Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Polityka i społeczeństwo Nowy wątek Odpowiedz
 Walczmy o nasze dzieci
 |  Wersja do druku
Kacper Światłowski
 styczeń 30 2009 22:01  (Czytany 4905 razy)  
Forum

Status: offline

Z bloga J. Korwin-Mikke

Ledwo wczoraj zagrzmiałem w sprawie dzieci odebranych w Szkocji dziadkom (i przekazaniu ich homoseksualistom)– gdy dwóch moich wybitnych Kolegów podesłało mi przerażającą informację, którą załączam:

http://www.rp.pl/artykul/163408,255183_Bedzie_policja_rodzinna.html

z radą, by skoro oto zaraza dociera i do nas, już zacząć tworzyć podziemny ruch anty-faszystowski...

Dla tych, którym się nie chce zaglądać: „Rząd” projektuje ustawę, pozwalającą odbierać dzieci rodzinie na podstawie widzimisia „pracowników socjalnych” - nawet bez kontroli sądów!!!

To znaczy: ma być prawna kontrola - post factum. Za Stalina też była: wystarczał telefon do sędziego, a ten posłusznie pisał wymagane orzeczenie. Teraz ma być DOKŁADNIE tak samo! Cytuję:

„Sądy rodzinne praktycznie działają 24 godziny na dobę, sędziowie rodzinni są pod telefonem, nie ma żadnych przeszkód, by szybko zgodę sądu uzyskać – wskazuje z kolei sędzia Robert Zegadło, znany specjalista prawa rodzinnego” (ten „znany specjalista” niewątpliwie ukończył był Wydział Prawa i Administracji)

To jest naprawdę przerażające.

Z kolei inny sędzia biadoli: „Jako prawnikowi trudno mi się pogodzić, że to nie sąd ma decydować o odebraniu dziecka – wskazuje prof. Jarosław Warylewski z Uniwersytetu Gdańskiego. – Boję się nieprzygotowanych pracowników socjalnych, którzy rutynowo, na skutek doniesienia, może nawet złośliwej osoby, podejmą taką decyzję”.

Jak najsłuszniej. Jednak przykład sędziów w Szkocji (a mamy i liczne przykłady z Polski...) dowodzą, że sędziowie też podlegają dewiacjom. A jeśli idzie o stanowisko Judykatury, to nie trzeba narzekać, tylko działać: jestem zresztą akurat przekonany, że Trybunał Konstytucyjny z takiej ustawy nie zostawi nawet strzępków. W Konstytucji jest kilka artykułów mówiących o prawach rodziny...

Ale potem podsuną „projekt kompromisowy”...

Oczywiście to bezczelne łamanie praw Boskich i ludzkich uzasadniane jest zawsze „dobrem dziecka”. Kiedy można je odebrać? Cytuję: „Sędzia Małgorzata Masiulanis, wizytator w sprawach rodzinnych warszawskiego Sądu Okręgowego, nie ma wątpliwości, jakie to mogą być sytuacje: np. zostawienie nieubranego dwuletniego dziecka na 12-stopniowym mrozie”.

A na 11-stopniowym? A na 10-cio?...

Hmmm... Jedna z teoryj głosi, że GLOBCIO skończy się Globalnym Oziębieniem. Skąd mają brać się ludzie, którzy śpiewająco przeżyją Globalne Oziębienie – jak nie od matek puszczających je bez płaszczyka na 12-stopniowy mróz?

A jeśli dziecko tego hartowania nie przeżyje?

No, to trudno... Przypominam, że do tej pory tej ustawy nie było – a dzieci jakoś przeżywały...

Czasem nie przeżywały – ale to nie jest powód do ingerencji państwa! „Dobrym Ciociom” trzeba poobcinać łapki! Ja się nie boję „złej woli pracowników socjalnych”. Ja się boję, że będą oni, pełni najlepszej woli, gorliwie szerzyli Dobro!

Komisarze bolszewiccy robili to na wielką skalę. I z najlepszą wolą!!

„Pracownicy socjalni” będą wchodzić do domów i mówić: „O, kontakt nie zabezpieczony? A przecież dziecko może wsadzić tam jeden paluszek, drugą łapką dotknąć kaloryfera – i trup! Odbieramy – i do domu dziecka, gdzie będzie bezpieczne!”

Żartuję? Nie, cytuję: „Jeśli nawet decyzja pracownika nie będzie zasadna, to czasem lepiej popełnić błąd, niż mieć na sumieniu życie dziecka. Ten przepis ma na celu pomoc ofiarom i nie można z góry zakładać złej woli ludzi, którzy pracują dla dobra rodzin – projektu broni Marzena Bartosiewicz, ekspert Ministerstwa Pracy”.

Zrozumcie Państwo: po to, byśmy żyli jak normalni ludzie w normalnym świecie, musimy się pogodzić z tym, że czasem jakieś dziecko straci życie. Taki jest właśnie normalny świat... Jakoś z tym do tej pory żyliśmy – nieprawda-ż?

Tu muszę zamieścić uzasadnienie. A właściwie: dwa uzasadnienia.

Pierwsze dla chrześcijan, zwłaszcza dla fundamentalistów. Dzieci nie wolno rodzicom odbierać – bo dziecko jest darem Boga. Darem dla rodziców – nie dla jakiegoś „państwa”. Ludzie z darami otrzymanym od Boga postępują różnie – i tak powinno być, bo nie wiemy, jaka drogę przeznaczył nam Bóg. Ludzi można napominać – ale tylko tyle. Powinniśmy mieć dużo dzieci – Bóg powiedział przecież: „Rośnijcie i rozmnażajcie się!” - a jeśli któreś dziecko nie przeżyje, to widać nie było mu dane. Źli rodzice też mogą być narzędziem w rękach Opatrzności... Taka była Wola Boska – i koniec: „Bóg dał – Bóg wziął”...

Drugie dla chrześcijan mniej fundamentalistycznych – a także dla ateistów – wierzących w Teorię Ewolucji. Ewolucja polega na tym, że potomstwo rodzi się różnorodne – i część nie dożywa wieku rozrodczego. Ginie. I jest to objaw korzystny: gdyby nie ginęły, gdyby nie następowała selekcja naturalna – to nastąpiłaby (zresztą już widoczna!) degeneracja gatunku ludzkiego. O dzieci nie dba zapijaczone i zaćpane menelstwo – a ponieważ cechy są na ogół dziedziczone, więc jeśli potomstwo tych meneli zejdzie z tego świata – w sposób naturalny, bez jakiejś państwowej eugeniki - to jest to dla narodu i państwa jak najbardziej (statystycznie) korzystne.

Reasumując: niezależnie od uzasadnienia jako polski polityk mam dbać o tych, co mieszkają między Niemnem i Bugiem a Odra i Nysą; między Bałtykiem, a Karpatami i Sudetami. Mam dbać o to, by zasady, dzięki którym przetrwaliśmy 1000 lat, nie zostały naruszone.

Mnie interesuje los 95% (? 98%?) - normalnych, przeciętnych i nadprzeciętnych obywateli: by dzieci w tych rodzinach żyły szczęśliwie - wiedząc, że mają rodziców, braci, siostry, stryjów, wujów, ciotki, dziadków – i nikt nigdy pod żadnym pretekstem nie odbierze im ich - i nie odda do domu dziecka, szkoły janczarów czy innej rodziny (już nie wspominając o „homo-rodzinie”Wink.

Od tego zależy zdrowie psychiczne obywateli należących do narodu polskiego – i innych narodów żyjących pod skrzydłami Rzeczypospolitej. Od przestrzegania zasady, że to jednostka i rodzina – a nie „państwo” - decyduje o nich i ich dzieciach. Krowy są zapewne zadowolone, że ich właściciel zajmuje się ich cielakami, suki już mniej, małpy w ogóle - a ludzie muszą przeciwko temu z całej mocy protestować! Bo jesteśmy LUDŹMI!

Przyszłość kraju zależy od nadprzeciętnych i przeciętnych ludzi. I jako polityk nie poświęcę ani miligrama dobra jednego takiego dziecka – dla mniemanego ("mniemanego" - bo przecież wielu uważa, że "lepsza zła matka - od braku matki"...) „dobra” stu dzieci meneli i degeneratów!

Tak mi dopomóż Bóg!

=

To wszystko, co napisałem, poruszy - mam nadzieję – Państwa; ale na pewno nie dotrze do NICH. ONI mają to w nosie: ICH celem jest, by pod rozmaitymi pretekstami odebrać nam Wolność – po to, by (a) módz odbierać nam pieniądze; (b) zagwarantować sobie na przyszłość Władzę - po to, by i w przyszłości módz odbierać nam pieniądze...

To nie jest jakiś „spisek” sterowany przez Dwunastu Żydów z Podziemnej Loży Iluminatów w Nowym Jorku. Bakterie podgrzewają kompost (wytwarzając optymalną dla siebie temperaturę) odruchowo, nie zmawiając się w tym celu. ONI – czyli „Nowa Klasa” - odruchowo działają tak, by zaznaczyć – i powiększyć - swoją władzę nad nami.

Robi się to z reguły pod pretekstem „konieczności zapewnienia bezpieczeństwa” - zwłaszcza: dzieciom, kobietom, niepełnosprawnym itp - ale to jest tylko i wyłącznie pretekst! ONI mają głęboko w nosie dobro dzieci – ONI chcą mieć Władzę. Odbierają dzieci menelom i ćpunom nie po to, by tym dzieciom było lepiej – lecz po to, byśmy w przyszłości nie mogli protestować, kiedy zaczną odbierać je nam. Kiedy każą posyłać je pod przymusem do żłobków, gdzie będzie się im we śnie przez słuchawki wpajać w podświadomość, że muszą kochać Wielkiego Brata (Pana Naszego Forda - czy jak tam się będzie wtedy ta Władza nazywała).

Parę lat temu walczyłem (zwycięsko zresztą!) o oddanie rodzicom, nb.wspaniałym ludziom, lekko upośledzonej umysłowo dziewczynki, rzekomo - jak wrzeszczały merdia - „trzymanej w skrzyni” (było to łóżeczko dziecinne – wzmocnione dyktą, bo miało wyłamane parę prętów...). Gdyby Państwo widzieli tę sędzinę Sądu Rodzinnego: z wyglądu i zachowania klasyczna hitlerówa! (chyba świadomie się stylizowała).

Czy wiecie Państwo, że po to dziecko przyszła na zlecenie prokuratury policja – i pod nieobecność rodziców pod groźbą pistoletu (tak!) odebrano tę dziewczynkę 14-letniemu bratu, pod którego opieką akurat przebywała?

Dziś wytacza się procesy matkom, które zaniedbały opieki nad dzieckiem – przecież nie dla dobra dziecka, tylko po to, by przy aprobacie Durnej Większości wpoić wszystkim przekonanie, że opieka nad dziećmi nie należy do rodziców, tylko do urzędników państwowych.

Przecież to o to tylko chodzi.

Ludzie! Obudźcie się wreszcie!
http://korwin-mikke.blog.onet.pl/2,ID362055336,index.html

===

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 styczeń 30 2009 23:42   
Forum Moderator
Moderator

Dlaczego to nie jest artykułem tylko na forum????

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Witold
 styczeń 31 2009 01:22   
Forum

Quote by: paraklet
Dlaczego to nie jest artykułem tylko na forum????

Może dlatego, że Swiatlo nie jest autorem tego tekstu? Chyba wypadałoby poprosić J.K.Mikke o zgodę na opublikowanie jego blogowego wpisu jako artykułu?

Ale temat już się pojawił i wypada się ustosunkować. Muszę przyznać, że mnie też przerażenie ogarnia, gdy dowiaduję się o podobnych pomysłach. A nie są to obawy na wyrost. W Szwecji to już codzienność. Słyszałem taką historię: Do szwedzkiej rodziny polskiego pochodzenia przyjechała z Polski babcia zaopiekować się dziećmi. Pewnego dnia przyrządzała coś w kuchni a dzieciaki za bardzo rozrabiały, więc pogroziła im nożem, bo akurat trzymała go w ręku. Życzliwa sąsiadka zauważyła i doniosła. Wpadła policja, babcię przy wnukach zaaresztowano i w expresowym tempie wydalono z kraju. Zakazano jej przyjazdu do Szwecji a rodzice otrzymali zakaz kontaktów dzieci z babcią, bo inaczej też już więcej swoich dzieci nie zobaczą.

Naprawdę nie ma żartów. Wkrótce u nas może być podobnie, jeśli nie będziemy stanowczo protestować.

===

Prawda leży tam, gdzie leży.

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 styczeń 31 2009 03:10   
Forum

W Szwecji to już codzienność. Słyszałem taką historię: Do szwedzkiej rodziny polskiego pochodzenia przyjechała z Polski babcia zaopiekować się dziećmi. Pewnego dnia przyrządzała coś w kuchni a dzieciaki za bardzo rozrabiały, więc pogroziła im nożem, bo akurat trzymała go w ręku. Życzliwa sąsiadka zauważyła i doniosła. Wpadła policja, babcię przy wnukach zaaresztowano i w expresowym tempie wydalono z kraju. Zakazano jej przyjazdu do Szwecji a rodzice otrzymali zakaz kontaktów dzieci z babcią, bo inaczej też już więcej swoich dzieci nie zobaczą.

Mam nadzieję, że takie coś w Polsce nie będzie, bo się aż przestraszyłem Neutral Czy poza Szwecję i chyba Szkocją, jest takie coś jeszcze?

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
Łukasz
 styczeń 31 2009 20:29   
Forum Moderator
Moderator

Naprawdę nie ma żartów. Wkrótce u nas może być podobnie, jeśli nie będziemy stanowczo protestować.

Ja może z innej beczki, ponieważ wczoraj czytałem w dzienniku przerażający artykuł o parach małżeńskich, które nie mogąc mieć dzieci wynajmują sobie pewnych osobników którzy (jak to określają) "robią swoje", "wypełniają swój samczy obowiązek" "wyświadczają przysługę społeczeństwu". To wszystko w Polsce. Wypowiedź etyków do owego artykułu była jeszcze bardziej przerażająca, w skrócie: relatywizm, relatywizm i jeszcze raz relatywizm.

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 01 2009 01:15   
Forum Moderator
Moderator

Witoldzie nie trzeba być autorem tekstu by umieścić go w artykułach - po prostu zamieszczanie tak sformułowanego tekstu jest sprzeczne z zasadami forum Smile

A co do ustosunkowania się - mówicie o Szwecji - a ja powiel o Anglii. Babcia wylądowała na komisariacie bo potrząsnęła dzieckiem by się uspokoiło, ojciec wylądował na komisariacie bo starsza siostra widziała jak jej młodsza w środku nocy przyszła do niego do łóżka bo miała koszmar - a to zabronione więc trzeba poinformować. A ja dziś byłam świadkiem jak ojciec błagał 10 latkę by oddała telefon bo chciała dzwonić po opiekę socjalną gdyż za mocno ścisnęłam jej nadgarstek gdy kopnęła swoją siostrę w głowę.
A mówiłam o tym, że dostałam pouczenie - bo zostawiłam 14 latkę bez opieki na 30 minut? Byłam pod prysznicem a to, że pomyślała, że wyszłam z domu to już nie jej wina.

W Holandii rodzice mogą poddać dzieci eutanazji do 18 roku życia a w innych krajach za niedługo będą to mogły robić dzieci z rodzicami.

Już w starożytności mówiono o "złotym środku", czy musimy zabijać mądrość starożytnych filozofów by udowodnić że my wiemy lepiej?

A wiecie gdzie ja powoli zaczynam mieć ten świat??
Dzieci mi wywiną taki numer - posiedzą trochę w domu dziecka czy na komisariacie co dziennie badane przez tłum psychologów to wrócą na kolanach i ze łzami skruchy. W życiu nie zniżę się do poziomu błagania dziecka by nie dzwoniło na policję - bo tatuś miał ostry ton głosu. I co sobie takie dziecko pomyśli... Jak pozwolę na to teraz to mogę być pewna mojej eutanazji potem...

Świat stanął na głowie i fiknął koziołka

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 luty 01 2009 02:55   
Forum

Quote by: paraklet

W Holandii rodzice mogą poddać dzieci eutanazji do 18 roku życia a w innych krajach za niedługo będą to mogły robić dzieci z rodzicami.

W Holandii euanazja dobrze byla znana zanim jeszcze weszla w zycie. Uregulowanie ustawowe potrzebne bylo, bo np. jacys cudzoziemcy mogloby wnosic sprawy do sadu i zepsuliby dobra opinie kraju. (To sa kulisy postepu)

A wiecie gdzie ja powoli zaczynam mieć ten świat??
Dzieci mi wywiną taki numer - posiedzą trochę w domu dziecka czy na komisariacie co dziennie badane przez tłum psychologów to wrócą na kolanach i ze łzami skruchy. W życiu nie zniżę się do poziomu błagania dziecka by nie dzwoniło na policję - bo tatuś miał ostry ton głosu. I co sobie takie dziecko pomyśli... Jak pozwolę na to teraz to mogę być pewna mojej eutanazji potem...

Świat stanął na głowie i fiknął koziołka

Doswiadczenie z Holandii mowi, ze takie dzieci skutecznie zostana "przerobione" przez psychologow i do konca zycia beda winic rodzicow. Niektorzy juz nigdy nie zechcieli widziec rodzicow, nawet dlugie lata nie pomogly.

Ale JEST NADZIEJA. NIe na darmo J. Korwin-Mikke analizuje problem, nie na darmo Swiatlo podaje ten temat do rozmow. Wiekszosc Polakow jest pro-rodzinna. Polska nie musi fikac koziolkow razem z innymi.

Od specjalnego Razz korespondenta Confused z bardzo dziwnego i "postepowego" Eek! kraju - Marianny

===

Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 luty 01 2009 14:49   
Forum

Napisze cos o Holandii- kraju (juz od lat 60) opiekunczym.

Jakis czas temu, pewien chlopiec zasmucony, szedl ulica ze zwieszona glowa, powoli, wiec zainteresowala sie nim polcja.
Chlopca wzieto na posterunek, gdzie mial okazje opowiedziec o swoim problemie. Rodzice sie rozwodzili. Policja zadzwonila do jego rodzicow informujac, ze chlopiec nie radzac sobie z problemem ich rozwodu stal sie niebezpieczny dla siebie samego (rozpoznanie policyjnego psychologa) i musi kilka dni odpoczac od nich (oczywiscie w psychiatryku).
Za jakis czas dzwonia znowu mowiac, ze nie mieli miejsc blizej i podano adres (tylko adres), gdzie ten chlopiec zotal przewieziony. Jego ojciec po dluzszych poszukiwaniach w internecie, znalazl. Byl to ... ... Zaklad Odosobnienia.
Do wiezienia latwo sie wchodzi, lecz nie latwo wychodzi. Zeby chlopca stamtad wyciagnac, ojciec poruszyl telewije. Nie bylo latwo, ale jednak telewizja pomogla i tak zdobyla niezly material do reportazu.

Jak widac, w Holandii opiekuja sie skutecznie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 01 2009 15:13   
Forum Moderator
Moderator

jakie to głupie!!!!!
A najgłupsze jest to, że ludzie uważają, że to jest mądre.
Przecież dzieci - nie mają poprawnie rozwiniętego układu emocjonalnego (a dokładnie płatu czołowego, który za emocje jest odpowiedzialny) i przechodzą bez większego problemu z płaczu w śmiech.
Dla dziecka końcem świata może być dosłownie wszystko - rozumiem, że rozwód to poważna sprawa ale jakim prawem miesza się w to policja? Póki dziecko nie jest katowane, głodne czy zaniedbane - to nie powinni mieć nic do tego.
Ja jednak kocham swoją Polskę - nad życie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Kacper Światłowski
 luty 01 2009 16:07   
Forum

Odnosnie spraw techinicznych to pan JKM wielokrotnie na blogu zachecal do propagowania swoich tekstwo na forach. Na pewno nie ma nic na przeciwko. Forum ma dosc liberalne zasady. Aby cos zostalo artykolem musi byc poparte przez admina, a forum ta zasada nie obowiazuje.
Pod wieloma wzgledami Europa staje sie mniej cywilizowana niz Afryka czy Ameryka Pd. Mieszkam w Anglii, ale chcialbym moc wrocic do normalnego kraju, gdzie rodzina jest szanowana. Nie pali mi sie emigrowac do Afryki, czy Ekwadoru jak pan Wojciech Cejrowski.

===

Cytat 
Marianna
 luty 01 2009 16:22   
Forum

Tak Paraklet. Zgadzam sie, ze to jest glupie, ale tak wlasnie wyglada zycie w panstwie opiekunczym. Wszyscy z mila checia wlaza w cyjes zycie. Zyje ktos bezproblemowo, nie ma sprawy, problemy zawsze mozna komus stworzyc. Np. jesli kobieta po porodzie ma lzy szczescia w oczach, dowiaduje sie od lekarza, ze to ... ... depresja poporodowa!!! Itd, itp ...

W przypadku tego chlopca- czul i przezywal jak kazde inne dziecko problem wyboru miedzy matka a ojcem. Kochal oboje rodzicow. Czy to powod do orzeczenia, ze jest dla samego siebie niebezpieczny? Nie myslal o samobojstwie.( Dziennikarz byl dociekliwy. Wypytal o wszystko.)

Nie tylko kocham Polske tak jak Ty, ale takze bardzo cenie. Sprzeciwiam sie tym, ktorzy Polske nazywaja ciemnogrodem. Chyba maja slabe porownania z innymi krajami. Sa takie miejsca w Europie, gdzie absurd pogania absurd. Jak wiec, nazwiemy te kraje???

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 01 2009 16:23   
Forum Moderator
Moderator

ooo dobrze, że o tym wspomniałeś - czy wiecie że rzecze rodowitych Anglików emigrują do południowej Afryki?
Nie jest to dla Was śmieszne, bo dla mnie bardzo.

Stworzyli sobie świat w którym nie chce im się żyć i uciekają do początków oraz zaczynają wszystko na nowo. A ludzie ze wschodu - przekonani o dobrobycie i wspaniałym życiu uciekają do Anglii. Cool

jedne wielkie LOL

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 01 2009 16:29   
Forum Moderator
Moderator

Ten wiersz Norwida - w owych czasach jest chyba bliski każdemu człowiekowi.

Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba

Podnoszą z ziemi przez uszanowanie

Dla darów Nieba....

Tęskno mi, Panie...

*

Do kraju tego, gdzie winą jest dużą

Popsować gniazdo na gruszy bocianie,

Bo wszystkim służą...

Tęskno mi, Panie...

*

Do kraju tego, gdzie pierwsze ukłony

Są, jak odwieczne Chrystusa wyznanie,

"Bądź pochwalony!"

Tęskno mi, Panie...

*

Tęskno mi jeszcze i do rzeczy innej,

Której już nie wiem, gdzie leży mieszkanie,

Równie niewinnej...

Tęskno mi, Panie...

*

Do bez-tęsknoty i do bez-myślenia,

Do tych, co mają tak za tak - nie za nie,

Bez światło-cienia...

Tęskno mi, Panie...

*

Tęskno mi owdzie, gdzie któż o mnie stoi?

I tak być musi, choć się tak nie stanie

Przyjaźni mojéj...

Tęskno mi, Panie...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 luty 01 2009 16:42   
Forum

Dziekuje Paraklet.

WLASNIE TEGO WIERSZA POTRZEBA MI BYLO !!!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 luty 02 2009 20:57   
Forum

Dzięki szczególnie paniom za mądre słowa z obczyzny.
Coś w tym jest, że aby docenić jakim wspaniałym krajem jest Polska trzeba z niej wyjechać, ja byłem w innym kierunku na wschód i było nas wielu... gdy po miesiącu wracaliśmy do kraju to chcieliśmy ziemię całować.
Od tamtego czasu zmieniła się moja ocena tego MOJEGO kraju nad Wisłą i chociaż mamy tu Rydzyki, Leppery, Milery i dziury na drogach to wiem, że jest to jedno z najlepszych miejsc do życia.

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Kacper Światłowski
 luty 02 2009 22:10   
Forum

jest to jedno z najlepszych miejsc do życia
Gdy pominiemy sentymentalizm, to mozna znalezc lepsze miejsca na swiecie. Dla kazdego co innego ma znaczenie. Kazde miejsce mozna uczynic lepszym, a w Polsce / Europie jest duzo do zrobienia i odkrecenia. Sil tylko niewiele, przeciwnik liczny, ze sile ledwo staje aby go powstrzymywac na roznych odcinkach. Nie wspominam nawet o przejsciu do ofensywy.

Polecam ciag dalszy na blogu JKM: http://korwin-mikke.blog.onet.pl/

Okazuje się, że Sąd Najwyższy Królestwa Hiszpanii oświadczył, że rodzicom nie wolno nie posyłać dzieci na lekcje "wychowania" - nawet, jeśli obowiązkowym podręcznikiem jest np. "Gejowski przewodnik bezpiecznego seksu", a materiałami pomocniczymi komiks "Ali Baba i 40 pedałów".

I znowu: problem nie w tym, że "gejowskie" - tylko w tym, że Władzuchna ma prawo zmuszać nas do posyłania dzieci do szkół – i ma prawo zatwierdzania programów tych szkół. Ja też bym chętnie dorwał się do MEN i zalecił studiowanie jako historii wyłącznie "Historii ruchów konserwatywnych i liberalnych" - ale właśnie dlatego coś takiego jak MEN nie powinno istnieć.

===

Cytat 
Bożena Gaworska – Aleksandrowicz
 luty 02 2009 23:37   
Forum

Hmmmmmm, Dezerter, na wschód, miesiąc, całować ziemię? jestem na wschodzie kilka już miesięcy, konkretnie na Białorusi.Mam zupełnie inne obserwacje. Takiego bogactwa duchowego nie doświadczyłam w żadnym miejscu zachodniej Europy. A i drogi bez dziur, ludzie prości, za to jakże serdeczni.Czysto i kolorowo.Urawniłowka budowlana na prowincji, ale jaka bajeczna, kolorowa, teraz pod czapami śniegu. Nostalgia, owszem dopada, ale nie za polskim piekiełkiem, to nawet tutaj mam , żrącą się ze sobą elitarną Polonię. Rodzina,bliscy, przyjaciele, znajome miejsca, cmentarze, owszem tęsknię i ich mam ochotę całować. Tam gdzie rodowód tam oczywiście się mogę napić ojczyzny, tu człowieczeństwa nauczyć od prostych ludzi, zasmakować w widokach przyrody, których ręka ludzka jeszcze nie zaadoptowała (na szczęście).Tu potrafią się ludzie cieszyć, znajdują czas by usiąść przy wspólnym stole i zaśpiewać. Bez blichtru, pogoni za tym czego nie zgubili, żyją jedni dostatnio, drudzy mniej. Budują, uczą się, mają to co europjskie narody (samochody, komóry, laptopy, net, private działalność). Brak im (niektórym) odwagi by wziąć życie w swoje ręce, lata systemu odcisnęły piętno, ktoś za nich myślał, rozwiązywał. Sami jeszcze nie wszyscy więc potrafią dorastają jednak i próbują.
Może i u nas ładniej, na pewno więcej, ale jedynie materii, duch w narodzie dawno zginął, zaprzedał się tanim chwytom "wielkich" tego świata. Tyle, że nie w temat się wgryzam, za co przepraszam.

===

BA

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 luty 03 2009 13:28   
Forum

Pewnie za malo juz jest dzieci w roznego rodzaju bidulach...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Dezerter
 luty 03 2009 15:21   
Forum

Quote by: BA

Hmmmmmm, Dezerter,

czuje/łapie klimat wschodu - wiem o czym piszesz Big Grin(choć tamten był nieco skażony - komunistyczny (ZSRR)) poza tym mam rodzinę na głębokiej wsi w "lubelskim" - czas inaczej płynie i ludzie inaczej żyją i myślą...ale nie o tym

Wracając do tematy to rząd wykazał się zdrowym rozsądkiem przy okazji projektu ustawy o "klapsie wychowawczym" więc chyba dmuchanie na zimne..., ale pilnować trzeba!

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Piotr
 luty 04 2009 12:45   
Forum

Quote by: Marianna

Dziekuje Paraklet.

WLASNIE TEGO WIERSZA POTRZEBA MI BYLO !!!

Jesli komuś w Warszawie lub okolicach brakuje Norwida polecam wieczorek w najbliższy piątek w herbaciarni.

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 04 2009 14:33   
Forum Moderator
Moderator

ooooo Skałosz - jak wykupisz mi bilet tam i z powrotem (Stansted - Warszawa) to będę na bank Razz

===

Profil   Email 
 Cytat 
Wojtek K.
 luty 04 2009 15:56   
Forum

"Polecam ciag dalszy na blogu JKM: http://korwin-mikke.blog.onet.pl/"

Przepraszam, co to znaczy? Kampania wyborcza Korwina-Mikke? Dostajesz od niego kasę czy robisz to dla idei? Niestety, ale fragmenty z bloga szefa jakiejś partii kanapowej nie powinny być na tym forum traktowane poważnie.

Wiadomo, że J K-M jest traktowany jak błazen, dziwak i oszołom, który uważa, że kobiety powinny siedzieć cicho w kuchni i się nie wychylać, że demokrację należy zastąpić feudalizmem i że wszyscy powinni mieć w domu strzelby. Poza tym jest homofobem i ksenofobem, ale na szczęście poparcie ma w granicach błędu statystycznego.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 luty 04 2009 16:05   
Forum

Kampania wyborcza Korwina-Mikke? [...] Niestety, ale fragmenty z bloga szefa jakiejś partii kanapowej nie powinny być na tym forum traktowane poważnie.
[/p]

Z tego co mi wiadomo to on tam już dawno nie szefuje?

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Cytat 
Andrzej
 luty 04 2009 17:22   
Forum

Quote by: wuko

Przepraszam, co to znaczy? Kampania wyborcza Korwina-Mikke? Dostajesz od niego kasę czy robisz to dla idei? Niestety, ale fragmenty z bloga szefa jakiejś partii kanapowej nie powinny być na tym forum traktowane poważnie.

W regulaminie tego forum nie ma takiej zasady.
Ty nie musisz traktować tych wypowiedzi poważnie.
Chociaż, czy naprawdę uważasz, że czyjeś poglądy można podsumować z góry, czy lepiej poczytać i samemu stwierdzić, czy są interesujące, czy nie?

Wiadomo, że J K-M jest traktowany jak błazen, dziwak i oszołom, który uważa, że kobiety powinny siedzieć cicho w kuchni i się nie wychylać, że demokrację należy zastąpić feudalizmem i że wszyscy powinni mieć w domu strzelby.

i jest jednym z najbardziej inteligentych Polaków.
Wynika z tego, że nie powinno nas interesować, co uważa na jego temat ta mniej inteligentna część demokracji...

Poza tym jest homofobem i ksenofobem, ale na szczęście poparcie ma w granicach błędu statystycznego.

Twoim zdaniem. Moim: niestety, ma słabe poparcie

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Marianna
 luty 04 2009 22:42   
Forum

Skaloszu. Mysle, ze to bedzie mily wieczor z Norwidem w her-baciarni, w sam raz dla baciara jak ja.

Ploecialabym na skrzydlach, ale nie mam kasy na zakup awionetki. Cry

Wink

------------

Do Wuko. Nie o rozgrywki polityczne tu chodzi, a o dzieci, ktore nie beda sie bronic zakladajac partie i uczesticzac w obradach parlamentu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Kacper Światłowski
 luty 04 2009 22:52   
Forum

J K-M uważa, że kobiety powinny siedzieć cicho w kuchni i się nie wychylać, że demokrację należy zastąpić feudalizmem i że wszyscy powinni mieć w domu strzelby. Poza tym jest homofobem i ksenofobem

Doprawdy, nie rozumiem co w tym zlego? Popieram jak najbardziej.

===

Cytat 
Kacper Światłowski
 marzec 09 2009 14:33   
Forum

Kilka tygodni temu rząd przyjął przygotowywany przez minister Jolante Fedak od wielu miesięcy projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. (Zapamietajcie to nazwisko!!!)

* klaps wymierzony dziecku przez rodzica będzie traktowany przez państwo jako przemoc, co oznacza, że skarcenie dziecka nawet jednym klapsem będzie podlegało karze (na razie nie wiadomo jakiej).
* Karana będzie „przemoc ekonomiczna rodzica wobec dziecka”, czyli – jak tłumaczy „Przekrojowi” z pełną powagą Bożena Diaby, rzeczniczka Ministerstwa Pracy – na przykład taka sytuacja, gdy odbierzemy dziecku łakocie podarowane mu przez babcię.
* pracownik socjalny będzie mógł odebrać dziecko, gdy rodzice będą nietrzeźwi. Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi mówi, że w stan nietrzeźwości „wchodzimy”, mając w organizmie pół promila alkoholu (wypicie dwóch piw).

Już teraz, choć przepisy są znacznie mniej restrykcyjne, wsadza się dzieci do sierocińców bez istotnych powodów. Na przykład dlatego, że normalna, kochająca się rodzina, tyle że biedna, zamiast w bloku zamieszkała na działkach...Czy rzeczywiście pracownicy socjalni niebawem zapukają do naszych domów?
calosc tutaj w Przekroju

===

Cytat 
Andrzej
 marzec 09 2009 14:55   
Forum

dzięki za linka.
To horror.
Kilka lat wczesniej miałem (nie)przyjemność zapoznania się z charakterami tak zwanych "opiekunów spolecznych" czy z charakterkami "sędzin" Sądów Rodzinnych, kiedy pełniłem obowiązki rodziny zastepczej.
Moje doświadczenia są nieprzyjemne - wszystkie osoby pełniące te funkcje z jakimi mialem do czynienia to kretyni nie mający rodzinie i dzieciom niczego do zaoferowania.
Mam nadzieję, że tylko ja miałem takie pechowe kontakty - inaczej czarno to widzę na przyszłość

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Rafi F
 marzec 09 2009 14:59   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: medieval_man

dzięki za linka.
To horror.
Kilka lat wczesniej miałem (nie)przyjemność zapoznania się z charakterami tak zwanych "opiekunów spolecznych" czy z charakterkami "sędzin" Sądów Rodzinnych, kiedy pełniłem obowiązki rodziny zastepczej.
Moje doświadczenia są nieprzyjemne - wszystkie osoby pełniące te funkcje z jakimi mialem do czynienia to kretyni nie mający rodzinie i dzieciom niczego do zaoferowania.
Mam nadzieję, że tylko ja miałem takie pechowe kontakty - inaczej czarno to widzę na przyszłość

Niestety nie tylko ty Frown Nie wiem jak w Wielkopolsce, ale ziemie lubelskie - zgroza!

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,56 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty