Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 czy nasze ciało zmartwychwstanie po śmierci?
 |  Wersja do druku
Rafi F
 październik 31 2008 09:27   
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Quote by medieval_man:
Bóg może nam dawać jakieś wizje, natomiast wg kanonu Soboru Lyońskiego II z 1274 roku, natychmiast po śmierci ludzi dusze zostają osądzone i wprowadzone do chwalebnego czy piekielnego przeznaczenia.
Z tego wynika, że nie mają one czasu (!) na nawiedzanie żyjących.

A mają czas aby poczekać na msze intencyjne (trzy czy dwie w roku aby od czyśćca uwolnić?) ? A może mają czas az i ich intencji przystąpimy do Komunii we Wszystkich Świętych (zawsze mnie zastanawiało dlaczego tylko w ten dzień i dlaczego tylko za jedna duszę; Spotkałem też opinie ksiedza, że to dla ZBAWIENIA duszy).
Wiele jest pytań, wiele.. a czas to takie dziwne pojęcie, szczególnie w perspektywie wieczności.
Popieram twoje zdanie/opinię, że jak duchy, to nie duchy/dusze zmarłych.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Rafi F
 październik 31 2008 09:42   
Forum Moderator
Moderator

Quote by angelo:...
Wygląda na to,że kanon Soboru Lyońskiego II z 1274 roku okazuje się być nieprawdą.W rzeczywistości dusze(duchy)ludzi zmarłych istnieją niezależnie od fizycznego ciała.Istnieją dusze,które po śmierci swojego fizycznego ciała trafiają do czyśćca i potrzebują pomocy żywych.Na ich istnienie jest bardzo dużo dowodów,Ojca Pio,M.Simmy,itd.

Wszystko kwestia priorytetów, uwierzysz w to co zechcesz. Zawsze możesz poczytać Biblię, a zacząć od NT (np. słynna przypowieść o bogaczu i Łazarzu (zaczyna się od Łk 6.20). (Swoja drogą ci Łazarze w NT to lekkiego życia nie mieli )
Zauważ tez, że kobieta która była opętana przez wróżącego ducha też nie była postrzegana przez apostołów za źródło dobra (zobacz Dz.Ap od 16.16), pomimo że ów duch głosił w tym przypadku prawdę ("Ci ludzie są sługami Boga Najwyższego, oni wam głoszą drogę zbawienia.")
Tak, ale Pio był taki przekonywujący i taki maryjny

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Andrzej
 październik 31 2008 12:58   
Forum

Quote by angelo: meieval man

...natomiast wg kanonu Soboru Lyońskiego II z 1274 roku,natychmiast po śmierci ludzi dusze zostają osądzone i wprowadzone do chwalebnego czy piekielnego przeznaczenia.

Tego co piszesz nie potwierdzają świadectwa osób,które miały lub mają do czynienia z duszami(duchami)osób zmarłych.

bardzo mi przykro, że pewne świadectwa nie potwierdzają (czy na pewno?) nauki Kościoła.
Jesli mam jednak wybierac między nauką Kościoła, a wątpliwymi świadectwami ludzkiej wyobraźni (nawet pobożnej i pełnej dobrej woli) to wybieram nauczanie Kościoła.

Quote by angelo:
Te przykłady pochodzą z dwóch stron internetowych:
(....)

Moim zdaniem te dwa przykłady sa tylko pobożnymi wystąpieniami.
Jednak mogą zawierać zwykłe błędy czy pomyłki.
Jak napisałem wyżej, Bóg dopuszcza pewne wizje, na przykład pozwala niektórym aby mieli widzenie dusz czyśćcowych, co nie jest równoznaczne z kontaktem z tymi duszami.
Quote by angelo:
Wygląda na to,że kanon Soboru Lyońskiego II z 1274 roku okazuje się być nieprawdą. W rzeczywistości dusze(duchy)ludzi zmarłych istnieją niezależnie od fizycznego ciała.

a kto mówi, że nie?
Oczywiście, po śmierci człowieka, dusze (nie duchy) istnieją niezależnie od fizycznego ciała.
Tak własnie twierdzi Sobór w Lyonie.
Przeczytaj uważnie.

Quote by angelo:
Istnieją dusze,które po śmierci swojego fizycznego ciała trafiają do czyśćca i potrzebują pomocy żywych.

Tak własnie twierdzi Sobór w Lyonie a potem Sobór Florencki.
Przeczytaj uważnie.

Quote by angelo:
Na ich istnienie jest bardzo dużo dowodów,Ojca Pio,M.Simmy,itd.

To nie są dowody.

Oczywiście, że istnieją dusze w czyśćcu,
Przeczytaj uważnie zacytowane sformułowanie Soboru Lyońskiego 2.

Jednak nikt nie twierdzi, że dusze zmarłych przebywające czy to w niebie (lub w drodze do nieba - w czyśćcu) czy to w piekle mogą kontaktować się i kontaktują z żyjącymi.
One przebywają już w wieczności - a to znaczy poza naszym czasem - czyli jak to powiedział Abraham w przypowieśći u Łukasza 16, 26:
A prócz tego między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd do nas się przedostać

Wierzysz Pismu czy pobożnym, ale mącącym w głowach ludziom?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Andrzej
 październik 31 2008 13:09   
Forum

Quote by Rafi F:
Quote by medieval_man:
Bóg może nam dawać jakieś wizje, natomiast wg kanonu Soboru Lyońskiego II z 1274 roku, natychmiast po śmierci ludzi dusze zostają osądzone i wprowadzone do chwalebnego czy piekielnego przeznaczenia.

A mają czas aby poczekać na msze intencyjne (trzy czy dwie w roku aby od czyśćca uwolnić?) ?

Rafi F
Uzyłem słowa "czas" w specyficznym znaczeniu.
Dusze, po smierci ludzi, nie znajdują się już w "czasie".
Znajdują się w "wieczności".
Pomiędzy wiecznością a czasem nie ma punktów stycznych.
Dusza znajdująca się w wieczności trwa w "nunc stans" - czyli "stojącym teraz".
Trwa w wieczności, która wprawdzie nie ma punktów stycznych z "czasem", ale jest obok niego.
W ten sposób, dusza w wieczności, nieustannie towarzyszy naszemu czasowi i dlatego wszystkie nasze modlitwy - czy to dzisiejsze, czy te zmówione za rok czy za sto lat, są dla duszy w wieczności jej "teraz".

Aha.
Moja 14-letnia córka powiedziała mi wczoraj, że zastanawiała się podczas bezsennej nocy nad tym,. co dzieje się z duszą człowieka, który zmarł na 3 sekundy przed końcem świata.
Czy będzie miał "czas" żeby odpokutować, za swe już odpuszczone grzechy w czyśćcu jeszcze zanim odbędzie się Sąd Ostateczny.
I powieziała mi, że rozwiązanie jest proste.
W czyśćcu nie ma "czasu" bo skoro dla Boga tysiąc lat jest jak jeden dzień, to i w naszych 3 sekundach zmieści się cała wieczność.
Cóż miałem jej odpowiedzieć?
Wiesz jak się ucieszyłem?

Quote by Rafi F:
A może mają czas az i ich intencji przystąpimy do Komunii we Wszystkich Świętych (zawsze mnie zastanawiało dlaczego tylko w ten dzień i dlaczego tylko za jedna duszę;

Oczywiście nie mają "czasu".
Jak wyżej: są w wieczności. Upływający na ziemi czas nie ma dla nich znaczenia.
Ma znaczenie tylko modlitwa, która je obejmuje w tej wieczności.
Quote by Rafi F:
Spotkałem też opinie ksiedza, że to dla ZBAWIENIA duszy).

No cóż... naduzycie semantyczne - chodziło chyba o pomoc duszy w przejściu czyśćca
Quote by Rafi F:
Wiele jest pytań, wiele.. a czas to takie dziwne pojęcie, szczególnie w perspektywie wieczności.

Jak widzisz, jesteśmy zgodni
Quote by Rafi F:
Popieram twoje zdanie/opinię, że jak duchy, to nie duchy/dusze zmarłych.

Bardzo mnie to cieszy

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
med
 listopad 01 2008 21:24   
Forum

[Cytat za: 1234qwer12] Poniżej defekt Twojej argumentacji. Zrozumienie tego błędu pozwoli pojąć od razu całe moje dowodzenie. Dopóki to nie będzie dla Ciebie jasne, nie ma sensu roztrząsać innych rzeczy

rozumiem więc, że dla Ciebie przypominanie, czy wyobrażanie sobie pewnych wrażeń zmysłowych jest równoznaczne z ich (ponownym, czy nowym) postrzeganiem?

O to więc będziemy się spierać?
Na tym opiera się Twoja filozfia?

Ty chyba nie rozumiesz co się Tobie próbuje tłumaczyć.
Nie na tym opiera się moja filozofia, ale jest to jeden z jej elementów.

Moim zdaniem mylisz takie pojecia jak poznawanie (obserwacja), pamięć, wyobraźnia.

W którym miejscu? Czy Ty dokładnie czytasz co ja piszę? W moim tekście wyraźnie zaznaczam i rozróżniam te pojęcia. Wróć proszę i przeczytaj to jeszcze raz.

[Cytat za: 1234qwer12]Przypatrzmy się bliżej aktowi przypominania sobie wrażeń zmysłowych. Mamy do czynienia z wrażeniem zmysłowym wyciągniętym za pomocą pamięci z jej magazynu , a następnie jego obserwacją. Tak działa wyobraźnia. (Mówi się nawet „widzieć oczyma wyobraźni”.)
Możemy mieć także do czynienia z takim samym wrażeniem zmysłowym tylko , że „podanym” nam przez fizyczne oko i następnie jego obserwacją. Co różni te dwa akty?
Różni je to, że ten sam efekt osiągany jest innym środkiem. Raz z pomocą pamięci a drugim razem z pomocą narządu wzroku. W obydwu przypadkach obserwujemy to samo wrażenie, ale różnymi środkami. Czy jest jakaś podstawa, aby twierdzić, że tylko jeden z nich jest aktem obserwacji,a drugi nie?

Jest podstawa. Jedna i zasadnicza:
Jeden z nich jest aktem poznawania zmysłowego.
Drugi z nich jest aktem umysłu, przy ktorym zmysły w ogole nie pracują

Przyklad z teatrem jak najbardziej nieadekwatny, bo nie ma w nim najmniejszej nawet analogii.
Rzeczywiście akt wyobraźni czy przypominania ma wiele wspólnego z postrzeganiem, lecz nie postrzeganiem zmysłowym, ale postrzeganiem przez umysł.

Tak więc ani wyobraźnia ani przypominanie sobie wrażeń zmysłowych nie sa aktami zmysłow, ale umysłu.
Zmysły i umysł to nie to samo.

MM! Nie czytasz uważnie. Więc proszę wróć do mojego postu, przeczytaj go jeszcze przynajmniej raz, ale dokładnie, zwróć też uwagę na akapit kończący się pytaniem, którego chyba nie zrozumiałeś:
„W obydwu przypadkach obserwujemy to samo wrażenie, ale różnymi środkami. Czy jest jakaś podstawa, aby twierdzić, że tylko jeden z nich jest aktem obserwacji,a drugi nie?”

Poza tym, chcę Tobie zwrócić uwagę, że Twoje argumenty to po prostu Twoje oznajmienia. Albo dyskutujemy filozoficznie albo dzielimy sie swoimi opiniami. Oczekuję z Twojej strony jakiegoś widocznego procesu myślowego. Jak używasz kategorii typu „akt umysłu” albo „akt poznawania zmysłowego” to ja nie wiem czy Ty wiesz o czym piszesz. Ja w moim argumentowaniu staram się być obrazowy w przedstawianiu ciagów przyczynowo-skutkowych, staram się dawać analogie i nie poprzestaję na dzieleniu sie tylko moją opinią. Od Ciebie oczekuję tego samego, albo przynajmniej próbowania tego.

Co do iluminacji, to powoływanie się przez Ciebie na sformułowania artystów, czy twórców, jakoby "słyszeli, czy widzieli swoje dzieła" nie ma żadnej mocy argumentu.
To zwykłe emocjonalne wyrażenie przez danego twórcę stanu dobrze znanego przez psychologię, kiedy długotrwałe wałkowanie jakiegoś tematu, nieustanne myslenie o nim, powoduje w pewnych okreslonych warunkach taką pracę umysłu, ktora okreslana jest jako "iluminacja, natchnienie...".
Nie ma w tym nic boskiego.
To akt umysłu.

Próbujesz podpierać swoją tezę tym, że schizofrenicy "rzeczywiscie" coś słyszą.
Prawda jest inna.
Schizofrenikom wydaje się, że słyszą czy widzą, czy czuja jakies zapachy, lub doświadczają jakiegoś dotyku.
Chyba jednak wszyscy zgadzamy sie z
Schizofrenicy swoim chorym umysłem nie doświadczają jednak nigdy czegoś nowego.
W umysle jest bowiem tylko to, co wcześniej zostało poznane przez zmysły.
Moze zostac jedynie przez umysł (ten zdrowy jak i ten chory) przetworzone, co powoduje omamy, halucynacje, złudzenia.
Ale to jedynie akt umysłu, a nie działanie zmysłów.

Kolejne oznajmienie. Znowu syndrom ex-catedhry. Bo co, jak się przemawia ze stołka to się ma rację?

Nie. Nie wszyscy się zgadzamy. Chyba sprytnie zapomniałeś o nowożytnych filozofach którzy mówią o „ naoczności bezpośredniej”.
Oznajmiasz, że w iluminacji nie ma nic boskiego, że to tylko akt umysłu. A w czym te oznajmienie ma być lepsze od oznajmienia omamionego schizofrenika?
Moim zdaniem w niczym.

Swoją drogą zażywanie narkotyków tez powoduje omamy, halucynacje, złudzenia.
Czy to w Twoim ujęciu także jest "boską iluminacją"?
Czy "poznawanie" nowych światów na drodze narkotycznego tripu także świadczy wg Ciebie o tym, że "Ja" jest związane ze zmysłami?

A to nie szatan?

===

Profil   Email 
 Cytat 
med
 listopad 01 2008 21:38   
Forum

Quote by piotr.:
Naprawdę ręce opadają.
Kto cie tak zindoktrynował Matejanko?

Weźcie ludzie się za to forum bo tu coraz mniej chrześcijaństwa, człowiek już nie wie z kim rozmawia, z ateistą, gnostykiem, wyznawcą hinduizmu, kryszny czy zielonymi ludzikami z Marsa.
To ma być forum Kościoła, a więc członków Ciała Chrystusowego a nie zlepek 1000 wierzeń i jednej nocy :/

Mi już dawno ręce opadły. Odkąd bez mojej zgody a nawet wiedzy znalazłem się dzięki sakramentowi chrzcin w tym "ciele chrystusowym" to w nim tkwię. I nie jest łatwo się wypisać.
To nie był mój pomysł Piotrze!
Skoro mnie wcieliliście to macie... i gęby na kłódkę nie będę trzymał, tymbardziej, że to "ciało" z Chrystusem już od dawna, poza nazwą, nie ma nic wspólnego. To po prostu sekta. Tylko taka, której się udało...

===

Profil   Email 
 Cytat 
angelo
 listopad 01 2008 23:24   
Forum

1234qwer12

piotr;"To ma być forum Kościoła, a więc członków Ciała Chrystusowego a nie zlepek 1000 wierzeń i jednej nocy".

1234qwer12:"Mi już dawno ręce opadły. Odkąd bez mojej zgody a nawet wiedzy znalazłem się dzięki sakramentowi chrzcin w tym "ciele chrystusowym" to w nim tkwię. I nie jest łatwo się wypisać.
To nie był mój pomysł Piotrze!"
Ciałem Chrystusowym zostaliśmy już ponad dwa tysiące lat temu,kiedy to jako jako dusze lub żyjący w tym czasie ludzie,zostaliśmy wszyscy ochrzczeni Duchem Chrystusowym.KK niesłusznie twierdzi,że od chwili chrztu niemowląt,otrzymuje się Ducha Świętego i Chrystus dzięki temu zamieszkuje w ochrzczonym,a on sam staje się członkiem KK,który uważa się za"Ciało Chrystusowe".

1 Kor.12.13.Bo też w jednym Duchu wszyscy zostaliśmy ochrzczeni w jedno Ciało(Chrystusowe)-czy to Żydzi,czy Grecy,czy niewolnicy,czy wolni,i wszyscy zostaliśmy napojeni jednym Duchem.
Obj.5.9...ponieważ zostałeś zabity i odkupiłeś dla Boga krwią swoją ludzi z każdego plemienia i języka,i ludu,i narodu.
1 Kor.5.15.A umarł (Jezus)za wszystkich...
Dz.10.36...On to jest Panem wszystkich.

Skoro mnie wcieliliście to macie... i gęby na kłódkę nie będę trzymał, tym bardziej, że to "ciało" z Chrystusem już od dawna, poza nazwą, nie ma nic wspólnego. To po prostu sekta.
Kiedy czytam NT,to poznaję coraz więcej dowodów rzeczywistej obecności w nas wszystkich Chrystusa,niezależnej od jakichkolwiek działań,sakramentów,itd.KK.Każdy z nas jest indywidualnie świątynią Chrystusa i wszyscy razem tworzymy jedno Mistyczne Ciało Chrystusowe.Jeśli my wszyscy tworzymy takie Mistyczne Ciało Chrystusowe,to nie może przypisywać sobie tej wyłączności KK,bo na jakiej podstawie?

===

aureo

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 listopad 01 2008 23:25   
Forum

Mi już dawno ręce opadły. Odkąd bez mojej zgody a nawet wiedzy znalazłem się dzięki sakramentowi chrzcin w tym "ciele chrystusowym" to w nim tkwię. I nie jest łatwo się wypisać.
Skoro mnie wcieliliście to macie... i gęby na kłódkę nie będę trzymał, tymbardziej, że to "ciało" z Chrystusem już od dawna, poza nazwą, nie ma nic wspólnego. To po prostu sekta. Tylko taka, której się udało...

czy masz również pretensje do Boga, że obdarował cię życiem bez twojej wiedzy?

Sorry, ale wyglądasz mi na młodzika przechodzący trudny okres - bunt młodzieńczy?

Takich jak ty bym za sam podpis w profilu eliminował z tego forum. Coś mi się brachu mocno zdaje, że nieekumeniczny jesteś. Jeśli tak, to pozostaje pytanie po co tu jesteś? Jest cała masa innych for, na których możesz dawać popis.

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Maciek Janson
 listopad 02 2008 00:23   
Forum Moderator
Moderator

Dla Matejanki jest temat o trzecim testamencie. Rozmowy z nia, tez tylko tam. Jezeli cos bedzie dalej pojawialo sie tutaj to temat zostanie zablokowany a Matejanka bedzie musiala odpoczac na jakis czas od forum...

===

Dwie rzeczy są nieskonczenie wielkie. Glupota ludzka i Boze milosierdzie

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 listopad 02 2008 16:46   
Forum

czy ja moge poprosić szanowną moderację o wyjasnienie mi czy angelo i eviva to rzeczywiście dwaj różni użytkownicy forum?
Nawet pobiezne przyjrzenie się treści jak i stylowi wypowiedzi tych dwojga uzytkowników narzuca takie podejrzenie.
A jesli nie to jak to się ma do regulaminu (zasady publikacji): Niedozwolone jest zamieszczanie przez tę samą osobę komentarzy pod różnymi nickname (dyskusje z samym sobą etc). W przypadku odkrycia takiego postępowania wszystkie komentarze użytkownika zostaną skasowane a wszystkie konta usunięte.

Co do podpisu użytkownika 1234qwer12 to czy nie zachodzi tu przypadek z zasad:
Powyższych zasad nie mogą naruszać także login, nazwa, zdjecie oraz stopka wybrane przez użytkownika. ?

===

Cytat 
piotr.
 listopad 02 2008 17:35   
Forum

Quote by angelo: 1234qwer12

piotr;"To ma być forum Kościoła, a więc członków Ciała Chrystusowego a nie zlepek 1000 wierzeń i jednej nocy".

1234qwer12:"Mi już dawno ręce opadły. Odkąd bez mojej zgody a nawet wiedzy znalazłem się dzięki sakramentowi chrzcin w tym "ciele chrystusowym" to w nim tkwię. I nie jest łatwo się wypisać.
To nie był mój pomysł Piotrze!"
Ciałem Chrystusowym zostaliśmy już ponad dwa tysiące lat temu,kiedy to jako jako dusze lub żyjący w tym czasie ludzie,zostaliśmy wszyscy ochrzczeni Duchem Chrystusowym.KK niesłusznie twierdzi,że od chwili chrztu niemowląt,otrzymuje się Ducha Świętego i Chrystus dzięki temu zamieszkuje w ochrzczonym,a on sam staje się członkiem KK,który uważa się za"Ciało Chrystusowe".

1 Kor.12.13.Bo też w jednym Duchu wszyscy zostaliśmy ochrzczeni w jedno Ciało(Chrystusowe)-czy to Żydzi,czy Grecy,czy niewolnicy,czy wolni,i wszyscy zostaliśmy napojeni jednym Duchem.
Obj.5.9...ponieważ zostałeś zabity i odkupiłeś dla Boga krwią swoją ludzi z każdego plemienia i języka,i ludu,i narodu.
1 Kor.5.15.A umarł (Jezus)za wszystkich...
Dz.10.36...On to jest Panem wszystkich.

Skoro mnie wcieliliście to macie... i gęby na kłódkę nie będę trzymał, tym bardziej, że to "ciało" z Chrystusem już od dawna, poza nazwą, nie ma nic wspólnego. To po prostu sekta.
Kiedy czytam NT,to poznaję coraz więcej dowodów rzeczywistej obecności w nas wszystkich Chrystusa,niezależnej od jakichkolwiek działań,sakramentów,itd.KK.Każdy z nas jest indywidualnie świątynią Chrystusa i wszyscy razem tworzymy jedno Mistyczne Ciało Chrystusowe.Jeśli my wszyscy tworzymy takie Mistyczne Ciało Chrystusowe,to nie może przypisywać sobie tej wyłączności KK,bo na jakiej podstawie?

W swoim wielomówstwie nie zauważasz jednego:
Członek martwy zostanie amputowany - masz na to słowo Pana.
Zastanów się. Czy wyznawcy Trzeciego, Czwartego i Siódmego Testamentu są członkami zdrowymi, czy trawionymi przez gangrenę?

Poza tym na jakiej podstawie uważasz, że stałeś się Członkiem Ciała 2000 lat temu, to pozostanie twoją słodką tajemnicą....

===

Profil   Email 
 Cytat 
angelo
 listopad 02 2008 22:11   
Forum

medieval man
Odnoszę wrażenie,jakby mną coś kierowało przy pisaniu,bo tak ogólnie,to nie przepadam za dyskusją.

piotr

Członek martwy zostanie amputowany - masz na to słowo Pana.
Coś mi karze powołać się na Jana 12.32.A gdy ja będę wywyższony ponad ziemię,wszystkich do siebie pociągnę.Może chodzi o amputację w tym celu naszych grzechów?
Zastanów się. Czy wyznawcy Trzeciego, Czwartego i Siódmego Testamentu są członkami zdrowymi, czy trawionymi przez gangrenę?
Gangrena to poważne słowo.Kto i na ile jest przez nią trawionym,może tylko Pan ocenić.
Poza tym na jakiej podstawie uważasz, że stałeś się Członkiem Ciała 2000 lat temu, to pozostanie twoją słodką tajemnicą....
Znowu mi coś podpowiada,że w niebie nie istnieje pojęcie czasu.Na ziemi już minęło ponad 2000 lat od śmierci Jezusa,a w niebie to nadal jest teraźniejszość.Moja dusza musiała więc w tym czasie już w niebie istnieć.Znowu pojawia się w NT najważniejsze dla naszego zbawienia słowo wszyscy:

Wszyscy jesteśmy Mistycznym Ciałem Chrystusa

Jana 1.16.A z Jego pełni myśmy wszyscy wzięli,i to łaska za łaską.
Tyt.2.11.Albowiem objawiła się łaska Boża,zbawienna dla wszystkich ludzi.
Rzym.3.23.Gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej.
Rzym.3.24.I są usprawiedliwieni(wszyscy)darmo,z łaski Jego,przez odkupienie w Jezusie Chrystusie.
Rzym.5.18.A zatem,jak przez upadek jednego człowieka przyszło potępienie na wszystkich ludzi,tak też przez dzieło usprawiedliwienia jednego,przyszło dla wszystkich ludzi usprawiedliwienie ku żywotowi(wiecznemu).
1 Kor.15.22.Albowiem jak w Adamie wszyscy umierają,tak też w Chrystusie wszyscy zostaną ożywieni.
Rzym.6.23.Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć,lecz darem łaski Bożej jest żywot wieczny(dla wszystkich)w Chrystusie Jezusie Panu naszym.
Rzym.10.12.Nie masz bowiem różnicy między Żydem a Grekiem,gdyż jeden jest Pan wszystkich,bogaty dla wszystkich,którzy go wzywają.
Rzym.14.8...przeto czy żyjemy,czy umieramy,Pańscy jesteśmy.
Gal.4.6.A ponieważ jesteście synami,przeto Bóg zesłał Ducha Syna swego do serc waszych...
1 Kor.12.13.Bo też w jednym Duchu wszyscy zostaliśmy ochrzczeni w jedno(Mistyczne) Ciało(Chrystusa)...i wszyscy zostaliśmy napojeni jednym Duchem.

Dzięki zbawczej śmierci Jezusa i otrzymanemu od niego Duchowi Świętemu,wszyscy staliśmy się Mistycznym Ciałem Chrystusa.

===

aureo

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 listopad 02 2008 23:02   
Forum

O, proszę, twoja dusza istniała już wcześniej w niebie.
No to spadłeś nam prosto z nieba.
Może ty archaniołem jakim jesteś?

Wiesz co? podobnie myślący ludzie już na tym świecie są i mamy obecnie co najmniej czterech Jezusów żyjących na naszym globie z tłumami wiernych

Nie kumam cię totalnie. Kto ci narobił takiej wody z mózgu?

Ale nie martw się.
Zmartwychwstaniesz w ciele, powstaniesz z prochu, nawet jeśli miałbyś iść na potępienie - tak mówi Pismo.

===

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 listopad 02 2008 23:17   
Forum

Przerażacie mnie swoim stylem dyskusji i postawą, zwłaszcza Medieval_man i Rafi...
Widzę Wasze groźby i sugestie i zastanawiam się co robić, bo dyskutować już tutaj nie mam odwagi.

Pojawiłam się tutaj ze względu na Matejankę...i w sumie powinnam już dawno powiedzieć "do widzenia"...
To jest pierwszy raz, kiedy jestem na jakimś forum tak długo...
Ale nie bardzo wiem, w którą stronę skierować obecnie moje zainteresowania...
Chrześcijanom już nie ufam i ... co dalej...
Hm... pomyślę

Dobranoc

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 listopad 03 2008 00:41   
Forum

Niesamowite.
Teraz będzie wszystko na to forum, że ktoś stracił zaufanie do chrześcijan bo się przeraził wypowiedziami dwóch mężów
Sorry za ironię, ale ludzie, nie popadajcie w paranoję.

===

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 listopad 03 2008 06:38   
Forum

Piotrze, nie umiem zaakceptować zamykania ust rozmówcy, gdy Jego wypowiedź jest niewygodna....
Wygląda na to, że forum czegoś sie boi, czyichś wypowiedzi a może kogoś...

Wiesz doskonale, że przez całe wieki zamykano nam usta i nie pozwalano swobodnie wyrażać swoich poglądów.
Myślałam że ten etap historii mamy już za sobą, ale chyba jestem w błędzie.
Wolność słowa i wyznania wciąż jest fikcją, tak jak i demokracja, bo to prawo przysługuje tylko ELITOM, wszystko jedno jakim: świeckim czy religijnym.
Tzw. ELITY mają nam dyktować: jak myśleć i w co wierzyć, sorry ale coś jest nie tak...

Również Kościół stał się tylko instytucją, która słucha tylko siebie, już zagubił swoje przesłanie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 listopad 03 2008 09:12   
Forum Moderator
Moderator

Kasandro masz prawo dyskutować, krytykować, wątpić, pytać, odpowiadać.
Zauważ, że wielokrotnie wskazywałem dlaczego doszłaś do takich a nie innych wniosków i wskazywałem drogę wyjścia z takiego czy innego błędu. I nie były to niuanse wyznaniowe, bo tu można się tylko wzajemnie szanować (sam mam kilku przyjaciół ewangelików), ale o sprawy podstawowe.
Trudno o porozumienie jeżeli przyjmuje się różne podstawy. Ja próbuję wszystko porównywać z Biblią i co niezgodne odrzucam. Wielu próbuje porównywać Biblię z jakimiś objawieniami (np TT) przyjmując je za podstawę (często przy wyrywkowej znajomości objawienia, a praktycznie bez znajomości Biblii, a juz na pewno mniejszej od mojej - a tą oceniam za mniej niz podstawową)
Jeżeli czujesz się zastraszona, to przepraszam. Nigdy nie były takie moje intencje i nigdy nie będą.

Musze też przyznać, że trudno mi dyskutować z osobami które tną Biblię nożyczkami niczym pseudopuzzle i dopasowują wycinki jak im fantazja (lub "głos wewnętrzny") nakazuje. Wychodzą z tego takie chocki-klocki ....

===

Cytat 
Andrzej
 listopad 03 2008 11:25   
Forum

Quote by kasandra_K80: Piotrze, nie umiem zaakceptować zamykania ust rozmówcy, gdy Jego wypowiedź jest niewygodna....

Przepraszam, cierpisz na paranoje, czy jesteś normalną, dorosłą osobą, ktora gdy widzi, że ktoś z nią dyskutuje nie zamyka się w oskarżeniach o zamykanie czyicjś ust i zastraszanie?

Na razie twoje wypowiedzi nie świadczą w ogóle o dorosłości
Quote by kasandra_K80:

Wiesz doskonale, że przez całe wieki zamykano nam usta i nie pozwalano swobodnie wyrażać swoich poglądów.

Komu nam?
Owszem zamykano usta - niedouczonym idiotom.
Jesli chcesz się do takiej kategorii sama zaklasyfikować to twoja sprawa, ale mnie do tego nie mieszaj
Quote by kasandra_K80:

W ogóle jestes w jednym wielkim błędzie.
Stań wreszcie samodzielnie na nogi nie słuchając idiotów którzy próbują ci wpoić jakieś głupawe doktryny w stylu TT.
Zacznij mysleć, a nie bac sie nie wiadomo czego.
Właśnie do samodzielnego próbuję cię zachęcić, ale Ty wolisz słuchać co maja do powiedzenia handlarze dywanami
Quote by kasandra_K80:
Wolność słowa i wyznania wciąż jest fikcją, tak jak i demokracja, bo to prawo przysługuje tylko ELITOM, wszystko jedno jakim: świeckim czy religijnym.
Tzw. ELITY mają nam dyktować: jak myśleć i w co wierzyć, sorry ale coś jest nie tak...

a któż broni ci stac się ELITĄ?

Quote by kasandra_K80:
Również Kościół stał się tylko instytucją, która słucha tylko siebie, już zagubił swoje przesłanie.

Uważasz tak, bo masz zły nastrój?

===

Cytat 
med
 listopad 03 2008 13:54   
Forum

Quote by piotr.:

czy masz również pretensje do Boga, że obdarował cię życiem bez twojej wiedzy?

Sorry, ale wyglądasz mi na młodzika przechodzący trudny okres - bunt młodzieńczy?

Takich jak ty bym za sam podpis w profilu eliminował z tego forum. Coś mi się brachu mocno zdaje, że nieekumeniczny jesteś. Jeśli tak, to pozostaje pytanie po co tu jesteś? Jest cała masa innych for, na których możesz dawać popis.

Ja jestem nieekumeniczny? A czyja to instytucja wydała deklarację Dominus Iesus odmawiającą autentyczności wiary jakiejkolwiek innej religii czy wyznaniu poza KK?

W którym to jeszcze kościele pycha została usankcjonowana tak oficjalnym dokumentem?

ps

Do pana Boga nie mam żadnych pretensji. Mogę tylko drobną uwagę dodać, że nie było potrzeby obdarowywania mnie życiem bo On i ja istniejemy od zawsze.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 listopad 03 2008 14:12   
Forum

Quote by 1234qwer12: Ja jestem nieekumeniczny? A czyja to instytucja wydała deklarację Dominus Iesus odmawiającą autentyczności wiary jakiejkolwiek innej religii czy wyznaniu poza KK?

czy przeczytałeś tę deklarację, czy tylko powtarzasz slogany?

Quote by 1234qwer12:
W którym to jeszcze kościele pycha została usankcjonowana tak oficjalnym dokumentem?

A co?
Może Kościół powinien był wydac dokument zwierający sformulowania w stylu: "sorry, nie za bardzo wierzymy w to, w co wierzymy, tak więc róbcie sobie co chcecie"?

Quote by 1234qwer12:
ps

Do pana Boga nie mam żadnych pretensji. Mogę tylko drobną uwagę dodać, że nie było potrzeby obdarowywania mnie życiem bo On i ja istniejemy od zawsze.

Ciekawe postawienie sprawy.
Rozumiem, że to Twoje wyznanie wiary.
Daruj, ale dla mnie nawet najbardziej wyrafinowane dogmaty chrzescijańskie nie zawierają w sobie czegoś takiego jak to stwierdzenie.
Wyśmiewasz chrześcijaństwo za oderwanie od namacalnej rzeczywistości, ale to, co napisałeś (jesli oczywiscie nie oznacza czegos innego niż to, co znaczy literalnie) konczy dyskusje z Tobą.
Jakże można bowiem dyskutowac z kims kto jest rowny Bogu?

===

Cytat 
Rafi F
 listopad 03 2008 14:18   
Forum Moderator
Moderator

Quote by 1234qwer12:
Ja jestem nieekumeniczny? A czyja to instytucja wydała deklarację Dominus Iesus odmawiającą autentyczności wiary jakiejkolwiek innej religii czy wyznaniu poza KK?

Poczytaj uważnie DI w kontekście chociażby KK, a dowiesz się, że wbrew twoim twierdzeniom, to duzy krok naprzód. "Kościół" został rozszerzony poza struktury KRK obejmując nie tylko ciebie, ale także nie znających chrześcijaństwa w ogóle, a nawet ateistów. Poza takim Kościołem faktycznie nie ma zbawienia.

Quote by 1234qwer12:

Hmm, no nie wiem. Jesteś nieprzekonywujący. Oczerniasz ludzi wierzących tylko dlatego, ze nie podzielają twoich poglądów jednocześnie przybierając pozę pokrzywdzonego. Patrz choćby twój podpis ...

Na jakiej podstawie twierdzisz (ba, masz pewność), że istniałeś zawsze (wiecznie) i że nie zostałeś stworzony?

Co ciebie powstrzymuje od "wypisania się" z KRK ?

===

Cytat 
piotr.
 listopad 03 2008 18:04   
Forum

@ 1234qwer12

No proszę, coraz śmielszy jesteś. Już się stawiasz po mału na równi z Bogiem. Gratuluję odwieczności.
Nie myślałeś żeby udać się gdzieś za Kaukaz, Ural ewentualnie do Puszczy Nadnoteckiej żeby żyć i nauczać swoich współwyznawców?

W swojej nienawiści do Kościoła Katolickiego jesteś wręcz beznadziejny.

P.S. Jak czytasz dokumenty Kościoła, to rób to proszę dokładnie i do końca.

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 listopad 03 2008 18:44   
Forum

Quote by kasandra_K80: Piotrze, nie umiem zaakceptować zamykania ust rozmówcy, gdy Jego wypowiedź jest niewygodna....

Kasandro.
Już to kiedyś powiedziałem i powiem jeszcze raz.
Wyznawanie TT nie jest chrześcijańskie i czy ci się to podoba czy nie, będę bronić swojej wiary i wiary mojego Kościoła, który przez wieki czuwał nad wiarą w prawdy wiary, które wyznaje dziś reszta Kościołów, a które tacy jak wy próbowali zniszczyć głosząc inną ewangelię.
Jednak innej nie ma.
Jesteś na chrześcijańskim forum i tutaj dyskutuje się w duchu chrześcijańskim. Nie dziw się zatem, że ktoś ma pretensje, jeśli krzewisz wiarę w coś, co jest zupełnym przeciwieństwem naszej Ewangelii.
I jeszcze raz podkreślę: wasze argumenty nie są niewygodne, ale wykrętne.
Ile można o tym czytać i stać bezczynnie?

Jak sama zauważyłaś, od dłuższego czasu nie ustosunkowuję się do waszych wypowiedzi napisanych w duchu TT, ponieważ nie ma sensu.
Wolę zająć się czymś bardziej pożytecznym, np. popracować w zaciszu nad sobą, przemyśleć kilka spraw, posłuchać dobrej muzyki, a nawet od czasu do czasu napić się ze znajomymi wódki
Dziwię się, że inni mają większy zapał do takich dyskusji. Jednak jak widać, zapał ten z dnia na dzień maleje.

Forum potrzebuje reformacji. I to radykalnej. Dla dobra tutejszych chrześcijan.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 listopad 03 2008 18:48   
Forum

Quote by 1234qwer12:

Wcale to nie jest takie glupie, jak myslicie. Skoro kazda z naszych czastek powstala w chwili Wielkiego Wybuchu, zatem istniejemy od zawsze...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 listopad 03 2008 19:03   
Forum

Quote by suration:
Quote by 1234qwer12:

Wcale to nie jest takie glupie, jak myslicie. Skoro kazda z naszych czastek powstala w chwili Wielkiego Wybuchu, zatem istniejemy od zawsze...

No fakt, ale tylko jako czysta materia. W takim razie będziemy istnieć też wiecznie? Nawet ciekawa teoria...

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 listopad 03 2008 19:55   
Forum

Quote by suration:
Quote by 1234qwer12:

No tak.
tylko na przykład ja uważam, że nie istnieję tylko jako zbiór pewnych cząstek i to w stanie rozproszonym.

Takie istnienie in potentia, bo inaczej tego nazwać nie można, nie jest równoznaczne z życiem

===

Cytat 
kasandra_K80
 listopad 04 2008 01:07   
Forum

piotr

Wyznawanie TT nie jest chrześcijańskie i czy ci się to podoba czy nie, będę bronić swojej wiary i wiary mojego Kościoła, który przez wieki czuwał nad wiarą w prawdy wiary, które wyznaje dziś reszta Kościołów, a które tacy jak wy próbowali zniszczyć głosząc inną ewangelię.
Jednak innej nie ma.

Od kiedy to zainteresowanie jakimś tematem, jest wyznawaniem?
Czyżby istniała religia TT?

Rozumiem, że jeśli interesuje mnie np. ufo, kultura jakiejś cywilizacji, to jest to wg Ciebie obalaniem ewangelii i niszczeniem kościoła?
Jestem zdumiona, takim myśleniem i jakoś słaby jest ten Kościół jeśli mu to przeszkadza...
Ale najgorsze jest to,że co by się nie napisało, to w większości przekręcacie intencje i wypowiedź...
To jest przykre...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 listopad 04 2008 09:31   
Forum Moderator
Moderator

Quote by kasandra_K80:
Ale najgorsze jest to,że co by się nie napisało, to w większości przekręcacie intencje i wypowiedź...
To jest przykre...

Hmm, widać źle przekazujesz intencje (tak jak i często źle odczytujesz - w moich postach przeważnie widzisz atak osobisty, a nawet zakładasz taki a'priori; a może ja je źle odczytuję)

A może ..... a może tak będziesz raczej dociekała jak to jest z tym TT ? To zakłada oczywiście poznanie NT. Różnice kulturowe mogą być problemem, dlatego właśnie powstały współczesne przekłady. Jeżeli zechcesz, to mogę polecić tobie do wyboru jeden prosty przekład katolicki(że tak powiem : na wskroś katolicki), jeden ekumeniczny (z aprobata KRK; z odnośnikami) i jeden ponad wyznaniowy (bez komentarzy i odnośników, za to pięknym współczesnym językiem). Ups, zapomniałbym: jest jeszcze jeden dobry współczesny przekład z wieloma opisami i przypisami ułatwiającymi czytania, jest to przekład katolika przeznaczony w zamyśle dla moderatorów grup - polecam. Który ciebie interesuje?

Ja pomimo wielu uprzedzeń ponownie odkrywam tysiąclatkę, tym razem w wydaniu piątym.

Nie powiem, że w TT sa same bzdury, spisywali ją w końcu ludzie wyrośli w chrześcijaństwie. Ale źródło to jest zanieczyszczone do tego stopnia, że dziękuję : stwierdzę obecność wody jako jednego ze składników ale się nie napiję.

Jedno się nie zmieni : nikt z nas nie będzie tolerował wmawiania, że TT jest częścią chrześcijaństwa.

===

Cytat 
kasandra_K80
 listopad 04 2008 13:32   
Forum

Rafi, jeśli chodzi Ci o podanie linków do konkretnych wersji Biblii w internecie, to nie ma sprawy - podaj, chętnie porównam je z wersjami, które są mi znane w internecie.

Jeśli chodzi Ci o wersję książkową, to nie widzę takiej potrzeby, ponieważ Biblię w takiej wersji posiadam.

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 listopad 04 2008 14:28   
Forum

Quote by kasandra_K80: piotr
Jednak innej nie ma.

Od kiedy to zainteresowanie jakimś tematem, jest wyznawaniem?
Czyżby istniała religia TT?

Rozumiem, że jeśli interesuje mnie np. ufo, kultura jakiejś cywilizacji, to jest to wg Ciebie obalaniem ewangelii i niszczeniem kościoła?
Jestem zdumiona, takim myśleniem i jakoś słaby jest ten Kościół jeśli mu to przeszkadza...
To jest przykre...

Kasandro, a jak mam to odbierać inaczej?
Dla mnie m.in. twoje wypowiedzi są w większości w duchu TT i tak to odbieram.
Nie dziw się proszę, że tak to odbieram, skoro nawet nie wiem jakiej konfesji jesteś.
I żeby było jasne. Nie linczuję ciebie. Ale w niektórych kwestiach będę stanowczy i tyle.

Tak wogóle to jestem zwolennikiem wprowadzenia na forum obowiązkowego wpisania w profilu wyznania do którego się przynależy, bo czasem nie wiadomo kim jest oponent i jak z nim (i czy wogóle) dyskutować.
A z wypowiedzi nie zawsze przynależność wynika.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,77 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty