Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ekumenizm > Ekumenizm w Polsce Nowy wątek Odpowiedz
 Modlitwa o jednosc chrzescijan prawda czy fikcja ?
 |  Wersja do druku
Uczen_Jezusa
 styczeń 04 2009 23:51  (Czytany 3080 razy)  
Forum

Status: offline

Niedługo chrzescijanie z roznych denominacji bedą sie modlić o jedność chrzescijan
Niestety uwazam to za jedną fikcję i obłude
Z jednej strony mówi sie o dązeniu do jednosci dialogu
a zdrugiej strony spotykam wielką wrogosc do ekumenizmu
ze strony protestantów niezaleznie od prezentowanej
denominacji

Koscioł katolicki przez wiekszosc protestantów
jest uwazany za Nierządnicę z Apokalipsy rozdział 17
i z takim kosciołem nie mozna prowadzic ekumenizmu

Jeden z filmikow ktory jest prezentowany przez
protestantów

http://video.google.pl/videosearch?q=Kobieta+jad%C4%85ca+na+Bestii&hl=pl&emb=0#

Czy protestanci szczeze chcą dialogu z KK czy to tylko KK sie łudzi ze taki dialog jest mozliwy

===

Profil   Email 
 Cytat 
Uczen_Jezusa
 styczeń 05 2009 00:01   
Forum

Protestanci ktorych mialem na mysli
sa wymienieni na liscie kosciołow ktore biorą udział
w modlitwie o jednosc chrzescijan

Wiec czy nie mamy z jednej strony obłudy teologicznej
jedno głosimy a drugie wyznajemy ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 styczeń 05 2009 00:16   
Forum Moderator
Moderator

Quote by Uczen_Jezusa:
Koscioł katolicki przez wiekszosc protestantów
jest uwazany za Nierządnicę z Apokalipsy rozdział 17
i z takim kosciołem nie mozna prowadzic ekumenizmu

Z tą większością to baaardzo przesadziłeś. To raczej margines (choć są znane mi dwie denominacje na tym budujące). Równie dobrze możesz znaleść wśród katolików lub "prawdziwych" katolików (jak pewne niesławne bractwo) ocenę, że wszyscy niekatolicy to pomiot szatana

Co więcej, owa jedność rozumiana jest oficjalnie przez KRK jako spojenie się z KRK, a przez KADS przez spojenie się z KADS Czy to obłuda? Każdy z nich ma intencje dobre.

Dla mnie modlitwa o jedność dla mnie chrześcijan ma sens. Bo nie chodzi tu np. o jedność pod jednym biskupem ale o jedność w miłości do naszego Pana. W końcu właśnie w Wieczerzy (jakkolwiek ją rozumiemy: uobecnienie, znak, symbol) spotykamy się w jednym Kościele. Jedność będzie, gdy sobie to wszyscy utożsamimy i będziemy czuli się jednym pomimo drugorzędnych różnic doktrynalnych.
Dla mnie znaczące było porozumienie w sprawie usprawiedliwienia pomiędzy katolikami i luteranami, a następnie przyłączenie się do tego metodystów. Pod tą deklaracją mogłoby się podpisać większość chrześcijan (albo wszyscy, zależy jak szeroko rozumiesz chrześcijaństwo), a stanowi o sprawie zasadniczej: o drodze do zbawienia.
Wiem, dla wielu był to tylko gest - ja jednak należę do optymistów.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Uczen_Jezusa
 styczeń 05 2009 01:02   
Forum

Niestety ale chyba mam straszliwego pecha w zyciu
ze spotykam osoby ktore nie sa pozytywnie nastawione
do ekumeni Jesli chcesz wiedziec to 3 denominacje protestanckie ktore biora udział w modlitwie o jednosc chrzescijan z ktorymi sie spotakałem i rozmawiałem z
osobami chodzacymi tam do zborów jasno dały mi do zrozumienia ze KK niestety ale nie jest biblijny i jako chrzescijanie nie moga sie modlic z przedstawicielami
tego koscioła Zastanawiam sie jak to jest czy wola modlitwy znajduje sie po stronie Pastorów ? a ci co chodza do zborów maja odmienne zdanie ktore głoszą prywatnie jak sie spotkają z katolikiem ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 styczeń 05 2009 09:19   
Forum

W jakim zakresie, w kwestiach zalozen wiary poszczegolnych wyznan monoteiztycznych (szczegolnie tzw. objawionych), mozliwy jest kompromis?

Generalnie natomiast szerzej na temat 'jednosci' bylo juz: tutaj, tutaj lub tutaj...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Angelika Mojeścik
 styczeń 05 2009 16:20   
Forum Moderator
Moderator

Dla mnie to tu nie ma żadnej obłudy czy dwuznaczności - bo jeśli nawet niektóre grupy protestanckie uważają KK za swojego przeciwnika to tym bardziej powinni się modlić za "nasze" nawrócenie - gdyż sam Jezus powiedział - módlcie się na wrogów waszych.

Naukę KK mogą odeprzeć, ale słów Jezusa z NT nie odeprą.

A co do KK to mimo, iż sama należę to z większą wrogością spotkałam się z Jego strony do Protestantyzmu...
Każdy popełnia błędy i nie powinno się (we dług mnie) stawać tylko po jednej stronie - ale wyjść z siebie i stanąć obok by spojrzeć na całość oczami innych...

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 styczeń 06 2009 03:37   
Forum

Modlitwa o jednosc Chrzescijan to jedna rzecz.

A postrzeganie Chrzescijan Katolickich i Kosciola Katolickiego na przestrzeni wiekow to inna-druga rzecz.
Tez tak postrzegam Kosciol Katolicki jako instytucje jak ta nierzadnice na 7 pagorkach-i nie wiem czego szuka tam papiez.
Naszym wspolnym gniazdem jest Izrael,kraj wiecznej wojny-wszystko to jest dziwne,tak malo ma wspolnego z tym o czym nauczal Pan Jezus.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 styczeń 06 2009 08:38   
Forum

Quote by corka:Naszym wspolnym gniazdem jest Izrael,kraj wiecznej wojny-wszystko to jest dziwne,tak malo ma wspolnego z tym o czym nauczal Pan Jezus.

Moze troche odbiegne od glownego tematu (jesli za bardzo to prosze wzodrebnic go w inny watek)... Ale czy przede wszystkim dziwne nie jest, ze przy calej tej deklarowanej powszechnie dominacji (liczebnej wyznawcow) chrzescijanstwa, system ten nie dominuje w regionach, z ktorego sie pierwotnie wywodzi?

===

Cytat 
Rafi F
 styczeń 06 2009 09:00   
Forum Moderator
Moderator

Tak, bardzo odbiegłeś. Na tej samej pustyni, być może nawet na przestrzeni rażenia snajpera (to taki wkręt współczesny) powstały trzy wielkie religie judaizm, chrześcijaństwo i islam. Wieki dominował judaizm, potem chrześcijaństwo, teraz dominuje tam islam.
Gdzie widzisz powód do zdziwienia ?
Założysz osobny wątek?

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Reguly
 styczeń 06 2009 10:06   
Forum

Quote by Rafi F:Gdzie widzisz powód do zdziwienia ?

...w tym (caly czas), co napisalem wyzej?

Quote by Rafi F:Założysz osobny wątek?

...poki co nie wiem czy jest az taka potrzeba (szczegolnie jesli ty, mimo wszystko, nie widzisz w tym najmniejszego powodu do zdziwienia).

PS. Piszac wyzej o dominacji chrzescijanstwa na tamtych terenach, masz na mysli przejsciowa dominacje militarna w okresie krucjat, czy moze jakas inna?

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,35 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty