Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 co teraz
 |  Wersja do druku
justynak
 listopad 10 2008 14:56  (Czytany 2251 razy)  
Forum

Status: offline

Mam na imię Justyna od 2 lat jestem po ślubie cywilnym ,mam 21-no miesięczną córeczke.Moj mąż  jest dobrym tatą i dobrym małżonkiem . Niestety jakis czas temu poznałam mężczyzne  z którym zaczęłam sie spotykac,na początku tylko rozmawialiśmy ale z czasem zaczęliśmy sypiac z soba.(on tez ma rodzine).Obydwoje wiemy że robimy żle , a co najgorsze nie mamy wyżutów sumienia.Proszę odpowiedzieć co mam robić?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 listopad 20 2008 16:16   
Forum

Pytanie "co teraz?" to należało zadać trochę wcześniej. Teraz zastanów się po co wyszłaś za mąż za twego męża?

Jeżeli z miłości, to w takim razie czy takie coś mogło się wydarzyć?

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
Obcy
 listopad 20 2008 16:51   
Forum

Quote by justynak:co mam robić?

"Wrócić" do męża i do dziecka. Kochanka pożegnać i zapomnieć.

===

Sztuczna inteligencja nia ma szans z naturalną głupotą

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 listopad 20 2008 17:00   
Forum

no cóż... takie związki się zdarzają.
na pytanie "co teraz"
odpowiem tak:

będziesz musiala dokonać wyboru.
albo zostajesz z mężem i potajemnie się "kochać z kochankiem". tu akurat istnieje wysokie ryzyko ze Twój "idealny" małżonek cię nakryje. i zarząda rozwodu. niestety, przegrasz go. bo rozwód będzie z Twojej winy. jeszcze w dodatku istnieje prawdopodobienstwo ze stracisz prawa do dziecka. też w zależności od tego czy Twój małżonek będzie te prawa chciał. bo sie ewentualnie może zrzec, np ze względu na pracę.

druga sprawa, jeśli wybierzesz kochanka, to będziesz musiała zarządać rozwodu i... Twój kochanek też bedzie musiał to samo zrobić. co jest mało prawdopodobne, bo będzie musiał alimenty płacić. (o ile ma dzieci). oczywiście, obaj będziecie winni "rozwalenia" związku i macie mało praw przy rozwodzie.

a trzeci wybór to ucieczka gdzieś za granicę, albo na wyspę...

aha... nie myslcie nigdy o Romeo i Julii...

wniosek jest jeden: cokolwiek zrobisz, także coś stracisz. a wybierz taka opcję w której jak najmniej stracisz a jak najwięcej satysfakcji będzesz miala.

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
Obcy
 listopad 20 2008 17:33   
Forum

Quote by mathias777:istnieje wysokie ryzyko ze Twój "idealny" małżonek cię nakryje. i zarząda rozwodu. niestety, przegrasz go. bo rozwód będzie z Twojej winy.

...co w zasadzie nie ma żadnych konsekwencji, poza ewentualnymi alimentami na siebie (nie na dziecko).

Quote by mathias777:jeszcze w dodatku istnieje prawdopodobienstwo ze stracisz prawa do dziecka.

Znikome prawdopodobieństwo. W polskich sądach ojcowie są traktowani jak rodzice drugiej kategorii. Jeśli matka nie jest przestępczynią, narkomanką lub wariatką, dzieci nie straci.

Quote by mathias777:druga sprawa, jeśli wybierzesz kochanka, to będziesz musiała zarządać rozwodu i... Twój kochanek też bedzie musiał to samo zrobić.

Jeśli chcą założyć nową rodzinę - tak. W przeciwnym przypadku rozwody nie są im do niczego potrzebne.

Quote by mathias777:co jest mało prawdopodobne, bo będzie musiał alimenty płacić. (o ile ma dzieci).

Jak nie ma dzieci, to też istnieje taka możliwość.

Quote by mathias777:wniosek jest jeden: cokolwiek zrobisz, także coś stracisz. a wybierz taka opcję w której jak najmniej stracisz a jak najwięcej satysfakcji będzesz miala.

Ja mam inną propozycję. Myśl przede wszystkim o dobru dziecka, o jego prawie do ojca i do matki, do pełnej i szczęśliwej rodziny. Za 15 lat córcia przyjdzie do Ciebie i patrząc głęboko w oczy zapyta: "Dlaczego nie mam taty?". Zastanów się, co jej odpowiesz. Że tata był dobry dla Ciebie i dla niej, ale Ci się znudził? Że wujek Andrzej był lepszy w łóżku od taty, więc tata stał się niepotrzebny?
Skoro, jak piszesz, wiesz, że robisz źle, rada może być tylko jedna: rób dobrze. Chyba nie masz wątpliwości, co to oznacza?

===

Sztuczna inteligencja nia ma szans z naturalną głupotą

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 listopad 20 2008 18:16   
Forum

Quote by Obcy:
Skoro, jak piszesz, wiesz, że robisz źle, rada może być tylko jedna: rób dobrze. Chyba nie masz wątpliwości, co to oznacza?

Genialne...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 listopad 21 2008 12:42   
Forum

Quote by Arek_Sz:
Quote by Obcy:

Genialne...

Staram sie unikac udzielania wypowiedzi ograniczjacych sie do przytakiwania jednym tylko slowem, ale tym razem: POPIERAM...

PS. Onegdaj podobne dyleamty byly rozwazane przy okazji innych watkow (1, 2) a genberalnie o zdradzie bylo juz tutaj:
Czy to zdrada???;
Wierność w małżeństwie - trudne wyznania;
Pytanie o rozwod;
zdrada...
Milej lektury.

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
epablito
 listopad 21 2008 16:04   
Forum

Quote by justynak:

Mam na imię Justyna...

Witaj.

Moim zdaniem: jeśli zależy ci na małżeństwie, po kilku numerkach zakończ sprawę i nie mów mężowi. Twój mąż jest "dobrym tatą i dobrym małżonkiem". Nie wiesz, jakim tatą i małżonkiem jest kochanek. Być może nie warto ryzykować dobrego małżeństwa.

===

Profil   Email 
 Cytat 
RJSP
 listopad 21 2008 22:38   
Forum

Wielu już ci powiedziało co masz zrobić, jeli jednak nadal masz wątpliwoci to i ja dorzuce cos od siebie. Zostaw kochanka (im szybciej tym lepiej) wróć do męża i nie wspominaj mu o tym. Oto co moim zdaniem powinłas zarobic i chce jeszcze tylko dodać że nie rozumiem jak można wolątać się w romans zwłaszcza że sama napisałas że męża masz dobrego. Życze dobrej decyzji, i nie rób już więcej głupot

===

Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 listopad 21 2008 22:54   
Forum

Skoro córeczka ma dwa latka to wnioskuje, że jesteście młodymi ludźmi. Dlatego jak nie masz zamiaru przerwać znajomości z kochankiem, to się rozwiedź z mężem. Puki jest on młody to się jeszcze życie poukłada,a tak mu je zmarnujesz jak będziesz to ciągnąć. Nie marnuj mu go, pomyśl też o nim.

Znikome prawdopodobieństwo. W polskich sądach ojcowie są traktowani jak rodzice drugiej kategorii. Jeśli matka nie jest przestępczynią, narkomanką lub wariatką, dzieci nie straci.

Niestety taka jest prawda.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
Arek_Sz
 listopad 22 2008 11:59   
Forum

Tyle, że tu znów jest problem, bo rozwodów w KrK nie ma, a Justyna pewnie miała ślub kościelny, bo przeciwnie nie pisałaby tutaj.

A do unieważnienia muszą być mocne dowody i motywy...

Pozostaje zostawić kochanka, a czy powiedzieć mężowi to już twoje sumienie powinno o tym zdecydować. Zastanów się nad szczerością w waszym związku...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 13 2009 00:11   
Forum Moderator
Moderator

Ja się podepnę pod ten wątek i zadam pytanie dotyczące zdrady - jak to jest w Krk czy innych religiach - lepiej przemilczeć przed małżonkiem czy powiedzieć prawdę, mimo, że chcemy z kimś zostać i to była głupota życia??

Usprawiedliwić się prawdą? Czy lepiej nieść ciężar samemu?
Albo na odwrót - żyć w wygodnym kłamstwie czy zaryzykować własną wygodę związku dla prawdy???

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 luty 13 2009 09:34   
Forum

Quote by: paraklet

Ja się podepnę pod ten wątek i zadam pytanie dotyczące zdrady - jak to jest w Krk czy innych religiach - lepiej przemilczeć przed małżonkiem czy powiedzieć prawdę, mimo, że chcemy z kimś zostać i to była głupota życia??

Usprawiedliwić się prawdą? Czy lepiej nieść ciężar samemu?
Albo na odwrót - żyć w wygodnym kłamstwie czy zaryzykować własną wygodę związku dla prawdy???

Dzieki ze nie zalozylas odrebnego watku ale odpowiedz na swoje pytanie znajdziesz pod wskazanym juz wyzej linkiem, watku "Wierność w małżeństwie - trudne wyznania"... Cool

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,15 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty