Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Życiński a Filozof
 |  Wersja do druku
Bogota
 listopad 15 2008 19:56  (Czytany 3006 razy)  
Forum

Status: offline

Wie ktoś więcej o tym czy był agentem SB?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 listopad 15 2008 21:29   
Forum

Byl agentem zaczarowanej Krainy Muminkow tzw 008)

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Kacper Światłowski
 listopad 15 2008 22:20   
Forum

Biorac pod uwage jego zaangazowanie i gorliwosc z jaka broni agentow, oraz potepianie tych co domagaja sie ujawnienia agentury, czy tez samego procesu ujawniania - obstawiam ze byl.

===

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Rafi F
 listopad 15 2008 23:43   
Forum Moderator
Moderator

Quote by swiatlo: Biorac pod uwage jego zaangazowanie i gorliwosc z jaka broni agentow, oraz potepianie tych co domagaja sie ujawnienia agentury, czy tez samego procesu ujawniania - obstawiam ze byl.

To się właśnie nazywa podłe pomówienie.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Pastor
 listopad 16 2008 11:17   
Forum

To jest właśnie Polska.
Jak ktoś pragnie normalności albo usiłuje napiętnować pewne głupie i prostackie zachowania to jest od razu oczerniany. Kiedy w Polsce skończy się ta paranoja?

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
Kacper Światłowski
 listopad 17 2008 14:43   
Forum

Rafi F?
Czy moja wypowiedz pomawia? Przypominam tylko jaka pozycje przez ostatnie lata zajmowal biskup Zycinski. Dodaje tez, ze ja sklonny jestem uwazac ze raczej byl. Czy nie mielismy do tej pory przykladow szyszek koscielnych ktorzy to "palili ale sie nie zaciagali"?

pijany pastor?
Twoj wpis calkowicie niezrozumialy.
Czy głupie i prostackie zachowania, to wg Ciebie donosicielstwo na kolegow, czy chec ujawnienia tego.

===

Cytat 
Rafi F
 listopad 17 2008 14:57   
Forum Moderator
Moderator

Quote by swiatlo: Rafi F?
Czy moja wypowiedz pomawia? Przypominam tylko jaka pozycje przez ostatnie lata zajmowal biskup Zycinski. Dodaje tez, ze ja sklonny jestem uwazac ze raczej byl. Czy nie mielismy do tej pory przykladow szyszek koscielnych ktorzy to "palili ale sie nie zaciagali"?

pijany pastor?
Czy głupie i prostackie zachowania, to wg Ciebie donosicielstwo na kolegow, czy chec ujawnienia tego.

Na podstawie poglądów Życińskiego na temat lustracji w kościele nie ma żadnych podstaw aby oskarżać go o agenturę.
Przyjmij do wiadomości, że za jego postawa może być coś znacznie większego niż "koleżeństwo" czy obawa przed demaskacją. Możesz nie rozumieć takiej postawy, albo się z nią nie zgadzać, to zrozumiałe.

Myślenie typu "nie jest z nami, to jest z nimi i pewnie taki jak oni" jest prostackie i głupie - popieram w tym sądzie pijanego pastora. Rónie dobrze możesz obstawiać, że ja byłem agentem, bo bronię Życińskiego przed podłym pomówieniem.

Dla zobrazowania (uwaga: tylko 18+): powiem żeś spał z matką, bo widziałem, ze się do niej przytulałeś, a wielu co spali z matka sie do niej przytulali. Czy to byłoby pomówienie?
Albo jesteś ufolutkiem, bo nie chcesz abyśmy wysadzili twój dom, a w poblizu widziano ufolutka - wysadzimy więc ciebie.

Dotarło?

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Kacper Światłowski
 listopad 17 2008 15:03   
Forum

Z astronomii mozna wyciagnac pewne analogie. Wnioskuje sie o niewidocznym obiekcie na podstawie ruchu i zachowania obiektow widocznych.
Pomowienie musi byc falszywe, aby bylo bylo pomowieniem. Sam Życiński przynal, ze byl zarejestrowany TW Filozofem. Przeslanki nie wisza w powietrzu.

Quote by Z książki dr Sławomira Cenckiewicza "Sprawa Lecha Wałęsy":Józef Życiński był w latach 1977-1990 rejestrowany pod numerem 1263 przez Wydział IV KW MO w Częstochowie jako TW ps. "Filozof'. Materiały archiwalne zniszczono w styczniu 1990 r. ,,Filozofa" miał pozyskać naczelnik Wydziału IV ppłk Alojzy Perliceusz, a jego kolejnymi oficerami prowadzącymi byli: kpt. Stanisław Boczek (1978-1984), por. Zbigniew Kalota (od 1984). Z zachowanych akt lokalu kontaktowego SB o krypt. "Wanda" (ul. Józefitów 15/7 w Krakowie) wynika, że odbywano w nim spotkania z ,,Filozofem". Por. IPN Ka 0026/1067.

===

Cytat 
Rafi F
 listopad 17 2008 15:07   
Forum Moderator
Moderator

Przez analogie można komuś zniszczyc zycie.

Wielu morderców jest wytatuowanych : skażmy wszystkich wytatuowanych na śmierć.

swiatło podobne do oswieconego: swiatło jestes prorokiem

Wiesz, ja też mam (miałem) własną teczkę, choć nigdy wg mojej wiedzy żadnego agenta UB na oczy nie widziałem. Jestem ciekaw, czy miałem jakis pseudonim.
Czy Życiński przyznał sie do agentury? Czy może stwierdził fakt, że dany wpis moze odpowiadac jego sylwetce? A może powiedział, że rozmawiał z oficerem UB? (to ostatnie też nic nie mówi: wielu rozmawialo łącznie z Wojtyłą/JP2)

A tak przy okazji : podaj mi wszystkie zalezności jakim podlegają ciała agenturalne, wprowadze do komputera i mamy sprawę lustracji załatwioną, wystarczy poczekac na wynik obliczeń.

===

Cytat 
Grzegorz
 listopad 17 2008 19:39   
Forum

Myślenie typu "nie jest z nami, to jest z nimi i pewnie taki jak oni" jest prostackie i głupie - popieram w tym sądzie pijanego pastora. Rónie dobrze możesz obstawiać, że ja byłem agentem, bo bronię Życińskiego przed podłym pomówieniem.

I właśnie dlatego jestem za jak najszybszą lustracją. Szkoda, że mimo iż Polska od prawie 20 lat jest demokratycznym krajem jej nie przeprowadzono.

===

Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne.

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 listopad 18 2008 08:49   
Forum

Quote by swiatlo:
pijany pastor?

No to cie oświece jak nie łapiesz.
Głupie i prostackie jest to co robisz na przykład. Przypominam że pomówienie także to w sieci jest przestępstwem.
Swoją drogą jakie to żałosne że większą wiarę daje sie agentom SB którzy wielokrotnie fałszowali teczki dla celów politycznych i na podstwie tylko ich słów i fałszywek wydaje się wyrok o kimś.
Szukasz sensacji czy o co chodzi?

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
Remigiusz P. Garbiec
 listopad 18 2008 10:56   
Forum

Problem w Polsce nie polega na pomówieniach tylko na dawaniu im wiary.
Ogólnie rzecz biorąc nie ma w Polsce jedynie słusznego zwyczaju dawania wiary tylko prawomocnym wyrokom sądów.
Natomiast bardzo chętnie daje się wiarę nowinkom dziennikarskim, zarzutom stawianym przez prokuratora, aktom oskarżenia oraz nieprawomocnym wyrokom sądowym - podczas gdy wszystko to nie powinno wpływać na opinię o człowieku.

===

"A ja odnioslem to do siebie samego i do Apollosa przez wzgląd na was, bracia, abyscie na nas sie nauczyli nie rozumieć wiecej ponad to, co napisano". (Paweł z

Profil   Email 
 Cytat 
Kacper Światłowski
 listopad 18 2008 11:42   
Forum

Quote by remigius: nie ma w Polsce jedynie słusznego zwyczaju dawania wiary tylko prawomocnym wyrokom sądów.

Jedynie slusznego zwyczaju? To chyba żart.

===

Cytat 
Bogota
 listopad 20 2008 20:06   
Forum

W sumie zakładając ten wątek chodziło mi o to czy wie ktoś gdzie można znaleźć jakieś dokładniejsze informacje...
A co do spotkań z SB to jakoś Wojtyła nigdy nie był zarejstrowany w przeciwieństwie do Życińskiego. Zresztą Kościół taki niewinny nie jest - nawet w Watykanie TW "Hejnał". Te śmieszne tłumaczenia, że raczej nikomu nie szkodzili... Ciekawe co powiedzą ks. Popiełuszce jak się spotkają...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 listopad 20 2008 20:31   
Forum

a co ty wiesz o TW Hejnał? To był prosty (wykształcenie z prostotą nie ma nic wspólnego) zakonnik, ktoremu wydawało się, że gadając z ubekami wygra coś dla swego klasztoru, dla prowincji, dla spraw duszpasterskich. A gadał im tylko o rzeczch, ktore ich podniecały a nie miały zadnego znaczenia.

ps.
uprzedzajac pytania: tak, znam TW Hejnała osobiście i wiem jaki był naiwny, ale i nieszkodliwy

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Kacper Światłowski
 listopad 20 2008 21:49   
Forum

jaki był naiwny, ale i nieszkodliwy

To jest bez znaczenia.
Wspolpracowal, byl zarejestrowany i szukal korzysci, czyli byl TW i wspolpracowal z SB. Tak jak wielu innych, co to nikomu nie szkodzili.

===

Cytat 
Rafi F
 listopad 21 2008 07:34   
Forum Moderator
Moderator

Quote by swiatlo:
jaki był naiwny, ale i nieszkodliwy

To jest bez znaczenia.
Wspolpracowal, byl zarejestrowany i szukal korzysci, czyli byl TW i wspolpracowal z SB. Tak jak wielu innych, co to nikomu nie szkodzili.

Nie wiem dlaczego, ale nagle przypomina mi się przypowieść o długu...

===

Cytat 
Rafi F
 listopad 21 2008 08:25   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Bogota:
A co do spotkań z SB to jakoś Wojtyła nigdy nie był zarejstrowany w przeciwieństwie do Życińskiego.

Raczej : nie znaleziono wszystkich dokumentów dotyczących Wojtyły. Prymas Wyszyński nie był zadowolony (co wiemy tez tylko ze wspomnień JP2 w prawdopodobnie wybielonej wersji)
Jeżeli granicą ma być zarejestrowanie przez UB (a taki ubek dostawał premie za postępy), a nawet nie podpis, to jestesmy nie lepsi od ubowca.
Jeżeli granicą ma być podpis, to całe pokolenie, jak nie dwa, musimy skazać - mieli czerwone legitymacji.

Rozwodzimy się nad mgłą i chcemy ustawiać pod pręgierz tych, którzy próbowali funkcjonować w chorej rzeczywistości, a jednocześnie byli grupą otoczona "specjalna troską" przez UBowców.
Ubowcy za to chodzą sobie spokojnie po ulicach, uśmiechają się i są przeważnie dobrze ustawieni w życiu. Nie apeluję, żeby ich karać czy zamykać, ale dysonans jest ogromny.

Zostawmy więc spekulacje innym, a my zwróćmy uwagę na nas i znajdźmy sytuacje w których szliśmy na podobne kompromisy (czasem na mniejsza, a czasem na większa skalę).

===

Cytat 
kasandra_K80
 listopad 21 2008 08:36   
Forum

Rafi

Rozwodzimy się nad mgłą i chcemy ustawiać pod pręgierz tych, którzy próbowali funkcjonować w chorej rzeczywistości, a jednocześnie byli grupą otoczona "specjalna troską" przez UBowców.

Dlatego patriotyzm to fikcja.
Kto tak naprawdę może sprawiedliwie ocenić (bez niechęci i uprzedzeń) ludzi, którzy żyli w określonej rzeczywistości ?

Trzeba się wziąść za szmal...wszyscy patrioci z reguły gryzą glebę, albo zawsze ktoś się ich czepia.

Córka, przyznaję rację Twoim lużnym rozważaniom nad definicją narodu, patriotyzmu, nacjonalizmu...

P.S. Gratulacje Rafi Twojej nominacji na moderatora.
Ja już jestem grzeczna i o Maryi, świętych, objawieniach, tudzież w innych tematach, które mogą Ciebie zdenerwować milknę...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bogota
 listopad 21 2008 19:58   
Forum

Quote by Rafi F:
Raczej : nie znaleziono wszystkich dokumentów dotyczących Wojtyły.

A jakie niby znasz? Nie rozśmieszaj mnie gdyby jakoweś były to byłaby to prawdziwa bomba z której esbecja chętnie by skorzystała i ruskie nie musieliby zamachów organizować.
Quote by Rafi F: Prymas Wyszyński nie był zadowolony (co wiemy tez tylko ze wspomnień JP2 w prawdopodobnie wybielonej wersji)

Z czego nie był zadowolony i na jakiej podstawie twierdzisz, że Jan Paweł II się wybielał?
Co do reszty - zgadzam się. Ubecy chodzą wolni i śmieją się wszystkim w twarz między innymi dzięki takimi jak TW Hejnał bo mają na nich haki. I tu jest TW wina - zamiast uderzyć się w pierś i przyznać kilka lat temu grają świętoszków.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bogota
 listopad 21 2008 20:05   
Forum

Quote by medieval_man: a co ty wiesz o TW Hejnał?

Wiem, że był kapusiem. Teraz poczekam co napisał w tej swojej książce to będę wiedział więcej.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Kacper Światłowski
 listopad 21 2008 22:33   
Forum

Quote by Rafi F:

To jakies nieporozumienie. Nikt nie chce potepiac, oskarzac, oczerniac, wykluczac, a jedynie ujawnic. Wspolpraca z wladza nie byla i nie jest przestepstwem, za ktore mozna by ponosic jakies konsekwencje. Natomiast zagrozenie, ze ktos stworzy prawo dzialajace wstecz, to juz problem innego kalibru, to zagrozenie o wiele wieksze niz Czernobyl i ospa razem wziete i moze dotyczyc wszelkiej sfery.
Zas ocena postawy moralnej jest sprawa osobista kazdego czlowieka. Dla niektorych (zwlaszcza poszkodowanych) i w pewnych srodowiskach to jest istotna informacja. Nikt nie zmusza bylych TW do brylowania na salonach w roli autorytetow moralnych.

===

Cytat 
Rafi F
 listopad 22 2008 20:30   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Bogota:
Quote by Rafi F:
Raczej : nie znaleziono wszystkich dokumentów dotyczących Wojtyły.

A jakie niby znasz? Nie rozśmieszaj mnie gdyby jakoweś były to byłaby to prawdziwa bomba z której esbecja chętnie by skorzystała i ruskie nie musieliby zamachów organizować.
Quote by Rafi F: Prymas Wyszyński nie był zadowolony (co wiemy tez tylko ze wspomnień JP2 w prawdopodobnie wybielonej wersji)

Z czego nie był zadowolony i na jakiej podstawie twierdzisz, że Jan Paweł II się wybielał?
Co do reszty - zgadzam się. Ubecy chodzą wolni i śmieją się wszystkim w twarz między innymi dzięki takimi jak TW Hejnał bo mają na nich haki. I tu jest TW wina - zamiast uderzyć się w pierś i przyznać kilka lat temu grają świętoszków.

1) Wojtyła prawdopodobnie niczego by nie podpisał (był bardzo inteligentnym człowiekiem)
2) Nikt by UB we Świecie nie uwierzył gdyby w JP2 jakakolwiek kartoteką uderzyli - to nie były czasy rozliczeń, wystawiliby sie tylko na śmiech. Dziś ich akta są bardziej wiarygodne niż wówczas - dzis ludzie żądni krwi szukają ofiar, wtedy walczyli o przezycie i godne życie.
3) Z biegiem czasu w takich sytuacjach wzmacniamy pozytywne wspomnienia i wykluczamy negatywne - normalne zjawisko. A i w tym wspomnieniu Wyszyński zareagował dość nerwowo.

Dla jasności: nie oskarżam JP2 o nic i nic nie sugeruję. Chce tylko pokazac jak skomplikowana to jest sprawa i jak łatwo kogos skrzywdzić, a jak małe mamy przesłanki do jakiejkolwiek oceny.

===

Cytat 
Rafi F
 listopad 22 2008 20:32   
Forum Moderator
Moderator

Quote by swiatlo:
Quote by Rafi F:

To jakies nieporozumienie. Nikt nie chce potepiac, oskarzac, oczerniac, wykluczac, a jedynie ujawnic. Wspolpraca z wladza nie byla i nie jest przestepstwem, za ktore mozna by ponosic jakies konsekwencje. Natomiast zagrozenie, ze ktos stworzy prawo dzialajace wstecz, to juz problem innego kalibru, to zagrozenie o wiele wieksze niz Czernobyl i ospa razem wziete i moze dotyczyc wszelkiej sfery.
Zas ocena postawy moralnej jest sprawa osobista kazdego czlowieka. Dla niektorych (zwlaszcza poszkodowanych) i w pewnych srodowiskach to jest istotna informacja. Nikt nie zmusza bylych TW do brylowania na salonach w roli autorytetow moralnych.

Wybacz, ale mi to raczej przypomina polowanie na czarownice lub przesladowania chrześcijan po pożarze w Rzymie.

===

Cytat 
Kacper Światłowski
 listopad 22 2008 22:47   
Forum

Quote by Rafi F:to raczej przypomina polowanie na czarownice lub przesladowania chrześcijan po pożarze w Rzymie.

W czym przypomina?
Wezmy kilka przykladow osob znanych: Abp Stanisław Wielgus, Marian Jurczyk, prof. Jerzy Kłoczowski, prof Jan Miodek, czy ostano Lech Wałęsa. Wszyscy maja sie dobrze. Nie slyszalem o represjach wobec nich. Ujawnienie/naglosnienie/przypomnienie faktu ich wspolpracy kosztowalo wiecej tych ktorzy to uczynili. TW dalej sa pieszczeni przez salon, aby w zamian żyrować poczynania tego salonu. W oczach wielu traca oni wartosc autorytetu i ich dzialania nie przynosza wiecej takiego efektu, gdyz ktos smial sprawdzic, kto tam w grobie pobielanym spiewa.
Uwazam, ze dobrze sie stalo dla Koscila Katolickiego, że sprawa Abp Stanisława Wielgusa zostala tak rozwiazana. Czy moze urzad mialby sprawowac osoba, ktora sie wstydzi swojej przeszlosci, a o ktorej wiedza pewne srodowiska nacisku? Domniemywam, ze poczynania i poglady Abp Życinskego nie wyplywaja jedynie z jego wolnej woli, a raczej z przeszlosci i starych powiazan.

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,56 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości