Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 DZIENNICZEK
 |  Wersja do druku
Tadeusz Adam Michał
 luty 11 2009 12:53  (Czytany 1809 razy)  
Forum

Status: offline

Dopiero co zakończyłem czytać DZIENNICZEK siostry Faustyny Kowalskiej i nie dowierzam, żeby opisane tam objawienia Jezusa były prawdziwe. Dlaczego? Otóż według siostry Faustyny Jezus rzekł:
Dopuszczę, aby były zniszczone klasztory i kościoły.
Czy to może być prawda? Czy Bóg do tego dopuści? Według KORANu Bóg podtrzymuje istnienie klasztorów i kościołów, miejsc modlitwy i meczetów.
Jednak przyznaję, że niczego nie mogę przesądzić, bo nie znam przyszłości.

===

Niech będzie Bóg błogosławiony!

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 luty 11 2009 13:27   
Forum Moderator
Moderator

A niech tam wszystkie klasztory i kościoły się rozpadną. Chrześcijanom mury są pomocne ale niekonieczne Big Grin
Prawdę mówiąc troszkę mnie ubawiłeś weryfikacją "Dzienniczka" poprzez Koran. Laughing Out Loud Przy takiej weryfikacji to się i NT nie utrzyma. Mr. Green

Wnioski? Cóż, też mam duże wątpliwości co do tego objawienia. Na szczęście nie jest ono mi do niczego potrzebne ani jako chrześcijaninowi w ogóle, ani jako katolikowi w szczególe.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Dezerter
 luty 11 2009 14:55   
Forum

Quote by: schizofrenik

Dopiero co zakończyłem czytać DZIENNICZEK siostry Faustyny Kowalskiej i nie dowierzam, żeby opisane tam objawienia Jezusa były prawdziwe. Dlaczego? Otóż według siostry Faustyny Jezus rzekł:
Dopuszczę, aby były zniszczone klasztory i kościoły.
Czy to może być prawda? Czy Bóg do tego dopuści? Według KORANu Bóg podtrzymuje istnienie klasztorów i kościołów, miejsc modlitwy i meczetów.

To coś kiepsko podtrzymuje bo na przestrzeni chociażby 2000 lat "dopuścił" , że połowa została zburzona - jak sam widzisz - prawda.
to islam mamy z głowy Wink
teraz Dzienniczek - generalnie zgadzam się z Rafim, ale sam kiedyś czytałem i też mieszane myśli miałem, więc zweryfikujmy go- dawaj następny "fakt" z dzienniczka

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 11 2009 15:25   
Forum Moderator
Moderator

A w moim przypadku dzienniczek bardzo pogłębił moją wiarę i umocnił w Bogu - czy to jest prawda czy fikcja - nie ważne Smile
Najważniejsze, że przybliża do Boga Smile

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 luty 11 2009 15:48   
Forum

Zgadzam się z Rafim, żeś dowalił z tym koranem Wink

Zawarte w dzienniczku objawienia są prywatne. Jeśli mają na nas wpływ, to taki , że przypominają i aktualizują Objawienie powszechne, publiczne.
Na mnie Dzienniczek miał,( i myślę że jeszcze bedzie miał) duży wpływ. On dał mi siebie doświadczać podczas lektury, ponadto czułem mocne wstawiennictwo s. Faustyny. Nie mówiąc już o tym jak przybliża prawdy ad. Miłosierdzia Boga, ukazuje sens posłuszeństwa w życiu chrześcijanina.

Każdemu polecam, zreszta to książka do której się wraca.

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
Tadeusz Adam Michał
 luty 25 2009 18:15   
Forum

Dezerter prosił o jakieś jeszcze fragmenty Dzienniczka, więc podam dwa, które zwróciły moją uwagę:
Dusza będzie potępiona tylko ta, która sama chce, bo Bóg nikogo nie potępia. (słowa siostry Faustyny).
Te słowa niosą nadzieję, jak myślę - każdemu, kto chce być zbawiony. I jeszcze jedno, tym razem słowa Jezusa:
Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje.

===

Niech będzie Bóg błogosławiony!

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 luty 25 2009 20:33   
Forum

Quote by: schizofrenik

Dezerter prosił o jakieś jeszcze fragmenty Dzienniczka, więc podam dwa, które zwróciły moją uwagę:
Dusza będzie potępiona tylko ta, która sama chce, bo Bóg nikogo nie potępia. (słowa siostry Faustyny).

Prawda
Bóg tak nas umiłował, że zesłał swego syna, aby kto w niego uwierzy żyć mógł. Już jesteśmy zbawieni i odkupieni
ale mamy wolną wolę i możemy to odrzucić - sami siebie potępiając
Pamiętasz co powiedział Jezus do nierządnicy, którą chcieli ukamienować?

Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje.

"jeśli posłuszna będzie" Exclaimation Frown
Tą iskrą mógł być JP II - odegrał dużą rolę w trakcie Soboru Watykańskiego II który zmienił katolicyzm, później jego "papieżowanie" zmieniło papiestwo i najważniejsze jego pielgrzymowanie zmieniło świat i ludzi na całym świecie.
Był prawdziwym uczniem i pielgrzymem Pana, do końca dawał świadectwo wiary.
Jeśli nie Lolek był iskrą to kto? Ciężko liczyć na to, że będzie większy niż on.

===

Cytat 
Rafi F
 luty 25 2009 22:37   
Forum Moderator
Moderator

A skąd przypuszczenie, że owe wywyższenie i owa iskra to musi być człowiek?? To interpretacja z tezą mający owy dzienniczek uwiarygodnić.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Zbigniew Szalast
 luty 25 2009 23:06   
Forum

Laughing Out Loud Jako nie Rzymski Katolik może i nie powinienem się wypowiadać ale ten temat nie jest mi obcy dzięki jednemu księdzu dowiedziałem się że Dziennik w tej formie w jakiej istnieje obecnie nie jest tym który siostra Faustyna napisała pierwotnie otóż w pierwszej wersji siostra miała dwa widzenia Jezusa jeden z nich kazał jej zniszczyć dzienniczek a wtedy siostra poszła do swojego spowiednika i zwierzyła się z tego widzenia ojciec ten powiedział że to diabeł się jej objawił i spowiednik kazał jej dalej kontynuować pisanie Dziennika Ap.Paweł napisał że choćby Anioł z nieba lub kto inny ZWIASTOWAŁBY EWANGELIĘ ODMIENNĄ OD TEJ KTÓRĄ ON GŁOSI NIECH BĘDZIE PRZEKLĘTY. Jeżeli Dziennik można poprzeć Pismem Świętym to można go uznać że pochodzi od Pana Jezusa nie twierdzę że sam w sobie jest zły czy jego przesłanie ale jeżeli ma oparcie w Bibli to jest O'k. jak ktoś będzie koniecznie chciał to mam pozwolenie dać adres E-mailowy do tego pana. pozdrawiam

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 luty 26 2009 13:29   
Forum

Fafi
Fakt nie musi być osoba, może być idea np SOLIDARNOŚĆ
lub coś zgoła innego

Zibi
My wiemy, że musi być zgodne z Pismem i dlatego w oparciu o nie analizujemy Dzienniczek jak widać od początku wątku.
ja jestem zainteresowany adresem mailowym księdza - poproszę.
Jesteś na forum ekumenicznym a nie katolickim, więc czuj się swobodnie

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,35 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty