Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Kim jest Apokaliptyczna Nierządnica z Objawienia Jana rozdz. 17 ?
 |  Wersja do druku
Uczen_Jezusa
 styczeń 06 2009 11:30  (Czytany 1945 razy)  
Forum

Status: offline

Pytanie kieruje do protestantow

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 styczeń 06 2009 11:56   
Forum

Quote by Uczen_JezusaRazzytanie kieruje do protestantow

A czemu tylko tak?... Ja bym z chcia poznal w tym wzgledzie takze opinie innych frakcji...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Arek_Sz
 styczeń 06 2009 19:47   
Forum

Egzegeci KrK tłumaczą ją jako uosobienie pogańskiego Rzymu oraz wszystkich potęg wrogich Bogu. W ST nierządnicą określano także miasta, które uprawiały nierząd tzn. czciły pogańskie bożki (np. Iz 23,17; Na 3,4), oraz Jerozolimę, czy całego Izraela, niewiernych jedynemu Bogu (Iz 1,21; Ez 16,15; Oz 4,12)

Czytając rozdział 17 dowiadujemy się, że królowie upijali sie winem jej nierządu - nierząd tutaj w sensie przenośnym powinien być rozumiany jako bałwochwalstwo.

Wielka nierządnica nosi cechy pogańskiego Rzymu i całego imperium z jego władzą, bogactwem, a także sprzeciwem wobec Boga i nazwanym "ohydą ziemi" bałwochwalczym kultem cesarzy, nadających sobie tytuł bogów, synów bożych, czy jak Neron - zbawiciela świata.

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 styczeń 06 2009 21:03   
Forum Moderator
Moderator

Dokładnie - ja bym do tego podchodziła ogólnikowo.
Porównywanie Papieża czy KK do tego określenia jest dla mnie ostrą nadinterpretacją.
Idąc tym tropem możemy ten opis odnieść do każdego Włocha/Włoszki ateisty czy nawet katolika.

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 luty 28 2009 22:39   
Forum

jak chciał autor jestem Protestantem ! badałem wątek Objawienia 17 co do tej nierządnicy z egzegetycznego punktu widzenia mowa jest o ODSTĘPCZYM KOŚCIELE a nie jak niektórzy protestanci twierdzą o kościele Rzymsko-Katolickim dlaczego w kontekscie mowa jest o kościele który zjednoczył pod swoje skrzydła inne religie i ich przywódców ! Miasto na siedmiu wzgórzach to daje nam wgląd w geograficzną mapę świata gdyż są trzy miasta na siedmiu wzgórzach : Rzym, Babilon i Jerozolima Babilonu już nie ma są tylko zgliszcza wg. proroctwa. Zostaje nam Rzym (Watykan) siedziba Biskupa głowy kościoła Katolickiego, Jerozolima w dalszym planie będzie siedzibą Antychrysta i fałszywego proroka a Bóg powiedział o tym mieście że to nierządnica i w wypadku Apo.17 jest to parafraza wiem tylko że w obecnej chwili to napewno nie Kościół Rzymsko-Katolicki ktoś mógłby mi zarzucić podlizywanie się Katolikom bo jestem na forum Ekumenicznym lecz ja badałem z punktu widzenia Biblii.

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 marzec 15 2009 17:47   
Forum

Quote by: Uczen_Jezusa

Pytanie kieruje do protestantow

Dla protestantów jednoznacznie wynika,że jest to Kościół Katolicki.Za wyjątkiem mojej skromnej osoby,ostatnio brakuje na tym forum protestantów.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 15 2009 18:59   
Forum

Evivo droga z tobą mogę się zgodzić że protestańci twierdzą o tym że Babilon Wielki to Rzym miasto, ale znam protestantów którzy tak jak ja twierdzą że tu nie jest mowa o Kościele Rz.-Kat., a o kościele który zjednoczy wszystkie ZNACZĄCE ŚWIATOWE RELIGIE w tym i Islam, a czy Papież zjednoczył się z Muzułmanami? nie! ale za to miał kilka kontrowersyjnych wypowiedzi przeciw nim!. Apo.17:18 A kobieta, którą widziałeś, to wielkie miasto, które panuje nad królami ziemi. SłowoBabelznaczy Pomięszanie jeszcze raz ci to napiszę że KRK sam w sobie nie jest Babilonem jest tylko KRK a Babilon? co znim? Pergam miasto o którym Pan Jezus powiedział że jest tronem Szatana Apo.2:12-14 Jerozolima dziś też jest takim miastem odstępczym NIE WOLNO w nim głosić innym ewangeli a jeżeli złapią cię odpowiednie służby to pujdziesz do więzienia na 3 lata i zapłacisz grzywnę w wysokości 30tyś.$ a mowa o Babilonie w Apokalipsie jest w czasie Przyszłym !!! nie w teraźniejszym jak możnaby sądzić gdy zjednoczą się Religie pod jednym sztandarem i Antychryst z Fałszywym Prorokiem stanią na czele Wielkiego Babilonu wtedy ten Babilon wystapi przeciw Jezusowi i Jego Kościołowi!!! moja droga przeczytaj sobie książkę "Babilon czy Jerozolima" Jana Willema van der Hoevena. Jeżeli KRK jest tą Nierządnicą to nie teraz bo sam w sobie nie jest Wielkim Babilonem jest KRK zauważ że Apokalipsa mówi też o Kościele Chrystusa że wielu wyznawców się zaprze Go i pójdzie za Fałszywym Prorokiem my tak do końca nie wiemy jaki to kościół jest Babilonem wiemy tylko że Wszystkie Religie MÓSZĄ się ZJEDNOCZYĆ pod wspólnym sztandarem wtedy będziemy mogli powiedzieć to jest WIELKI BABILON a nie teraz.

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,21 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty