Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 wybory miss
 |  Wersja do druku
akrobata1
 październik 11 2008 21:26  (Czytany 7061 razy)  
Forum

Status: offline

czy oglądanie wyborów miss nastolatek jest grzechem? występują tam pokazy w bieliźnie ale nie ma też ograniczenia wiekowego dla widzów. to jak to jest?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 październik 11 2008 21:37   
Forum

Quote by akrobata1: czy oglądanie wyborów miss nastolatek jest grzechem? występują tam pokazy w bieliźnie ale nie ma też ograniczenia wiekowego dla widzów. to jak to jest?

To zalezy tylko od Ciebie. Jesli wybiegasz mysla, az tak daleko to grzeszysz. Mysla.

===

Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 październik 11 2008 21:40   
Forum Moderator
Moderator

Wybierz się z modlitwą w takie miejsce. Oglądając takie obrazy odmawiaj różaniec - sam sie wtedy przekonasz..........

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
akrobata1
 październik 11 2008 22:07   
Forum

no to jak to jest? jeżeli ktoś nie ma zboczonych myśli, nie myśli o kontaktach intymnych z tą miss tylko po prostu
ogląda . może mu jakaś się podoba ale nie ma erotycznych myśli tylko mu się podoba dana dziewczyna i ogląda to czy to jest grzech?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 październik 11 2008 22:55   
Forum

Nie bardzo wiem jak patrzenie na druga osobe moze byc grzechem, nawet jesli ta stapa w bikini po scenie. A to, ze ktos komus sie podoba, to tez calkiem normalne. Nie powinienes tutaj miec watpliwosci. Grzech zaczyna sie dopiero od momentu nieodpowiednich mysli.
Mozemy grzeszyc mysla, mowa, uczynkiem, ale nie samym patrzeniem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
akrobata1
 październik 11 2008 23:04   
Forum

no a myślą to jak? no bo one są bardzo ładne no to wiadomo że to odziałowuje na płeć męską ale czy do myśli grzesznych zaliczamy tylko myśli o stosunkach płciowych bądź też o nagości ??

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 październik 11 2008 23:32   
Forum

Akeobata.
Jako kobieta nie wiem jak w tkiej sytuacji mysla mezczyzni. Jesli ktos mysli o pojsciu na lody, to nie grzech. W ktortm momencie zaczyna sie grzech, powinienes sam sobie odpowiedziec, bo chyba masz swiadomosc swoich reakcji. Wydaje mi sie, ze wyjasnilam Ci wczesniej dosc jasno.

===

Profil   Email 
 Cytat 
jakub
 październik 12 2008 10:14   
Forum

hmm dziewczyny w bikini można zobaczyć na plaży a na plaże może chodzić każdy bez ograniczeń wiekowych poza tym modelki nie wykonywały erotycznych tańców tylko po prostu chodziły po wybiegu w bikini i pokazywały swoje piękno

===

Profil   Email 
 Cytat 
Szymon Bartłomiej Pawlas
 październik 12 2008 12:04   
Forum

moim zdaniem nie da się jednoznacznie określić, co dokładnie jest grzechem, a co nim nie jest. każdy ma swoje sumienie i powinien się nim kierować modląc się o prowadzenie Ducha Świętego. wtedy nie będzie trzeba scholastycznie się zastanawiać, od ilu centymetrów spódniczka mini jest już grzeszna.

Quote by murarz24:pokazywały swoje piękno

poza tym, gdzie Ty znalazłeś pokazy miss z ładnymi dziewczynami? zazdroszczę. może na poziomie lokalnym to się jeszcze zdarza, ale te wszystkie wybory na poziomie globalnym to strach oglądać, tyle sztuczności, tapety i udawania...

Quote by akrobata1:nie ma też ograniczenia wiekowego dla widzów. to jak to jest?

czy zawsze to, co nie jest objęte ograniczeniem wiekowym, nie jest grzechem? chyba nie. np. horoskopy są w większości "kolorowych" czasopism, nie tylko w zafoliowanych gazetkach.

wniosek: granica między grzechem a niegrzechem ma się nijak do ustaleń prawnych, bo po prostu to jest inna rzeczywistość, niedająca się ująć w paragrafy.

===

"piérwsze wolności westchnienie było i westchnieniem wiary."

Cytat 
Arek_Sz
 październik 12 2008 13:09   
Forum

No więc tak.
Po pierwsze zapytaj siebie po co chcesz oglądać takie pokazy? Co widzisz w tych dziewczynach? Jeżeli patrzysz na nie jako na stworzenia Boże i chwalisz Go za to, że stworzył tak piękne dziewczyny to ok...
Jeżeli siadasz przed telewizorem i gdzieś tam w myślach masz chęć podniecenia się tym widokiem, czy ustawicznie błądzisz oczami w okolicach biustu tych dziewczyn oceniając która ma większy, wyobrażając sobie je jak by wyglądały bez staników to już nie jest ok.

Zastanów się jakimi kategoriami oceniasz te dziewczyny.

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
Szymon Bartłomiej Pawlas
 październik 12 2008 15:02   
Forum

Quote by Arek_Sz:
Zastanów się jakimi kategoriami oceniasz te dziewczyny.

też się teraz zastanowiłem nad tym wszystkim.

i w jednym i drugim przypadku uwaga skupiona jest na ich zewnętrznej urodzie. co niewątpliwie w naszych oczach sprowadza je do cielesności.

a to, czy nazwiemy to podejście chwaleniem Boga za "piękne stworzenia", czy po prostu folgowaniem zmysłom, to już kwestia drugorzędna.

w ogóle wątpię w sens urządzania wszelkich tego typu imprez - podejrzewam, że wiele startujących chce sobie coś udowodnić... no i oczywiście to się dobrze sprzedaje, więc biznes się kręci. a żeby ogólnie ładnie wyglądało, to można jakiś frazes o pokoju na świecie rzucić.

nie wypowiadam się, czy to jest grzech czy nie, po prostu nie podoba mi się takie uprzedmiotowienie kobiety.

Quote by Arek_Sz: ustawicznie błądzisz oczami w okolicach biustu tych dziewczyn oceniając która ma większy,

naprawdę chodzi nam o taką prostacką miarę rozmiaru? nie przesadzaj, nie uwierzę. nie chcę.

===

Cytat 
potwor
 październik 12 2008 15:14   
Forum

rozumiem ze wy najchętniej byście zobaczyli dziewczynę która jest w czarnych szatach od głowy do stóp z wyjątkiem oczu?

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 październik 12 2008 15:30   
Forum Moderator
Moderator

Quote by mathias777: rozumiem ze wy najchętniej byście zobaczyli dziewczynę która jest w czarnych szatach od głowy do stóp z wyjątkiem oczu?

Właśnie udowodniłeś jakie myślenie i jaki obraz Kościoła i jego członków posiadają odstępcy od wiary. Wasz problem, żyjcie dalej w tej ślepocie.

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
akrobata1
 październik 12 2008 16:23   
Forum

dla mnie się one bardzo podobają bo są śliczne więc oglądałem te wybory natomiast nie wyobrażałem sobie ich nago itp.

poza tym nie jest to film erotyczny - parę takich dziewczyn można zobaczyć na plaży - i co wtedy??

ponadto szczerze mówiąc w takich ślicznotkach można się od razu zauroczyć więc nie sposób oderwać oczu od monitora- w takiego typu konkursie udział moga brać osoby które ukończyły 14 lat więc jak to można podciągnąć pod erotykę skoro 14latki nie moga mieć z erotyką doczynienia? aha no i też zwróćmy uwage na to że one nie wykonywały żadnych tańców erotycznych , tylko: chodziły po wybiegu w bikini to tak jakby szły po jakimś molo albo po plaży .

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 październik 12 2008 16:30   
Forum

A biblijny Adam, nie odczuwał różnych myśli gdy widział nagą Ewę będąc w raju? Seksualność w oczach Boga nie była tam przecież czymś złym, a narządy im przecież ofiarował przy stworzeniu, chemie pewnie również.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
Szymon Bartłomiej Pawlas
 październik 12 2008 16:36   
Forum

Quote by mathias777: rozumiem ze wy najchętniej byście zobaczyli dziewczynę która jest w czarnych szatach od głowy do stóp z wyjątkiem oczu?

ależ skąd.
moim zdaniem wszyscy mogą się ubierać tak, jak chcą, jak im wygodnie, tak, żeby się w tym dobrze czuli. to chyba oczywiste.

ale w tym wątku chodziło o imprezę typu "wybory miss". nie lubię tego typu imprez nie dlatego, że można tam zobaczyć roznegliżowane ciało i że to by jakoś na mnie wpłynęło negatywnie [absurd], ale dlatego, że nie wierzę, że dla wszystkich tych kobiet to jest sytuacja optymalna - takie pokazywanie się na wybiegu [jak na jakimś targu] w bikini i tym samym autoredukowanie siebie do ciała. zresztą takim samym niesmakiem darzę wszelkie imprezy kulturystyczne.

no chyba że, jak podejrzliwie wspomniałem, niektóre panny chcą sobie przez udział w takim konkursie coś udowodnić. co byłoby smutnym dowodem na to, że nie znajdują odpowiedniej akceptacji/uznania/podziwu w swoim środowisku.

bynajmniej nie mam nic przeciwko temu, że ktoś się ubiera w sposób podkreślający walory urody.

tylko że ocenianie tego przez jakichś jurorów po prostu kojarzy mi się z targiem niewolników. trzeba walczyć z tym, że chcemy wszystko hierarchizować...

jeszcze inny problem to jest wpędzanie w kompleksy zwykłych dziewczyn, które nie są tak ucharakteryzowane itp. jak te z konkursów [czy z pokazów mody, magazynów dla mężczyzn itd.], a porównują się z tym, co zobaczą w massmediach, nie dopuszczając do świadomości, że to w dużej mierze pic i fotomontaż, a prawdziwe piękno [i nie mówię tu o jakimś wydumanym pięknie duchowo-religijnym] polega na czymś innym.

Quote by Kruk:
Właśnie udowodniłeś jakie myślenie i jaki obraz Kościoła i jego członków posiadają odstępcy od wiary. Wasz problem, żyjcie dalej w tej ślepocie.

tylko że ja do Twojego Kościoła nie należę, jestem heretykiem, miło mi.

===

Cytat 
akrobata1
 październik 12 2008 17:05   
Forum

ludzie czy to grzech lekki czy ciężki? no bo one są śliczne i mogą czasami wywołać podniecenie od samego patrzenia (nawet nie trzeba o niczym myśleć) no i właśnie skoro takie widoki są tez na plażach i są ogólnodostepne dla wszystkich to czy to grzech ? skoro ktoś nie ma zprośnych myśli tylko patrzy na piękne nastolatki w bikini to jest to grzechem ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 październik 12 2008 17:15   
Forum Moderator
Moderator

tylko że ja do Twojego Kościoła nie należę, jestem heretykiem, miło mi. Smile

Jakiego mojego Kosciola? To ja raczej jestem własnością Kościoła który ma ze mną umowę na czas nieokreślony

===

Cytat 
Szymon Bartłomiej Pawlas
 październik 12 2008 17:24   
Forum

Quote by akrobata1: ludzie czy to grzech lekki czy ciężki? [...]

Ty masz chyba obsesję...

Quote by Kruk: Jakiego mojego Kosciola?

rozwinę: "do Kościoła, do którego należysz".
jasne, że nikt z ludzi żadnego Kościoła nie posiada.

===

Cytat 
akrobata1
 październik 12 2008 18:14   
Forum

po długim rozważaniu mojego pytania doszedłem do wniosku że nawet zachwycanie się pięknem kobiet w bikini i oglądanie ich skąpo ubranego ciała nie jest w dużej mierze złe, ponieważ nawet rozmyślanie o pięknej dziewczynie w spódniczce może wywołać podniecenie u faceta- a z kolei dziewczyne w spódniczce może zobaczyć niemal każdy na ulicy - często tak się ubierają- podobnie jest z bikini- idziemy na plażę i mamy do wyboru do koloru - bikini jest dozwolone i nikt nie zabroni wejść na plaże w bikini i nikt nie zabroni wejść na plaże dla 12latka więdząc że są tam kobiety w bikini. ponadto chłopak może się podniecić zgrabnymi nogami koleżanki która przyszła do szkoły w spódnicy (np. na maturę) i to normalne jest. co innego gdy ktoś chce się podniecić i dlatego ogląda miss , ale jeżeli ktoś chce zobaczyć piękne kobiety, ich piękne ciała to przeciez nie jest to zabronione nawet dla 13latka - a że przy tym wychodzi podniecenie to norma bo mężczyzna podnieca się pięknem kobiety - tak to jest w życiu - i to jest prawidłowa reakcja faceta

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 październik 12 2008 18:31   
Forum Moderator
Moderator

Quote by akrobata1: po długim rozważaniu mojego pytania doszedłem do wniosku że nawet zachwycanie się pięknem kobiet w bikini i oglądanie ich skąpo ubranego ciała nie jest w dużej mierze złe, ponieważ nawet rozmyślanie o pięknej dziewczynie w spódniczce może wywołać podniecenie u faceta- a z kolei dziewczyne w spódniczce może zobaczyć niemal każdy na ulicy - często tak się ubierają- podobnie jest z bikini- idziemy na plażę i mamy do wyboru do koloru - bikini jest dozwolone i nikt nie zabroni wejść na plaże w bikini i nikt nie zabroni wejść na plaże dla 12latka więdząc że są tam kobiety w bikini. ponadto chłopak może się podniecić zgrabnymi nogami koleżanki która przyszła do szkoły w spódnicy (np. na maturę) i to normalne jest. co innego gdy ktoś chce się podniecić i dlatego ogląda miss , ale jeżeli ktoś chce zobaczyć piękne kobiety, ich piękne ciała to przeciez nie jest to zabronione nawet dla 13latka - a że przy tym wychodzi podniecenie to norma bo mężczyzna podnieca się pięknem kobiety - tak to jest w życiu - i to jest prawidłowa reakcja faceta

I Ty tak naprawdę masz? Jak widujesz ładne kobiety skąpo ubrane to sie zaraz podniecasz? Czy może jak widujesz ładne kobiety przystępnie ubrane to też sie podniecasz? A dlaczego nie podniecasz się jak widzisz, delikatnie mówiąc, jak to się przyjęło w tej kulturze: mało atrakcyjną kobietę ? przecież ta mało atrakcyjna kobieta też jest tworem natury i też powinna wywoływać podniecenie na zawołanie na ulicy, czyż nie?

Wzorce, moderna i kultura masowa - te czynniki pieszczą twoje ego fałszywą wizją kobiety. Dałeś się złapać i dlatego zadajesz dziwne pytania.

===

Cytat 
Arek_Sz
 październik 12 2008 19:44   
Forum

akrobata - ty jesteś jakiś nadpobudliwy
Ja jak widzę ładne nogi, to nic nadzwyczajnego nie czuję.
Fakt - facet podnieca się na widok kobiety, ale tylko w określonych sytuacjach... tak mi się wydaje... Podniecenie to takie jakby przygotowanie do stosunku, a więc skoro ty się podniecasz to w pewien sposób mniej lub bardziej nieświadomie grzeszysz...

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 październik 14 2008 02:20   
Forum

Akrobata,

z Toba jest jak najbardziej wszystko ok!jestes zdrowy chlopak i tyle!
I jezeli dziewczyna zaklada taka czy inna odziez,czy pokazuje cialo-to wlasnie po to zeby to dzialalo.

Nie wyobrazam sobie zdrowego seksualnie Ksiedza, to jest utopia-to jest niemozliwe-mysle ze oni sa albo inni albo maja mniejszy temperament.

I piekne kobiece cialo dziala na kazdego prawdziwego i zdrowego mezczyzne, nawet zdrowego Ksiedza-i nie mysle,ze tylko przed najintymniejszym zblizeniem.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 październik 14 2008 02:51   
Forum

po długim rozważaniu mojego pytania doszedłem do wniosku że nawet zachwycanie się pięknem kobiet w bikini i oglądanie ich skąpo ubranego ciała nie jest w dużej mierze złe, ponieważ nawet rozmyślanie o pięknej dziewczynie w spódniczce może wywołać podniecenie u faceta- a z kolei dziewczyne w spódniczce może zobaczyć niemal każdy na ulicy - często tak się ubierają- podobnie jest z bikini- idziemy na plażę i mamy do wyboru do koloru - bikini jest dozwolone i nikt nie zabroni wejść na plaże w bikini i nikt nie zabroni wejść na plaże dla 12latka więdząc że są tam kobiety w bikini. ponadto chłopak może się podniecić zgrabnymi nogami koleżanki która przyszła do szkoły w spódnicy (np. na maturę) i to normalne jest. co innego gdy ktoś chce się podniecić i dlatego ogląda miss , ale jeżeli ktoś chce zobaczyć piękne kobiety, ich piękne ciała to przeciez nie jest to zabronione nawet dla 13latka - a że przy tym wychodzi podniecenie to norma bo mężczyzna podnieca się pięknem kobiety - tak to jest w życiu - i to jest prawidłowa reakcja faceta

Powiem tak, każdy człowiek ma inny temperament, inne marzenia, inną chemie.

Ten kto ma większy temperament, ma wiele marzeń seksualnych, ma chemie która bardziej kieruje go w stronę kobiety, to można rozumieć, że ma większą predyspozycję do grzeszenia. Ma codziennie chodzić do spowiedzi w lato i przez całą porę roku nie chodzić do komunii świętej? To jest niesprawiedliwe, bo to nie jest wina, że tak jest, tylko taki się urodził. Temu który ma te trzy rzeczy które wymieniłem, ma "mniejsze" to jemu jest znacznie łatwiej. Co to za sprawiedliwość w końcu?

Dlatego myśli, myślami, ważne co z tym robisz. Według mnie, myślenie grzeszne jest wtedy, gdy zamierzasz swe myśli urzeczywistnić.

Ale możesz nie słuchać zdania ateisty, ja tylko chciałem spróbować ci poradzić coś, żeby sumienie cię tak nie gryzło. Pozdrawiam.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
Łukasz
 październik 14 2008 08:59   
Forum Moderator
Moderator

Blyy

Ten kto ma większy temperament, ma wiele marzeń seksualnych, ma chemie która bardziej kieruje go w stronę kobiety, to można rozumieć, że ma większą predyspozycję do grzeszenia. Ma codziennie chodzić do spowiedzi w lato i przez całą porę roku nie chodzić do komunii świętej? To jest niesprawiedliwe, bo to nie jest wina, że tak jest, tylko taki się urodził. Temu który ma te trzy rzeczy które wymieniłem, ma "mniejsze" to jemu jest znacznie łatwiej. Co to za sprawiedliwość w końcu?

Siła procesu pobudzenia; na poziomie zachowania funkcjonalna wydolność komórki nerwowej znajduje wyraz w reakcjach na silną lub długotrwałą stymulację; im silniejszy układ nerwowy, tym mniejsza jest wartość procesu pobudzenia wikipedia.

Blyy, z tego co napisałeś to zdaje mi sie że też kiedyś miałem duży temperament. Jak to się stało że już go nie ma? Jasny gwint mam dopiero 23 lata!

===

Cytat 
Rafi F
 październik 14 2008 09:36   
Forum Moderator
Moderator

Zbyt częste i silne bodźce powodują w końcu zobojętnienie
Polecam 2 tyg tylko w męskim towarzystwie gdzieś w głuszy, a sam zobaczysz (poczujesz, zobaczy kto inny )różnicę

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Łukasz
 październik 14 2008 09:54   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Rafi F: Zbyt częste i silne bodźce powodują w końcu zobojętnienie
Polecam 2 tyg tylko w męskim towarzystwie gdzieś w głuszy, a sam zobaczysz (poczujesz, zobaczy kto inny )różnicę

Rafi to do mnie?

Ja sie zazwyczaj obracam w męskim towarzystwie, nie licząc tego, że spotykam sie z dziewczyną, na której punkcie jestem szczególnie przewrażliwiony, ale żeby to były zaraz jakieś silne i częste bodźce - ot zwykła kreatywność

===

Cytat 
epablito
 październik 15 2008 16:07   
Forum

występują tam pokazy w bieliźnie ale nie ma też ograniczenia wiekowego dla widzów. to jak to jest?

A oglądanie bielizny jest grzechem? Oglądanie kogokolwiek w bieliźnie jest grzechem? Oglądaj i baw się dobrze.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 październik 15 2008 16:26   
Forum

Blyy, z tego co napisałeś to zdaje mi sie że też kiedyś miałem duży temperamentOops!. Jak to się stało że już go nie ma? Jasny gwint mam dopiero 23 lata!

Jednym temperament "spokojnieje" gdy się wyszaleją wystarczająco, może też być zniechęcenie do kobiet poprzez niepowodzenie, innym może z wiekiem to mija. Nie wiem dlaczego u Ciebie jest z tym "lżej". Ale nie wszyscy tak mają. Można panować nad swym popędem nie urzeczywistniając go, ale samej chemii nie da się od tak wyłączyć. Ja nie umiem jej wyłączyć i raczej nie chce
Pozdrawiam

===

Cytat 
Łukasz
 październik 15 2008 18:56   
Forum Moderator
Moderator

Blyy

ale samej chemii nie da się od tak wyłączyć. Ja nie umiem jej wyłączyć i raczej nie chce Laughing Out Loud

Chemii raczej nie da sie wyłączyć i nikt zdrowy tego nie chce Jednak temperament to deczko co innego - relacja z Osobowym Bogiem przyczynia się do studzenia temperamentów.

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,67 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty