Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Kadzidełka, świeczki i magia
 |  Wersja do druku
Marianna
 luty 09 2009 16:19  (Czytany 12414 razy)  
Forum

Status: offline

Przepraszam, wpadam w rozmowe.

Pytanie do Matiji.
Zwykle kadzidelka? A jesli juz tak, to czy (doslownie) zasmradzanie calego domu kadzidelkami moze o czyms swiadczyc? Poza tym nie ma sladow okultyzmu.

===

Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 luty 09 2009 21:36   
Forum

Quote by: Marianna

Pytanie do Matiji.
Zwykle kadzidelka? A jesli juz tak, to czy (doslownie) zasmradzanie calego domu kadzidelkami moze o czyms swiadczyc? Poza tym nie ma sladow okultyzmu.

Dziękuję! Sam nie miałem siły na to odpowiadać!

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Dezerter
 luty 09 2009 21:57   
Forum

Pytanie do Matiji.

Jak nie!
i to nie tylko kadzidełka inne zasmradzacze powietrza też - nie mają z okultyzmem mówisz ?! - to zobacz sama Twisted Evil
Brise Aerozol Jaśminowy Czar - odświeżacz powietrza. Delikatny bukiet jaśminu zmieszany z promienną nutą bergamotu oraz tuberozy wniesie naturalny, romantyczny zapach do Twojego domu

Po pierwsze rzuca "czar" na całe otoczenie
po drugie ty wiesz do czego czarownice i okultyści używają jaśminu?! ( o tuberozie to w ogóle boje się wspominać Evil )
a do czego prowadzi używanie bergamotu to zobacz sama - rozejrzyj się po tej stronie i nie żyj dalej w nieświadomości! :
http://www.as2.pl/bergamot-8211-olejek-zapachowy-p-407.html
Po trzecie Ty wiesz czym się zajmowali romantycy poza pisaniem ckliwych tekstów Oops!

A jak kończy się używanie odświeżaczy o nucie zapachowej "orientalna" lub "dalekowschodnia" to sobie doczytajcie w wątku o New Age

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 09 2009 22:51   
Forum Moderator
Moderator

czyli mam nie używać świec z wosku pszczelego - bo takie świece były używane przy okultyzmach kilka wieków temu??

Jeśli jesteś pewna źródła z którego to pochodzi to możesz używać jakiego zapachu chcesz - nie to o zapach chodzi tylko o to kto miał jakie intencje go uzyskując...

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 luty 09 2009 22:58   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: paraklet

czyli mam nie używać świec z wosku pszczelego - bo takie świece były używane przy okultyzmach kilka wieków temu??

Jeśli jesteś pewna źródła z którego to pochodzi to możesz używać jakiego zapachu chcesz - nie to o zapach chodzi tylko o to kto miał jakie intencje go uzyskując...

A do czego Ci potrzebne te świece? Big Grin Lampki nie masz? Big Grin

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 09 2009 23:06   
Forum Moderator
Moderator

Bo płomień to symbol Jezusa - zawsze modlę się przy "świetle Chrystusa"....

A ogniska nie będę próbowała zapalić w pokoju "na dobranoc".... chociaż i czarownice z palenisk korzystały - kurcze tak do tego podchodząc najlepiej palnąć sobie w łebek - bo i pokój bez okien i drzwi - mógł być kiedyś wykorzystywany do różnych okultystycznych obrzędów...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 luty 09 2009 23:23   
Forum Moderator
Moderator

Bo płomień to symbol Jezusa - zawsze modlę się przy "świetle Chrystusa"....

A ogniska nie będę próbowała zapalić w pokoju "na dobranoc".... chociaż i czarownice z palenisk korzystały - kurcze tak do tego podchodząc najlepiej palnąć sobie w łebek - bo i pokój bez okien i drzwi - mógł być kiedyś wykorzystywany do różnych okultystycznych obrzędów...

Jak już to światło jest symbolem Chrystusa Razz

Nie frustruj się tak. W samych świecach nie ma nic złego, chociaż tych zapachowych będę się czepiał bo powodują u mnie odruch wymiotny Confused No i dochodzi też wykorzystywanie świec. Same świece dla świecenia raczej nie mają działania magicznego...

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
Marianna
 luty 10 2009 01:32   
Forum

Panowie nie straszcie mnie, bo zaczne bac sie mydla i proszkow do prania. Cool

A tak powaznie, czy znacie jakies adresy z ktorych moge skorzystac? Mam na uwadze powazny problem, a nie dyskusje.
Sama z tym nie poradze i z checia skorzystalabym (najchetniej) z uwag kogos o duzej wiedzy na te tematy. Nie wiem gdzie szukac.
Nie chce zostawic czlowieka byc moze juz nie w dolku, a dole.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 luty 10 2009 09:06   
Forum

Quote by: Kruk

Same świece dla świecenia raczej nie mają działania magicznego...

Na jak to nie!? Nie dość że świecą, to jeszcze grzeją!!! Magia panie! magia i czary!!

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Cytat 
Piotr
 luty 10 2009 09:54   
Forum

Przydałby się jeszcze ten post od którego się wszystko zaczęło!

===

Cytat 
Reguly
 luty 10 2009 10:15   
Forum

Ktoś pali kadzidełka, które w różnym stopniu mogą być poświęcone i związane z kultami wschodnimi.

...Na szczescie ostatnio sam robie stosowne mieszanki do wlasnych potrzeb... i w zadnym razie nie sa poswiecone ani tym bradziej zwiazane z kultem wschodnim. Twisted Evil

Odnosnie kadzidla bylo onegdaj tutaj:
http://www.kosciol.pl/forum/viewtopic.php?showtopic=127455

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 10 2009 10:20   
Forum Moderator
Moderator

Reguły a mógłbyś dodać - "jakby ktoś był zainteresowany wcześniejszymi wypowiedziami to może zerknąć TUTAJ"?

Bo znów czuję jakbyś chciał nam uciąć temat!!!!!!!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 luty 10 2009 13:09   
Forum

Pytanie do Matiji.

Punkt wyjściowy - doświadczenie egzorcystów. Ktoś pali kadzidełka, które w różnym stopniu mogą być poświęcone i związane z kultami wschodnimi. Zły traktuje to jako zaproszenie. Jest to po prostu cześć oddawana demonom. I co z tego, że nie było to świadome? My mamy swoją logikę, zły ma swoją, on nie gra fair. Demon potrafi właśnie takich rzeczy się trzymać, i rościć sobie prawo do człowieka, a jak się zastanowic, to rzeczywiście w pewnym stopniu to rzeczywiście jest bałwochwalstwem. Może za mało dbamy, o to czym się otaczamy, co palimy (kadzidełka, papierosy, narkotyki), co jemy (diety-cud!, ciasteczka harykriszna..) jakiej muzyki słuchamy (metal, techno), bioenergoterapia, homeopatia, żyły wodne..itd. Można tego mnożyć, ale jak się naprawdę wgłębimy w to wszystko, to pierwsze co się rzuca w oczy, to brak zaufania Bogu.

Ale wracam do punktu wyjścia. Doświadczenie mówi, że to jest zagrożenie. Fakt.
Dopiero w następnym kroku możemy starać się o interpretację tego.
Oparciem jest Pismo Święte, bo już w czasach sw Pawła chrzescijanie mieli podobny problem.
1Kor 8 rozdzciał cały, oraz 1Kor 10, 14-33. Zapraszam do przemyśleń, choć to nie łatwy orzech...

Jeszcze jedno. Nie można tego przenosić na wszystko co się pali i wydziela zapach.
Jeśli nie spalamy kadzidełek, to dlatego, że rozum i doswiadczenie nam nie pozwala.
I to samo tyczy się palenia. Jeśli kupuje zwykła świece zapachową, o której wiem, ze jest wytwarzana w pobliskiej fabryce itd. to nie ma obaw.
Ja też zazwyczaj modlę się przy świetle naturalnym, świecy. Nie zapachowej, ale zwyklej swiecy z caritasu.
Silny symbol.
Jeśli ktoś już ma tego typu kadzidelka, ktore są watpliwego pochodzenia, to przeciwnie do innych rzeczy związanych z okultyzmem, nie pali się tego. Zniszczyć, rozdrobnić i zakopać gdzieś w ziemi.
Mam nadzieję, że rozwiałem wątpliwości. Zawsze do usług ;]

<><

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 luty 10 2009 13:49   
Forum

Marianno, teraz dopiero zauważyłem, że pytanie dotyczyło jeszcze jednek kwestii.
Jeśli ktoś zasmradza dom tymi świństwami, to nie musi o niczym świadczyć.
Bo mnóstwo ludzi robi to nieświadomie. U mnie w domu tez to było.
Teraz kiedy mam wiedzę na ten temat, nie ma u nas kadzidełek, a w modlitwie odciąłem się od tego, wyrzekłem się tego, jeśli miałoby to jakikolwiek wpływ. Tak jak publicznie w wieksze święta wyrzekamy się szatana, zła..a deklarujemy wiarę, tak też osobiście można się różnych praktyk tego typu nawet nieświadomych wyrzec. Prosić Pana, aby oddalił jakikolwiek wpływ tych przedmiotów na nas. Bo nawet jeśli nieświadomie ktoś pali kadzidelka i oddaje czesc tym sposobem demonom, to jego świadoma decyzja odciecia się od tych spraw, pomyślcie czym jest przed Bogiem, i jaką ma rangę.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 luty 10 2009 14:08   
Forum

Quote by: Matija

Jeśli kupuje zwykła świece zapachową, o której wiem, ze jest wytwarzana w pobliskiej fabryce itd. to nie ma obaw.

A jesli przy linii produkcyjnej siedzą hindusi, ormianie, czeczeńcy, wietnamczycy, czy inni z bliższego i dalszego wschodu? Co jeśli wosk sprowadzony z chin jest ofiarowany Złemu?

Skąd Caritas bierze te świeczki, kto je produkuje, skąd bierze wosk?

Nie popadajmy może w paranoję.... co?

===

Cytat 
Dezerter
 luty 10 2009 14:42   
Forum

Ja też zazwyczaj modlę się przy świetle naturalnym, świecy. Nie zapachowej, ale zwyklej swiecy z caritasu.
Silny symbol.
Jeśli ktoś już ma tego typu kadzidelka, ktore są watpliwego pochodzenia, to przeciwnie do innych rzeczy związanych z okultyzmem, nie pali się tego. Zniszczyć, rozdrobnić i zakopać gdzieś w ziemi.
<><[/p]

Matija - brachu wybacz (i przestań! bo jestem w pracy), ale jak czytając dojechałem do słów "z caritasu" to ryknąłem na cały głos śmiechem (chcesz żeby mnie zwolnili Rolling Eyes )
To co ty reprezentujesz to jest "magiczne myślenie" zwalczając okultyzm i magię tak naprawdę namawiasz do niej! i mówię to z całą powagą, którą odzyskałem.
Mniej symboli i obrzędów a więcej Ducha - jeśli będziesz mocny duchem/Duchem to wszystko będzie dobrze i żadne kadzidełka czy pacyfki nie będą szkodziły.
A jak będziesz słaby, niepewny, nieznający swego miejsca i pozycji i władzy z Chrystusem i w Chrystusie to wszystko ci będzie mogło szkodzić.
Ale trzeba widzieć to w odpowiedniej perspektywie, a nie zajmować się pierdołami Idea

===

Cytat 
Matija
 luty 10 2009 15:10   
Forum

Dez, nie wiem co Ci przeszkadza, że mam świeczkę z Caritasu ? ;] Czym jest gorsza od korony, eleosa czy innej...
Ważne, że nie śmierdzi i daje płomień. Pierwsza, najlepsza jaką miałem pod ręką.

Dez, Skalosz,
Odpowiedziałem na pytanie Marianny. Możecie się z tym zgadzać lub nie. W sumie mnie to nie obchodzi, co z tym zrobicie, dlatego, że przestałem się tym niepotrzebnie zamartwiać. Ja się dzielę doświadczeniem, przez jednych jestem wyśmiewany, i brany za fanatyka.
Magiczne myślenie. Zwij jak chcesz. Nie znasz mnie i mojego życia. Nie wiesz wokół czego, albo Kogo jest skoncentrowane. Choć ukułeś sobie obraz, mnie jako kogoś kto żyje paranoją-okultocentryczną.
Inni natomiast korzystają z tego doświadczenia, albo czego chciałbym jednak zaoszczędzić - doświadczają tego na własnej skórze.

Możesz żyć i wmawiać sobie, że magia to bajka, kwestia , która Cię nie dotyka. To samo tyczy się szatana. Ludzie, uważają go za zabobon.
Moja rola to mówić o tym, jeśli ktoś pyta. Reszta to Jego sprawa, i wasza. Tyle.
<><

===

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 luty 10 2009 15:24   
Forum

Moja rola to mówić o tym, jeśli ktoś pyta. Reszta to Jego sprawa, i wasza. Tyle.

Ale nikt o to nie pytał! Wyjechałeś z okultyzmem w wątku który zupełnie tego nie dotyczył, a oddzielny wątek stworzył zaangażowany moderator.

Poza tym, jeśli podajesz takie ciekawe interpretacje i propozycje rozwiązań to byłbym wdzięczny jeśli bodzieliłbys się z nami informacja, czy reprezentujesz jakąś konkretną denominacje Chrześcijaństwa, czy bazujesz na swoim własnym doświadczeniu, interpretacjach rzeczywistości i przemyśleniach?

===

Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 10 2009 15:31   
Forum Moderator
Moderator

Co wy macie do zapachowych świeczek!!!!????????

Kocham zapachowe świeczki i ogólnie mam świra na punkcie zapachów. Każdemu mojemu męskiemu przyjacielowi ofiarowałam jakiś perfum (uwielbiam męskiego Bossa i Diora) - co prawda nie wiem dlaczego niektórzy się oburzyli ale to już inna sprawa....

Sama w każdym pomieszczeniu mam inny olejek zapachowy z drewienkiem ... i chcecie mi powiedzieć, że jestem opętana przez demony?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 luty 10 2009 15:33   
Forum

Sama w każdym pomieszczeniu mam inny olejek zapachowy z drewienkiem ... i chcecie mi powiedzieć, że jestem opętana przez demony?

Widzisz jak się wszystko wyjaśniło? Wink Podziękuj Matija'emu! Big Grin

Mr. Green

Co wy macie do zapachowych świeczek!!!!????????

...i proszę: tylko nie Wy! Smile Matija jest jeden i raczej na pewno nie Towarzysz! Smile

===

Cytat 
Dezerter
 luty 10 2009 15:47   
Forum

Ładny Awatar

Dez, nie wiem co Ci przeszkadza, że mam świeczkę z Caritasu ? ;]

Nic - ja man ze 3 też z Caritasu

Nie znasz mnie i mojego życia. Nie wiesz wokół czego, albo Kogo jest skoncentrowane. Choć ukułeś sobie obraz, mnie jako kogoś kto żyje paranoją-okultocentryczną.

Przeczytaj swoje ostatnie 10 postów na forum i oceń sam
Matija - ja cię lubię i szanuje, ale pozwól, że będę reagował jak będziesz innych namawiał do magicznych zachowań i myślenia bo podobnie jak ty - dbam o ich dobro.
Od magii, trzeba trzymać się z dala - każdej. Mamy korzystać z Ducha, którego Chrystus nam dał i mocy duchowej - Jego mocy, którą nam dał jako współuczestnikom zmartwychwstania. Tego się trzymajmy tym żyjmy i na tym skupiajmy a nie na magicznych przedmiotach itp.
I dla jasności
Nie uważam, że magia to bajka
Nie uważam, że złu duch to zabobon

Paraklet
Sama w każdym pomieszczeniu mam inny olejek zapachowy z drewienkiem ...

...I sama zobacz co ty ostatnio wypisujesz na forum...
to wiele wyjaśnia Twisted Evil

===

Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 10 2009 16:00   
Forum Moderator
Moderator

Big Grin Laughing Out Loud Laughing Out Loud Laughing Out Loud Laughing Out Loud Big Grin
To już mam wytłumaczenie wszystkiego Razz
Jak to mówią - co złego to nie ja...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 luty 10 2009 19:51   
Forum

Skałosz,
jestem rzymskim katolikiem. Biorę całkowitą odpowiedzialność za swoje słowa, i jestem świadomy, że są one zgodne z nauczaniem Kościoła.

Dez,
wykaż mi kiedy namawiałem kogokolwiek do magicznych zachowań.

Paraklet,
do twarzy Ci z tym czerwonym kwiatem ;]

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 10 2009 21:07   
Forum Moderator
Moderator

każda wariatka ma na głowie kwiatka... kocham to - jak mnie traktujecie na tym forum - szczególnie że w realu jestem totalnie poważna, ironiczna i wyrachowana (niestety) Smile

A co do magii to ja odniosłam wrażenie jakbyś mówił, że byle spojrzenie na pentagram powoduje opętanie - a świeca z caritas cię od tego uwolni - ale to moje wrażenie Razz

===

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 luty 10 2009 21:27   
Forum

... aha, a ja w realu noszę miano Torquemada. Nie wiem dlaczego. Do tej pory wykonałem 326 autodafe, a w wolnych chwilach słucham włochatego i black sabbath Wink

A co do magii. No właśnie to Twoje wrażenie. Ja nie użyłem ani razu słowa opętanie, ani też nie odwoływałem się do tego stanu..więc skąd takie wrażenie?
..caritas rulezzz.. Smile

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 luty 10 2009 22:28   
Forum

Ale w kolo jest wesolo Smile

-----------------

Matija. Dziekuje za zrozumienie. Gdyby o mnie chodzilo wiedzialabym co robic, ale pomoc komus na odleglocs jest ciezko.Ludzie potrafia w rozny sposob siebie oslabiac i jak tego nie spostrzega na czas, ... Wychodzi na to, ze musze dalej szukac i bardziej siebie wzmocnic dla kogos. (Mysle, ze rozumiesz). W Polsce wszystko jest na miejscu, tutaj nic. Czasem nogi sie uginaja.

Odnosze wrazenie Matija, ze byles na tej samej stronie co ja (tak na pierwszy rzut oka!). Super. Jakbys znal jakies ciekawe adresy...
Przez priv. tez jest o.k.

-----------------

Szanowni panowie, dobrze, ze tak na wzor Sw. Jerzego, ale nie atakucie na slepo. To nie Matija mnie straszyl slowem "czar" na pachnidle, czy swieczka. Mnie sie takie strachy nie imaja, o czym chce zapwenic. Smile
Ale sie porobilo, a tylko jedno wtracenie

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 10 2009 23:38   
Forum Moderator
Moderator

P
R
Z
E
S
A
D
Z
A
C
I
E
!
!
!

ale to moje prywatne zdanie.... swoją drogą to jednemu zaszkodzi drugiemu nie... Kiedyś słyszałam o kobiecie która strasznie zachorowała bo kupiła papierosy kręcone przez jakąś sektę, która w ten sposób sobie dorabiała. A Z agonii uratował ją egzorcysta po tym jak ani w Polsce ani w Niemczech niczego nie wykryli a ona non stop wymiotowała i w ciągu miesiąca schudła o połowę....

Boże, ludzie to takie dziwne istoty....
Jedno nie się tylko nie zmienia - bez Niego nic SmileSmile

Kruk a słyszałeś o waniliowych świecach zapachowych? Na Twoją cześć sobie dzisiaj jedną zapalę - miejmy nadzieję, że mnie nie opętasz Razz

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 10 2009 23:42   
Forum Moderator
Moderator

Matija co do Twojego przezwiska - to bym z plaszczaka potraktowała każdego kto by mnie tak nazwał (ciekawe czy tym samym, bym nie potwierdziła słuszności posiadania takiej ksywki....)

P.s.

Zależy jeszcze o którym Torquemad'zie mówimy Razz

===

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 luty 11 2009 00:37   
Forum

Marianna
Szczerze mówiąc, nie przypominam sobie abym kiedykolwiek wchodził na strony traktujące o okultyzmie, czarach..wiem, ze moze sie wydac dziwne. Teraz sobei to uswiadomilem, ze całą wiedzę mam bezpośrednio od kogoś kto tego na wlasnej skorze doswiadczal. Wiec, niestety nie mam pojecia o jakiej stronie mówisz.
Mam za to troche materialow luzem, z roznych sympozjów. Jakbys chciala coś to zawsze mogę usłużyć.

Paraklet

Przemysl tytoniowy to oddzielny problem. Powiem tylko tyle, że wcale to nie muszą być jakieś wyjątkowe papierosy skrecane przez sektę X...
A co do Torquemady. Wśrod roznych przezwisk, to jeszcze nie padlo...jest wytworem mojej wyobrazni, jak caly post w ktorym to umiescilem.

ps
ja znam tylko tomasza .. ;]

<><

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 luty 11 2009 01:32   
Forum

Matija. Poniewaz taki szum, to operowalam skrotami, jak widac zbyt duzymi. To nie chodzi o okultyzm.
Twoja ikonka (bardzo ladna) przypomina mi jedna strone, dla mnie baardzo wartosciowa.
Dlatego pisze Super. Myslales, ze odnioslam to do okultyzmu.(???????????????) Poza tym. Jesli ktos wpada w dolek,
czy dol, to chyba wazniejszym jest jak pomoc wyjsc. I wlasnie w mojej bezradnosci szukalam.
Nie mam ochoty przyslaniac sobie swiata okultyzmem.

Nie dosc, ze szukam pomocy dla kogos, to czuje sie jak okultystyczny maniak. Z powodu zagajenia?
........

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,72 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty