Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 CzY
 |  Wersja do druku
Dr.Cockroach
 listopad 25 2008 20:59  (Czytany 2210 razy)  
Forum

Status: offline

czy oglądanie filmów/seriali o wampirach takich jak True blood lub blood rayne czy blade jest grzechem? ponoc kościół nienawidzi wampirów.

===

One flesh one bone, one true religion One voice, one hope, one real decision Wowowowowowo gimmie one vision, yeah

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 listopad 25 2008 21:37   
Forum Moderator
Moderator

hihihihihihihihiihihihihihihihihihihihihihihihih - poprawiłeś mi humor na noc dziękuję

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 listopad 26 2008 16:30   
Forum

Quote by Poł: czy oglądanie filmów/seriali o wampirach takich jak True blood lub blood rayne czy blade jest grzechem? ponoc kościół nienawidzi wampirów.

Film - rzeczywistość fikcyjna, wykreowana przez reżysera, zasiana na taśmie filmowej...
To jest film. ty się nie utożsamiasz chyba podczas oglądania z hrabią Dracula...

Pax

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 listopad 26 2008 18:32   
Forum

Quote by Poł: ponoc kościół nienawidzi wampirów.

Świat w którym żyjesz to tylko fasada. Pod nim jest inna, prawdziwa rzeczywistość, w której rządzą wampiry. Od tysięcy lat żyją posród nas mordując i siejąc strach. Dziś już nie boją się święconej wody ani krzyży, nie działają w pojedynkę jak kiedyś. Są jak wszechpotężna mafia, której macki oplatają świat polityki i biznesu. Jest jednak jeszcze ktoś kto budzi w nich strach.
To Blade, pół-człowiek, pół-wampir. Pojawia się zawsze tam, gdzie wampiry zagrażają ludziom. Jego nadludzka siła sprawia, że jest im równy. Supernowoczesna broń daje mu nad nimi przewagę. Jednak to może już nie wystarczyć. Wampiry przygotowują ogólnoświatwą inwazję, chcą zepchnąć nas do funkcji niewolników

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 listopad 27 2008 16:17   
Forum

Pijany pastorze - dzięki za zastrzyk humoru w ten szary dzień...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 listopad 28 2008 00:17   
Forum Moderator
Moderator

Quote by pijany pastor:
Quote by Poł: ponoc kościół nienawidzi wampirów.

Świat w którym żyjesz to tylko fasada. Pod nim jest inna, prawdziwa rzeczywistość, w której rządzą wampiry. Od tysięcy lat żyją posród nas mordując i siejąc strach. Dziś już nie boją się święconej wody ani krzyży, nie działają w pojedynkę jak kiedyś. Są jak wszechpotężna mafia, której macki oplatają świat polityki i biznesu. Jest jednak jeszcze ktoś kto budzi w nich strach.
To Blade, pół-człowiek, pół-wampir. Pojawia się zawsze tam, gdzie wampiry zagrażają ludziom. Jego nadludzka siła sprawia, że jest im równy. Supernowoczesna broń daje mu nad nimi przewagę. Jednak to może już nie wystarczyć. Wampiry przygotowują ogólnoświatwą inwazję, chcą zepchnąć nas do funkcji niewolników

Uwielbiam Blade'a Oglądałam i animę japońską, film i serial amerykański.... Widziałam nawet książkę aaaaaaaaaa to kiedy ta inwazja?? W końcu musi mnie z czegoś ratować Blade. Mogę być nawet Deacon Frost byle tylko Blade zwrócił na mnie uwagę!!!
Myślę, że fanclub Blade na tym forum jest jak najbardziej konieczny!!!!!

A tak poważnie to skąd wziąłeś to twierdzenie, że kościół nienawidzi wampirów? Jak można nienawidzić coś co nie istnieje? Swoją drogą czy kościół w ogóle cokolwiek nienawidzi? Czy ktoś zna może jakieś listy z episkopatu czy encykliki, które określają nienawiść kościoła do czegokolwiek??

A ja i tak uwielbiam Blade, jakby istniał to by był moim mężem Ciekawe co kościół na to?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 listopad 28 2008 13:24   
Forum

Quote by paraklet:
A ja i tak uwielbiam Blade, jakby istniał to by był moim mężem Ciekawe co kościół na to?

Bogato.
Ale spobie jeszcze poczekasz na wesele bo Blade siedzi teraz w więzieniu. Mafia wampirów wrobiła go w umyślne uchylanie się od płacenia podatków federalnych w latach 1999 - 2001.

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 listopad 28 2008 13:57   
Forum Moderator
Moderator

Nie dołuj mnie... Gdybym była blondynką dalsza wersja była by: Podaj jego numer konta zapłacę wszystkie rachunki. Ale z powodu tego, że jestem brunetką drugiej wersji nie będzie, najwyżej uronię łzę....

A już poważniej - Według niektórych pierwszym wampirem i ojcem wszystkich wampirów był Judasz, który się powiesił ale karą za wydaje Jezusa było wieczne cierpienie. A dlaczego wampiry boją się srebra i można je zabić tylko srebrnym nabojem? Bo Judasz wydał Jezusa za srebrniki.
It make sens for me. Nowa religia? To ja już mówię, że chce być jej papieżem!!! Papieżyca - to jest to

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 listopad 28 2008 14:14   
Forum Moderator
Moderator

Quote by paraklet:
...
It make sens for me. Nowa religia? To ja już mówię, że chce być jej papieżem!!! Papieżyca - to jest to

A twoja Gwardia Szwajcarska miałaby na wyposażeniu pistolety na wodę święconą i kuszę z kołkami.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 listopad 28 2008 15:20   
Forum Moderator
Moderator

Jak dla mnie bomba A kto zaprojektuje im mundurki? No i zostaje kwestia osobnego państwa .... za dużo jak dla mnie Moją motywacją jest tylko Blade no i ślicznie wyglądam w bieli Resztą zajmie się ... no właśnie... Casting rozpoczęty

A swoją drogą nie rozumiem, dlaczego nikt poważnie nie podejdzie do tego tematu. Przecież nienawiść kościoła do wampirów, wiedźm, smoków i wróżek to bardzo poważna sprawa Zupełnie was nie rozumiem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 listopad 28 2008 16:31   
Forum

Quote by paraklet:A swoją drogą nie rozumiem, dlaczego nikt poważnie nie podejdzie do tego tematu.

Weź przestań. Co tu brać na poważnie, wampiry, smoki? Można dorzucić Harrego Pottera, Białą Czarownice i Czesia z Włatców Much a potem ich oficjalnie ekskomunikować Ale po co to komu?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 listopad 28 2008 16:32   
Forum

Dobrze ktoś wyżej napisał. kościół raczej nikogo nie nienawidzi. Jeżeli już, to karci (w pozytywnym znaczeniu) i modli się o nawrócenie.

Co do wampirów, smoków itd. jakby istniały, to pewnie w jakiś sposób Kościół walczyłby z nimi (przypomina mi się Van Helsing ) jako z "nasieniem szatana"...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 listopad 28 2008 17:30   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Arek_Sz: Dobrze ktoś wyżej napisał. kościół raczej nikogo nie nienawidzi. Jeżeli już, to karci (w pozytywnym znaczeniu) i modli się o nawrócenie.

Co do wampirów, smoków itd. jakby istniały, to pewnie w jakiś sposób Kościół walczyłby z nimi (przypomina mi się Van Helsing ) jako z "nasieniem szatana"...

Eee, no co ty? Bo mają złą prasę? Toż to rasizm i uprzedzenia!

No dobra przyznam się. Jestem wampirem. Większość z filmów to bzdury - nie przeszkadza mi to. Bardzo za to martwi mnie rasizm w waszych wypowiedziach. Czy nie możemy egzystować pokojowo razem? Co prawda byli wykolejeńcy wśród nas, ale nie więcej niż potworów wśród was.

Z tymi uchodźcami z Egiptu dogadaliśmy się : oni mięso my krew. Potem było gorzej, ale udało nam się rozpropagować białe kaszanki i znów krwi nie brakło. Dziś jest jej więcej niż możemy spożyć przez lata. W niczym więc wam nie zagrażamy - wielu z nas pełniło funkcje publiczne, często nosimy mundur (na wojnie nigdy głód nie grozi).

To jak, możemy pokojowo ? Paweł się ucieszy, wprowadzi poprawki do V ewangelii już pod własnym imieniem, gnębi go ta anonimowość.

p.s. Ostatni domowy smoczek miniaturka, własność mojego kuzyna, został zadźgany przez sąsiada - wrednego szewca nie lubiącego zwierząt (a na kiełbaski z ognia przychodził szuja). Co prawda rozwinęliście piece i centralne (nasz wynalazek podpatrzony przez Rzymian), ale to nie to samo, co gorący chuch na zimne stopy - ech, łezka się kręci w oku.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Dezerter
 listopad 28 2008 22:18   
Forum

Quote by Arek_Sz: Dobrze ktoś wyżej napisał. kościół raczej nikogo nie nienawidzi. Jeżeli już, to karci (w pozytywnym znaczeniu) i modli się o nawrócenie.

z pierwszą częścią wypowiedzi się zgadzam, ale z drugą NIE!
Matka Kościół nikogo nie odrzuca i nie zwalcza - akceptuje inność,... byle by nie ulegać swoim niecnym krwawym skłonnościom
czyli wampirem Rafi możesz sobie być, ale bez spijania krwi, bo przypominam!
apostołowie uchwalili w 50 roku:
"i powstrzymajcie sie od krwi"
ajaj brachu - co się z tobą dzieje, na złą drogę zszedłeś:
wczoraj moderator ,
dzisiaj wampir ,
a jutro....

Ps
Jest w Angli ekskluzywny Klub Wampirów
jedynym przyjętym (kiedyś) Polakiem, był T. Beksiński
- tragicznie zmarły dziennikarz trójki - prawdziwy i mocno dojechany wampir - biegał w nocy po cmentarzach w czarnym płaszczu i kapeluszu - jego audycje radiowe miały niesamowity nastrój, atmosferę i jakąś "magię" - porównywalną tylko z audycjami Gołaszewskiego( zrozumieją tylko ci co słuchali tych audycji - zdaje sobie sprawę i tych właśnie serdecznie i gorąco pozdrawiam)
To tak na marginesie, bo była właśnie rocznica śmierci Beksińskiego - przyjmij Panie jego rogatą i czarną duszę, masz przecież "mieszkań wiele", więc proszę niech się jakaś komórka pod schodami znajdzie, może być ciemna i bez okien...

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Angelika Mojeścik
 listopad 29 2008 01:13   
Forum Moderator
Moderator

To ja mam inne pytanie
Gdybym poprosiła cię Rafi o wyssanie mojej krwi i pozbawienia życia to moja śmierć byłaby na Twoim sumieniu czy moim?

Macie czasami tak, że chcecie umrzeć tylko po to by móc wtulić się w ramiona Pana?? Dla mnie śmierć nabrała innego sensu odkąd tak na to patrze - nie śpieszy mi się do trumny ale nie boję się o swoje życie tak jak kiedyś. Szybka jazda samochodem, skoki na spadochronie, mieszkanie na Pradze warszawskiej - sprawia ogromną satysfakcję. I tak wszyscy mają mnie za wariatkę, a dla mnie życie nabrało innego sensu.

Czy to zdrowe, że przestałam się bać śmierci, co najwyżej boję się bólu???
Bo z tego co wiem, kościół zaczął uznawać samobójców za niespełna rozumu, dlatego jest możliwe ich zbawienie

Więc jestem spełna czy niespełna??

===

Profil   Email 
 Cytat 
kasandra_K80
 listopad 29 2008 12:43   
Forum

Quote by paraklet: To ja mam inne pytanie
Gdybym poprosiła cię Rafi o wyssanie mojej krwi i pozbawienia życia to moja śmierć byłaby na Twoim sumieniu czy moim?

Macie czasami tak, że chcecie umrzeć tylko po to by móc wtulić się w ramiona Pana?? Dla mnie śmierć nabrała innego sensu odkąd tak na to patrze - nie śpieszy mi się do trumny ale nie boję się o swoje życie tak jak kiedyś. Szybka jazda samochodem, skoki na spadochronie, mieszkanie na Pradze warszawskiej - sprawia ogromną satysfakcję. I tak wszyscy mają mnie za wariatkę, a dla mnie życie nabrało innego sensu.

Czy to zdrowe, że przestałam się bać śmierci, co najwyżej boję się bólu???
Bo z tego co wiem, kościół zaczął uznawać samobójców za niespełna rozumu, dlatego jest możliwe ich zbawienie

Więc jestem spełna czy niespełna??

To co piszesz jest piękne, jesteś zakochana w Bogu...

Martwię się jak się poczujesz, gdy ujrzysz również całą brzydotę tego świata, a nie tylko piękno widziane "oczami" wiary.

Co do samobójców, to byli nimi niektórzy święci, którzy świadomie i dobrowolnie wybierali misje samobójcze lub marzyli o smierci męczeńskiej, której potem stawali się ofiarami, w następnej kolejności byli kanonizowani..

Bóg czasami spełnia to czego pragniesz, więć należy UWAŻAĆ na marzenia...

Chcesz w życiu uniknąć bólu?
Ból jest nieodłączną częścią życia...
Również śmierć bezbolesna NIE ISTNIEJE...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 listopad 29 2008 15:21   
Forum Moderator
Moderator

Zakochana w Bogu.... Chciałabym umiec tak kochać jak to jest możliwe.
widzę jaki ten świat jest walnięty i brudny dlatego właśnie czasami chciałabym już być po tamtej stronie.
Boje się bólu tak jak każdy a jeszcze nie umiem go znosić z godnością Histeryczka ze mnie i tyle.

A co do samobójców to nie jestem w stanie być męczenniczką To nie dla mnie

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 grudzień 01 2008 02:47   
Forum

Paraklet,

na szczescie nie od Kosciola zalezy nasze zbawienie.

To co napisalas tzn ze trzeba umrzec by wtulic sie w ramiona Pana....Paraklet to z wiara nie ma nic wspolnego-to jest i dzieje sie w Twoim mozgu w Twoim wnetrzu w Twoim odczuciu droga Paraklet.

Gdy czujesz milosc Boza i jestes nia obdarzona to przeciez wszystko jedno gdzie jestes to z niej czerpiesz zycie i te milosc ktora Cie otacza,milosc do Ciebie i do wszystkich innych.

Zycie ukochal sobie Bog,i ta osoba ktora kocha Boga bedzie i kochala zycie, bo jest nam dane : nie zabijaj!, i jezeli masz te Laske byc obdarzona miloscia Boga to tak samo bedziesz to czula.i nie bedzie tu zbednych pytan.

Ja wychowalam sie na Pradze bylam dwa razy okradziona(mieszkanie).

Paraklet , to co piszesz,jest bardziej Twoja wyobraznia niz rzeczywistoscia Laski Bozej.Dlaczego i skad to pytanie czy my tak myslimy ze smierc przyblizylaby nas do Boga Pana?

Ja gdy mialam ciezka depresje,tez myslalam zeby odejsc i zapomniec poprostu zasnac.Teraz juz tak nie mysle,ale i ciezko mi patrzec optymistycznie na przyszlosc.Ale lecze sie i jest duuuzo ze mna lepiej.Pozdrawiam.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 grudzień 01 2008 10:28   
Forum Moderator
Moderator

Gdzie napisałam że TRZEBA umrzeć by wtulić się w ramiona Pana? Można się tulić bez śmierci Napisałam tylko, że czasami mam ochotę na śmierć tylko po to by zrzucić tą skorupę i być w końcu wolna i blisko Boga
Św. Paweł już pisał, że ma dość tego życia - bo mimo, że czegoś nienawidzi to i tak to robi - taka nasza ludzka natura, potwornie męcząca i uległa

Ale to nie zmienia faktu, że kocham życie i czerpię z niego garściami, tylko czasami wolałabym umrzeć niż na nowo popełniać te same grzechy przeciwko Bogu i ludziom.

Właśnie dlatego, że kocham życie nie boję się umrzeć - wiem ciężko to zrozumieć

Też miałam depresję swojego czasu (polecam doktora Wasilewskiego każdemu kto jest z Warszawy) i wiem jak to potrafi zabić nawet najmilsze myśli i plany.
Ale do depresji sami się często doprowadzamy, pozwalamy sobie po prostu być, nie walczymy o "prawidłowe i pogodne myśli", zamykamy się na innych itp. Pozwoliłam sobie na pustkę, nieuzasadnione lęki i negatywne uczucia - ale teraz widzę, że tak po prostu było mi wygodniej. Też chciałam umrzeć z tego powodu ale dopiero gdy spojrzałam śmierci w oczy obudziłam się z tej apatii.
Teraz wiem, dlaczego ludzie podczas wojny tak potwornie walczą o przeżycie, a ci co mają wszystko zabijają się z (czasami durnych) różnych powodów.

A jeśli chodzi o Łaskę Bożą - to tak żyję wyobrażeniami, bo nie sądzę by ktoś byłby w stanie określić jaka ona rzeczywiście jest

A Tobie życzę powodzenia - depresja nie jest łatwa - my robimy pierwszy krok a ona resztę i potem jest się strasznie ciężko wydostać. Ja miałam to szczęście, że byłam w bardzo dobrych rękach A mimo to nikt o mnie nie walczył, zostawili mnie samą sobie i musiałam obudzić w sobie jakiekolwiek instynkty by nauczyć się żyć sama dla siebie i sama z sobą, ale wiem, że wszyscy byli tuż za mną tylko tak, że tego nie czułam.

Wiesz jakie to trudne dla rodziny - oni chcą ci nieba przychylić a nie mogą, bo wiedzą, że mogli by cię tym samym bardziej skrzywdzić. To tak jak patrzysz na dziecko ubierające sweterek i strasznie się gubiące w jego zawiłościach - normalny odruch, podbiegasz i pomagasz, ale czy faktycznie mu tym pomagasz??? Trzeba pozwolić dziecku zdjąć samemu ten sweter i niech próbuje jeszcze raz.

Tak robi też Bóg - On kocha nad życie i gdyby mógł to nosił by nas na rękach ale wtedy bylibyśmy tylko jego marionetkami - brak własnych kroków = brak wolnej woli. Dlatego dziękuję Bogu za wszystkie dni kiedy leżałam w łóżku patrząc się w jeden punkt, uwięziona w swoim ciele.

Dlatego moje nastawienie do śmierci i życia nie jest skutkiem ubocznym beztroskiego dzieciństwa Wręcz przeciwnie
Kocham w sobie to, że jestem taka dziecięca - bo trzeba stać się dzieckiem by dojść do Królestwa

Powodzenia dla ciebie

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 grudzień 01 2008 15:55   
Forum

Dziekuje Paraklyt i dla Ciebie tez powodzenia.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 styczeń 02 2009 09:46   
Forum

Wczesniej troche odnosnie bylu, smierci i Bogu bylo np. w:
Dlaczego boimy sie smierci?;
Ból, cierpenie i Bóg...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Ewa
 styczeń 02 2009 09:49   
Forum

Przepraszam, Reguly ale ie zrozumialam? co masz na mysli?

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 styczeń 02 2009 12:43   
Forum

Paraklet - ja tez czasem czuję coś podobnego, takie "pragnienie" śmierci, by mieć :święty spokój". Troche się o siebie obawiam, czy to normalne...

Żeby ktoś nie pomyślał, że mam skłonności samobójcze.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,73 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty