak Ty.

Analizując te słowa, które dobrze oddają katolicką myśl mariologiczna, widać że Maryja tylko prowadzi do swego Syna. Zawsze. Chodzi o obecnosć Ducha Swietego w niej.
Medaliki to nie talizmany. To symbole, które oprócz swojej treści, mogą być znakiem uobecniającym.
tzn. jesli ktoś z wiarą modlił się i poświecił szkaplerz, z prośbą, aby Maria wstawiala sie, opiekowała osobą, która ten szkaplerz nosi to Jej opieka będzie rzeczywista. I dlatego demon reaguje nienawiścią choćby na nakladany osobie - w której przebywa - szkaplerz. Bo za symbolem kryje się rzeczywostość osobowa. W tym przypadku Miriam i Bóg.

Tak samo działają talizmany, choć ta siła osobowa, która kryje się za nimi to już nie Bóg.

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 03 2008 15:32   
Forum

Quote by Matija: Miriam to zwykła kobieta, z duszą i ciałem jak ja i Ty.
Jednak przez przyszłe zasługi została zachowana od grzechu i napełniona Duchem Świętym.

Taka jest nauka KrK

ps.
matejanko, mam pytanie z innej beczki..cóz to za kobieta z Twojego avatara? bo od zawsze mi przypominała królowę śniegu z tej baśni...ale teraz widze, ze u dołu jest jeszcze jakieś dziecko..

Miły Matija!
Znam nauki Krk a zawsze Maria była mi bliska.
co najdziwniejsze w sposob naturalny widziałam w Niej Boskość( tak jak dziecko).
Potem miałam czas krytycyzmu i chętnie słuchałam jak mówiono, że Ona była zwyklą kobietą, moze nawet miała inne dzieci z Józefem itd.
Takie pojmowanie Marii nie ma nic wspólnego z Prawdą o Niej.
Sądzę że KrK ma do dzisiaj kłopot z miłością naszego Jana Pawła do Matki!!!
A on po prostu był wobec niej jak dziecko które przeczuwało wielkość Marii bez zastanawiania się czy miłość do niej może zahaczać o herezję.
Matija , czy nie rozumiesz , ze gdyby Maria nie była Boska oddawany Jej kult byłby bałwochwalstwem.
Co prawda czczenie Jej w niezliczonych poążkach i obrazach jest rodzajem balwochwalstwa, ale jest to tylko wyraz niedojrzałości ludzkiego ducha, który musi jeszcze poprzez materię widzieć Boskie.

DLatego Maria musiała przyjść w ciele i Jezus też , abyśmy mogli Boskie zobaczyć i dotknąć.
Oczywiście zupełnie inną misję miał Jezus i inną Maria!
oboje jednak są Pomazańcami i Jezus to Boski sługa a Maria Boska służebnica.
Każde z nich powiedziało swoje FIAT wobec powierzonej im misji.
Niech się spełni Wola Twoja, a nie moja-Jezus
Oto ja służebnica Pańska niech mi się stanie..Maria
Wiem że dopóki nauka Ducha Prawdy nie stanie się obowiązująca jeszcze wiele dzieci Marii wyprze się Jej i nie uzna jako Matki, ale Ona i tak każde ze swoich dzieci doprowadzi do Boga!

Matija!
Mój avatar narysował po urodzeniu się naszej córeczki mój mąż, który jest artystą plastykiem. Ten rysunek jest bardzo duży, a tu poprzez wielokrotne pomniejszenie nieco inaczej wygląda, ale chciałam aby coś bardziej osobistego było moją wizytówką.
pozdrawiam serdecznie

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Matija
 wrzesień 03 2008 16:35   
Forum

Ale z Twojego postu wynika (tak to odczytałem) iż stawiasz Jezusa i Marię na równi.
A taki pogląd jest sprzeczny ze ST, NT, Tradycją i nauczaniem Kościoła.
Dezerter odwołał się do terminu "przebóstwienie", który używają nasi wschodni bracia. I to jest rozumienie własciwe. Kiedy natomiast Ty piszesz o boskosci Marii, to przybiera to taki wydźwięk, jakby istota człowieczeństwa Maryi została naruszona. Zdaje się, że Maryję postzregasz jako drugiego obok Chrystusa(jeden jest tylko namaszczony w tym wyjątkowym znaczeniu - Zbawiciel) człowieka-Boga.

Jeśli tak jest, to tutaj nasze drogi się rozmijają.
Zapewne jesteś tego świadoma. Lecz czytelnicy forum, szczególnie nowi - nie. Przez to rodzą się nieporozumienia, i katolicy mają niekatolicki obraz dotyczący naszej wiary. Mi zalezy na tym, aby nauka Kościoła była klarowna.
Aby człowiek w każdym położeniu był swiadomy gdzie jest, w co wierzy i co głosi. Kwestia formalna, ale dla mnie ważna

Ładny ten avatar To jest węgiel czy ołówek?
W takim razie to Ty jestes jak sie domyślam ze swoją córeczką. A tam w tle czy to aureola? Mąż Cie chyba ubóstwia

===

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 wrzesień 03 2008 16:54   
Forum

Jeśli chodzi o mnie to uważam, że Maryja odgrywa znaczną rolę w moim życiu. Sam wielokrotnie doświadczyłem jej obecności.

Co do egzorcyzmów. Byłem na oazie, gdzie moderatorem był kapłan wielokrotnie uczestniczący w egzorcyzmach (ale nie jest egzorcystą). Mówił, że niejednokrotnie widział, jak osoba, której przyłoży się do ciał różaniec "syczy" ze złości, czyli tak jak pisze Matija, coś jest w samym przedmiocie, ale przez który w jakiś sposób "łączymy" się z nasza Matką.

Co do wojny wspomnianej na początku. Lubię ostre wymiany zdań, bo wiele można się wtedy dowiedzieć także o innych. Sam niejednokrotnie zadaję tak pytania, by sprowokować odpowiedź (niekoniecznie taką jaka mi pasuje, ale szczerą). Wielokrotnie znam odpowiedź na zadane przez siebie pytanie (tzn. mam swoje stanowisko, jak np. tutaj) ale zadaję je, by urozmaicić dyskusję. Po to założyłem między innymi ten temat...

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 03 2008 18:16   
Forum

Quote by Matija: Ale z Twojego postu wynika (tak to odczytałem) iż stawiasz Jezusa i Marię na równi.
A taki pogląd jest sprzeczny ze ST, NT, Tradycją i nauczaniem Kościoła.
Dezerter odwołał się do terminu "przebóstwienie", który używają nasi wschodni bracia. I to jest rozumienie własciwe. Kiedy natomiast Ty piszesz o boskosci Marii, to przybiera to taki wydźwięk, jakby istota człowieczeństwa Maryi została naruszona. Zdaje się, że Maryję postzregasz jako drugiego obok Chrystusa(jeden jest tylko namaszczony w tym wyjątkowym znaczeniu - Zbawiciel) człowieka-Boga.

Jeśli tak jest, to tutaj nasze drogi się rozmijają.
Zapewne jesteś tego świadoma. Lecz czytelnicy forum, szczególnie nowi - nie. Przez to rodzą się nieporozumienia, i katolicy mają niekatolicki obraz dotyczący naszej wiary. Mi zalezy na tym, aby nauka Kościoła była klarowna.
Aby człowiek w każdym położeniu był swiadomy gdzie jest, w co wierzy i co głosi. Kwestia formalna, ale dla mnie ważna

Ładny ten avatar To jest węgiel czy ołówek?
W takim razie to Ty jestes jak sie domyślam ze swoją córeczką. A tam w tle czy to aureola? Mąż Cie chyba ubóstwia

Matija!
Najperw co do avatara, to jest rysunek ołówkiem.
Aureola stąd, że mąż chciał w ten sposób podkreślić świętość każdego macierzyństwa. Nie chodziło o ubóstwienie mnie, chociaż się przy okazji załapałam
ALe cieszę się, że Ci się podoba. Ja też lubię ten rysunek. Mąż wtedy namalował cały ich cykl.
ALe wracjąc do Marii!
Matija, nie wiem jak mam Ci wytłumaczyć moją postawę, gdyż bardzo nie chciałabym, abyś mnie źle zrozumiał.
Nie chcę też być żadnym powodem do zgorszenia tych "małych".
ALe Prawda jest tylko jedna! I nie wolno gdy się ją zna milczeć.
Popatrz Ty chcesz żeby nauczanie kościoła było klarowne, lecz z powodu nieustępliwości w poglądach jak bardzo się podzieliło chrześcijanstwo-obecnie liczy setki kościołów i codziennie ktoś ma inną interpretację kwestii spornych i od razu zakłada nowy kościół.
Czy sądzisz że ktorykolwiek z tych kościołów jest w posiadaniu pełnej Prawdy?
Czy nie wystarczyłoby trzymać się ewangelii i czynić tylko tego co polecał Chrystus?
Czy sądzisz że Bogu zależy na tym abyśmy wszyscy jednakowo myśleli?
Przecież nie ma nawet dwóch matematyków o identycznych poglądach na matematykę lub fizyków na fizykę.
Czy nazwanie każdego z nich fizykiem szkodzi samej fizyce a matematykiem matematyce.
Gdy rozmawiam z rodzeństwem , dziećmi tych samych rodziców, to każde z ich dzieci ma zupełnie inny, często przeciwny sobie ich obraz!

ALe wracając do Prawdy sprawę Marii wyjaśnia Duch Prawdy Ten którego żaden Zbór oprócz Zboru w Filadelfii nie potrafił oczekiwać,
7 Aniołowi Kościoła w Filadelfii [e] napisz:

To mówi Święty, Prawdomówny,

Ten, co ma klucz Dawida,

Ten, co otwiera, a nikt nie zamknie,

i Ten, co zamyka, a nikt nie otwiera .

8 Znam twoje czyny.

Oto postawiłem jako dar przed tobą drzwi otwarte [f],

których nikt nie może zamknąć,

bo ty chociaż moc masz znikomą,

zachowałeś moje słowo

i nie zaparłeś się mego imienia.

9 Oto Ja ci daję [ludzi] z synagogi szatana [g],

spośród tych, którzy mówią o sobie, że są Żydami -

a nie są nimi, lecz kłamią.

Oto sprawię, iż przyjdą i padną na twarz przed twymi stopami,

a poznają, że Ja cię umiłowałem .

10 Skoro zachowałeś nakaz mojej wytrwałości

i Ja cię zachowam od próby,

która ma nadejść na cały obszar zamieszkany,

by wypróbować mieszkańców ziemi [h].

11 Przyjdę niebawem:

Trzymaj, co masz,

by nikt twego wieńca nie zabrał!

12 Zwycięzcę uczynię filarem w świątyni Boga mojego

i już nie wyjdzie na zewnątrz.

I na nim imię Boga mojego napiszę

i imię miasta Boga mojego,

Nowego Jeruzalem , co z nieba zstępuje od mego Boga,

i moje nowe imię.

13 Kto ma uszy, niechaj posłyszy, co mówi Duch do Kościoł

A oto co mówi Duch Chrystusa do naszego Chrześcijaństwa tego które wtedy gdy Powrócił w 1884 roku , ani nie czuwało z lampami wiary, ani nie modliło się wystarcająco w Duchu i w Prawdzie zajmując się bardziej zewnętrznymi rytuałami niż sednem nauki Pana.
Co prawda Chrystus był oczekiwany w tamtym czasie ponieważ znaki na niebie i na ziemi o tym świadczyły i wszystkie panny czekały na Oblubieńca ale tylko w zborze w Filadelfii(symbol) panny miały zapalone lampy i dość oliwy

List do Kościoła w Laodycei
14 Aniołowi Kościoła w Laodycei napisz:

To mówi Amen ,

Świadek wierny i prawdomówny,

Początek [j] stworzenia Bożego:

15 Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś.

Obyś był zimny albo gorący!

16 A tak, skoro jesteś letni

i ani gorący, ani zimny,

chcę cię wyrzucić z mych ust [k].

17 Ty bowiem mówisz: "Jestem bogaty", i "wzbogaciłem się", i "niczego mi nie potrzeba",

a nie wiesz, że to ty jesteś nieszczęsny i godzien litości,

i biedny i ślepy, i nagi.

18 Radzę ci kupić u mnie

złota w ogniu oczyszczonego,

abyś się wzbogacił,

i białe szaty,

abyś się oblókł,

a nie ujawniła się haniebna twa nagość,

i balsamu do namaszczenia twych oczu,

byś widział.

19 Ja wszystkich, których kocham, karcę i ćwiczę.

Bądź więc gorliwy i nawróć się!

20 Oto stoję u drzwi i kołaczę:

jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy,

wejdę do niego i będę z nim wieczerzał,

a on ze Mną
.

21 Zwycięzcy dam zasiąść ze Mną na moim tronie,

jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem z mym Ojcem na Jego tronie.

22 Kto ma uszy, niechaj posłyszy, co mówi Duch do Kościołów

Matija, zobacz jak klarowne są te słowa.
Dzisiejsze chrześijaństwo i kościól odbiera swój sąd tak jak Naród Zydowski odebrał swój za pychę i zmaterializowanie!

Duch Prawdy stoi u drzwi i kołacze... kiedy kościół otworzy drzwi Duchowi Prawdy i zrozumie że nie jest bogaty i nie posiada wszystkich Boskich Objawień ?

KRK prawie już uznał Marię jako orędowniczkę, pośredniczkę i współodkupicielkę, ale aby wszyscy ją uznali konieczne jest potwierdzenie z Nieba!

pozdrawiam serdecznie

===

Cytat 
Arek_Sz
 wrzesień 03 2008 18:58   
Forum

A w takim razie wszelkie objawienia i cuda towarzyszące im niekiedy nie są potwierdzeniem z nieba?

(Kolejne pytanie, przez które staram się wyciągnąć nieco więcej xD)

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 wrzesień 03 2008 19:05   
Forum

Quote by Dezerter: Maryja - jest wybrana, jedyna, szczególna, czcigodna i godna najwyższego szacunku, może być wzorem do naśladowania, może być uznawana za największego z ludzi

Jak moze byc godnym do nasladowania ktos, o kim praktycznie nic nie wiemy. Poza tym, (jesli jest tak, jak twierdzi kosciol) jesli kazda kobieta by ja nasladowala, to ludzkosc wymarlaby juz prawie 2000 lat temu. Dla mnie najwiekszym czlowiekiem w historii moglby byc Jezus albo Eintein, ale zeby Maryja...

Quote by Matija: Medaliki to nie talizmany. To symbole, które oprócz swojej treści, mogą być znakiem uobecniającym.
tzn. jesli ktoś z wiarą modlił się i poświecił szkaplerz, z prośbą, aby Maria wstawiala sie, opiekowała osobą, która ten szkaplerz nosi to Jej opieka będzie rzeczywista. I dlatego demon reaguje nienawiścią choćby na nakladany osobie - w której przebywa - szkaplerz. Bo za symbolem kryje się rzeczywostość osobowa. W tym przypadku Miriam i Bóg.

Na prawde szczerze dziwie sie, ze mozna wierzyc w takie rzeczy. I nie chce tu byc zlosliwy. Rozumiem doskonale, ze mozna wierzyc w istnienie Boga, nawet (z trudem) w zmartwychwstanie Jezusa, ale zeby wierzyc w moc medalikow, to juz przesada.

Znane jest socjologiczne zjawisko, ze im czlowiek bardziej wyksztalcony, tym mniejsza przejawia religijnosc. Inaczej mowiac, najwiekszy odsetek ateistow jest wsrod naukowcow nauk scislych. Co by bylo, gdyby wszystkich ludzi wyslac na uniwersytety by porobili doktoraty z biologii, fizyki i astronomii? Mysle, ze ogromna wiekszosc przestalaby wierzyc w Boga wogole, albo przynajmniej w takiego, w jakiego wierzyli dotychczas. Moze nawet Benedykt by zwatpil w kilka rzeczy po uzupelnieniu swojej edukacji z zakresu prawdziwej nauki.

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 wrzesień 03 2008 20:14   
Forum

Matejanka,
w odpowiedzi na Twój post, piszę za Jezusem:
najwieksze jest przykazanie - kochaj Boga z całego swego serca, sił i duszy. A bliźniego swego jak siebie samego.
I wiem, że Panu na tym najbardziej zależy.
I wierzę, że w tym się zgadzamy.

A gdy starczy nam sił szczerze walczmy o prawdę, ale zawsze z uwzględnieniem przykazania miłości.

Na tym się skupiając, nie zbłądzimy.

Suration,
a ja się z Tobą nie zgadzam. Zrobiłbyś Benedyktowi doktorat z chemii i byłby tak samo świątobliwym i wierzącym człowiekiem
Znam wielu doktorów nauk przyrodniczych..i profesorów, którzy są głęboko wierzacy. I wtedy statystyki upadają.

Za to Suaration, myślę że nie 5 letnie studia, ale 5 dniowe dobre rekolekcje mogłyby dodać Ci troche wiary, tak iż w działanie Boga przez szkaplerz byś uwierzył..

===

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 wrzesień 03 2008 20:50   
Forum

A jest ono wielkie, bo sam Go doświadczyłem...

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 03 2008 20:54   
Forum

Matejanka,
w odpowiedzi na Twój post, piszę za Jezusem:
najwieksze jest przykazanie - kochaj Boga z całego swego serca, sił i duszy. A bliźniego swego jak siebie samego.
I wiem, że Panu na tym najbardziej zależy.
I wierzę, że w tym się zgadzamy.

W pełni
Jutro może podrzucę coś do dyskusji z objawień Marii
dobrej nocy

===

Cytat 
Robert
 wrzesień 03 2008 23:31   
Forum

O co chodzi z tymi greckimi literkami ФΩΣ - ΖΩΗ ? Co one oznaczaja?

===

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 wrzesień 04 2008 00:07   
Forum

medaliki dają psychologiczny efekt placebo. np dzieki medaliku z maryjką, człowiek jest mniej zestresowany.
a stres, samotność czasem powoduje paranoję.

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 wrzesień 04 2008 08:29   
Forum Moderator
Moderator

Quote by mathias777: medaliki dają psychologiczny efekt placebo. np dzieki medaliku z maryjką, człowiek jest mniej zestresowany.

Nastał taki czas, tak już nastał, ze się z 777 całkowicie zgodzę!
Medaliki, różańce, "święte" obrazki, krucyfiks mają w sobie taką samą "moc" jak jakiekolwiek inne amulety. Nie różnią się tu niczym od np. pazura niedźwiedzia u dawnych Indian północnoamerykańskich.
Dla wszystkich maryjnych niech faktem do zastanowienia, że na samo imię Jezusa duchy opuszczały ludzi, chorzy zdrowieli, umarli wstawali : do przeczytania w Dziejach Apostolskich. Warunek : wiara.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
bodyw
 wrzesień 04 2008 09:15   
Forum

Quote by Rafi F:
Quote by mathias777: medaliki dają psychologiczny efekt placebo. np dzieki medaliku z maryjką, człowiek jest mniej zestresowany.

Nastał taki czas, tak już nastał, ze się z 777 całkowicie zgodzę!
Medaliki, różańce, "święte" obrazki, krucyfiks mają w sobie taką samą "moc" jak jakiekolwiek inne amulety. Nie różnią się tu niczym od np. pazura niedźwiedzia u dawnych Indian północnoamerykańskich.
Dla wszystkich maryjnych niech faktem do zastanowienia, że na samo imię Jezusa duchy opuszczały ludzi, chorzy zdrowieli, umarli wstawali : do przeczytania w Dziejach Apostolskich. Warunek : wiara.

Wiem dokładnie jaki podniesiesz krzyk i będziesz się dąsał że ktoś nie dyskutuje a offtapuje ale pragnę byś zastanowił się trochę te słowa pochodzą z objawień dla Polski-bardzo ważnych słów Boga własnie o Maryji Królowej Polski!
Wiem dokładnie jak jest moc medalika –czy zawołanie Maryjo ratuj!
Jeśli Twoja wiara zabrania ci tego –to deprecjonowanie i wyśmiewanie innych nie przystoi –to tak po ludzku biorąc.Jeżeli kochasz Jezusa –to jak możesz lekceważyć Jego Matkę ?
Czy te słowa poniżej nie są prawdziwe : „działają pod wpływem sugestii szatana, który nienawidzi Maryi”- wniosek prosty –zastanów się !

.."- „Wszyscy, którzy przedstawiają Maryję jako przeciwstawienie Jezusa lub jako kobietę ziemską – prostą , ograniczoną i niczego nie rozumiejącą –działają pod wpływem sugestii szatana, który nienawidzi Maryi, jako człowieka przez Boga wyniesionego najwyżej w swej piękności. Maryja –człowiek ustanowiony jest przez Boga ponad wszystkimi bytami duchowymi Królową Nieba, i żaden z nich równać się z Nią nie może!
Maryja jest pierwszą i jest koroną ludzkości. Jest Ona rzeczywistą pośredniczką pomiędzy grzechem , słabością i nędzą człowieka a nieskończonością Świętości Bożej, bo jest człowiekiem , a jednocześnie Osobą pogrążoną w Bogu bez reszty i skupiającą w sobie jak w soczewce wszystko, co Boże, a nic własnego , co by tę Świętość Najświętszą skalać lub umniejszyć mogło- a znaczy to że Chrystus Pan powierzył Jej macierzyńskiej miłości prawo do skutecznych próśb za ludzkość.
Maryja jest tą , która zachwyca Boga i posiada Jego miłość. Ona przekonuje Jego serce – Jego litość i zmiłowanie – i uzyskuje Jego miłosierdzie. Ona wyprosić może każdemu z was niebo – jeśli oddacie Jej siebie i nie cofniecie swego zawierzenia.
Wtedy Maryja przyoblecze was we własną czystość i przyprowadzi Synowi jako dar upragniony!”...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Gocek
 wrzesień 04 2008 10:18   
Forum

Quote by suration:

Kup sobie lepiej Anatolijskie Niebieskie Oko - chroni przed złym spojrzeniem, duchami etc. Wydaje mi się lepszą inwestycją. Kosztuje w Turcji 1 Lira.

===

"Wydaje się, że wiara w cuda znika w jednej dziedzinie tylko po to, by zagnieździć się w innej." Karol Marks

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 wrzesień 04 2008 10:19   
Forum Moderator
Moderator

Jeśli Twoja wiara zabrania ci tego –to deprecjonowanie i wyśmiewanie innych nie przystoi –to tak po ludzku biorąc.Jeżeli kochasz Jezusa –to jak możesz lekceważyć Jego Matkę ?
Czy te słowa poniżej nie są prawdziwe : „działają pod wpływem sugestii szatana, który nienawidzi Maryi”- wniosek prosty –zastanów się !

A dlaczego zarzucasz mi, ze przeciwstawiam Marię Jezusowi? Maria jest dla mnie jednym z największych wzorów podporządkowania się woli Pana, zaufaniu Jemu.
Cytowany przez ciebie tekst porusza kilka spraw, m.in.:
1) czy Maria jest/była człowiekiem (jest sugestia, jakby była nadczłowiekiem, prawie bogiem)
2) czy Bóg jest taki straszny i nieubłagany, że trzeba pobudzać jego litość (sic! litość, nie miłosierdzie)

Jezus powiedział :
"Pójdźcie do mnie wszyscy, którzyście spracowani i obciążeni, a Ja wam sprawię odpocznienie"

"Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie - wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca. A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię. Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze - Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie. Nie zostawię was sierotami: Przyjdę do was. Jeszcze chwila, a świat nie będzie już Mnie oglądał. Ale wy Mnie widzicie, ponieważ Ja żyję i wy żyć będziecie. W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was. Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie."

To chyba załatwia punkt drugi

Punkt pierwszy.
Znów słowa Jezusa rozszerzające przykazanie "czcij ojca swego i matkę swoją":
"Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi? I wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, rzekł: Oto moja matka i moi bracia."
Rodziną, matką, braćmi są dla Jezusa wszyscy wierzący, cały Kościół. Cały Kościół stanowi wręcz Jego ciało.
Nie ulega wątpliwości, ze Maria była człowiekiem. Jako człowiek mocy ma tyle co ja i ty. Względy ma te same jak każdy wierzący - modlitwa sprawiedliwego/wierzącego będzie wysłuchana, a która spełniona i w jaki sposób to zostawmy Panu, On wie lepiej co dla nas lepsze. Nawet gdyby Maria miała tu cos do powiedzenia, to tylko by burzyła wolę Boga.

Możesz się spotkać z nastawieniem, ze ktoś "walczy z Marią", "przeciwstawia Marię Jezusowi" i tym podobne stwierdzenia. To wierutna bzdura. Najpiękniejsze kazanie o Marii wysłuchałem z ust zielonoświątkowca.
Co najwyżej znajdziesz opór przeciwko ludzkiemu nadmiernemu (delikatnie mówiąc) kultowi maryjnemu, kultowi niewiele mającemu wspólnego z Marią jaką znamy z Biblii: pokorną, poddającą się woli Pana ryzykując własnym życiem, wskazującą na Jezusa, nie ubiegającą się o żadną pozycję wśród Apostołów i innych wierzących.

===

Cytat 
matejanka
 wrzesień 04 2008 10:21   
Forum

Wiem dokładnie jaki podniesiesz krzyk i będziesz się dąsał że ktoś nie dyskutuje a offtapuje ale pragnę byś zastanowił się trochę te słowa pochodzą z objawień dla Polski-bardzo ważnych słów Boga własnie o Maryji Królowej Polski!
Wiem dokładnie jak jest moc medalika –czy zawołanie Maryjo ratuj!

.."- „Wszyscy, którzy przedstawiają Maryję jako przeciwstawienie Jezusa lub jako kobietę ziemską – prostą , ograniczoną i niczego nie rozumiejącą –działają pod wpływem sugestii szatana, który nienawidzi Maryi, jako człowieka przez Boga wyniesionego najwyżej w swej piękności. Maryja –człowiek ustanowiony jest przez Boga ponad wszystkimi bytami duchowymi Królową Nieba, i żaden z nich równać się z Nią nie może!
Maryja jest pierwszą i jest koroną ludzkości. Jest Ona rzeczywistą pośredniczką pomiędzy grzechem , słabością i nędzą człowieka a nieskończonością Świętości Bożej, bo jest człowiekiem , a jednocześnie Osobą pogrążoną w Bogu bez reszty i skupiającą w sobie jak w soczewce wszystko, co Boże, a nic własnego , co by tę Świętość Najświętszą skalać lub umniejszyć mogło- a znaczy to że Chrystus Pan powierzył Jej macierzyńskiej miłości prawo do skutecznych próśb za ludzkość.
Maryja jest tą , która zachwyca Boga i posiada Jego miłość. Ona przekonuje Jego serce – Jego litość i zmiłowanie – i uzyskuje Jego miłosierdzie. Ona wyprosić może każdemu z was niebo – jeśli oddacie Jej siebie i nie cofniecie swego zawierzenia.
Wtedy Maryja przyoblecze was we własną czystość i przyprowadzi Synowi jako dar upragniony!”...

Bodyw!
Nie wiem czy wiesz , że walka z Marią jako daną nam od Boga Matką całej ludzkośći należy do tej samej strategii szatana, którą jest zaprzeczanie Boskości Chrystusa.
Niestety nadchodzi straszny czas że szatan na krótko zwycięży i Dwóch Świadków Boga na ziemi zostanie "zamordowanych".
Lecz Oni zmartwychwstaną i Maria rozdepcze głowę węża
pozdrawiam

===

Cytat 
matejanka
 wrzesień 04 2008 11:01   
Forum

Proponuję po modlitwie do Ducha Świętego zagłębić się duchowo w ten fragment Apokalipsy

ROZDZIAŁ 12.

1. I ukazał się na niebie wielki znak(wielki gdyż objawienia Marii są powszechne i obejmujące cały świat
Niewiasta, obleczona w słońce, (objawienie w Fatimie cud słońca)
i księżyc pod jej nogami, a na jej głowie był wieniec z dwunastu gwiazd;
2. I będąc brzemienną, krzyczy wśród bólów porodowych i mąk rodzenia.
(jako Matka wszystkich ludzi , cierpi wraz ze swoimi dziećmi w czasie ich cierpienia w wielkim ucisku i oczyszczania się, aby stać się nowym stworzeniem, czyli w czasie rodzenia się nowej ludzkości)
3. I ukazał się inny znak na niebie, i oto wielki ognisty smok, z siedmioma głowami i dziesięcioma rogami, a na głowach jego siedem koron;
(siły ciemności pragnące odkszałcić Naukę Boga walczące zarówno z Chrystusem jak i Jego Matką)

4. A ogon jego zmiótł trzecią część gwiazd niebieskich, i zrzucił je na ziemię; i smok stanął przed niewiastą, która miała urodzić, aby, skoro urodzi, pożreć jej dziecko.(przypomnienie o narodzeniu z Marii Chrystusa, aby było pewne,że chodzi o Marię, jako Matkę Zbawiciela(
Gwiazdy niebieskie mogą być symbolem nauki Boga , która w jednej trzeciej została odkształcona przez antychrysta we wszystkich religiach)

5. I urodziła syna, mężczyznę, który ma paść wszystkie narody laską żelazną; a jej dziecko zostało porwane do Boga i do Jego tronu,
II. 6. A niewiasta uciekła na pustynię, gdzie ma miejsce przygotowane przez Boga, aby tam ją żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.

7. I nastąpiła wojna w niebie. Michał i jego aniołowie walczyli przeciwko smokowi, i smok walczył i jego aniołowie.

8. Ale nie przemogli, i nie znalazło się już miejsce dla nich w niebie.

9. I został zrzucony smok wielki, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem, który zwodzi cały zamieszkany świat, został zrzucony na ziemię, i zostali z nim zrzuceni jego aniołowie.

10. I słyszałem wielki głos mówiący w niebie: Teraz stało się zbawienie i moc, i Królestwo Boga naszego, i władza Jego Pomazańca, gdyż zrzucony został oskarżyciel naszych braci, który ich oskarżał przed Bogiem naszym we dnie i w nocy.

11. A oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo swojego świadectwa, i nie umiłowali swojej duszy aż do śmierci.

12. Dlatego rozweselcie się niebiosa i wy, którzy mieszkacie w nich! Biada mieszkańcom ziemi i morza! Bo zstąpił do was diabeł z wielkim gniewem, wiedząc, że ma krótki czas.
III. 13. A gdy widział smok, że został zrzucony na ziemię, prześladował niewiastę, która urodziła mężczyznę.

14. I dano niewieście dwa skrzydła wielkiego orła, aby odleciała na swoje miejsce z dala od oblicza węża na pustynię, gdzie jest żywiona przez czas i czasy, i połowę czasu.
(na duchowej pustyni ludzkiego życia czasów ostatnich wiara w rolę Marii całkiem nie umrze, lecz zostanie przechowana przez część jej potomstwa)

15. I wypuścił wąż ze swojej paszczy za niewiastą wodę jak rzekę, aby porwała ją rzeka.

16. Ale ziemia pomogła niewieście, i otworzyła ziemia swoje usta, i pochłonęła rzekę, którą wypuścił smok ze swojej paszczy.

17. I rozgniewał się smok na niewiastę, i poszedł walczyć z innymi z jej nasienia, którzy zachowują przykazania Boże i mają świadectwo Jezusa Chrystusa.
pozrawiam

===

Cytat 
Robert
 wrzesień 04 2008 11:28   
Forum

Quote by Rafi F: Nastał taki czas, tak już nastał, ze się z 777 całkowicie zgodzę!

Przyszedl taki czas, ze musze sie zgodzic z Twoja wypowiedzia Rafi w 100% (choc 60% jej usunalem, ale to ze wzgledu na jej dlugosc...).
Od siebie dorzuce (i juz sie pewnie ze mna nie zgodzisz), ze Maria dla mnie jest matka najwiekszego z ludzi (lub przynajmniej czlowieka, ktory wywarl na swiat najwiekszy wplyw). Cala jej otoczka to, jak zauwazyl Mathias, efekt placebo. Rownie dobrze mozemy sie modlic do osiolka, na ktorym wjechal Jezus do Jerozolimy lub miec szkaplerz czy tam medalik z podobizna osiolka. Efekt ochronny bedzie taki sam jak Maryi, warunek - wiara...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 1,11 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty