Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 bluźniercze myśli
 |  Wersja do druku
akrobata1
 październik 22 2008 16:06  (Czytany 2671 razy)  
Forum

Status: offline

właśnie mam dylemat- czytałem gdzieś że jeżeli bluźniercze myśli nachodzą daną osobę a ta osoba ich nie chce ale one wciąż nachodzą to czytałem że nie trzeba się z nich spowiadać - no właśnie i chciałbym się dowiedzieć czy to prawda?- no bo ktoś tego NIE CHCE ale te myśli same nachodzą i bardzo trudno jest je zwalczyć - czy to jest uznawane za grzech?? czy trzeba to uwzględniać przy spowiedzi??? no bo w sumie wstyd przyznać się do takich myśli skoro one nachodzą mimowolnie- to tak jak bym musiał się spowiadać z tego , że ktos mi wcisnął papierosa do ust (dla nieletniego). to nie jest z mojej woli , ja tego nie chce , ale zauważyłem to dosyć niedawno , gdy zacząłem walkę z innym grzechem - nałogiem. Gdy zacząłem na dobre odrzucać pokusy szatana - on mi nasyła myśli bluźniercze - to jest coś okropnego. pomóżcie please!!

===

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 październik 22 2008 17:13   
Forum

Dobrze słyszałeś, że nie trzeba się z nich spowiadać, ponieważ grzech zawsze wiąże się z dobrowolnym i świadomym działaniem (z premedytacją).
Kiedyś bardzo często doświadczałem podobnych sytuacji, dziś rzadziej ale jednak. Szczególnie podczas modlitwy. Jakby coś nie pozwalało mi się na niej skupić.
Wiemy czyja to sprawka, jednak mamy potężny oręż - J.CH. - dlatego nie można się załamywać.

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 październik 22 2008 17:19   
Forum

Z bluźnierczych myśli nie tzreba się spowiadać, bo to nie Twoje.
Możesz, o tym powiedziec, kaplanowi, jesli chcesz uzyskac, jakąś rade, pomoc co z tym zrobić.

Zazwyczaj są dwa źródła tego typu mysli : albo bezposrednio zły tak działa na Twój umysl, to rodzaj pokusy. Albo treści, którymi żyłeś w przeszlosci, teraz np na modlitwie wracają w myślach. Jeśli to to pierwsze, to ignoruj je. Oddawaj ten stan Bogu, mów że tego nie chcesz i nie skupiaj sie na nich.
Jeśli to będzie to drugie, to też spokojnie przechodź do swoich spraw, to jest pewien stan oczyszczenia, kiedy takie myśli, przeklenstwa lub obrazy będą sie pojawiać, wtedy to tzreba oddawać Bogu. Przerzucac na Niego. Prosić, by je zabrał. Z Jego pomocą z czasem przejdzie.
pozdrawiam

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
akrobata1
 październik 22 2008 18:08   
Forum

aha. dzięki serdeczne.

a mam jeszcze takie pytanko: niech ktoś skonkretyzuje mi : nieczyste myśli. czy to tylko takie na temat sexualny, nagość innych osób czy jeszcze jakaś kategoria ?? ? czy rozmyślanie jeszcze o jakichś rzeczach zaliczymy do myśli nieczystych??/

===

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 październik 22 2008 19:08   
Forum

Ogólnie patrzenie na kobietę (lub mężczyznę) jako na materiał do łóżka, czy chęć wywołania jakiegoś podniecenia jest grzechem...

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,11 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty