Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Kto to wie? Hipolit:)
 |  Wersja do druku
Ewa
 listopad 06 2008 01:02  (Czytany 2446 razy)  
Forum

Status: offline

W modlitwie Hipolita nie ma czegos takiego jak:

TO JEST BOWIEM KIELICH KRWI MOJEJ NOWEGO I WIECZNEGO PRZYMIERZA KTÓRA ZA WAS I ZA WIELU BĘDZIE WYLANA NA ODPUSZCZENIE GRZECHÓW. TO CZYŃCIE NA MOJĄ PAMIĄTKĘ.Oto wielka tajemnica wiary.
Głosimy śmierć Twoją, Panie Jezu, wyznajemy Twoje zmartwychwstanie i oczekujemy Twego przyjścia w chwale

Tekst;http://introibo.bloog.pl/d,,id,2796347,m,stycznia,r,2008,title,Czy-II-Modlitwa-Eucharystyczna-to-starozytny-Kanon-Hipolita,index.html?ticaid=66ea1

here

To jak to jest?

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
bodyw
 listopad 06 2008 02:21   
Forum

Quote by corka: W modlitwie Hipolita nie ma czegos takiego jak:

TO JEST BOWIEM KIELICH KRWI MOJEJ NOWEGO I WIECZNEGO PRZYMIERZA KTÓRA ZA WAS I ZA WIELU BĘDZIE WYLANA NA ODPUSZCZENIE GRZECHÓW. TO CZYŃCIE NA MOJĄ PAMIĄTKĘ.Oto wielka tajemnica wiary.
Głosimy śmierć Twoją, Panie Jezu, wyznajemy Twoje zmartwychwstanie i oczekujemy Twego przyjścia w chwale

Tekst;http://introibo.bloog.pl/d,,id,2796347,m,stycznia,r,2008,title,Czy-II-Modlitwa-Eucharystyczna-to-starozytny-Kanon-Hipolita,index.html?ticaid=66ea1

here

To jak to jest?

Jak to jest :-ano Siostro jak to wsród ludzi jeden chciał -drugi "wiedział"-a trzeci miał"szczere chęci'...
Jak mówią ;jak będziesz usilnie "drapać"-to i krew popłynie..
Ja proponuję Ci takie słowa byw pełmi zastanowić się ;Jak to jest?

....W sumieniu waszym silne jest rozróżnienie dobra od zła, prawidłowości od nieprawidłowości, sprawiedliwości od niesprawiedliwości. Prawdą jest, że sumienie wasze może stać się obiektem manipulacji lub przez wychowanie otrzymać fałszywe normy moralne - a Ja osądzę was wedle sumienia waszego; jednakże kto Mnie wybiera - wie, że wybrał Miłość i w jej blasku będzie swoje życie budował....

...Dzieci Moje od dzieciństwa wychowane w Kościele Moim znają jego obyczaje i przyjmują praktyki i pomoce, jakie im daję. Lecz wy, przychodzący do Mnie z różnych dróg świata, nieświadomi ich jesteście i to was onieśmiela. Wiele też z form nabożeństw, modlitwy i obyczajów religijnych razić was może, a nawet śmieszyć, gdyż nie znacie ni rozumiecie treści duchowej, którą wyrażają tak, jak ludzie wyrazić ją potrafią.

A więc nie zatrzymujcie się przy tym, co ludzkie. Przychodźcie wprost do Mnie, Jezusa Chrystusa, Zbawiciela waszego, do -Miłości.

Wszak wiecie, że życie swoje ofiarowałem za każdego z was aż do skończenia świata? Wiecie więc, że pokochałem was Miłością całego Siebie aż do okrutnej śmierci w samotności, w szyderstwie i pohańbieniu.

Oto jest dowód Mojej do was Miłości - Krzyż Mój!....

www.annapisze.republika.pl

===

Profil   Email 
 Cytat 
angelo
 listopad 06 2008 09:32   
Forum

Jezus i apostołowie nie odprawiali nabożeństw.W związku z tym doniosłym faktem nie było też I i II Modlitwy Eucharystycznej.Te modlitwy są one niezgodne z Nowym Testamentem i nie pochodzą od Jezusa.

===

aureo

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 listopad 06 2008 09:53   
Forum

Quote by angelo: Jezus i apostołowie nie odprawiali nabożeństw.W związku z tym doniosłym faktem nie było też I i II Modlitwy Eucharystycznej.Te modlitwy są one niezgodne z Nowym Testamentem i nie pochodzą od Jezusa.

przepraszam, ale to KRETYŃSTWO co piszesz

po pierwsze: Jezus i apostołwoie odprawiali obrządki judaistyczne, ktore można nazwac nabożeństwami, chocby Pascha
po drugie: ta akurat modlitwa to słowa pochodzace od Jezusa i zapisane w Nowym Testamencie

ps.
mam już dosyc "politycznej poprawności" i nie bedę cackał sie z kretynami na forum

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Andrzej
 listopad 06 2008 10:40   
Forum

Quote by corka: W modlitwie Hipolita nie ma czegos takiego jak:

To jak to jest?

No faktycznie, córko, nie ma.
Ale czy to jest jakiś problem?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
angelo
 listopad 06 2008 11:10   
Forum

medieval man

mam już dosyc "politycznej poprawności" i nie bedę cackał sie z kretynami na forum

Aleś mnie rozśmieszył!

Nigdzie w NT nie pisze o nabożeństwach odprawianych przez Jezusa.W związku z tym nie żadnego tekstu I,II,czy VII Modlitwy Eucharystycznej.
Może kretyństwem jest widzieć to,czego nie ma?
W pewnej bajce, też wszyscy podziwiali piękne stroje króla.

===

aureo

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 listopad 06 2008 11:41   
Forum

Quote by angelo:

Nigdzie w NT nie pisze o nabożeństwach odprawianych przez Jezusa.

odpowiedz sobie w takim razie na pytanie:
- Czy fragmenty Łk 22, 1-6 - Por. Mt 26,1-5.14nn; Mk 14,1n.10n. o spozyciu Pachy przez Jezusa i Apsotołów to opisy spozycia zwykłego posiłku w jakiejś restauracji, tawernie, goospodzie, czy opis pewnej ceremonii religijnej, nabożeństwa?

Quote by angelo:
W związku z tym nie żadnego tekstu I,II,czy VII Modlitwy Eucharystycznej.

Owszem są.
A że teksty modlitwy eucharystycznej są modlitwa Kościoła to jest jasne, że nie ma ich w Biblii.
Kościół bowiem ma prawo posługiwać się modlitwą jaką sobie ustanowi.
Koscioł nie jest muzeum czy skansenem gdzie od I wieku trwają niezmienione modlitwy czy obrzedy
Quote by angelo:
Może kretyństwem jest widzieć to,czego nie ma?
W pewnej bajce, też wszyscy podziwiali piękne stroje króla.

Jak sama widzisz evivo, powtarzanie ustanowienia Eucharystii przez Jezusa w Kościele, z upływem lat przerodziło się w powtarzanie pewnych ustalonych obrzędów.
Tak więc modlitwy eucharystyczne wypływają z Nowego testamentu i są liturgicznym przystosowaniem tekstów nowotestamentowych.
Ślady tego, że nabozeństwa takie powstawaly dość wcześniej widzimy także w jednym z najstarszych dokumentów Kościoła czyli Didache

Może kretyństwem jest wypowiadanie się na temtay o ktorych nie ma się zielonego pojęcia?

===

Cytat 
bodyw
 listopad 06 2008 12:22   
Forum

...jeden chciał -drugi wiedział .
Wiem że mój głos nic nie znaczy i jestem raczej "poza"-obowiazująca poprawnościa ale mam jedno pytanie :

CZy można Pana Boga -obrazić ?
A czy słowa Boga które zacytowałem :

...Dzieci Moje od dzieciństwa wychowane w Kościele Moim znają jego obyczaje i przyjmują praktyki i pomoce, jakie im daję. Lecz wy, przychodzący do Mnie z różnych dróg świata, nieświadomi ich jesteście i to was onieśmiela. Wiele też z form nabożeństw, modlitwy i obyczajów religijnych razić was może, a nawet śmieszyć, gdyż nie znacie ni rozumiecie treści duchowej, którą wyrażają tak, jak ludzie wyrazić ją potrafią.

A więc nie zatrzymujcie się przy tym, co ludzkie. Przychodźcie wprost do Mnie, Jezusa Chrystusa, Zbawiciela waszego, do -Miłości.

Wszak wiecie, że życie swoje ofiarowałem za każdego z was aż do skończenia świata? Wiecie więc, że pokochałem was Miłością całego Siebie aż do okrutnej śmierci w samotności, w szyderstwie i pohańbieniu.

Oto jest dowód Mojej do was Miłości - Krzyż Mój!....

Proszę o przemyślenie -nazywanie kogoś kretynem -to trochę przesada-powiesz że cel -uświęca sierodki!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 listopad 06 2008 13:11   
Forum Moderator
Moderator

A możesz podać źródło owych słów ?
Nie żebym podważał treść, ale różne "boskie" źródła już tu widzieliśmy.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Ewa
 listopad 06 2008 13:54   
Forum

Medieval,

za Memdieval_m..A że teksty modlitwy eucharystycznej są modlitwa Kościoła to jest jasne, że nie ma ich w Biblii.

Jasne, zydzi tak mocno trzymali sie wszystkiego co bylo ich Slowem i Prawem nadanym od Boga a My nasz Kosciol sobie ustanawia co uwaza za sluszne-to nie musi byc i pokrywac sie z tym co bylo w Pismie w Slowie.

cytat za Medieval Ale czy to jest jakiś problem?

a nie ma?. Od kiedy nasz Kosciol sobie tak poczynia,ze moze wszystko "sobie" ustanowic?.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 listopad 06 2008 13:58   
Forum

Quote by Rafi F: A możesz podać źródło owych słów ?
Nie żebym podważał treść, ale różne "boskie" źródła już tu widzieliśmy.

bodyw podaje to źródło:
www.annapisze.republika.pl

Ehhh...
ze tez ja nie wpadłem na to, żeby spisywac wszystko, co mi przyjdzie do głowy i mowic wszystkim, że to Pan Jezus mi dyktuje.
Nazwałbym to "suplementem do testamentu"

===

Cytat 
Andrzej
 listopad 06 2008 14:05   
Forum

Quote by corka: Medieval,

za Memdieval_m..A że teksty modlitwy eucharystycznej są modlitwa Kościoła to jest jasne, że nie ma ich w Biblii.

Jasne, zydzi tak mocno trzymali sie wszystkiego co bylo ich Slowem i Prawem nadanym od Boga a My nasz Kosciol sobie ustanawia co uwaza za sluszne-to nie musi byc i pokrywac sie z tym co bylo w Pismie w Slowie.

Skąd taka opinia?
W środowiskach żydowskich też można bylo zanotowac rozwój form kultu.
Do dzisiaj Żydzi ubogacają swoje obrzędy nowymi modlitwami, nowymi sposobami celebrowania dawnch świąt.
Kościół tez nie zmienia tego, co jest sednem, a że zmienia swoją liturgię - cóż w tym zlego?
Quote by corka:

cytat za Medieval Ale czy to jest jakiś problem?

a nie ma?. Od kiedy nasz Kosciol sobie tak poczynia,ze moze wszystko "sobie" ustanowic?.

Od samego początku?
Od chwili gdy apostołowie Paweł i Piotr, Jan i Jakub w swoich Listach podają rozliczne wskazówki zarówno co do zachowywania się chrzescijan w świecie jak i w przezywaniu wiary.
Masz coś przeciwko Kościołowi ustanowionemu przez Jezusa nie po to, zeby był muzeum historycznym judaizmu i pierwotnego chrzescijaństwa ale żywym, wzrastającym i rozwijającym się organizmem pod natchnieniem Ducha Świętego?

===

Cytat 
Ewa
 listopad 06 2008 14:31   
Forum

Nie, nie mam nic przeciwko takiemu Kosciolowi.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
angelo
 listopad 06 2008 16:58   
Forum

medieval man

Od chwili gdy apostołowie Paweł i Piotr, Jan i Jakub w swoich Listach podają rozliczne wskazówki zarówno co do zachowywania się chrzescijan w świecie jak i w przezywaniu wiary.

To dlaczego Ty do tych wskazówek się nie stosujesz?
W ramach zapoznawania się z Ewangelią Chrystusową trafiłem na stronę: Link Zamieszczam z niej fragmenty w nadziei,że weźmiesz je sobie do serca.

ŻYCIE GODNE BOGA I JEGO EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Bóg nie chce abyśmy stali w miejscu i nie rozwijali się, ale Bożą wolą jest właśnie abyś wzrastali rozwijali się duchowo stawali się dojrzalsi i doskonalsi w liście do Filipian 1:25 wzywa do wzrastania do dojrzałości i rozwoju duchowego do robienia postępów w wierze w Boga
1.) Czy chcesz zostać na tym poziomie na którym jesteś dzisiaj,
czy chcesz się wnieść wyżej ?
list do Filipian 1:25 : "abyście robili postępy..."

3.) Co wypowiadają twoje usta ?

Pan Jezus Chrystus wyraźnie mówi w Ewangelii Mateusza 12:36-37 ,że z każdego nieużytecznego słowa zdamy sprawę, będziemy sądzeni
w liście do Efezjan 4:29 pisze: " Niech żadne nieprzyzwoite słowo nie wychodzi z ust waszych, ale tylko dobre które może budować,gdy zajdzie potrzeba aby przyniosło błogosławieństwo tym, którzy go słuchają "

Zachęcam także do przeczytania listu Jakuba 3:1-12
również listu Jakuba 4:11-12 gdzie mowa jest o tym aby nie wchodzić w kompetencje Boga jako sędzia,

gdyż tylko Bóg jest sędzią i nikogo nie mamy prawa osądzać, obmawiać, plotkować czy oczerniać kogoś.

W Psalmie 101:3 jest napisane: "kto skrycie oczernia swego
bliźniego tego zniszczę" nieprzyzwoite żarty, błazeńska mowa słowa te pochodzą z listu do Efezjan 5:4 także i dziś słyszy się wszędzie wulgarny pospolity język brzydkie żarty które się nie godzą.

===

aureo

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 listopad 06 2008 17:11   
Forum

Quote by angelo: medieval man

To dlaczego Ty do tych wskazówek się nie stosujesz?

a może stosuję się bardziej niż jestes w stanie dostrzec?
przyglądaj się więc raczej sobie
Quote by angelo:
W ramach zapoznawania się z Ewangelią Chrystusową trafiłem na stronę: Link Zamieszczam z niej fragmenty w nadziei,że weźmiesz je sobie do serca.

ŻYCIE GODNE BOGA I JEGO EWANGELII CHRYSTUSOWEJ

Bóg nie chce abyśmy stali w miejscu i nie rozwijali się, ale Bożą wolą jest właśnie abyś wzrastali rozwijali się duchowo stawali się dojrzalsi i doskonalsi w liście do Filipian 1:25 wzywa do wzrastania do dojrzałości i rozwoju duchowego do robienia postępów w wierze w Boga
1.) Czy chcesz zostać na tym poziomie na którym jesteś dzisiaj,
czy chcesz się wnieść wyżej ?
list do Filipian 1:25 : "abyście robili postępy..."

3.) Co wypowiadają twoje usta ?

Pan Jezus Chrystus wyraźnie mówi w Ewangelii Mateusza 12:36-37 ,że z każdego nieużytecznego słowa zdamy sprawę, będziemy sądzeni
w liście do Efezjan 4:29 pisze: " Niech żadne nieprzyzwoite słowo nie wychodzi z ust waszych, ale tylko dobre które może budować,gdy zajdzie potrzeba aby przyniosło błogosławieństwo tym, którzy go słuchają "

no ja mam inne (lepsze) tłumaczenie:
Niech nie wychodzi z waszych ust żadna mowa szkodliwa, lecz tylko budująca, zależnie od potrzeby, by wyświadczała dobro słuchającym
Jesli nazywam twoje posty kretyńskimi to może po to, żebyś sie obudziła?
Żeby przyniosło ci to dobro?
Bo nie sądzę, aby moje uwagi ci zaszkodziły
Quote by angelo:

Zachęcam także do przeczytania listu Jakuba 3:1-12
również listu Jakuba 4:11-12 gdzie mowa jest o tym aby nie wchodzić w kompetencje Boga jako sędzia,

gdyż tylko Bóg jest sędzią i nikogo nie mamy prawa osądzać, obmawiać, plotkować czy oczerniać kogoś.

Jasne,.
Kiedy ktoś wypisuje kretynizmy mamy udawać, że niczego nie zauważylismy.

Quote by angelo:
W Psalmie 101:3 jest napisane: "kto skrycie oczernia swego
bliźniego tego zniszczę" nieprzyzwoite żarty, błazeńska mowa słowa te pochodzą z listu do Efezjan 5:4 także i dziś słyszy się wszędzie wulgarny pospolity język brzydkie żarty które się nie godzą.

Wiesz jak niewiele wystarczy?
Pomożesz mi w powściaganiu mojego języka kiedy przestaniesz wypisywać głupoty.
Jesli będziesz to kontynuowała narażasz mnie na niedoskonałość...

===

Cytat 
eviva
 listopad 08 2008 07:40   
Forum

medieval man

medival man do corki:"Masz coś przeciwko Kościołowi ustanowionemu przez Jezusa nie po to, zeby był muzeum historycznym judaizmu i pierwotnego chrzescijaństwa ale żywym, wzrastającym i rozwijającym się organizmem pod natchnieniem Ducha Świętego?

Zachodzi pytanie,czy jest to Kościół Katolicki,czy Protestancki?

W podanym przeze mnie linku,są świadectwa prawie 60 byłych księży rzymsko-katolickich,którzy nawet i po wielu latach bycia w KK opuścili go i wybrali Kościół Protestancki.Jest to opisane w książce : DALEKO OD RZYMU-BLISKO BOGA

We wstępie książki czytamy:

"...mówią o tym nie w celu pozyskania zwolenników, czy to swojej osoby, czy jakiejś organizacji, czy też konkretnego kościoła. Pragną, aby to sam Chrystus dawał się poznawać i aby inni ludzie w każdym miejscu świata mogli zaznać tej samej radości, jaka stała się ich udziałem".

Walorem książki jest także przystępne ukazanie doktrynalnych różnic pomiędzy katolicyzmem a protestantyzmem,...
----

Panie Moderatorze

Ten Link ,który Pan już dwa razy go usunął, pochodzi z oficjalnej strony BIBLIJNEGO KOŚCIOŁA BABTYSTYCZNEGO,który jak widzę jest przez Pana dyskryminowany na tym forum.

Na stronie tej,każdy zainteresowany Kościołem ustanowionym przez Jezusa,może się zapoznać z jego zasadami wiary:

PODSTAWY WIARY BIBLIJNEGO KOŚCIOŁA BABTYSTYCZNEGO

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 listopad 08 2008 13:03   
Forum

Quote by eviva: medieval man

medival man do corki:"Masz coś przeciwko Kościołowi ustanowionemu przez Jezusa nie po to, zeby był muzeum historycznym judaizmu i pierwotnego chrzescijaństwa ale żywym, wzrastającym i rozwijającym się organizmem pod natchnieniem Ducha Świętego?

Zachodzi pytanie,czy jest to Kościół Katolicki,czy Protestancki?

W podanym przeze mnie linku,są świadectwa prawie 60 byłych księży rzymsko-katolickich,którzy nawet i po wielu latach bycia w KK opuścili go i wybrali Kościół Protestancki.

a co mają wynurzenia nawet 60 osób, którym coś sie pozmieniało w życiu i pogladach do całego Kościoła?
btw
Naucz się najpierw podstawowych rozróżnień zamiast trollowania:
Nie istnieje coś takiego jak Kościoł Protestancki
Nie istnieje cos takiego jak Kościół Babtystyczny

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,89 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty