Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ekumenizm > Świadectwa Nowy wątek Odpowiedz
 Przedstawmy się - czyli naszą wiarę.
 |  Wersja do druku
Dezerter
 luty 25 2009 09:55   
Forum

Status: offline

Quote by: BLyy

Ja zrobiłem ten test na podstawie mych poglądów na temat wierzeń judeochrześcijan z czasów dwunastu apostołów i Jakuba Sprawiedliwego. I zobaczcie co mi wyszło Mr. Green
1. Orthodox Judaism (100%)

3. Reform Judaism (89%)
4. Islam (83%)

6. Church of Jesus Christ of Latter-Day Saints (Mormons) (67%)
7. Liberal Quakers (62%)

9. Unitarian Universalism (58%)

11. Jehovah's Witness (54%)

13. Mainline to Liberal Christian Protestants (51%)

15. Eastern Orthodox (45%)
16. Roman Catholic (45%)

19. Mainline to Conservative Christian/Protestant (41%)
20. Seventh Day Adventist (35%)

Wink Eek! Rolling Eyes Confused
aż strach wnioski wyciągać....
a tak na poważnie to na poważnie, solidnie i uczciwie przeprowadziłeś ten test czy tak na luzie ?
Inaczej - czy wczuwając się w... dodałeś Jakubowi Sprawiedliwemu nauki Jezusa i pamiętałeś o 50- tnicy i Duchu działającym w nim czy potraktowałeś jak tradycyjnego Żyda?

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Piotr
 luty 25 2009 10:18   
Forum

Co na to mój proboszcz?

1. Jainism (100%)
2. Hinduism (97%)
3. Mahayana Buddhism (97%)
4. Unitarian Universalism (88%)
5. Liberal Quakers (85%)
6. Theravada Buddhism (81%)
7. Baha'i Faith (77%)
8. Neo-Pagan (73%)
9. Taoism (72%)
10. New Age (69%)
11. Orthodox Quaker (66%)
12. Sikhism (66%)
13. Mainline to Liberal Christian Protestants (62%)
14. Secular Humanism (55%)
15. Orthodox Judaism (55%)
16. New Thought (52%)
17. Reform Judaism (50%)
18. Islam (48%)
19. Christian Science (Church of Christ, Scientist) (47%)
20. Scientology (45%)
21. Seventh Day Adventist (43%)
22. Nontheist (38%)
23. Church of Jesus Christ of Latter-Day Saints (Mormons) (31%)
24. Mainline to Conservative Christian/Protestant (31%)
25. Jehovah's Witness (28%)
26. Eastern Orthodox (25%)
27. Roman Catholic (25%)

...ale jak przeczytałem opis Dżinizmuna tej stronie oraz w Wikipedii - nijak to nie przystaje do moich przekonań - ergo: test jest do bani! Smile

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Cytat 
potwor
 luty 25 2009 10:34   
Forum

1. Secular Humanism (100%)
2. Unitarian Universalism (92%)
3. Nontheist (86%)
4. Liberal Quakers (73%)
5. Theravada Buddhism (71%)
6. Neo-Pagan (61%)
7. Mainline to Liberal Christian Protestants (57%)
8. Taoism (50%)
9. New Age (40%)
10. Reform Judaism (39%)
11. Mahayana Buddhism (35%)
12. Orthodox Quaker (35%)
13. Sikhism (29%)
14. Scientology (25%)
15. Seventh Day Adventist (24%)
16. New Thought (23%)
17. Jainism (21%)
18. Mainline to Conservative Christian/Protestant (21%)
19. Baha'i Faith (19%)
20. Church of Jesus Christ of Latter-Day Saints (Mormons) (19%)
21. Christian Science (Church of Christ, Scientist) (16%)
22. Hinduism (16%)
23. Eastern Orthodox (10%)
24. Islam (10%)
25. Orthodox Judaism (10%)
26. Roman Catholic (10%)
27. Jehovah's Witness (6%)

przydałyby sie polskie odpowiedniki tych wyżej słów...

Quote by: paraklet

1. Eastern Orthodox (100%)
2. Roman Catholic (100%)

jedno pytanie - można być 100 i 100 tym i tym?

można... jeśli odpowiedziałaś pozytywnie na wszystkie pytania dotyczące tych dwóch "religii"
a poza tym, ten test nie mówi kim jesteś, tylko które religie mają takie poglądy jakie ty masz.

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 luty 25 2009 10:49   
Forum

Nie robcie wiekszego OffTopu w tym watku... Dalsze kwestie dotyczace tej ankiety przeniescie prosze tutaj:
http://www.kosciol.pl/forum/viewtopic.php?showtopic=117551

PS. Tam tez (luty 25 2009 10:54) odpowiedzialem ci Skałosz...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Rafi F
 marzec 30 2009 10:00   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: Rafi F

Chrześcijanin, Rzymianin, obca mi jest pobożność "maryjna", bliski pietyzm poznany z kazań Wesleya.

Po wielu przemyśleniach i rozmowach doszedłem do wniosku, że dziś bliższy mi będzie taki opis:

Chrześcijanin chwalący Pana najczęściej wśród metodystów. Z katolickimi korzeniami i dużym szacunkiem dla KRK.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
esteban-82
 marzec 30 2009 18:35   
Forum

Ateista (człowiek oświecony), racjonalista, umiarkowany antyteista i antyklerykał.

===

"Czy nie starczy, że ogród jest piękny? Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?" "Godzenie takiej sprzeczności, jak uprawianie nauki przez cały tydzień i c

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 marzec 30 2009 18:48   
Forum

Quote by: esteban-82Ateista (człowiek oświecony), racjonalista, umiarkowany antyteista i antyklerykał.[/p]

Być ateistą oznacza nie rozpoznawać prawdziwej natury rzeczywistości JPII (14 kwietnia 1999).
Ciekawe kto jest bardziej "oświecony"

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 marzec 30 2009 19:01   
Forum

Być ateistą oznacza nie rozpoznawać prawdziwej natury rzeczywistości JPII (14 kwietnia 1999).

Kto decyduje jaka jest prawdziwa natura rzeczywistości? JPII, papiez?... Bog (jesli tak, to ktory)?...

===

Cytat 
esteban-82
 marzec 30 2009 19:21   
Forum

Quote by: pijany+pastor

Quote by: esteban-82Ateista (człowiek oświecony), racjonalista, umiarkowany antyteista i antyklerykał.

Jest wiele autorytetów i wiele cytatów a nie jeden (JPII)- i nie jest tu usprawiedliwieniem fałszywy dogmat o nieomylności papieża.

"Każdy myślący człowiek jest ateistą. " Ernest Hemingway
"Religia to naturalny produkt uboczny funkcjonowania ludzkiego mózgu." Michael Brooks

No i jeszcze ten, który można także odnieść do samego JPII
"...gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, uświadamiam mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej. " Richard Dawkins

A więc...

===

"Czy nie starczy, że ogród jest piękny? Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?" "Godzenie takiej sprzeczności, jak uprawianie nauki przez cały tydzień i c

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 30 2009 20:17   
Forum Moderator
Moderator

a więc skoro wierzysz, że nie ma Boga - to jakim cudem możesz być ateistą Big Grin

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
esteban-82
 marzec 30 2009 20:21   
Forum

a więc skoro wierzysz, że nie ma Boga - to jakim cudem możesz być ateistą Big Grin

Question Question Question

===

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 marzec 30 2009 20:21   
Forum

Quote by: reguly
Kto decyduje jaka jest prawdziwa natura rzeczywistości? JPII, papiez?... Bog (jesli tak, to ktory)?...

Ateizm tłumaczy zjawiska świata bez odwoływania się do przyczyn nadnaturalnych. Odrzuca istnienie przedmiotu poznania poza umysłem poznającym, bądź bytu absolutnego poza rzeczywistością poznającego. Zakłada możliwość poznania prawdy z użyciem samego rozumu bez odwoływania się do czynników irracjonalnych, takich jak wiara.Ateiści zakładają a priori to, że materia sama siebie wytworzyła i że wyczerpuje ona całą rzeczywistość wszechświata.
Ateizm głosi iż świadomy siebie i zdolny do miłości człowiek pochodzi od świata nieosobowego.

esteban-82

"Bóg urojony" mnie nie przekonał więc...
"Religia, bowiem jest produktem tęsknoty człowieka do tego, by życie było czymś więcej, niż w rzeczywistości jest" Herman Philipse
Różnica w definiowaniu i pojmowaniu rzeczywistości
Ja uważam że Prawda przekracza mnie samego
"...ateizm jest dowodem zdrowego i niezależnego umysłu, więc ateiści mogą być z niego dumni” Richard Dawkins
Ateiści odrzucają wszystko co wymyka się zwykłemu ludzkiemu doświadczeniu, wykracza poza zasięg ludzkiego poznania przy pomocy podstawowych pięciu zmysłów; co jest niepoznawalne przy użyciu dostępnych środków naukowych.
Ateiści są ograniczeni umysłem. Rozum bez pomocy wiary, doprowadza do ateizmu.

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 30 2009 20:30   
Forum Moderator
Moderator

skoro wierzysz nie możesz być ateistą - a wiedzieć nie możesz no bo jak?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 marzec 30 2009 20:35   
Forum

Uchym - tu generalnie mielismy przedstawiac swoja wiare... O ateizmie calkiem sporo bylo juz np. w tych watkach (tam tez kwestia przez ciebie poruszona Paraklet):
http://www.kosciol.pl/forum/viewtopic.php?showtopic=9430
http://www.kosciol.pl/forum/viewtopic.php?showtopic=171144
http://www.kosciol.pl/forum/viewtopic.php?showtopic=162197

===

Cytat 
esteban-82
 marzec 30 2009 20:50   
Forum

Quote by: pijany+pastorAteizm tłumaczy zjawiska świata bez odwoływania się do przyczyn nadnaturalnych. Odrzuca istnienie przedmiotu poznania poza umysłem poznającym, bądź bytu absolutnego poza rzeczywistością poznającego. Zakłada możliwość poznania prawdy z użyciem samego rozumu bez odwoływania się do czynników irracjonalnych, takich jak wiara.Ateiści zakładają a priori to, że materia sama siebie wytworzyła i że wyczerpuje ona całą rzeczywistość wszechświata.
Ateizm głosi iż świadomy siebie i zdolny do miłości człowiek pochodzi od świata nieosobowego.

esteban-82

"Bóg urojony" mnie nie przekonał więc...
"Religia, bowiem jest produktem tęsknoty człowieka do tego, by życie było czymś więcej, niż w rzeczywistości jest" Herman Philipse
Różnica w definiowaniu i pojmowaniu rzeczywistości
Ja uważam że Prawda przekracza mnie samego
"...ateizm jest dowodem zdrowego i niezależnego umysłu, więc ateiści mogą być z niego dumni” Richard Dawkins
Ateiści odrzucają wszystko co wymyka się zwykłemu ludzkiemu doświadczeniu, wykracza poza zasięg ludzkiego poznania przy pomocy podstawowych pięciu zmysłów; co jest niepoznawalne przy użyciu dostępnych środków naukowych.
Ateiści są ograniczeni umysłem. Rozum bez pomocy wiary, doprowadza do ateizmu.[/p]

Widzę że w dużej mierze mylisz racjonalizm z ateizmem.

Quote by: pijany+pastorAteiści zakładają a priori to, że materia sama siebie wytworzyła i że wyczerpuje ona całą rzeczywistość wszechświata. [/p]

-konfabulacje, nie mam pojęcia skąd to wziąłeś ale zapewne nie od ateistów.

Quote by: pijany+pastor"Bóg urojony" mnie nie przekonał więc...[/p]

-mnie też nie, nie musiał acz lekturę znam. Powiedzieć mogę że PŚ, Koran, Tora, Mitologia (taka czy inna) mnie nie przekonało.

Quote by: pijany+pastorJa uważam że Prawda przekracza mnie samego[/p]

-to twoje subiektywne zdanie do którego masz prawo (kwestia tego czy się mylisz czy też nie to kwestia wtórna)

Quote by: pijany+pastorAteiści odrzucają wszystko co wymyka się zwykłemu ludzkiemu doświadczeniu, wykracza poza zasięg ludzkiego poznania przy pomocy podstawowych pięciu zmysłów; co jest niepoznawalne przy użyciu dostępnych środków naukowych.[/p]

-przykro mi ale to kolejny nonsens

Quote by: pijany+pastorAteiści są ograniczeni umysłem. Rozum bez pomocy wiary, doprowadza do ateizmu.[/p]

-bzdura, ateiści dzięki rozumowi obalają ograniczenia. To ludzie religijni ograniczeni są wiarą, eliminując rozwój intelektualny, odrzucający naukę tłumacząc wszystko fałszywymi zabobonami ze świętych ksiąg. Tylko dzięki ludziom potrafiącym przeciwstawiać się religijnym ograniczeniom (często nie bacząc na własne bezpieczeństwo) dziś wiemy że ziemia nie jest w centrum wszechświata, ani że nie jest płaska czy to że ludzkość ma więcej niż 6000 lat.

===

Profil   Email 
 Cytat 
esteban-82
 marzec 30 2009 21:05   
Forum

skoro wierzysz nie możesz być ateistą - a wiedzieć nie możesz no bo jak?

Laughing Out Loud Laughing Out Loud Laughing Out Loud Widzę że popełniasz podstawowy, ale jakże częsty, błąd ludzi wiary chcący zdyskredytować ateizm nie znając nawet znaczenia tego słowa.
Ateizm to nie brak wiary w cokolwiek ale brak wiary w bóstwa.
Jest całe mnóstwo rzeczy w które wierzę- wierzę rodzicom, niegdyś nauczycielom, wierzę że w Paryżu jest wieża Eiffla (bo nie wiem, nigdy tam akurat nie byłem). Ale czy ta wiara nie jest stricte wiedzą??? Czy wiedzieć nie mogę o istnieniu boga- mogę.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 30 2009 21:16   
Forum Moderator
Moderator

To proszę udowodnij mi, że Boga nie ma Smile

===

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 marzec 30 2009 21:19   
Forum

Quote by: esteban-82
Widzę że w dużej mierze mylisz racjonalizm z ateizmem.

IMO ateizm=racjonalizm=materializm

Ateiści odrzucają wszystko co wymyka się zwykłemu ludzkiemu doświadczeniu, wykracza poza zasięg ludzkiego poznania przy pomocy podstawowych pięciu zmysłów; co jest niepoznawalne przy użyciu dostępnych środków naukowych. - przykro mi ale to kolejny nonsens

przykro mi ale twoja obszerna argumentacja do mnie nie przemawia

ludzie religijni ograniczeni są wiarą, eliminując rozwój intelektualny, odrzucający naukę tłumacząc wszystko fałszywymi zabobonami ze świętych ksiąg.

przykro mi ale to właśnie jest nonsens
Mimo zaawansowania cywilizacyjnego, metody badań wszechświata są tylko pośrednie a wyniki tych badań wciąż niepewne.
Stan naszej wiedzy za kilkaset lat może być zupełnie różny.

Wiara jest w naturze człowieka.
Pytania te są obecne w świętych pismach Izraela, znajdujemy je w Wedach, jak również w Awestach; spotykamy je w pismach Konfucjusza czy Lao-Tse, w przepowiadaniu Tirthankhary i Buddy; są obecne w poematach Homera czy w tragediach Eurypidesa i Sofoklesa, podobnie jak w pismach filozoficznych Platona i Arystotelesa. Wspólnym źródłem tych pytań jest potrzeba sensu, którą człowiek od początku bardzo mocno odczuwa w swoim sercu: od odpowiedzi na te pytania zależy bowiem, jaki kierunek winien nadać własnemu życiu. JPII Fides et ratio

Z mojej strony koniec o ateizmie w tym wątku.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 marzec 30 2009 21:44   
Forum

Czy wiedzieć nie mogę o istnieniu boga- mogę.

Nie! No chyba, że prywatne objawienie będziesz miał, ale zawsze jeszcze można uznać to jako omamy.

Moja definicja wiary - dopełnienie wiedzy.

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
esteban-82
 marzec 30 2009 21:56   
Forum

Quote by: pijany+pastor
IMO ateizm=racjonalizm=materializm

-między tymi trzema słowami nie można postawić znaku równości (choć mają pewne cechy wspólne i czasem osoby będące jednym są i drugim a nawet i trzecim). To tak jak zapis chrześcijaństwo=katolicyzm albo islam=monoteizm=chrześcijaństwo

Quote by: pijany+pastorprzykro mi ale twoja obszerna argumentacja do mnie nie przemawia

No a co tu argumentować, po prostu tak nie jest i tyle- uwierz ateiście

Quote by: pijany+pastorMimo zaawansowania cywilizacyjnego, metody badań wszechświata są tylko pośrednie a wyniki tych badań wciąż niepewne.
Stan naszej wiedzy za kilkaset lat może być zupełnie różny.

No gitara, ale czy to powód by lokować tłumaczenie kwestii niejasnych w zwykłej imaginacji i łatwowierności, zważywszy mając na uwadze jednak miliony spraw jednoznacznie zbadanych, które wcześniej także upatrywano jedynie w niepojętym stwórcy. Pomijając już kwestie racjonalności, ale takie zachowanie jest po prostu całkowicie nierozsądne. I to właśnie tu pojawia się ograniczenie dla umysłu. To wiara ogranicza, dając placebo na przeciw nieodkrytej wiedzy.

Quote by: pijany+pastorWiara jest w naturze człowieka.[/p]

Nie wiara a strach. Ten z kolei tam gdzie wiedza jest jeszcze ograniczona upycha wiarę (tworzy boga zapchajdziurę), dając sobie substytut prawdziwej odpowiedzi.

Droga paraklet
Spodziewałem się po tobie czegoś bardziej głębszego ale skoro chcesz tak więc:
Rozejrzyj się dookoła i co- nic, boga nie ma. Ale jeżeli twierdzisz inaczej to
Udowodnij mi że bóg jest.

===

Profil   Email 
 Cytat 
esteban-82
 marzec 30 2009 22:06   
Forum

Quote by: Arek_Sz

Nie! No chyba, że prywatne objawienie będziesz miał, ale zawsze jeszcze można uznać to jako omamy.

Moja definicja wiary - dopełnienie wiedzy.

Gdybym miał objawienie to pewnie bym uwierzył... ale z jego braku...

Definicja ciekawa acz ja skłaniam się ku takiej:
Wiara- placebo dla wiedzy
Wiara- kaganiec dla umysłu (smycz dla wiedzy)

No nic to, widzę że moja osoba poruszyła dalece odbiegającą od tematu dyskusję a przecież nie to jest tematem wątku. Bo znowu mnie ktoś ocenzuruje za offtopa

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 30 2009 22:16   
Forum Moderator
Moderator

To ja myślałam, że stać cię na coś mocniejszego.

Rozejrzyj się do o koła - powietrza nie widać. Bóg jest tak subtelny i zostawia tak znikome ślady swojej obecności jak powietrze (np rozgrzane rozmywa obraz) a jednak nie umiesz żyć bez powietrza.

Powietrze to nie Bóg już teraz możesz je zbadać, ale nadal go nie widzisz.

Tego czego nie widać istnienie przede wszystkim - udowodnij mi istnienie miłości (można podciągnąć pod lubię, pożądam, szanuje i zawsze ją wykluczyć).

(przykłady absurdalne? tak samo jak Twoja próba podważenia istnienia Boga)

===

Profil   Email 
 Cytat 
karol_dabrowski
 marzec 30 2009 22:25   
Forum Moderator
Moderator

Dział świadectwa - dyskusje polemiczne zabronione Angry
Można kontynuować spokojnie w wątkach wskazanych przez regulego.

PS

Gdybym miał objawienie to pewnie bym uwierzył... ale z jego braku...

To bardzo mocny argument - tu nie chodzi o powietrze ale o realne życie z Bogiem.
I w tym całe sedno - jest to możliwe Smile A takie przypadki przedstawia choćby niniejszy dział ...
Zdrówka

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 marzec 30 2009 23:00   
Forum

Oto, dlaczego ja wierzę:

Chusta z Manopello (czyli kawałek bisioru, naturalnie nie przyjmującego pigmentu, na którym jakimś cudem jest wizerunek ludzkiej twarzy); Jordan raz w roku odwracający swój bieg na kilkadziesiąt sekund dokładnie wtedy, gdy odprawiana jest nad nim liturgia i zostaje w nim zanurzony krzyż; krew (przypuszczalnie) św. Januarego, która potrafi nagle (np. w 2007 na wejście prawosławnego 'lidera') rozkrzepnąć i za jakiś czas powrócić do poprzedniego stanu; kawałek ludzkiego serca, który (znów, jakimś cudem) nie rozkłada się od VII w.; Święty Ogień, schodzący na Paschę do Bazyliki Zmartwychwstania Pańskiego w Jerozolimie, w którym można nie tylko 'obmyć się' szybko, jak w zwykłym ogniu, ale i trzymać część ciała (i garderoby) długo, bez żadnych poparzeń; miro wypływające z ikon, gdzie naprawdę można zbierać niezłe ilości oleju, spływającego z obrazu, z którego... jakim cudem może spłynąć choć odrobina substancji będącej mieszanką składników, których nie ma ani w drewnie, ani farbach?...

Sceptyków zachęcam do refleksji:

1) jaki, jeśli nie ponadnaturalny, jest 'mechanizm' tych zjawisk, przeczących podstawowym, 'empirycznym' prawom natury?
2) jaka, jeśli nie ponadnaturalna, jest ich przyczyna, jeśli identycznych efektów nie można wywołać w obrębie natury?
3) dlaczego zdarzenia tego typu, gdzie nauka faktycznie ma obiektywny przedmiot badawczy, zdarzają się tylko w mocno religijnym kontekście?
4) dlaczego zdarzeń tego typu nie może nauce przedłożyć do badania żadna inna religia (choć, trzeba przyznać, usilnie stara się okultyzm)?

For a naturalist/materialist - quite a mindfuck, ain't it?

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 30 2009 23:13   
Forum Moderator
Moderator

wierzycie bo macie dowody?

Czy wiara polega na dowodach i pewności?

Gdybym miała dowody to bym wiedziała - a ja wierzę! Nawet jeśli wiele "dowodów" będzie sprzecznych. Tak jak wybiorę sobie takiego męża, któremu będę wierzyć na słowo - mimo telefonu kobiety, która poda się za kochankę. Wiele "przyjaciół" nazwie mnie głupią, naiwną a ja i tak będę kładła się obok męża pewna jego oddania i wierności. Bo wiara dla mnie jest ponad tym.

(to nie dyskusja tylko przedstawienie swojej wiary Big Grin nie odpowiadać proszę Razz)

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 31 2009 21:59   
Forum

Zastanawiałem się czym jest Wiara, Faith, Pistis ? Hebr.11:1-3 Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy. Dzięki niej to przodkowie otrzymali świadectwo. Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga światy zostały tak stworzone, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych. Wiara jest kanałem, przez który możliwości Boga stają się dostępne dla nas. 2Kor.5:7 Gdyż w wierze, a nie w oglądaniu pielgrzymujemy. Ew. Jana 11:40 Rzekł jej Jezus: Czyż ci nie powiedziałem, że , jeśli uwierzysz, oglądać będziesz chwałę Bożą?. 1Kor.4:18 Nam, którzy nie patrzymy na to, co widzialne, ale na to, co niewidzialne albowiem to, co widzialne, jest doczesne, a to, co niewidzialne, jest wieczne. wynika z tego, że musimy najpierw uwierzyć, a potem w wyniku naszej wiary ujrzymy. Cool

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 wrzesień 27 2010 12:33   
Forum

Jestem Żydem Mesjańskim nie czczę szabasu nie jestem koszerny choć wiem że mięso świni jest trujące (zawiera w sobie toksyny). Walczę z ciemnogrodem. Wrazie pytań walcie śmiało Cool

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 wrzesień 27 2010 15:41   
Forum

Rzymski katolik, stary komunista ,
Droga do Boga ? dla mnie On to Jego prawo.
On to Jego porządek system , poszukiwanie Systemu zaprowadziło mnie do Ewangelii.
Patron : św Ivo.
Wyprzedzam pytanie , nie należałem , piszę to z niejaką chełpliwością ponieważ
nie ustrzegli się tej pokusie nawet byli ministranci.
Słaba strona : do białości doprowadza uzasadnianie łotrostwa wszelkiej maści Jego Imieniem.
Fundamentalista.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 styczeń 25 2018 21:33   
Forum

Mesjański Żyd po waszemu chrześcijanin

===

Profil   Email 
 Cytat 
Yasmin
 styczeń 26 2018 18:33   
Forum

Quote by: Zbigniew+Szalast

Mesjański Żyd po waszemu chrześcijanin

Czy nie jest prawdą, że Mesjańscy Żydzi są uznawani przez chrześcijan, za Żydów a przez Żydów za chrześcijan? Pytam, bo po prostu nie mam jednoznacznych i pewnych informacji na ten temat.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,64 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości