Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 szybka spowiedź
 |  Wersja do druku
akrobata1
 listopad 09 2008 10:27  (Czytany 2106 razy)  
Forum

Status: offline

witam. mam takie do was pytanie : będąc u spowiedzi w trakcie wyznawania grzechów spowiednik przerwał wyznawanie i zaczął nauczanie choć jeszcze nie powiedziałem wszystkich grzechów. gdy skończył nauczanie od razu zadał pokutę i udzielił rozgrzeszenia- nie chciałem przerywać nauczania więc nie wyznałem pozostałych grzechów (pamiętałem o nich) - czy ta spowiedź jest ważna? chciałem wyznać wszystkie ale ksiądz przerwał wyznawanie grzechów - powiedzcie szczerze.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 listopad 09 2008 14:57   
Forum

Moje zdanie: Spowiedź jest ważna, Ty zrobiłeś co powinieneś był zrobić, miałes szczerą intencję wyznania wszystkich grzechów, - opowiedz o tej sytuacji przy następnej spowiedzi
Jeśli masz watpliwości, zaczep jakiegoś księdza j opowiedz mu o tej sytuacji, chyba będzie miał chwilę czasu, żeby cię wysłuchać....

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
bodyw
 listopad 10 2008 18:58   
Forum

Quote by akrobata1: witam. mam takie do was pytanie : będąc u spowiedzi w trakcie wyznawania grzechów spowiednik przerwał wyznawanie i zaczął nauczanie choć jeszcze nie powiedziałem wszystkich grzechów. gdy skończył nauczanie od razu zadał pokutę i udzielił rozgrzeszenia- nie chciałem przerywać nauczania więc nie wyznałem pozostałych grzechów (pamiętałem o nich) - czy ta spowiedź jest ważna? chciałem wyznać wszystkie ale ksiądz przerwał wyznawanie grzechów - powiedzcie szczerze.

Według mnie jest ważna -bo takie sytuacje mają miejsce -Kapłan też człowiek -może nie dosłyszeć -Twoja przerwa po między słowami -traktuje jako zakończenie ...
Rada na przyszłość -pierwsze Twoje grzechy które wymieniasz powinny być najcięższe -nie chować na koniec ..jak nawet zaistnieje taka sytuacja jak opisałeś-nie bedziesz miał żalu do spowiednika ze Ci przerwał, a zresztą jak uczył mnie kiedyś katecheta taki tekst wypowiedziany na zakończenie wyznania grzechów -zawsze dobrze działa-choćby najbardziej Kapłan był zmeczony tasiemcowa kolejka wiernych. :
"To wszystko Ojcze Duchowny -więcej grzechów nie pamietam -za wszystkie serdecznie żałuje -a Ciebie prosze o rozgrzeszenie "-i wszystko jasne
Pozdrawiam!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 listopad 10 2008 22:17   
Forum

Oczywiście, że jest ważna. Zaniedbania można się doszukać ze strony spowiednika, ale nie z twojej. byłeś fair. Ksiądz odpuścił Ci wszystkie grzechy - nawet te, których nie wyznałeś z zaistniałej przyczyny...

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,13 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty