Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Grzechy przeciwko Duchowi Św.
 |  Wersja do druku
Huntereve
 październik 08 2008 21:47  (Czytany 1149 razy)  
Forum

Status: offline

No właśnie. Dopiero niedawno dowiedziałam się, że coś takiego istnieje. Zastanawia mnie, dlaczego nie ma ich w tzw. małym katechizmie i czemu nie uczymy się ich przed I Komunią Św? I jeszcze jedno. Przeczytałam, że są złem uznanym przez Boga za nieodpuszczalne. Jak to: Bóg Ojciec, znany ze swego miłosierdzia, nie przebaczy człowiekowi żałującemu popełnienia tego grzechu ?

===

Może Bóg woli pączki. Co mu po naszych grzechach.

Profil   Email 
 Cytat 
Damian Kowalski
 październik 09 2008 09:16   
Forum

Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone. Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym. Mt 12,31-32

===

"Człowiek nie może niczego nauczyć drugiego człowieka, może mu tylko dopomóc w wyszukiwaniu prawdy we własnym sercu, jeżeli ją posiada." św. Augustyn

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 październik 09 2008 10:43   
Forum

Quote by DD1: Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone. Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym. Mt 12,31-32

Jest to wypowiedź dość ogólnikowa.
Czy identyfikowanie się z Duchem Sw. oznacza lojalność wobec konkretnego Kościoła lub wyznania?
Czym wg Ciebie są te grzechy wobec Ducha św.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,14 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości