Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 śmać się czy płakać???
 |  Wersja do druku
Angelika Mojeścik
 luty 28 2009 20:26  (Czytany 4776 razy)  
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Najsmutniejsze jest to, że takich "cukiereczków" jest z dnia na dzień coraz więcej....

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Butterfly
 luty 28 2009 21:21   
Forum

I smieszno i straszno. Ludzie sa zadziwiajacy...z jednej strony odrzucaja Boga jako bajke dla dzieci..natomiast wierza horoskopom, wrozbitom i sa przesądni. Tak bylo i bedzie.

===

L'État, c'est la grande fiction à travers laquelle tout le monde s’efforce de vivre aux dépens de tout le monde. -Frédéric Bastiat

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 luty 28 2009 22:03   
Forum

Jest gorzej: odrzucają Boga, a sami z ochotą pchają się świat, ktory nie ma powodu, by być im przyjazny. Takie naiwne otwieranie się na rzeczywistość duchową zniszczylo już zdrowie i życie wielu biednych, naiwnych osób

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 28 2009 22:42   
Forum Moderator
Moderator

Fafi Fafi spójrz na ten cytat pod postami Moliera- to o tym ciągle mówię i nim się podpieram nie mając pojęcia kto to powiedział - cała ja Big Grin

Molier proszę nie zmieniaj go... strasznie go lubię Smile A jak will be going to zmienić to daj znać - skopiuję sobie go na swój profil Smile
- co więcej przeczytałam co napisałeś w swoim profilu o sobie ...

Czyli jak to jest w Twoim przypadku (jeśli mogę tak intymnie na forum Smile)??
Wierzysz czy nie??

p.s.
MM czy to jest new age to co umieściłam??

(słodki jest mój anglo-polski język, isn't it?) Big Grin

===

Profil   Email 
 Cytat 
Butterfly
 luty 28 2009 22:58   
Forum

Czy wierze? Wierze tak jak demony. Ogolnie zly ze mnie czlowiek:p

===

L'État, c'est la grande fiction à travers laquelle tout le monde s’efforce de vivre aux dépens de tout le monde. -Frédéric Bastiat

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 28 2009 23:18   
Forum Moderator
Moderator

taaaaaak każdy z was tak mówi - a jak potem konfrontuje wasze życiorysy z moim to wychodzę na tą która żyje tylko po to by nie iść do Hadesu...

wracając do tematu (czy ja ze wszystkiego muszę zrobić offtop??)
Uważacie że takie "duchowe siostry i przewodnicy" to są niebezpieczne czy bardziej trzeba ich traktować jako nieszkodliwe walczące o oryginalność?
Czy postawienie sobie tarota w takim miejscu na urodziny - tak dla zabawy może być szkodliwe?
Nawet jeśli podchodzimy do tego na "lajcie".

Wiem, że są na tym forum osoby które w symbole się nie bawią - Rafi i Dez -na przykład, ale są też takie które bardzo poważnie do tego podchodzą - dlatego mi zależy na wielu opiniach Smile

===

Profil   Email 
 Cytat 
Witold
 luty 28 2009 23:41   
Forum

Quote by: paraklet
Uważacie że takie "duchowe siostry i przewodnicy" to są niebezpieczne czy bardziej trzeba ich traktować jako nieszkodliwe walczące o oryginalność?
Czy postawienie sobie tarota w takim miejscu na urodziny - tak dla zabawy może być szkodliwe?
Nawet jeśli podchodzimy do tego na "lajcie".

Proszę bardzo, oto pogląd prostego inżyniera, czyli mój:

Powiedziałbym, że to podobnie jak z alkoholem albo narkotykami. Raz, czy dwa dla zabawy nie zaszkodzi. Ale ani się obejrzysz, a już nie ma wyjścia. Przy czym alkohol to analogia do zabaw mniej groźnych, jak na przykład piątek trzynastego, czarne koty lub czytanie horoskopów. Natomiast duchowe siostry i przewodnicy to cięższy kaliber, typu narkotyk. Lepiej unikać, choć od jednego razu się nie umiera. Ale po co wogóle próbować?

===

Prawda leży tam, gdzie leży.

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 luty 28 2009 23:53   
Forum Moderator
Moderator

Pamiętam śmieszną analogię z dzieciństwa - Babcia (od strony ojca) zamówiła sobie kiedyś dwa czasopisma z dodatkami - jeden z życiorysami świętych i różnymi talizmanami religijnymi, a drugie zamówienie było o karty tarota.

Kiedyś wydawało mi się to hipokryzją - ale teraz widzę jak bardzo było to ze sobą powiązane ...
Tylko po co 2 razy dziennie do kościoła chodziła - czy Eucharystia dla równowagi?

Co więcej - sama mnie nauczyła stawiać tarota i niesamowite jest to, że mimo iż miałam max 6 lat nadal pamiętam totka w totkę całą kolejność odsłaniania kart, sposób układania i nawet znaczenie niektórych kart...
Pamiętam też wściekłość drugiej babci jak odkryła nasze lekcje Smile Było zabawnie Big Grin

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 01 2009 01:03   
Forum

Mr. Green Paraklet jak pisałem gdzie indziej o podobnych sprawach to informowałaś mnie że cię nie interesują. A tu proszę You can wróżyć z Tarota ! Pan inżynier pisze że jest nieszkodliwym powróżyć sobie raz czy dwa ! Ja na to że raz już jest szkodliwe ! Paraklet porzuć to bo nie wiesz jakie to zwodnicze o kartach Tarota muwi się że to Biblia Szatana i mówią to osoby które zawodowo tym się parały za tymi kartami stoi DUCH TAROTA to On kieruje tobą jakie karty masz odkryć wiem że to cię ekscytuje bo pamiętasz swoje pierwsze rozdania kart, ja cię BŁAGAM nie baw się tymi kartami Spal je nie drzyj i nie wyrzucaj tylko spal tylko tak możesz się uwolnić od nałogu wróżenia z tych kart najpierw przychodzi ekscytacja potem przymus wróżenia a na końcu rozczarowanie że nic nie możesz bez tych kart robić nawet pisać postów na forum na końcu one kierują całym twoim życiem rozumiesz CAŁYM !.pozdrawiam

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 01 2009 01:21   
Forum Moderator
Moderator

ależ Zibi - poranek bez tarota? przecież ja bez tego ani rusz!!!

Zibi Zibi Smile przeczytaj jeszcze raz co napisałam powyżej i się nie martw Smile

p.s.
Czarną Biblię też czytałam - strasznie egocentrycznie nastawiająca Smile

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 01 2009 01:28   
Forum

Wybacz Paraklecie Droga ! Oops! ja tak już mam jak ktoś mi wspomni o tarocie,kabale,wróżbach,horoskopach i tym podobnych śmieciach. spojżałem poraz dugi na spokojnie jak prosiłaś przecież piszesz w czasie przeszłym ! Chwała Bogu !!!

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 01 2009 01:46   
Forum Moderator
Moderator

na czym polega kabała????

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 01 2009 04:11   
Forum

Laughing Out Loud or Cry Kabaliści szukają ukrytego znaczenia "i są pewnego rodzaju sektą w stosunku do Ortodoksów ale nie ma jednego ruchu jako takiego lecz są małe grupy powiązane z niektórymi Cadykami" w Bibli jakbyś zajrzała do Bibli po Hebrajsku zobaczysz dziwne litery jest to język Hebrajski w tym języku LItery mają odpowiedniki w cyfrach ale tylko współgłoski samogłoski nie mają takich odpowiedników co ciekawe Masoni też czerpią z Kabalistyki.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 marzec 01 2009 18:07   
Forum

Generalnie rzecz biorąc, Karaim za autorytet uznają tylko Tanach, szukając (wedle jednego ze swych principiów - każdy na własną rękę) raczej znaczenia prostego (p'szat), judaizm rabiniczny dodaje do tego późniejszą tradycję ustną, skodyfikowaną w Talmudzie, wciąż szukając po prostu woli Bożej, natomiast Kabała, jak Merkava, szuka znaczenia mistycznego, czasem magicznego - prawda, Zibi? I nie tylko masoneria (różne frakcje w różnym stopniu i sensie) z Kabały czerpie - cały zachodni okultyzm jedną nogą na niej stoi. W każdym nurcie zachodniej ezoteryki da się odnaleźć referencje kabalistyczne. Tak mocno 'wryła się' w okulturę.

Czy zaś takie "duchowe siostry i przewodnicy" to są niebezpieczne czy bardziej trzeba ich traktować jako nieszkodliwe walczące o oryginalność? Jeśli ktoś praktykuje takie przewodnictwo za kasę, to nawet okultyści powątpiewają często w szlachetność takiej usługi. Zresztą, pozwolić się tak prowadzić to dać się wieść ślepemu. Może to tylko ja, ale gdziem się nie zjawił w środowisku okultury - wszyscy z New Age tylko się naśmiewali. Wink

Czy postawienie sobie tarota w takim miejscu na urodziny - tak dla zabawy może być szkodliwe? Dla portfela - z pewnością. Dla psychiki - nie nazbyt. Dla ducha - prawdopodobnie. Czy się to komuś podoba czy nie - 'magia' działa. Nie na zasadach wyznawanych przez większość okultystów (tu pełen szacunku ukłon do pana Bertiaux), nie wedle infantylnych wierzeń niedzielnych chrześcijan, wreszcie nawet nie tak, jak chciałby tego o. Verlinde - niemniej zabawy z tym, co działa, zawsze pociągają ze sobą niebezpieczeństwo.

Jak słusznie zauważa pan Witek - alkohol to alkohol, dragi to dragi. Nie trzeba po pierwszym kieliszku czy spalonej lufce zaraz trafić na detoks czy do kostnicy - ale to wciąż substancje chemiczne, które działają, różnie na różnych ludzi. I tyle. Tak samo jest z okultyzmem - czy się to komuś podoba czy nie.

I Zibi dobrze mówi - zabawa z Tarotem to nie tylko interakcja na linii ja - (klient -) karty. To maszyneria, która angażuje dużo więcej ciekawszych zjawisk. A spalenie to ładny, okultystyczny zwyczaj... Wink

Pozdrawiam,
kacerz

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 01 2009 18:28   
Forum Moderator
Moderator

A gdybyś Ty albo Zibi postawił mi karty - z najlepszymi intencjami - to można uznać tu działanie Boga??

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 marzec 01 2009 19:08   
Forum

MM czy to jest new age to co umieściłam??

w zasadzie na wszystko odpowiedział Marek.
Nie jest to tak naprawdę New Age, bo to czysta komercja, ale jest to skutek New Age'u: jedni handlowcy sprzedają cudowne medaliki pod wałami Jasnej Góry i jest to pewien daleki odprysk czy skutek kultury chrześcijańskiej, inni handlowcy sprzedają różne pseudo-duchowe gadżety i jest to pewien daleki odprysk czy skutek kultury New Age.
Całość świadczy o tym, że człowiek spragniony jest sfery nadprzyrodzonej.
Pewni "chrześcijanie" będa inwestowali w różne medaliki, wody z Lourdes, cudowne obrazki, a inni, dla których chrzescijaństwo juz gdzieś dawno zginęło będa inwestowali w kadzidełka, różdżki i inne gadżety.

Czym innym jest to, że te gadżety i tak jakoś działają, niezależnie od tego, czy rozprowadza je "wierzący" new ager czy zaradna handlara - otwierają nas na kontakt ze światem niewidzialnym. Niestety, znam przykłady - wśród znajomych - takich osób, które jeździły na seanse leczenia energetyzującego i... dopiero wtedy zaczęły chorować, najpierw fizycznie, potem psychicznie, a i duchowo.

Oczywiście, można to wszystko skwitować uśmiechem, wzruszeniem ramionami, szyderstwem, zwlaszcza gdy w ogóle nie wierzymy w te wszystkie "parapsy" zjawiska. I tak najczęściej robią dzisiaj "racjonaliści" tłumacząc: co mi szkodzi zapalić kadzidełko, pójść do cyganki, postawić tarota, kupić grę dla dzieci z wywoływaniem duchów...

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Marek
 marzec 02 2009 02:49   
Forum

A ja, całkowicie zgadzając się z Medievalem, dodam tylko, że ani ja, ani Zibi nie postawimy Ci kart, co najwyżej pint of Stella. Wink Karty to niepewny środek poznawania prawdy - za to już starożytni mawiali 'in vino veritas'. Wink

Poza tym - okultyści nie raz byli ludźmi bardzo wierzącymi, i to chrześcijanami, żeby wspomnieć choćby na tak prominentne historyczne figury, jak John Dee czy Heinrich Cornellius Agrippa. I dziś spotyka się praktyków e.g. magii enochiańskiej, którzy są jak najbardziej chrześcijanami z założenia; pow-wow z Pennsylvanii wzięty operuje w ogóle na tekstach biblijnych. Czy to jednak pochodzi od Boga - to już każdy niech sam sobie odpowie, wedle wyznawanego paradygmatu.

Pozdrawiam,
kacerz

PS. Nieźle sobie te panie z Psychic Sisters liczą... Może i ja taki biznes otworzę? Wink

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 marzec 02 2009 09:48   
Forum

Quote by: Molier

I smieszno i straszno. Ludzie sa zadziwiajacy...z jednej strony odrzucaja Boga jako bajke dla dzieci..natomiast wierza horoskopom, wrozbitom i sa przesądni. Tak bylo i bedzie.

Taaaaa... Ciekawe jednak ilu z nich nadal (przynajmniej we wlasnym przekonaniu) deklaruje sie chrzescijanami... Ktos powinien przeprowadzic jakies badanie na temat, kto bywa najczestszym klientem tego rodzaju przybytkow... i co jest tego przyczyna...

PS. Przy okazji - czy jakis mod (albo sam autor tego watku) moglby zmienic glowny tytul tego watku na jakis bardziej zwiazany z (wskazujacy na) tresciami w nim omawianymi? Pleeeasssseeeeee....

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Andrzej
 marzec 02 2009 14:30   
Forum

Quote by: reguly

Quote by: Molier

Taaaaa... Ciekawe jednak ilu z nich nadal (przynajmniej we wlasnym przekonaniu) deklaruje sie chrzescijanami... Ktos powinien przeprowadzic jakies badanie na temat, kto bywa najczestszym klientem tego rodzaju przybytkow... i co jest tego przyczyna...

Taaaaa.... Reguly zakłada, że większość z nich nadal (przynajmniej we wlasnym przekonaniu) deklaruje sie chrzescijanami - chociaz moze paru rodzimowierców tez by się tam znalazło? Wink

I ma rację.
Badania nie są potrzebne.
Można założyć ze 100% pewnością, że to ludzie ktorzy nadal (przynajmniej we wlasnym przekonaniu) deklarują sie chrzescijanami

A co jest tego przyczyną?
Reguly, masz jakis pomysł?
Czy może już została ona znaleziona w tym wątku?

===

Cytat 
Reguly
 marzec 02 2009 15:01   
Forum

Quote by: medieval_man

chociaz moze paru rodzimowierców tez by się tam znalazło? Wink

Zadelarowanych Neopogan - zapewne, rodzimowiercow - raczej nie przypuszczam... moze...

Nie wiem - nie znam chrzescijanstwa (czy nawet poszczegolnych jego odmian) na tyle gleboko, by czuc sie dostatecznie upowaznionym chocby do wysuwania przypuszczen, czego tym ludziom moze mu w nim brakowac...

===

Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 02 2009 21:19   
Forum

Marku dziękuję że napisałeś za mnie ! Tak nasza kochana Parakletko Ja napewno bym ci nie postawił kart !!!
o Kartach Tarota mówi się że to Biblia Szatana dla amatora który pierwszy raz je bierze w ręce nic nie znaczą
i taki człowiek nic nie będzie czuć lecz ktoś kto zajmujwe się nimi zawodowo może powiedzieć że karty do niego przemawiają
że z nimi rozmawia lecz taki człowiek tak łatwo nie będzie mógł się od nich uwolnić.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 marzec 02 2009 22:42   
Forum

Nie wiem - nie znam chrzescijanstwa (czy nawet poszczegolnych jego odmian) na tyle gleboko, by czuc sie dostatecznie upowaznionym chocby do wysuwania przypuszczen, czego tym ludziom moze mu w nim brakowac...

ja natomiast nie rozumiem dlaczego traktujesz to zjawisko w kategorii braku czegoś w ich religii.
Można przecież wysuwać przypuszczenia, czego tym ludziom w nich samych brakuje czy nie dostaje - może to byłoby słuszniejsze?

===

Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 03 2009 03:06   
Forum

nie napisałem wam o jednym zdarzeniu byłem wtedy młodym duchowo chrześcijaninem a w moim mieście pojawiły się plakaty
informujące o Festiwalu Tarota, Wróżb itp. więc w Ogniu Wziołem 300 gedeonitek (Nowych Testamentów) i stanołem z nimi przed szkołą
w której te czary się odbywałyMr. GreenMr. GreenMr. Green po rozdaniu jakiejś połowy NT wyszła do mnie pani ubrana na czarno powiedziała bym zabierał się z tym majdanem do diabła bo jej przeszkadzam w pracy bo jak nie to wezwie Policję ja jej na to stoję poza obrębem szkolnego ogrodzenia a jak jej przeszkadza to co robię niech zmieni profesję. takim mnie obrzuciła wzrokiem że aż ciarki po mnie spłyneły.
ale pozostałem na posterunku a i Policja też nie przyjechała a Nowe Testamenty rozdałem wszystkie. wtedy zastanawiałem się co spowodowało że wybiegła do mnie dziś wiem że to Pan Jezus Smile tak mi się przypomniało więc podzieliłem się tym z wami.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 marzec 03 2009 09:53   
Forum

ja natomiast nie rozumiem dlaczego traktujesz to zjawisko w kategorii braku czegoś w ich religii.
Można przecież wysuwać przypuszczenia, czego tym ludziom w nich samych brakuje czy nie dostaje - może to byłoby słuszniejsze?

M.in. wlasnie dla tego wczesniej napisalem "czego tym ludziom moze mu w nim brakowac"

===

Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 03 2009 14:25   
Forum Moderator
Moderator

kolejny cukierek - dostałam od kolegi który robi wszystko by mnie przekonać do takich praktyk Razz

http://wirtualni.wp.pl/uid,405365,wizytowka.html

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 03 2009 14:32   
Forum Moderator
Moderator

kolejny cukierek - dostałam od kolegi który robi wszystko by mnie przekonać do takich taktyk Razz

http://wirtualni.wp.pl/uid,405365,wizytowka.html

Daj mi datę urodzenia kolegi, to przeslę mu horoskop. muszę tylko znaleźć gazetę z maksymalnie pesymistycznym, albo przeslę mu jakis optymistyczny (niech się ucieszy), np. erotyczny (w nich podobno zawsze sa pozytywne akcenty).
Już wiem - połączę się astralnie z wrózką z TVN i razem cos wyskrobiemy Big Grin (adin, dwa, tri... juz daawno umiem, raz doliczyłem nawet do dziesięciu)

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 03 2009 15:36   
Forum Moderator
Moderator

najbardziej w tym wszystkim zabawna jest przekora Razz

Powiesz komuś - nie wierzę w to, nie piję alkoholu itp - a wszyscy stają na głowie - a nuż to im się uda przekonać - będzie o czym kumplom opowiadać Smile

Świat staje na głowie...

I jeszcze smutniejsze jest to że na tym filmiku widać dziecko z matką... po cholerę ona go tam ciągnie....

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 05 2009 21:02   
Forum

Paraklet !!! Smatri mienia w gałazy a tiepier adin dwa no i wsio niczewo nie budiet prasa rosyjska w tamtym roku pisała że się zbłaźnił tymi seansamiLaughing Out Loud a jedna pani wygrała z nim nawet sprawę w sądzie za nie udany seans.Cool i jeszcze mu mało?Laughing Out Loud or Cry

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 05 2009 21:20   
Forum Moderator
Moderator

aaaaaa umiesz rosyjski!!!

Potwór ma mnie już uczyć niemieckiego - a Ty?? Nauczyłbyś mnie rosyjskiego???

===

Profil   Email 
 Cytat 
potwor
 marzec 05 2009 21:55   
Forum

aaaaaa umiesz rosyjski!!!

Potwór ma mnie już uczyć niemieckiego - a Ty?? Nauczyłbyś mnie rosyjskiego???

taa. całą filozofię Nietzschego Cie na pamięć nauczę po niemiecku ;>

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,84 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty