Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Zajęci szkolne - religia
 |  Wersja do druku
Osker
 listopad 20 2008 20:01  (Czytany 1332 razy)  
Forum

Status: offline

Witam.
Mój problem jest dość błahy i oczywisty lecz mimo to chciałbym się upewnić. Chodzi o to że gdy chciałem się wypisać z zajęć religii(okres liceum) to katechetka oznajmiła mi że przekaże to proboszczowi i konsekwencją tego, nie będę mógł przyjąć w przyszłości ślubu ani zostać chrzestnym. Co wywołało u mnie zdziwienie. Od razu pomyślałem co mają do tego lekcje religii. Dlatego teraz nie jestem pewien czy to ja nie jestem doinformowany czy to katechetka skłamała?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Obcy
 listopad 20 2008 20:09   
Forum

Quote by Osker:gdy chciałem się wypisać z zajęć religii(okres liceum) to katechetka oznajmiła mi że przekaże to proboszczowi i konsekwencją tego, nie będę mógł przyjąć w przyszłości ślubu ani zostać chrzestnym.

Bredzi - nie zwracaj na nią uwagi.

Jeśli chcesz zostać chrzestnym - musisz być bierzmowany.
Do ślubu kościelnego nawet chrzest nie jest wymagany (ale upraszcza procedurę).

===

Sztuczna inteligencja nia ma szans z naturalną głupotą

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 listopad 20 2008 20:09   
Forum

częściowo ma rację, ale grożba i straszenie proboszczem jest nie na miejscu.
jesli będziecie mieli kurs przedmałżeński to faktycznie nie będziesz mógł brać ślubu.
z drugiej strony, w każdym kościół oferuje kursy przedmałżeńskie, nie tylko w szkole.
skłamała tylko w kwestii ojca chrzestnego.

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 listopad 20 2008 21:24   
Forum

mathias - od kiedy kursy przedmałżeńskie prowadzone są w szkołach?

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 listopad 20 2008 21:52   
Forum

Sklamala i to ostro. Ja sie wypisalem z religii w szkole sredniej i nie dostalem ostatniego swiadectwa. Przy slubie nawet o to nie pytali. Moja rada - wypisz sie chlopie i nie trac czasu na cos, co jest strata czasu...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 listopad 20 2008 22:19   
Forum

Quote by Arek_Sz: mathias - od kiedy kursy przedmałżeńskie prowadzone są w szkołach?

to mało wiesz o religii w szkołach... w ostatniej klasie w niektórych szkołach średnich ksiądz zamiast lekcji religii oferuje kurs przedmałżeński. a przynajmniej ja tak miałem.
większość lekcji i tak były żałosne i tak jak zaczął gadać o antykoncepcji, to wiekszość osób sie wypisało z tych lekcji.

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 listopad 21 2008 07:42   
Forum Moderator
Moderator

Nie ma racji.

Poproś (na osobności) o podstawę kanoniczną jej twierdzenia. Powiedz, ze z nie sprawdzonych źródeł świadectwo z religii nie ma nic wspólnego ze ślubem czy chrzestnym (że wystarczy odpowiednio chrzest i bierzmowanie).
Powiedz to spokojnie, bez pretensji czy zarzutów, wręcz przyjacielsko.

Kursy przedmałżeńskie są organizowane zarówno w parafiach, jak i w klasztorach i ośrodkach rekolekcyjnych.
Ja swoje miałem u Dominikanów. Nie było żadnego teoretyka (habitu czy koloratki, katechetów wtedy w Polsce nie było), sami praktycy. I było na prawdę ciekawie.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Reguly
 listopad 21 2008 12:40   
Forum

Jesli jeszcze chodzi o kurs przedmalzenski - to, ze odbedizesz go w trakcie lekcji religii i tak wcale nie gawarntuje, ze nie bedziesz mosial go i tak powtorzyc w ramach swojej (lub malzonki) parafi...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Rafi F
 listopad 21 2008 14:15   
Forum Moderator
Moderator

Quote by reguly: Jesli jeszcze chodzi o kurs przedmalzenski - to, ze odbedizesz go w trakcie lekcji religii i tak wcale nie gawarntuje, ze nie bedziesz mosial go i tak powtorzyc w ramach swojej (lub malzonki) parafi...

Eeee
Jak dostanie papierek, to sztuka jest sztuka
Tylko wybranka może sie buntować, że chodzi sama.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,29 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty