Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 pożądanie a oglądanie
 |  Wersja do druku
michal0000
 grudzień 29 2008 19:49  (Czytany 5772 razy)  
Forum

Status: offline

Czy oglądanie zdjęć skąpo ubranych koleżanek na portalach typu nasza-klasa jest grzechem? Wiem, że pożądliwe spoglądanie na dziewczyny czy też takowe oglądanie zdjęć jest grzechem ciężkim - jednak zdarzyło mi się pare razy świadomie przeglądać zdjęcia koleżanek, wiedząc, jakie są to zdjęcia, ale nie miałem przy tym fantazji erotycznych. Po prostu ciekawość, podziwianie kobiecego piękna. Wiem, że pokusa była silna, żeby się "rozmarzyć", ale jakoś dałem radę, odzrzucałem te najgorsze myśli. Czy jednak popełniłem grzech?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 grudzień 29 2008 22:50   
Forum

NIE
Spoko jesteś normalnym zdrowym facetem, ale i mądrym i dojrzałym chrześcijaninem, bo ...po to je Pan nam takie piękne stworzył żebyśmy je podziwiali zachwycali się i brali za żony
Pojawianie sie złych, brudnych czy nawet grzesznych i bluźnierczych myśli nie jest jeszcze grzechem!
Grzech pojawia się wówczas gdy ich nie odrzucisz, a uznasz za swoje, zaakceptujesz i rozwiniesz/przyswoisz itp. bo tu już jest Twój akt woli!
Wiesz, że masz wolną wolę?
Wiesz, że nawet szatan nie może ci niczego narzucić wbrew twojej woli?
Wiesz teraz czemu to ciebie Pan kiedyś rozliczy z Twoich uczynków

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Ewa
 grudzień 30 2008 01:27   
Forum

Michal, Dezerter!

Szkoda,ze nie ma tabletek na bezgrzesznosc......

Tak sie zastanawiam, ze jezeli istnieja tabletki, ktore nie dopuszczaja zadnych zlych mysli w sensie negatywnym,przygnebiajacym....to mogli by sie nasi farmaceuci troche nadwyrezyc i wymyslec dla nas tabletki na bezgrzesznosc .

Przeciez ja np z wolnej woli lykalabym je-zeby nie grzeszyc...oczywiscie.I mysle, ze kosiol nie mialby nic przeciwko...bo kazdy by byl taki niewinny

Tego sobie i Wam zycze na Nowy Rok! bezgrzesznosci!

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 grudzień 30 2008 01:39   
Forum

córko, tabletek nie ma, ale są rzeczy lub miejsca gdzie można bezgrzesznie żyć:
cztery białe ściany bez drzwi, kaftan bezpieczeństwa, pas cnoty i.. może pas na oczy? może powinnaś tego spróbować, bo wiesz mogą być skutki ubocze leków...

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 grudzień 30 2008 01:45   
Forum

Ale kto chce tak zyc Matthias??? 4 biale sciany ? chcialbys?.

I jeszcze jedno!

Piszesz skutki uboczne???

Ja wolalabym jakies tam skutki uboczne-niz pieklo po smierci,ale Ty chyba tego tak nie odczuwasz co?.Niechcialabym sie smazyc jak Twoje diabelki....

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 grudzień 30 2008 01:53   
Forum

Quote by corka: Ale kto chce tak zyc Matthias??? 4 biale sciany ? chcialbys?.

ja nie muszę. wolę żyć grzesznie (w przeciwieństwie do Ciebie) w końcu to ty chcesz żyć bezgrzesznie. a zeby tak żyć nie powinno sie mieć kontaktu ze światem.
Quote by corka:
I jeszcze jedno!

Piszesz skutki uboczne???

Ja wolalabym jakies tam skutki uboczne-niz pieklo po smierci,ale Ty chyba tego tak nie odczuwasz co?.Niechcialabym sie smazyc jak Twoje diabelki....

miałem na mysli skutki uboczne związanie ze zdrowiem... , chyba wolałabyś byc zdrowa niż bezgrzeszna, co?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 grudzień 30 2008 02:00   
Forum

ne mam 5o lat,jeszcze strczyloby zdrowia i na te skutki uboczne...a moze skutkiem ubocznym by byl smiech! ???.

Jestem jednak za tym aby pomyslec na powaznie i opatentowac ten moj pomysl na te tabletki

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 grudzień 30 2008 02:03   
Forum

Quote by corka: ne mam 5o lat,jeszcze strczyloby zdrowia i na te skutki uboczne...a moze skutkiem ubocznym by byl smiech! ???.

Jestem jednak za tym aby pomyslec na powaznie i opatentowac ten moj pomysl na te tabletki

a co jeśli skutkiem ubocznym może być uzależnienie? uzależnienie to grzech, prawda?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 grudzień 30 2008 02:13   
Forum

Kolego !Szukasz dziury w calym! i tak nie przyznam Ci racji ani mi sie sni nadal mam moje niezbite argumenty.

Z tym uzaleznieniem to nie rozumiem czasem...to uzalznienie od spowiedzi, chodzenia do kosciola, wiary i milosci do Pana Boga to tez jest grzech? -to tez jest uzaleznieniem...jezeli juz -to jak to rozumiec . Widzisz we wszystkim sie mozna czegos doszukac.Ale zaluzmy ze te taletki bylyby bez skutkow ubocznych.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 grudzień 30 2008 08:37   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Dezerter: NIE
Spoko jesteś normalnym zdrowym facetem, ale i mądrym i dojrzałym chrześcijaninem, bo ...po to je Pan nam takie piękne stworzył żebyśmy je podziwiali zachwycali się i brali za żony
Pojawianie sie złych, brudnych czy nawet grzesznych i bluźnierczych myśli nie jest jeszcze grzechem!
Grzech pojawia się wówczas gdy ich nie odrzucisz, a uznasz za swoje, zaakceptujesz i rozwiniesz/przyswoisz itp. bo tu już jest Twój akt woli!
Wiesz, że masz wolną wolę?
Wiesz, że nawet szatan nie może ci niczego narzucić wbrew twojej woli?
Wiesz teraz czemu to ciebie Pan kiedyś rozliczy z Twoich uczynków

W dużej części zgadzam się z Dezerterem. Problem zaczyna się gdy podniecenie, pożądanie jest przyczyną/zalążkiem nieprawidłowych dążeń/działań.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 grudzień 30 2008 11:51   
Forum Moderator
Moderator

A ja się odniosę do tego jak dla mnie śmiesznego pomysłu z tabletkami - corko a pomyślałaś jak się ma do tego nasza wolna wola?
Czy narkoman po narkotykach wie co robi i ma to odbicie w jego przemyślanych wyborach?
Myślę, że kościół miał by duże ale - bo brak grzechu ma być naszą walką a nie skutkiem tabletek

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 grudzień 30 2008 12:43   
Forum

Ach! to jest oczywiste paraklet,ze ten pomyl z tabletkami nie mial byc smutny.... o nie! .

Co do wolnej woli, to ja bym lykala te tabletki z wolnej woli .

Narkoman?..hmmm...niektorzy z nich maja na tyle silna wole ze wychodza z tego...czyli ze przyajmniej niektorzy maja jakies przemyslenia,odczuwaja te roznice bycia ualeznionym i nie.Pan Marek Kotanski z Warszawy moglby tu nie jedna historie opowiedziec...ale juz nie opowie...a szkoda.
Apropo bylm tez kiedys w zeregach Monaru-oczywicie nie chwalac sie .

A apropo grzechu;
to grzech pojawia sie tam gdzie jest malo wiary paraklet.
Jak czytam uzdrowienia Pana Jezusa, to czesto On powtarza: "wiara Cie uzdrowila".
Ja jetem zafascynowana naukami Zielonoswiatkowcow i twierdze,ze tam gdzie jest duzo czystosci i bezgrzsznosci-to tam jest i wiecej swietosci niz gdzie indziej.I wowczas majac czystosc i wiare po swojej stronie....nie musisz "walczyc"bo wiara Cie uswieca.
Skutek tabletek?
MOje tabletki maja jako skutek uboczny "smiech" co jest w tym zlego ? co jest zlego w skutku ubocznym tabletek na tarczyce abo w insulinie?....widzisz paraklet! dlatego osobiscie zalecam umiar
A co Ty taka smutna wygladasz? Szczsliwego Nowego paraklet jeszcze beda leprze czasy

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 grudzień 30 2008 13:07   
Forum

Quote by corka: tam gdzie jest duzo czystosci i bezgrzsznosci-to tam jest i wiecej swietosci niz gdzie indziej.

A ja bym powiedział, że tam jest więcej pokus.
Popatrz na Jezusa na pustyni - tam nie było okazji by grzeszyć. Sam piach i On pogrążony przez 40 dni w modlitwie. I wtedy właśnie przychodzi pokusa...

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 grudzień 31 2008 01:21   
Forum Moderator
Moderator

Chodziło mi bardziej o to czy narkoman pod wpływem narkotyku działa zgodnie ze swoją wolą. Jak mu przejdzie wpływ i zobaczy konsekwencje to i odrzuci tabletki.

A co jeśli tabletki na bezgrzeszność cię uzależnią? Staną się Twoim głównym grzechem - bo wszystko co uzależnia oddala od wolności, która jest darem i łaską od Boga

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 styczeń 02 2009 09:42   
Forum

Paraklet,

to bede niewolnikiem we wlasnej skorze , tylko co jak nie bede mogla sie skonczyc smiac?

A co do narkmana-to oczywiscie ,ze jetem Twojego zdania.Szkoda mi tych ludzi.

Jestem pielegniarka.Przed miesiacem zostalam zawolana do przetlumaczenia.Mlody Polak zostal znaleziony na ulicy, mial epilepsie.

Lezal na noszach zmoczony moczem, mial mila niwinna buzke,jedyne 25 lat,a lekarz probowal od teg jakajacego sie mlodego czlowieka wydobyc troche informacji o chorobie.
Zapytalam czy jest glodny, byl totalnie zalkoholizowany,odpowiedzial ze nie jadl od 3 dni?.
Zaczal plakac i dostal nastepnej padaczki.
Konwulsyjnie poruszal cialem,spostrzeglam ze wychodza z jego urania jakies okruchy? nie, to byly ludzkie pchly, ludzkie wszy,wszystkiego kalibru zwierzaki!.

Tak mi sie go szoda zrobilo, pomyslalam ze gdyby mi pzyszlo zyc na ulicy,bez grosza na lekarstwa z taka choroba i glodem-to wypicie alkoholu moze by bylo jedynym wyjscie zeby to wsystko znisc, i te robaki na ciele tez!.

Chlopak obudzil sie po zastrzyku i zaczal drapac, cale cialo bylo w plackach jak lupierz.
Po raz pierwszy widzialam w alkoholu zbawienie-ze to jest cos dobrego! bo w tym przypadku pomoglo jemu przezyc te najgorsze w zycu chwile-bo jako nienastawiony padaczkowiec nie mial najmniejszych szans zarobic kawalek grosza. a toz da mlodemu chlopakowi jalmuzne pieniezna...kazdy mysli : idz do pracy czlowieku!.

Lekarz zaproponowal mu, czy nie chcialby zrobic kuracji odwykowej etc. Mam nadzieje, ze ten mlody czlowiek skorzysta z szansy.Bo wyrazil zgode i chcial i mocno plakal i si wstydzil.Nie budzil obrzydzenia-budzil zal swoja bezbronnoscia i losem.

Po raz 1 w zyciu w alkoholu widzialam zbawienie, jak ja bym miala te robaki i jego zycie-to tez musialabym wypic zeby przezyc.
P.S.
moim postanowieniam na Nowy Rok 2009 na forum jest byc milsza do was fajnie co? Pozdrawiam ale bez calusow!

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,17 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty