Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Polityka i społeczeństwo Nowy wątek Odpowiedz
 Poznań: bójka w obecności ambasadora Izraela
 |  Wersja do druku
Reguly
 styczeń 16 2009 10:20  (Czytany 2217 razy)  
Forum

Status: offline

Obywatel Izraela trafił do szpitala, a trzech młodych Polaków zostało zatrzymanych przez policję po bójce w auli poznańskiego Uniwersytetu Adama Mickiewicza. [...]
Gdy na mównicę wszedł David Peleg, ambasador Izraela w Polsce, kilku alterglobalistów z Federacji Anarchistycznej rozwinęło transparent z wezwaniem "Dość rzezi w Gazie" [...]
W tym momencie z drugiego rzędu zerwał się obywatel Izraela, który rzucił się na demonstrantów z pięściami.
Calosc tutaj...

Wybaczcie ale czegos tu nie rozumiem... Jesli to obywatel Izraela rzycil sie na demonstrantow, to czemu to tamci zostali zatrzymani??? Nawet jesli ostatecnzie Izraelczyk doznal wiekszych obrazen, to czy nie wystarczyloby spisanie zeznan i zebranie stosownych oswiadczen na miejscu?

PS. A tu filmik z zajscia... notabene z niego bynajmniej wcale nie wynika, by to Izraelczyk wymagal pomocy lekarskiej...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Pastor
 styczeń 16 2009 11:51   
Forum

Quote by reguly:
Wybaczcie ale czegos tu nie rozumiem... Jesli to obywatel Izraela rzycil sie na demonstrantow, to czemu to tamci zostali zatrzymani??? Nawet jesli ostatecnzie Izraelczyk doznal wiekszych obrazen, to czy nie wystarczyloby spisanie zeznan i zebranie stosownych oswiadczen na miejscu?
...

To jest jakaś kpina. Widać jak na dłoni kto tu jest ponad prawem. Swoją drogą zajście symolizuje to co dzieje się na Bliskim Wschodzie - rozjuszeni żydzi mordują swoich przeciwników w ramach "rozwiązania kwestii palestyńskiej" przy milczącej aprobacie całej cywilizowanej reszty świata, co i tak jest tylko wstępem do ostatecznego rozprawienia się syjonistycznego diabła ze wszystkimi jego wrogami. Klasyczny przykład sondowania zasięgu możliwości działania. Skoro świat milczy zabijajmy dalej w pokrętny sposób usprawiedliwiając swoją przemoc. Naród wybrany szykuje nam apokalipse.

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 styczeń 16 2009 12:00   
Forum

Quote by pijany pastor:To jest jakaś kpina.

No wiesz... Moze tamci po prostu bili go nosami po piesciach?

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Ewa
 styczeń 17 2009 00:39   
Forum

POsluchajcie dlaczego w srodku swiata dzieje sie taka rzez,a swiat milczy? Dlaczego oni zgrywaja glupkow i debatuja a w gazie gina malenkie dzieci,dlaczego czlowiek dla pieniadza zabija i traci swoje czlowieczenstwo.Takie to jest smutne.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Notariusz
 styczeń 30 2009 17:01   
Forum

To jest po prostu sk%$#@^#^&stwo takie zachowanie Exclaimation Exclaimation Exclaimation

kazdego dnia Zydzi morduja w strefie gazy tak wielu niewinnych ludzi w tym dzieci, nie ponoszac za to zadnej odpowiedzialnosci! Brak mi slow na to ze wszyscy milcza kiedy Izrael dokonuje ludobojstwa Exclaimation trzeba temu jakos przeciwdzialac...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 styczeń 30 2009 17:05   
Forum

Wstąp w takim razie w szeregi Hamasu i walcz.

Or cool down.

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
mgr eckhart
 styczeń 30 2009 17:32   
Forum

walka nie jest chyba w tym przypadku najlepszym rozwiazaniem

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 styczeń 30 2009 21:14   
Forum

To nigdy ta wojna sie nie zakonczy.Izraelowcy maja duuuuuze wplywy w swiecie i powazanie Frown nikt sie im nie sprzeciwi w ich polityce...

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 styczeń 30 2009 22:58   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: corka

To nigdy ta wojna sie nie zakonczy.Izraelowcy maja duuuuuze wplywy w swiecie i powazanie Frown nikt sie im nie sprzeciwi w ich polityce...

A araby mają ropę i tylko dlatego jeszcze nie zostali spacyfikowani. Wszystkim zależy na spokoju, bo w zamieszaniu trudniej interesy robić. Musi nastać spokój, bo jakis arab się wkurzy i swe petrodolary przestanie wydawać na autostrady a zacznie na płatnych zabójców (profesjonalistów a nie amatorów bombiarzy)

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Bartosz
 styczeń 31 2009 03:29   
Forum

A Żyd, który popiera rzeź, powie: "antysemityzm" się szerzy jak tu zajrzy tutaj na forum Rolling Eyes I Rafiemu, Córce i każdemu tutaj przykleją tą etykietkę.

PS. Odnośne wojny, szybko się pewnie nie zakończy. Bo każda ze stron wzywa do ataku. Chociaż nie wiem jak teraz z Hamasem który ogłosił niby zawieszenie broni. Może nie jestem na czasie, więc powie mi ktoś, czy Hamas faktycznie zawiesił broń?

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
Ewa
 styczeń 31 2009 10:45   
Forum

Rafi,

jak ja bym byla arabka...to sama chyba poswiecilabym moje zycie-zeby paru bialych baranow wyeliminowac z tego swiata-jak bum cyk cyk-i zapytasz dlaczego?
-a za o ze moje siostry i bracia by umierali w glodzie i bez wody,
-a za to ze na moj kraj robiono by embarga
-a za to,ze moja ojczyzna nigdy by nie mogla byc wolna
-a za to,ze biali maja mnie za nic
-a za to,ze gdyby nie wiara w Allaha,to moze moje zycie niemialoby wiekszego sensu.....
-a za to,ze moi rodzice umarli
-a za to,ze jako arabka musze sie stac europejka...zeby godnie zyc....
- jest wiele powodow dlaczego.....
I cos doloze zeby bylo pikantnie, to ci ktorzy maja rope-zarabiaja najmniej z tych arabskich krajow...bo tam juz jest bialy czlowiek....a ci co maja cale rafinerie ropy....to oni sa tak bogaci ze im zwisa i powiewa co sie dzieje-im wiecej wojny tym wiecej ropy jest potrzeba-i tak sie kolko kreci.
Przestan Rafi gadac jak ci inni glupcy! o arabach zle! i ciesz sie ze nie jestes arabem...bo moglo inaczej wypasc w Twoj zyciu...Wink.
A po 2.

to ja powazam Zydow a nawet daze Zydowski Narod ogromna sympatia-sama chcialabym byc Zydowka...no ale nie jestem.
I nie rozumiem,jak taki narod z taka przeszloscia -moze tak byc za niszczeniem ludzkiego zycia.Ich przedstawiciel tlumaczyl sie ostatnio w telewizji,ze wlasnie oni tak reaguja bo ich katowano,holokausty itp. i ze oni pamietaja....i nie chca dopuscic zeby to sie powtorzylo....ale ja mysle,ze to jest zwykla walka o ziemie, o wode, o wplywy.Ot poprostu walka polityczna-nie Zydowska!.A rodacy Zydowscy a i owszem biora sobie prawo do zabijania takiej mniejszosci narodowej jaka stanowia ....arabowie-bo to tego i tak nikt nie lubi na tym swiecie nieprawdaz?Wink.No nie-bo ja ich lubie tak jak siebie lubie-bo jestem Chrzescijanka!.I z wielkim szacunkiem tez od teraz bede sie odnosic do panstwa Tureckiego, bo oni pierwsi w swiecie-sprzeciwili sie jawnie i na forum swiatowym-polityce wojennej Izraela,ot co taki maly kraj....uzalezniony ale jakze wielki ma honor i suwerennosc, ze stac bylo przedstawiciela tegoz kraju na oficjala dezaprobate! BRAVO!.Inne kraje nie stac na to , inne lubia lizac "lody" i sie podlizywac....bo a noz -lyzka -beda potrzebne w dzisiejszej gospodarce pieniazki??....a wiemy kto dzis jest i wczoraj byl...bankieremWink no kto?.
Jestem przeciwko wojnie w Izraelu i Palestynie-nie podoba mi sie polityka swiatowa odnosnie krajow arabskich,szerzenie tej antyarabskiej propagandy tez mi sie nie podoba-bo to do niczego nie prowadzi i jest nieprawdziwe.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 styczeń 31 2009 13:01   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: corka

Rafi,
...
Przestan Rafi gadac jak ci inni glupcy! o arabach zle! i ciesz sie ze nie jestes arabem...bo moglo inaczej wypasc w Twoj zyciu...Wink.
.....

A czy ja mówi o nich źle?
Powiedziałem w innym miejscu, o ile pamiętam, że w podobnej sytuacji zabijałbym widekcem, sam bojowe widelce produkował i jeszcze innych szkolił w zabijaniu nimi.
Trochę też arabów nie doceniasz: biali maja coraz mniej do gadania i coraz więcej petrodolarów, wręcz ogromna większość, zostaje w kieszeniach arabów - fakt, że u nielicznych. Stąd piękne miasta, autostrady, kanaliza, bierząca woda - cała infrastruktura, coraz lepsza i coraz bardziej dostęona opieka medyczna (gdzieniegdzie keoty wręcz symboliczne - są fundatorzy). To prawda, to nie jest powszechny widok, ale nie mów, że to tylko biedacy których wykorzystują biali i rodziny mordują.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Ewa
 luty 01 2009 13:01   
Forum

Rafi,

dobrze ze odpisales bo bylam strasznie zawiedziona...moja ocena co do Ciebie.Ja nie sledze wszystkich watkow i jak widzisz jestem bardzo przeczulona na "globalna" nagonke nacjonalistyczna.I ciesze sie ,ze jednak sie mylilam co do Ciebie!.Oczywiscie ze doceniam arabow Rafi, i widze jak powstaje nowa,leprza ekonomicznie,leprza pod wzgledem wyksztalcenia itd technologii BAZA PRZYSZLEJ GENERACJI W DUBAJU.I widze jak bardzo bialy czlowiek przez swoja zachlannosc straci-bo wystarczy zakrecic kurki z ropa....a lezymy jak sledzie bez wody.....RafiWink. I ja mam nadzieje ze bedzie inaczej bo czekala by nas zaglada....Ja bardzo ich doceniam w przeciwnosci do naszych madrych LOGISTOW SWIATOWYCHWink

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 luty 01 2009 13:02   
Forum

P:S: A ja slyszalam jak biali jak tylko mogli to gwalcicli arabki bo te musza byc dziewicami...straszny jest ten bialy czlowiek i to go zgubi.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,23 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty