Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Chrzest
 |  Wersja do druku
Huntereve
 grudzień 10 2008 09:22  (Czytany 1183 razy)  
Forum

Status: offline

Mój kolega, zapalony ateista, uparcie twierdzi, że religia chrześcijańska jest jak mitologia, a mnie wmawia, że moja wiara to wynik wieloletniej manipulacji moich rodziców. Na poparcie swojego zdania dodaje, że nie powinno chrzcić się maluchów, które nie mają bladego pojęcia, co się wokół nich dzieje. Ja wiem, że chrzest jest niezbędny i że rodzice robią to dla dobra swoich dzieci, ale szczerze mówiąc nie mam argumentów, którymi mogłabym się posłużyć, aby odeprzeć te jego ataki. Bo naprawdę, jest to bardzo uciążliwy człowiek, przekonany o swojej racji i chętnie ją manifestujący. Przypomniał mi się też taki wątek- raz usłyszał on od pewnej kobiety, że Bóg jest jak wiatr. Na co on odparł, że widzi działanie wiatru, które jest dowodem na jego istnienie. Jaką postawę powinno się przyjąć wobec kogoś takiego?

===

Może Bóg woli pączki. Co mu po naszych grzechach.

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 grudzień 10 2008 09:51   
Forum

Moze ma racje? Generalnie troche juz na temat chrztu bylo tu lub tu, a poniekad tez (w kwestii o ktora zapytujesz) np. tez tu (w wypowiedzi od czw 10 maj 2007 21:23:23).

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Rafi F
 grudzień 10 2008 11:31   
Forum Moderator
Moderator

Nie przejmuj się, wiara twojego kolegi (bo ateizm to również zespół wierzeń) wynika z wieloletniej indoktrynacji i w rezultacie zamknięcia oczu na najprostsze argumenty.
Apologetyka to trudne zajęcie, bo wymaga sporej wiedzy. Na początek polecam ci sprawę zmartwychwstania Jezusa, wiarygodności Jezusa jako takiej oraz wiarygodności pism NT. Wiele książek znajdziesz w temacie To( czytam) warto przeczytać bo., ale z powodu prostego stylu i niezłej argumentacji polecam tobie
Sprawa zmartwychwstania Josh McDowell (format pdf)
Jezus. Wiecej, niz ciesla Josh McDowell (format pdf)
Zmartwychwstanie Jezusa - rzeczywistość, czy fikcja? Val Grieve - b.dobra pozycja, śmieszna cena, niezły pomysł na prezent
Wiarygodność pism Nowego Testamentu F. F. Bruce - pozycja nieco trudniejsza, ale napisana przystępnym językiem, autor specjalistą światowej sławy

Sprawa postawy: dojdź z nim do porozumienia, że nie będziesz atakował jego naiwnego ateizmu, a on zostawi w spokoju twoją wiarę. Jak będzie bardzo uciążliwy, to możesz mu przypomnieć, że prześladowanie kogokolwiek ze względu na wiarę jest przestępstwem. Osobiście od takich namolnych kolegów to bym się trzymał z daleka.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Arek_Sz
 grudzień 10 2008 16:00   
Forum

Posłuchaj - jak przygotowywano mnie do ewangelizacji mówiono mi tak - osoba z którą rozmawiasz może podważyć wszystko - tradycję, wypowiedzi uczonych, nawet Pismo Święte. Nie jest jednak w stanie podważyć twego świadectwa i tego co TY przeżyłeś i tego jak Jezus odmienił TWOJE życie. Czegoś, o czym sam świadczysz nie może podważyć, bo masz dużo mocniejszy argument.

Świadectwo jest nazywane podstawą ewangelizacji (tzw. nowej ewangelizacji tak właściwie).

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,16 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty