Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 wagary, waxy w średniej szkole- czy to grzech?
 |  Wersja do druku
Kacper Światłowski
 wrzesień 21 2008 18:52   
Forum

Status: offline

Zacytuje Marka Twain'a
"Nigdy nie pozwoliłem, aby szkoła przeszkadzała mi w nauce"

===

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 21 2008 19:01   
Forum

Też tak sądzę

Matejanka, ocknij sie, bo juz zaczynasz komentowac wlasne wypowiedzi... Ale to dobrze, ze zgadzasz sie sama ze soba...

uuups!
Piwo do obiadu to wyraźnie dla mnie jednak ciut za dużo!
pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
potwor
 wrzesień 21 2008 19:07   
Forum

Quote by matejanka:
uuups!
pozdrawiam

a no widzisz. piwo sie pije z umiarem. zawsze lepiej przed snem wypić. a nie przed napisaniem postu.
słyszałaś ze jak sie za dużo alkoholu wypije to sie widzi dziwne rzeczy?

PS: nieumiarkowanie przy jedzeniu i piciu to ponoć grzech ciężki.

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
anthem
 wrzesień 21 2008 19:17   
Forum

Nie wiem czy to jest grzech, ponieważ specjalistami od grzechu są książa, więc ich musisz zapytać.
Natomiast uważam, że wagarowanie jest nie w porządku tak ogólnie, a szczególnie, wobec państwa, podatników, twych rodziców, nauczycieli itd

===

Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana.

Cytat 
matejanka
 wrzesień 21 2008 19:20   
Forum

uuups!
pozdrawiam

a no widzisz. piwo sie pije z umiarem. zawsze lepiej przed snem wypić. a nie przed napisaniem postu.
słyszałaś ze jak sie za dużo alkoholu wypije to sie widzi dziwne rzeczy?

PS: nieumiarkowanie przy jedzeniu i piciu to ponoć grzech ciężki.

Masz rację, zawsze uważam, aby podczas pisania poważnych postów nie pić ani kropli alkoholu.
ALe akurat rozmowa w temacie wagarów nie wydała mi się aż tak poważna.
Poza tym nie leży w mojej naturze nadużywanie, ani jedzenia, ani picia.
Niestety jednak nawet najmniejsze ilości alkoholu we krwi zmniejszają koncentrację, przynajmniej w moim przypadku.
pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Robert
 wrzesień 21 2008 20:21   
Forum

Quote by medieval_man: Szkoda jednak, że cały spór bierze się z tego, że pojawiają się na forum osoby, które tracą swój czas na ironizowanie, szyderstwa, wyśmiewanie religii i czynią to w sposób tak chamski jak na przykład odpowiadanie w stylu "przyklej sobie skrzydełka" gościowi, który zapytał jak ma naśladować swego patrona Michała Arachanioła, czy "stań się Bogiem", na pytanie jak naśladować Jezusa.
Podobnie niewybredne są "argumenty": "naprawianie świata nie może byc celem Kościoła bo jakbysmy chcieli go z tego rozliczyc, to dostalby dwoje! Wiec bezpieczniej nie miec takiej misji w statucie".

Nie przesadzasz troche? Sam uzywasz ostrego i cynicznego jezyka, szczegolnie w stosunku do Matejanki.

Przeczytajcie czasami drodzy agnostycy, czy ateiści, co wypisujecie i nie dziwcie sie potem, że ktos Wam odpowiada: "zmiłuj się", albo "Lepiej nic nie pisz jak masz pisać takie farmazony"

Kiedy czytam takie wasze niektóre wtręty przypomina sie powiedzenie: "Nie dyskutuj z głupim, bo ktoś z boku można nie zauważyć między wami różnicy".

My gnostycy i ateisci bardzo dziekujemy Ci Wielki Medieval Manie za ta opinie, napisana w tonie nauczyciela i osoby, ktora zjadla wszelkie rozumy.

Prawda o Bogu jest bardziej skomplikowana niz Ci sie wydaje. Nauka ma z tym problem i to jest ok, ale Wy myslicie, ze te "swiete" ksiegi zdradzaja wam cala tajemnice nt Boga... Hmmm, zalosnie naiwni jestescie...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 21 2008 20:31   
Forum

Prawda o Bogu jest bardziej skomplikowana niz Ci sie wydaje. Nauka ma z tym problem i to jest ok, ale Wy myslicie, ze te "swiete" ksiegi zdradzaja wam cala tajemnice nt Boga... Hmmm, zalosnie naiwni jestescie...

Surationie!
Prawda o Bogu jest nie tylko o wiele bardziej skomplikowana co w ogóle dla naszych małych umysłów nie do pojęcia.
I te Swięte Księgi nie zdradzają nikomu całej tajemnicy, lecz są wiedzą o Bogu , taką którą Bog uważa że jesteśmy w stanie przyswoić o ile wzniesiemy nasze dusze i serca do Światła Ducha Świętego.
ALe nie ustawiaj się proszę po drugiej stronie bariery gdyż wszyscy jesteśmy przecież tylko pytającymi i szukającymi Prawdy ludźmi!
pozdrawiam

===

Cytat 
Robert
 wrzesień 21 2008 20:55   
Forum

Ciekawe, bo zawsze macie odpowiedz w oparciu o te ksiegi i o tradycje i nauki kosciola, wytlumaczycie wszystko - paradoksy, trudne pytania, nieprawdziwe wydarzenia w Biblii itd...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 21 2008 21:06   
Forum

Ciekawe, bo zawsze macie odpowiedz w oparciu o te ksiegi i o tradycje i nauki kosciola, wytlumaczycie wszystko - paradoksy, trudne pytania, nieprawdziwe wydarzenia w Biblii itd...

Suration!
A na czym ma się człowiek opierać jeżeli dusza straciła bezpośredni kontakt z Duchowością i zmaterializowała się!
Niestety bez objawień z zewnątrz nie odnajdziemy Drogi do swojego wnętrza(albotylko niewielu) , tam gdzie u każdego z nas znajduje się Czysta Prawda!
pozdrawiam

===

Cytat 
Arek_Sz
 wrzesień 21 2008 21:08   
Forum

Quote by suration:
Proste pytanie zatem: kto stworzyl zlo we wszechswiecie? (Matejanka, tym razem nie pros mnie o zaprzestanie stawiania trudnych dla chrzescijanstwa pytan...)

Też się kiedyś nad tym zastanawiałem i uzyskałem taką oto wypowiedź.
Argument satanistów, że Bóg stworzył szatana jest prawdziwy i nie wiem, co oni w tym widzą nadzwyczajnego i nowego.
Bóg jednak stworzył Lucyfera jako anioła mądrości (Luciferus - niosący światło)
Bóg wiedział, że on się zbuntuje, lecz skoro wiedział o jego buncie to musiał wcześniej zaplanować jego stworzenie.
Boża miłość jest niepojęta i tak wielka, że Bóg w swojej miłości nie mógł zabronić istnieć szatanowi.

Wyobraź sobie teraz o ile większą miłością Bóg kocha tych, którzy są mu wierni...

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 wrzesień 21 2008 21:11   
Forum

Quote by matejanka:
A na czym ma się człowiek opierać jeżeli dusza straciła bezpośredni kontakt z Duchowością i zmaterializowała się!
Niestety bez objawień z zewnątrz nie odnajdziemy Drogi do swojego wnętrza(albotylko niewielu) , tam gdzie u każdego z nas znajduje się Czysta Prawda!
pozdrawiam

Tu się nie do końca zgodzę. Do zbawienia nie jest nam potrzebne żadne objawienie. Wystarczy, że wykonamy wszystko to, o czym mówi Pismo Święte. Tak więc jeśli ukaże nam się we śnie Jezus, my wcale nie musimy w to wierzyć i nie będzie nam to poczytane jako grzech.

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 21 2008 21:16   
Forum

pozdrawiam

Tu się nie do końca zgodzę. Do zbawienia nie jest nam potrzebne żadne objawienie. Wystarczy, że wykonamy wszystko to, o czym mówi Pismo Święte. Tak więc jeśli ukaże nam się we śnie Jezus, my wcale nie musimy w to wierzyć i nie będzie nam to poczytane jako grzech.

Ależ pisząc Objawienie mam na myśli własnie Pismo Święte.
Biblia jest zapisem Boskich Objawień!
pozdrawiam

===

Cytat 
potwor
 wrzesień 21 2008 21:17   
Forum

Quote by Arek_Sz:

Boża miłość jest niepojęta i tak wielka, że Bóg w swojej miłości nie mógł zabronić istnieć szatanowi.

Wyobraź sobie teraz o ile większą miłością Bóg kocha tych, którzy są mu wierni...

[Cytat z Kpł 25:44-46:Kiedy będziecie potrzebowali niewolników i niewolnic, to będziecie ich kupowali od narodów, które są naokoło was. Także będziecie kupowali dzieci przychodniów osiadłych wśród was, przychodniów i potomków ich, urodzonych w waszym kraju. Ci będą waszą własnością. Zostawicie ich w dziedzictwie waszym synom, aby ich posiadali na własność, na zawsze. Będziecie ich uważać za niewolników. Ale z braćmi Izraelitami nie będziecie się obchodzili srogo.

no fakt, kocha wszystkich, ale tylko izraelitów. ten wasz wszechwszystkiedziwnecechymający jest także przecież dyskryminatorem. nie powinno sie traktować innych prócz izraelitów tak samo. wiec on kocha jednych bardziej, drugich mniej lub co najwyżej lubi.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 wrzesień 21 2008 21:18   
Forum

Matejanka - myślałem, że chodzi ci o jakieś nowe objawienia te prawdziwe i te mniej (np. TT, ale o tym napisałem ci w innym wątku).

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 21 2008 22:41   
Forum

Quote by suration:
Quote by medieval_man: Szkoda jednak, że cały spór bierze się z tego, że pojawiają się na forum osoby, które tracą swój czas na ironizowanie, szyderstwa, wyśmiewanie religii i czynią to w sposób tak chamski jak na przykład odpowiadanie w stylu "przyklej sobie skrzydełka" gościowi, który zapytał jak ma naśladować swego patrona Michała Arachanioła, czy "stań się Bogiem", na pytanie jak naśladować Jezusa.
Podobnie niewybredne są "argumenty": "naprawianie świata nie może byc celem Kościoła bo jakbysmy chcieli go z tego rozliczyc, to dostalby dwoje! Wiec bezpieczniej nie miec takiej misji w statucie".

Nie przesadzasz troche? Sam uzywasz ostrego i cynicznego jezyka, szczegolnie w stosunku do Matejanki.

jesli uważasz, ze tego typu odzywki jak wyżej nie są przejawem chamstwa, to nie mamy o czym rozmawiać.
Rzeczywiscie, sam uzywam ostrych sformułowań wobec matejanki, a jeszcze bardziej evivy, jednak mam wrażenie, że staram się to najpierw wprowadzić jakimiś rzeczowymi argumentami
Quote by suration:

Przeczytajcie czasami drodzy agnostycy, czy ateiści, co wypisujecie i nie dziwcie sie potem, że ktos Wam odpowiada: "zmiłuj się", albo "Lepiej nic nie pisz jak masz pisać takie farmazony"

Kiedy czytam takie wasze niektóre wtręty przypomina sie powiedzenie: "Nie dyskutuj z głupim, bo ktoś z boku można nie zauważyć między wami różnicy".

My gnostycy i ateisci bardzo dziekujemy Ci Wielki Medieval Manie za ta opinie, napisana w tonie nauczyciela i osoby, ktora zjadla wszelkie rozumy.

Nie ma za co... mogę częściej, i jak widzę będę miał ku temu wiele pretekstów.
Co do prawdy o Bogu to jest ona o wiele mniej skomplikowana nić Ci się wydaje. A że nauka ma z tym problem, to akurat obchodzi mnie to tyle, co Rhetta Buttlera obchodzi Scarlett w ostatniej scenie Przemineło z wiatrem.
Gwoli ścisłości - nie myslę, że jakiekolwiek święte księgi zdradzają mi całą tajemnicę Boga. One mnie w nia zaledwie wprowadzają, ale to i tak o wiele więcej niż osiagają ci, którzy te księgi negują

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Andrzej
 wrzesień 21 2008 22:43   
Forum

Quote by mathias777:
Quote by Arek_Sz:

[Cytat z Kpł 25:44-46:Kiedy będziecie potrzebowali niewolników i niewolnic, to będziecie ich kupowali od narodów, które są naokoło was. Także będziecie kupowali dzieci przychodniów osiadłych wśród was, przychodniów i potomków ich, urodzonych w waszym kraju. Ci będą waszą własnością. Zostawicie ich w dziedzictwie waszym synom, aby ich posiadali na własność, na zawsze. Będziecie ich uważać za niewolników. Ale z braćmi Izraelitami nie będziecie się obchodzili srogo.

no fakt, kocha wszystkich, ale tylko izraelitów. ten wasz wszechwszystkiedziwnecechymający jest także przecież dyskryminatorem. nie powinno sie traktować innych prócz izraelitów tak samo. wiec on kocha jednych bardziej, drugich mniej lub co najwyżej lubi.

kocha, kocha
Kolejny przykład ahistoryzmu w rozumieniu sensu Pisma świętego.
Czekam na zarzut - Bog to morderca, ktory zabił włsnego Syna i jak tu takiego kochać....

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
potwor
 wrzesień 22 2008 00:49   
Forum

Quote by medieval_man:
kocha, kocha

zawsze mi wciskasz kit z ahistoryzmem.
"bo to sie działo 2000 lat temu, wiec to jest nieważne"
ludzie ginęli 2000 lat temu, ale to nieważne
dzieci ginęły 2000 lat temu, ale to nieważne, tylko ci co wtedy żyli to zrozumieli.

cała biblia to ahistoryzm. kto wie, moze krzyżowanie to była kiedyś w tamtych czasach formą rozrywki?

wasz bóg teraz kocha wszystkich równo, kiedyś tylko żydów. ale to nieważne, to cholerny ahistoryzm.

Czekam na zarzut - Bog to morderca, ktory zabił włsnego Syna i jak tu takiego kochać....

to rozmowa na inny temat.
ale dodam tylko jedno: jeśli góg to jedna osoba, czyli duch, ojciec i syn, to sam sie zabił na krzyżu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 wrzesień 22 2008 08:24   
Forum Moderator
Moderator

Quote by akrobata1: o i właśnie takiej odpowiedzi (znaczy że dokładnej i opartej na słowach księdza) oczekiwałem. dzięki serdeczne Arek Sz

natomiast nie podobają mi się wypowiedzi mathiasa nie tylko na ten temat - jest on w wielu tematach i zauważyłem że rozsiewa swoje poglądy ateistyczne- czasami jego posty są nabijaniem się z zasad wiary- nie wiem czemu udziela się w sprawach tego co jest grzechem a co nie skoro sam nie wie co te słowo oznacza

Witaj.
A ja jednak wrócę do pierwszych odpowiedzi, tym razem na powaznie: wszystko zależy od tego z jakich powodów wagarowałeś. Inaczej jest, gdy zrobiłeś to z powodu własnych przyjemności, czy "uniknąłeś" konsekwencji nieprzygotowania się, a inaczej gdy kierowałeś się takimi pobudkami jak pomoc przyjacielowi w ważnej sprawie czy (hardcorowo) gasiłeś pożar. Ksiądz jak to człowiek ma ograniczoną mozliwość poznania i własne poglądy, nie oczekuj więc gotowych przepisów i książeczki z kodeksem, a raczej uczciwie (przed samym sobą! i przed Bogiem) rozważ to we własnym sumieniu. Ksiądz moze ci tylko doradzić w OSOBISTEJ rozmowie.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Andrzej
 wrzesień 22 2008 10:08   
Forum

Quote by mathias777:
Quote by medieval_man:
kocha, kocha

zawsze mi wciskasz kit z ahistoryzmem.
"bo to sie działo 2000 lat temu, wiec to jest nieważne"
ludzie ginęli 2000 lat temu, ale to nieważne
dzieci ginęły 2000 lat temu, ale to nieważne, tylko ci co wtedy żyli to zrozumieli.

przykro mi, że nie rozumiesz
- to sie działo 2000 lat temu, i jest ważne - jednak opis zawarty w Piśmie świętym ma inne znaczenie niż tylko dosłwone
Quote by mathias777:
cała biblia to ahistoryzm. kto wie, moze krzyżowanie to była kiedyś w tamtych czasach formą rozrywki?

Nie Biblia.
Nasze dzisiejsze rozumienie Biblii jest na ogół ahistoryczne
Quote by mathias777:
wasz bóg teraz kocha wszystkich równo, kiedyś tylko żydów. ale to nieważne, to cholerny ahistoryzm.

Znowu nie tak.
Opis tego jak Bóg kocha Izraelitów a nie inne narody, ma inne znaczenie niż dosłowne.
Przedstawia proces wybierania ujmowany w kategoriach typowych dla epoki.
Dawniej, w perspektywie społeczeństwa klanowego, plemiennego, przedstawienie Boga, który kocha także śmiertelnych nieprzyjacioł klanu nie przeszłoby. Ówczesny pisarz w ten sposób własnie wyrażał to, ze Bóg kocha swoich wybranych pokazując, ze niszczy ich wrogów. Jesli ktoś w taki obraz wklada dzisiejsze pojmowanie pokojowego współżycia między narodami, ten właśnie popełnia błąd ahistoryzmu zadając pytanie o to, dlaczego nie było wtedy ONZ-u i sił pokojowych

Quote by mathias777:

to rozmowa na inny temat.
ale dodam tylko jedno: jeśli Bóg to jedna osoba, czyli duch, ojciec i syn, to sam sie zabił na krzyżu.

dwója z katechizmu i logiki
Bóg jest jeden ale w trzech osobach - na katechezę nie chodziłeś? To o czym my w ogóle rozmawiamy skoro nie znasz podstaw?

===

Cytat 
Wieslaw1gr
 wrzesień 22 2008 10:46   
Forum

Nie możemy iść przez życie, zastanawiając się bez przerwy co jest grzechem, a co nie.

Św Paweł w 1 Liście do Koryntian (6.12) powiedział znamienne słowa: "wszystko mi wolno, ale nie wszystko, przynosi korzyść..."
Jeśli coś robimy, musimy wiedzieć jaki jest tego cel, i jakie mogą być tego ewentualne skutki.
Jeśli dzięki wagarom odstresujesz się, naładujesz baterie, poczujesz się lepiej (bo na przykład komuś w tym czasie pomożesz)...
To jak najbardziej są one czasem nawet wskazane.
Jeśli jednak wagary będą skutkować wyrzutami sumienia, będziesz czuł się nieswojo i niepewnie, bo naraziłeś się przez nie na nieprzyjemne konsekwencje, to lepiej sobie je daruj.

Odwracając nieco słowa św. Pawła - jeśli nasze postępowanie nie przynosi korzyści, to najpewniej nam szkodzi, a wtedy jest grzechem; zaniedbania, lenistwa itp.

Cokolwiek robisz, myśl zawsze o skutkach pozytywnych: co dzięki temu zyskam ja, co dzięki temu zyskają inni, co dzięki tamu zyska Chwała Boża. Wtedy życie na pewno będzie łatwiejsze, a ze spowiedzią nie będziesz miał problemów.

Pamiętaj zawsze, że Bóg nie jest sędzią każącym, lecz miłością miłosierną. Kochaj i czyń dobro. Jeśli sam siebie nie potępisz, On ciebie nie potępi na pewno.

===

Nawet diabeł wierzy, że Bóg istnie. Czy więc wystarczy to do zbawienia?!

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 22 2008 11:25   
Forum

Nie możemy iść przez życie, zastanawiając się bez przerwy co jest grzechem, a co nie.

Św Paweł w 1 Liście do Koryntian (6.12) powiedział znamienne słowa: "wszystko mi wolno, ale nie wszystko, przynosi korzyść..."
Jeśli coś robimy, musimy wiedzieć jaki jest tego cel, i jakie mogą być tego ewentualne skutki.
Jeśli dzięki wagarom odstresujesz się, naładujesz baterie, poczujesz się lepiej (bo na przykład komuś w tym czasie pomożesz)...
To jak najbardziej są one czasem nawet wskazane.
Jeśli jednak wagary będą skutkować wyrzutami sumienia, będziesz czuł się nieswojo i niepewnie, bo naraziłeś się przez nie na nieprzyjemne konsekwencje, to lepiej sobie je daruj.

Odwracając nieco słowa św. Pawła - jeśli nasze postępowanie nie przynosi korzyści, to najpewniej nam szkodzi, a wtedy jest grzechem; zaniedbania, lenistwa itp.

Cokolwiek robisz, myśl zawsze o skutkach pozytywnych: co dzięki temu zyskam ja, co dzięki temu zyskają inni, co dzięki tamu zyska Chwała Boża. Wtedy życie na pewno będzie łatwiejsze, a ze spowiedzią nie będziesz miał problemów.

Pamiętaj zawsze, że Bóg nie jest sędzią każącym, lecz miłością miłosierną. Kochaj i czyń dobro. Jeśli sam siebie nie potępisz, On ciebie nie potępi na pewno

Ten post jest dowodem , że Duch Prawdy działa
pozdrawiam

===

Cytat 
Robert
 wrzesień 22 2008 13:54   
Forum

Quote by medieval_man:jesli uważasz, ze tego typu odzywki jak wyżej nie są przejawem chamstwa, to nie mamy o czym rozmawiać.
Cynizm i ironia to jeszcze nie chamstwo. Ale zapewne sie ze mna nie zgodzisz.

Co do prawdy o Bogu to jest ona o wiele mniej skomplikowana nić Ci się wydaje. A że nauka ma z tym problem, to akurat obchodzi mnie to tyle, co Rhetta Buttlera obchodzi Scarlett w ostatniej scenie Przemineło z wiatrem.

No tak, zapomnialem ze Ty znasz Boga osobiscie. Wiesz o nim wszystko, bo jestes teologiem. Mozesz poprawiac nasze kazde zdanie, bo Ty i zgromadzenie religijne, do ktorego nalezysz jest nieomylne. Czy nie jest w Tobie zbyt duzo pychy?

Gwoli ścisłości - nie myslę, że jakiekolwiek święte księgi zdradzają mi całą tajemnicę Boga. One mnie w nia zaledwie wprowadzają, ale to i tak o wiele więcej niż osiagają ci, którzy te księgi negują

Raz piszesz, ze cala prawda zostala objawiona i nie ma miejsca na nowe objawienia, testamenty itd, a pozniej piszesz ze to co wiemy nie wprowadza nas w cala tajemnice Boga. Cos tu jest nie tak. Moze zwolennicy TT maja jednak racje. Ja zreszta tez uwazam, ze jesli Bog istnieje, to jeszcze nie przekazal nam wszystkiego...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 wrzesień 22 2008 14:20   
Forum

Quote by suration:
Quote by medieval_man:jesli uważasz, ze tego typu odzywki jak wyżej nie są przejawem chamstwa, to nie mamy o czym rozmawiać.
Cynizm i ironia to jeszcze nie chamstwo. Ale zapewne sie ze mna nie zgodzisz.

Jak zareagowałbys gdyby na Twoje osobiste pytanie na publicznym forum ludzie odpowiadaliby cynicznie i ironicznie, prześmiewczo i bez sensu?

Quote by suration:

No tak, zapomnialem ze Ty znasz Boga osobiscie. Wiesz o nim wszystko, bo jestes teologiem. Mozesz poprawiac nasze kazde zdanie, bo Ty i zgromadzenie religijne, do ktorego nalezysz jest nieomylne. Czy nie jest w Tobie zbyt duzo pychy?

Żaden teolog nie wie wszystkiego o Bogu, ba nawet to, co wie jest niczym w stosunku do tego czego nie wie.
Tym bardziej jeśli ktoś nie jest teologiem z wykształcenia jak zwykły katolik taki jak ja. A moje zgromadzenie religijne to ja sam.
Co do pychy - nazywaj jak chcesz to, co jest we mnie. Ja mam ten komfort, ze w moim życiu najpierw przeszedłem przez taką wiarę jaką wpojono we mnie w dzieciństwie, potem gdy zacząłem trochę więcej się uczyć stałem się ateistą, i w końcu poszukiwania doprowadziły mnie z powrotem do wiary.
Dzięki temu mogę rozumieć takich jak Ty.
Jeśli bierzesz to za pychę, to nie będę się sprzeciwiał

Quote by suration:

Raz piszesz, ze cala prawda zostala objawiona i nie ma miejsca na nowe objawienia, testamenty itd,

Kłania się brak wiedzy i rozumienia, suration, a także czytania ze zrozumieniem.
Mogłem najwyżej napisać, że Bóg w pełni objawił się w Jezusie, a to znaczy zupełnie coś innego niż objawienie o Bogu wszystkiego.

Quote by suration:
a pozniej piszesz ze to co wiemy nie wprowadza nas w cala tajemnice Boga. Cos tu jest nie tak. Moze zwolennicy TT maja jednak racje.

Bądż spokojny - takich "objawień" jak TT mogę naprodukować na zamówienie - wszystko zależy od ceny
Quote by suration:
Ja zreszta tez uwazam, ze jesli Bog istnieje, to jeszcze nie przekazal nam wszystkiego...

Bo nie ma takiej potrzeby - Bóg nigdy nie objawi nam wszystkiego i nie dlatego, że nie chce, ale dlatego, że jest niewyczerpalny.

===

Cytat 
matejanka
 wrzesień 22 2008 14:48   
Forum

Żaden teolog nie wie wszystkiego o Bogu, ba nawet to, co wie jest niczym w stosunku do tego czego nie wie.

Medieval man!
Byłeś co najmniej koło Damaszku
Tym bardziej jeśli ktoś nie jest teologiem z wykształcenia jak zwykły katolik taki jak ja. A moje zgromadzenie religijne to ja sam.

No to jest już nas dwoje

Co do pychy - nazywaj jak chcesz to, co jest we mnie. Ja mam ten komfort, ze w moim życiu najpierw przeszedłem przez taką wiarę jaką wpojono we mnie w dzieciństwie, potem gdy zacząłem trochę więcej się uczyć stałem się ateistą, i w końcu poszukiwania doprowadziły mnie z powrotem do wiary.

To dlaczego mnie nie rozumiesz?

Mogłem najwyżej napisać, że Bóg w pełni objawił się w Jezusie, a to znaczy zupełnie coś innego niż objawienie o Bogu wszystkiego.

No to już jesteś o krok od tego aby przyjąć, że być moze Bog chce, abyśmy Jego Objawienie jako Ducha Prawdy również włączyli do kanonu dla zjednoczenia wszystkich religii, wszystkich ludzi w jednej nauce Ducha Świętego
Bądż spokojny - takich "objawień" jak TT mogę naprodukować na zamówienie - wszystko zależy od ceny

nie chodzi o to zeby coś wyprodukować.
Biblia jest tez wyprodukowana przez ludzi. Chodzi o Słowo Boga w ludzkim które ma zupełnie inne działanie niż samo ludzkie i dlatego-ponieważ w naszych czasach Ostatnich istnieje ogromna ilośc wyprodukowanego słowa-Jezus zapowiedział znaki rozpoznawcze dla działania Ducha Prawdy, jak również zapewnił że
JEGO OWCE ROZPOZNAJĄ GŁOS SWOJEGO PASTERZA!

Ja zreszta tez uwazam, ze jesli Bog istnieje, to jeszcze nie przekazal nam wszystkiego...

SURATION DOBRZE UWAZASZ!
Dlatego Jezus obiecał swój POWRÓT, GDYŻ JAKO WCIELONE BOSKIE SŁOWO NIE POWIEDZIAŁ WSZYSTKIEGO, CO BÓG CHCE ABYŚMY WIEDZIELI!!
DLATEGO ZAPOWIEDZIAŁ SWÓJ POWRÓT jako DUCHA PRAWDY!
ALE OCZYWIŚCIE JUŻ NIE ZE WZGLĘDU NA GRZECH BO TEN ZOSTAŁ ODKUPIONY NA GOLGOCIE ALE DLA ZBAWIENIA LUDZI OD LUDZKICH POMYŁEK W INTERPRETACJI JEGO ZBAWCZEJ NAUKI.
dlatego też Słowo Boga mówi i zawsze mówić będzie, poprzez Ducha Prawdy
Zauważ, samo obiecanie przysłania na ziemię Ducha Prawdy oznacza, że ludzie sami z siebie będą żyli w kłamstwie i tylko ingerencja Ducha Swiętego będzie mogła ich z tego kłamstwa wyprowadzić.
Bo nie ma takiej potrzeby - Bóg nigdy nie objawi nam wszystkiego i nie dlatego, że nie chce, ale dlatego, że jest niewyczerpalny.

SĄDZĄC PO PYTANIACH SZUKAJĄCYCH PRAWDY I ILOŚCI RELIGIJNYCH STRON GDZIE DZIECI BOGA WIODĄ DYSKUSJE I SPORY
OBJAWIENIE DUCHA ŚWIĘTEGO JEST PALĄCĄ KONIECZNOŚCIĄ
pozdrawiam

===

Cytat 
Robert
 wrzesień 22 2008 14:48   
Forum

Quote by medieval_man: Bądż spokojny - takich "objawień" jak TT mogę naprodukować na zamówienie - wszystko zależy od ceny

Czy da sie odroznic natchnione objawienie od falszywki?

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 wrzesień 22 2008 15:30   
Forum

Czy da sie odroznic natchnione objawienie od falszywki

Rozumem nie!
ALe duchem tak, chociaż ciemnośc jest bardzo wyrafinowana.
pozdrawiam

===

Cytat 
Andrzej
 wrzesień 22 2008 15:47   
Forum

Quote by suration:
Quote by medieval_man: Bądż spokojny - takich "objawień" jak TT mogę naprodukować na zamówienie - wszystko zależy od ceny

Czy da sie odroznic natchnione objawienie od falszywki?

Przede wszystkim rozróżnienie między:
- Objawieniem (łac: Revelatio) które jest tylko jedno i dotyczy Boga dającego się poznać ludziom w dziejach. To Objawienie zostało zawarte w księgach Starego i Nowego Przymierza, a przez to jest łatwe do odróżnienia (zakonczono je spisywać gdzieś pod koniec I wieku)
- objawieniem, objawieniami (łac. apparitio), ktorych może być mnóstwo: to wszystkie te ukazywania sie Maryi czy Jezusa czy świętych, ktorzy coś tam dyktują. Wiara w nie nie jest konieczna do zbawienia, służą one raczej pewnej zachęcie duchowej, mobilizacji duchowej i takie tam...

Rozróżnianie prawdziwych od fałszywych dokonuje się na podstawie kryterium zgodności z Objawieniem zasadniczym, (nie ma sensu dodawać, że takie rozróżnianie dokonuje się Kościele?) a w drugim rzędzie na podstawie owoców duchowych jakie one przynoszą.
Więc jeśli nawet mamy do czynienia z jakims nowym objawieniem to nigdy nie może być ono sprzeczne z Pismem świętym, a fakt pojawienia sie objawień nazywanych Piątą czy Szóstą Ewangelią, Trzecim czy Fafnastym testamentem, Drugą Apokalipsą, itd... świadczy automatycznie na ich niekorzyść - i to nieodwołalnie.

Poza tym to, co jestem w stanie wyprodukować to może być zapis jakiegos mojego własnego urojonego czy zmyslonego (dla różnych celow) objawienia (apparitio). Może byc ono super pobożne, zgodne z Pismejm świętym i przynosic owoce, ale będzietylko i wyłącznie moim tworem. Takie "objawienia" tez istnieją i zaśmiecają

===

Cytat 
Andrzej
 wrzesień 22 2008 16:09   
Forum

Quote by matejanka:

Czy da sie odroznic natchnione objawienie od falszywki

Rozumem nie!
ALe duchem tak, chociaż ciemnośc jest bardzo wyrafinowana.
pozdrawiam

problem jest tylko w tym, ze jedni mają ducha dużego i okrągłego, a inni mają ducha w ciapki z kolczykami -
jak widzisz rozróżnianie duchem nie jest zbyt obiektywne, bo niby dlaczego mam za wzorzec przyjąc ducha w ciapki, kiedy osobiście wolałbym purpurowego?

===

Cytat 
Andrzej
 wrzesień 22 2008 16:19   
Forum

Quote by matejanka:

Medieval man!

matejanko
wychodzę z założenia, że każdy chrześcijanin przebył kiedyś swoją drogę do Damaszku.
I ja też.
Poszukiwanie jej po raz drugi nie jest więc zdrowe.
Czy św. Paweł powrócił jeszcze raz na drogę do Damaszku, żeby tam znaleźć jakieś nowe objawienie?

Quote by matejanka:

Nie martw się.
Droga od ateizmu z powrotem do wiary wiodła przez różne mało rozsądne miejsca. W tym także różne pseudo-objawienia.
Quote by matejanka:

No to już jesteś o krok od tego aby przyjąć, że być moze Bog chce, abyśmy Jego Objawienie jako Ducha Prawdy również włączyli do kanonu dla zjednoczenia wszystkich religii, wszystkich ludzi w jednej nauce Ducha Świętego

Chyba jednak podziekuję.
Co powiedziałby na to mój proboszcz?

Quote by matejanka:

SĄDZĄC PO PYTANIACH SZUKAJĄCYCH PRAWDY I ILOŚCI RELIGIJNYCH STRON GDZIE DZIECI BOGA WIODĄ DYSKUSJE I SPORY
pozdrawiam

szkoda, że zapominasz, ze Duch Święty nieustannie wspomaga swoimi natchnieniami Kościół tak, aby ten jak najlepiej przekazywął Ewangelię Chrystusową tak jak Bóg chce, aby była ona przekazywana.

Próby sprowadzania Ducha Świętego na scenę naszych domowwych amatorskich teatrzyków okrzykami: Bis! Brawo!, albo: Reżyser! Reżyser! sa troche bez sensu gdy tenże Duch jest na co dzień zajęty prowadzeniem Koscioła.
Zamiast na Niego czekać, tam gdzie byśmy chcieli, udajmy się raczej tam gdzie jest On cały czas

===

Cytat 
matejanka
 wrzesień 22 2008 17:46   
Forum

Medieval man!

matejanko
wychodzę z założenia, że każdy chrześcijanin przebył kiedyś swoją drogę do DamaszkuI ja też.
.
Obawiam się, że nie każdy.
Poza tym to nie od nas zależy kiedy na niej się znajdziemy, a sam fakt stania się chrześcijaninem nie oznacza automatycznie przejścia tej drogi!

Poszukiwanie jej po raz drugi nie jest więc zdrowe.
Czy św. Paweł powrócił jeszcze raz na drogę do Damaszku, żeby tam znaleźć jakieś nowe objawienie?

Nie musiał, gdyż od tamtej pory Jezus był zawsze w jego sercu i Paweł niczego nie potrzebował szukać na zewnątrz.
.

Nie martw się.
Droga od ateizmu z powrotem do wiary wiodła przez różne mało rozsądne miejsca. W tym także różne pseudo-objawienia.

A jednak się o Ciebie martwię!

Chyba jednak podziekuję.
Co powiedziałby na to mój proboszcz?

Za około dziesięć, może piętnaście lat byłby Ci niewymownie wdzięczny !
Przyjdzie czas że konfesje będą chciały, aby świat uznał że one pierwsze poznały się na Prawdzie i każda będzie chciała być tą, która pierwsza ogłosiła POWRÓT PANA!

szkoda, że zapominasz, ze Duch Święty nieustannie wspomaga swoimi natchnieniami Kościół tak, aby ten jak najlepiej przekazywął Ewangelię Chrystusową tak jak Bóg chce, aby była ona przekazywana.

Wcale nie zapominam, lecz widzę że kościół stawia Duchowi Świętemu przeszkody i ramy działania weług swoich przepisów.
Można się tylko zapytać kto zezwalał prorokom na proroctwa gdy jeszcze nie było tej instytucji?
Sądząc z ilości proroków z ST nie sugerowali się oni opinią kogokolwiek, lecz tylko głosili to co im Bóg nakazywał głosić i to co pochodziło od Boga samo się obroniło!
Stary Testament jest na to dowodem!
Zbór Chrystusa, Jego Ekklezja, czyli wywołani ze świata, również nie ma żadnych instytucjonalnych ram a świadkowie Jezusa mający ducha proroctwa działają niezależnie od ludzkich instytucji.

Próby sprowadzania Ducha Świętego na scenę naszych domowwych amatorskich teatrzyków okrzykami: Bis! Brawo!, albo: Reżyser! Reżyser! sa troche bez sensu gdy tenże Duch jest na co dzień zajęty prowadzeniem Koscioła.

Zbór Chrystusa to wszyscy ludzie wykupieni Jego Krwią i jak to Ty ładnie nazywasz zanurzeni w Chrystusie poprzez Chrzest Duchem Swiętym!

Zamiast na Niego czekać, tam gdzie byśmy chcieli, udajmy się raczej tam gdzie jest On cały czas

Tu jesteśy zgodni również z Evivą!Chrystus jest wciąż w tym samym miejscu: W naszej Duchowej Światyni i czeka aż otworzymy Mu drzwi naszych serc, aby tam mógł POWRÓCIĆ I W NICH NA ZAWSZE ZAMIESZKAĆ
pozdrawiam

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 1,49 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty