Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Z dzieckiem do kościoła
 |  Wersja do druku
Robert
 grudzień 11 2008 14:51  (Czytany 1136 razy)  
Forum

Status: offline

Na poczatek chcialbym poruszyc temat chodzenia do kosciola z dzieckiem. Czasem chodzilismy z zona do kosciola (lubimy ladna muzyke i kazania po angielsku) ale dziecko piszczy czesto, odwraca uwage, przeszkadza innym i staje sie to zwyczajna strata czasu, szczegolnie ze nie korzystamy z opcji spowiedzi i komuni sw. Postanowilismy zatem nie chodzic, przynajmniej narazie. Od razu dodam, ze nie wchodzi w rachube chodzenie wahadlowe - jedno idzie, drugie zostaje z dzieckiem.

Co o tym myslicie?

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 grudzień 11 2008 15:08   
Forum

No to jest problem, szczególnie, gdy nie ma się z kim dziecka zostawić. Trudno coś poradzić, bo dziecko może przeszkadzać innym. Trzeba więc wychowywać dziecko, by w kościele zachowywało cisze, a gdy jeszcze jest mniejsze, to pozostaje uczestniczyć we mszy z przedsionka i najwyżej wyjść na chwilę z kościoła...

Ale z drugiej strony mówią - dla chcącego nic trudnego

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 grudzień 11 2008 15:11   
Forum

Dzieki Rafi (to chyba ty...), ze zmieniles tytul dyskusji i obciales moja wypowiedz bez zadnego komentarza. Moze jeszcze powinienem sprawdzic, czy nie dodales jakis dodatkowych wyrazow w mojej wypowiedzi?

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 grudzień 11 2008 15:41   
Forum Moderator
Moderator

Po pierwsze Arku nie bądź cheeky!!! Nie ucz ojca dzieci wychowywać - sama się nimi opiekuję i wiem, że maluch potrzebuje nieustannego zainteresowania bo ma 10001 pomysłów na sekundę i ciężko zająć go choćby na minutę. Łatwo powiedzieć - wychowywać.
Jak byłam mała to weszłam księdzu pod sutannę (a mama do dziś zarzeka się, że spuściła mnie z oka na minutę), ksiądz miał na tyle taktu że wziął mnie na ręce i powiedział "módlmy się wszyscy razem".
A moje kuzyn 3 letni do tej pory siada na schodkach i robi fikołki z najwyższego na niższy.
I większość księży pozwala na pewne rzeczy pod warunkiem, że nie przekraczają pewnych granic. Widziałam też jak maleństwo z zespołem downa dostało od księdza tamburyno i zostało posadzone pod tabernakulum.
Dla tych których to bardzo irytuje polecam wiersz ks. Twardowskiego:
"O maluchach"

A jeśli chodzi problem Suration'a to z tego co kalkuluję jesteś w Anglii - każdej niedzieli jest takie nabożeństwo dla rodzin. Dzieci idą z opiekunkami do specjalnego pokoju zabaw i malują, wyklejają, lepią różne postacie z Biblii - potem podczas ofiarowania kładą je pod ołtarz.
Wiem, że takie rozwiązanie jest możliwe w kościele tak Katolickim jak i Anglikańskim w zależności jakie msze preferujesz.
Popytaj się jak nie w jednym to w drugim kościele - nawet w mojej małej wiosce Ongar mają taki zwyczaj
Powodzenia

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 grudzień 11 2008 17:12   
Forum Moderator
Moderator

Quote by suration: Dzieki Rafi (to chyba ty...), ze zmieniles tytul dyskusji i obciales moja wypowiedz bez zadnego komentarza. Moze jeszcze powinienem sprawdzic, czy nie dodales jakis dodatkowych wyrazow w mojej wypowiedzi?

Surationie, jest całe forum dla twojej dyspozycji, nie celowe jest tworzenie jednego worka do wszystkiego.
Ale podoba mi się pomysł tematu :"Wolna amerykanka" - temat bez jakiejkolwiek ochrony, każdy wchodzi na własne ryzyko, co ty na to?

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Robert
 grudzień 11 2008 17:29   
Forum

Quote by Rafi F:
Quote by suration: Dzieki Rafi (to chyba ty...), ze zmieniles tytul dyskusji i obciales moja wypowiedz bez zadnego komentarza. Moze jeszcze powinienem sprawdzic, czy nie dodales jakis dodatkowych wyrazow w mojej wypowiedzi?

Surationie, jest całe forum dla twojej dyspozycji, nie celowe jest tworzenie jednego worka do wszystkiego.
Ale podoba mi się pomysł tematu :"Wolna amerykanka" - temat bez jakiejkolwiek ochrony, każdy wchodzi na własne ryzyko, co ty na to?

Zalezy, jesli mialoby latac mieso i wyzwiska, to sie nie pisze... Lubie czasem cos ostro napisac, ale staram sie nikogo nie obrazac ze wzgledu na przekonania...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 grudzień 11 2008 17:34   
Forum

Quote by paraklet: A jeśli chodzi problem Suration'a to z tego co kalkuluję jesteś w Anglii - każdej niedzieli jest takie nabożeństwo dla rodzin. Dzieci idą z opiekunkami do specjalnego pokoju zabaw i malują, wyklejają, lepią różne postacie z Biblii - potem podczas ofiarowania kładą je pod ołtarz.
Wiem, że takie rozwiązanie jest możliwe w kościele tak Katolickim jak i Anglikańskim w zależności jakie msze preferujesz.
Popytaj się jak nie w jednym to w drugim kościele - nawet w mojej małej wiosce Ongar mają taki zwyczaj
Powodzenia

Moje jeszcze nie potrafi wyklejac. Chetnie za to zje tubke kleju...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 grudzień 11 2008 17:40   
Forum Moderator
Moderator

Quote by suration:
Quote by Rafi F:

Zalezy, jesli mialoby latac mieso i wyzwiska, to sie nie pisze... Lubie czasem cos ostro napisac, ale staram sie nikogo nie obrazac ze wzgledu na przekonania...

W takim razie tylko latające mięso, ryby i inne stwory podlegają cenzurze, dodałbym jeszcze rasizm. Co ty na to? Jak ci się podoba, to zakładaj temat, i opisz reguły.
Albo niech będzie to Kawiarenka, czyli programowy offtop. Ucinamy mięso, rasizm itp - zaproponuj coś. Proponuję założenie, że w kawiarence się odpoczywa i nie porusza trudnych/poważnych tematów. Jak to się podoba?

p.s. Przepraszam, że uciołem twój post zakładający wigwam bez komentarza, nawet totalne rozdrażnienie mnie nie ustrawiedliwia

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Angelika Mojeścik
 grudzień 11 2008 18:54   
Forum Moderator
Moderator

Quote by suration:
Quote by paraklet: A jeśli chodzi problem Suration'a to z tego co kalkuluję jesteś w Anglii - każdej niedzieli jest takie nabożeństwo dla rodzin. Dzieci idą z opiekunkami do specjalnego pokoju zabaw i malują, wyklejają, lepią różne postacie z Biblii - potem podczas ofiarowania kładą je pod ołtarz.
Powodzenia

Moje jeszcze nie potrafi wyklejac. Chetnie za to zje tubke kleju...

W takim razie bierz do kościoła ulubione zabawki - jak znajdziesz miejsce z boku to nikt się nie będzie burzył. Pozwól chodzić a jeśli nie chodzić to raczkować czy siedzieć na kocyku. Na litość kościoły są dla nas a nie my dla kościołów.
Jeśli się ktoś uczepi to spytaj go grzecznie jak on by postąpił.

Popytaj o osobne pomieszczenia dla dzieci - ostatnio spotkałam się z pomieszczeniem w kościele (nie w żadnej zakrystii) które było zrobione z dźwiękoszczelnego szkła

Dla chcącego nic trudnego. Przede wszystkim pamiętaj, że do kościoła idziesz po to by posłuchać słowa Bożego a nie po to by pokazać się ludziom od strony ojca które swoje kilkumiesięczne dziecko nauczył pacierza.
Lej na to co inni mówią i rób tak jak ci serce mówi
W moim przypadku sie zawsze zgadza
Powodzenia

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 grudzień 11 2008 19:08   
Forum

Quote by Rafi F: W takim razie tylko latające mięso, ryby i inne stwory podlegają cenzurze, dodałbym jeszcze rasizm. Co ty na to? Jak ci się podoba, to zakładaj temat, i opisz reguły.
Albo niech będzie to Kawiarenka, czyli programowy offtop. Ucinamy mięso, rasizm itp - zaproponuj coś. Proponuję założenie, że w kawiarence się odpoczywa i nie porusza trudnych/poważnych tematów. Jak to się podoba?

p.s. Przepraszam, że uciołem twój post zakładający wigwam bez komentarza, nawet totalne rozdrażnienie mnie nie ustrawiedliwia

Ok, nie gniewam sie. Moze w weekend zaloze jesli nikt mnie nie ubiegnie, choc licze nawet na to...

Musze tylko jakis pierwszy temat wymyslic. Wczoraj wieczorem wpadlem na doskonaly dowod na nieistnienie Boga, ale nie moge sobie przypomniec...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 grudzień 11 2008 19:36   
Forum Moderator
Moderator

Quote by suration:
Quote by Rafi F: Wczoraj wieczorem wpadlem na doskonaly dowod na nieistnienie Boga, ale nie moge sobie przypomniec...

Dla mnie to jest największy dowód na istnienie Boga - Twój brak pamięci w tej kwestii

===

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 grudzień 11 2008 19:38   
Forum

Quote by paraklet:
Powodzenia

Jak tak mu dalej będziesz mówić to tam w Anglii rewolucję zrobi

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 grudzień 11 2008 20:12   
Forum

taka duza a nie umi... Chcialas napisac:

Quote by paraklet:
Quote by suration: Wczoraj wieczorem wpadlem na doskonaly dowod na nieistnienie Boga, ale nie moge sobie przypomniec...

Dla mnie to jest największy dowód na istnienie Boga - Twój brak pamięci w tej kwestii

Brak pamieci to zaden dowod... Do jutra sobie przypomne moze...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 grudzień 11 2008 20:56   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Arek_Sz:
Quote by paraklet:
Powodzenia

Jak tak mu dalej będziesz mówić to tam w Anglii rewolucję zrobi

Nie miałabym nic przeciwko - anglikanizm jest dla mnie najdurniejszą odmianą protestantyzmu.
Religia oparta na polityce - proszę was.
Ludzie którzy zaakceptowali śluby kościelne homoseksualistów i nazywają się Chrześcijanami .... nie to nie dla mnie (tak w tej sprawie jestem rasistką i zawsze będę - zbyt wiele łez dzieci otarłam, które zostały zostawione przez matkę bo pokochała przyjaciółkę - Nie NIe NIE!!!)

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 grudzień 11 2008 22:06   
Forum Moderator
Moderator

Kościół anglikański jest bardzo zróżnicowany, a powstawał w czasach gdy kościoła od polityki nawet toporem z grubsza nie można było rozgraniczyć. Teraz u anglikańskich toczą się niezłe boje, jestem ciekaw do czego to doprowadzi. Nie czuję się w tym temacie mocny (dożo na ten temat wiadomości jest na siostrzanym www.ekumenizm.pl), byłbym jednak ostrożny od zwalania winy za przemiany społeczne w Anglii na barki anglikanów.

===

Cytat 
Angelika Mojeścik
 grudzień 11 2008 23:50   
Forum Moderator
Moderator

Masz rację - ale w tym temacie nie reaguje normalnie - emocje biorą górę.
Ostatnio byłam na kazaniu kobiety księdza - miała pasemka i mnóstwo biżuterii na palcach... i tak jakoś nie umiem. Ona opowiadała coś o swoim psie a ja patrzyłam na jej pomalowane paznokcie.

Może to kwestia przyzwyczajenia?

Tak samo jak na tej samej "mszy" ludzie pili kawę która im została po lunchu a jeden rozmawiał przez telefon.
No zabijcie mnie ale to nie dla mnie, może jestem starej daty (nikogo na tym forum nie obrażając) ale nie umiem przełknąć takiego podążania za czasem. Nie i już

===

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 grudzień 12 2008 14:51   
Forum

Paraklet - nie jesteś sama - ja też jestem ogromnym konserwatystą i nigdy tego nie pojmę... Dla mnie dzwoniący telefon w kościele to coś okropnego... Już mnie ciary po plecach przechodzą...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 grudzień 12 2008 15:13   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Arek_Sz: Paraklet - nie jesteś sama - ja też jestem ogromnym konserwatystą i nigdy tego nie pojmę... Dla mnie dzwoniący telefon w kościele to coś okropnego... Już mnie ciary po plecach przechodzą...
Sa uzasadnione przypadki, ale faktycznie najczesciej to zwykła głupota.

===

Cytat 
Angelika Mojeścik
 grudzień 12 2008 16:39   
Forum Moderator
Moderator

dzwoniący telefon dzwoniącym telefonem - ale odebrać go siedząc cały czas w ławce gdy inni słuchają kazania i debatować głośno i wyraźnie... - żadnego zmieszania nie widziałam na niczyjej twarzy, tyle ja sie oburzylam a siedziałam z 6 rzędów przed osobnikiem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,44 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty