Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Spowiedź
 |  Wersja do druku
Huntereve
 październik 08 2008 21:52  (Czytany 1029 razy)  
Forum

Status: offline

Chciałam jeszcze zapytać, czy spowiedź w dzisiejszej formie istniała też w czasach apostołów (a raczej w to wątpię). Jeżeli nie, to dlaczego sakrament pokuty ma taką formę, kto ją wyznaczył i na jakiej podstawie?

===

Może Bóg woli pączki. Co mu po naszych grzechach.

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 październik 08 2008 23:08   
Forum

Quote by Huntereve: Chciałam jeszcze zapytać, czy spowiedź w dzisiejszej formie istniała też w czasach apostołów (a raczej w to wątpię). Jeżeli nie, to dlaczego sakrament pokuty ma taką formę, kto ją wyznaczył i na jakiej podstawie?

Moze to brutalne, ale w ten sposob najlatwiej kontrolowac ludzi i miec ich przed soba na kolanach...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 październik 08 2008 23:37   
Forum

Quote by suration:
Quote by Huntereve: Chciałam jeszcze zapytać, czy spowiedź w dzisiejszej formie istniała też w czasach apostołów (a raczej w to wątpię). Jeżeli nie, to dlaczego sakrament pokuty ma taką formę, kto ją wyznaczył i na jakiej podstawie?

Moze to brutalne, ale w ten sposob najlatwiej kontrolowac ludzi i miec ich przed soba na kolanach...

znalazłeś swoje (wygodne) wytłumaczenie i rozumiem, że innych nie dopuszczasz?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Rafi F
 październik 09 2008 08:25   
Forum Moderator
Moderator

Spowiedź prywatna to VI wiek, pochodzenie z kultury druidzkiej, postać dzisiejsza z konfesjonałami to XVI i XVII wiek, szczegóły na Wikipedii pod hasłem "Sakrament pokuty i pojednania"

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Arek_Sz
 październik 09 2008 16:00   
Forum

No za czasów apostołów to powiem ci, że chrześcijanie mieli dużo gorzej. Wyznawali grzechy na głos przed całym zgromadzeniem...

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,18 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty