Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Homeopatia - uchylenie drzwi złemu?
 |  Wersja do druku
olinka
 marzec 01 2009 21:16  (Czytany 27334 razy)  
Forum

Status: offline

Ostatnio napotykam same krytyczne opinie dotyczące homeopatii. Naturalnie chodzi mi tu o stanowisko Kościoła, a nie medycyny...
Czy ktoś mógłby powiedzieć mi coś pozytywnego na ten temat?
Nie mam przekonania co do tego, że leczenie lekami homeopatycznymi jest podobne w skutkach do czytania horoskopów lub wróżbiarstwa. To straszenie wydaje mi się mocno przesadzone.

===

Make a good thing better. Mój Bóg i moje wszystko.

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 marzec 01 2009 21:22   
Forum

Ja na pewno nie powiem Ci niczego pozytywnego o homeopatii.
Ma z pewnością wiele wspólnego z okultyzmem i New Age

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
olinka
 marzec 01 2009 21:33   
Forum

Quote by: medieval_man

Co za tym przemawia?
Ja nie rozumiem argumentów przeciwników homeopatii.
To, że działa środek rozcieńczony do granic, poza ktorymi pozostaje niewielka ilość substancji czynnej, nie musi być spowodowane magią. Magia produkowana na skalę przemysłową?
Mózg mi się zwiesza.......przecież istnieją jakieś racjonalne wytłumaczenia. Muszę je znaleźć, to dla mnie ważne.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 01 2009 21:33   
Forum Moderator
Moderator

to samo ja ci nic dobrego nie powiem...

moja mama przez leczenie homeopatią (nie tylko ale też) strasznie chorowała (niestety nie tylko fizycznie)...

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
olinka
 marzec 01 2009 21:40   
Forum

Paraklet, skąd wiesz, że to homeopatia była tego powodem?
U mnie homeopatia działa, nie powoduje skutków ubocznych.
Jednak teraz zaczęłam brać pod uwagę opinie krytyczne na jej temat.
Nawet nie wiem, dlaczego tak się dzieje, że na to zwróciłam uwagę. Potrzebuję tych leków, ale...no, właśnie...
Nie mogę i nie chcę udawać, że nie wiem o wątpliwościach.
Lekarka lecząca homeopatycznie jest osobą głęboko wierzącą, nic z tego nie rozumiem.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 01 2009 21:46   
Forum Moderator
Moderator

wyszło na egzorcyzmach i spotkaniach grupy mamre....

homeopatia to przede wszystkim przekazywanie energii - a to co od Boga nie pochodzi jest złe..

Egzorcysta powiedział mi, że kiedyś leki homeopatyczne robiono przy wypowiadaniu zaklęć, teraz nie dam głowy jak to wygląda - ale wiele pewnie się nie zmieniło. Po co mam otwierać siebie na cudzą energię...

Homeopatia jest polecana przez lekarzy bo traktują to jak placebo - ale to nie tak, to ma drugie dno..

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 marzec 01 2009 22:28   
Forum

Quote by: olinka

. Potrzebuję tych leków, ale...no, właśnie...
Nie mogę i nie chcę udawać, że nie wiem o wątpliwościach.
Lekarka lecząca homeopatycznie jest osobą głęboko wierzącą, nic z tego nie rozumiem.

ja znam nawet (z listów i wizyt w Polsce) taką lekarkę, która jest siostrą zakonną we Francji, jeździ po całym świecie i przekazuje lekarzom metody leczenia homeopatycznego... Homeopatia jest nie tylko myśleniem magicznym (wtedy nie działałaby na niemowlęta) - to byłoby najmniejsze zło- fakt, że dziala, choć wbrew zasadom naukowym - każe właśnie myślec o, jak to nazwałaś, przemysłowym produkowaniu magii. I to wcale nie jest śmieszne.

ps.
jest jeden pozytywny artykuł, ktory można podpiąć pod "opinia Kościoła" to teskt jednego z braci Norkowskich - dominikanina, tylko nie wiem ktorego, bo to bliźniacy... Wink
Ojciec Norkowski ukończył studia medyczne zanim wstapił do zakonu.
Jak znajdę ten tekst w sieci to go tu podrzucę, ale w gruncie rzeczy niewiele jest w nim naukowości i medycyny, a słowa "magia" zastępowane są, w moim pojęciu takimi wytrychami jak "informacja, czy ładunek informacji"....

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Andrzej
 marzec 01 2009 22:34   
Forum

I voila:

Oto, co na ten temat pisze o. Stefan Norkowski OP.
Ale, jesli szukałaś czegoś o homeopatii na necie, musialaś na to trafić
Prawda, że to żonglerka słowna?

ps.
inny ciekawy artykuł jest tutaj tym razem przeciwko

===

Cytat 
olinka
 marzec 01 2009 22:47   
Forum

I voila:

Oto, co na ten temat pisze o. Stefan Norkowski OP.
Ale, jesli szukałaś czegoś o homeopatii na necie, musialaś na to trafić
Prawda, że to żonglerka słowna?

Własnie problem w tym, że nie. Tego dotąd nie czytałam. Naprawdę wszystko, co mi wpadło w ręce, albo raczej w oczy, potępialo homeopatię. I dlatego zaczęłam się zastanawiać, czy moja beztroska w tej kwestii jest uzasadniona.
Dziękuję za linka. Smile Zaraz biorę się za czytanie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
olinka
 marzec 01 2009 23:11   
Forum

medieval_man,
niestety artykuł popierajacy homeopatię nie przekonuje mnie w dostatecznym stopniu. Zbyt dużo w nim ślizgania się po "powierzchni" i powtórzeń.
Natomiast ten, przeciw - powoduje, że chciałabym dotzreć do oryginalnego tekstu twórcy homeopatii. Być może to, co jest prztłumaczone jako "moce" dałoby się inaczej zinterpretować. Przyznaję, że łatwiej mi walczyć, niż zgodzić się na coś nie do końca okreslonego.
Tak, czy inaczej, jeszcze raz dziękuję za linki.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 marzec 01 2009 23:19   
Forum

medieval_man,
niestety artykuł popierajacy homeopatię nie przekonuje mnie w dostatecznym stopniu. .

wcale nie mialem zamiaru Cię przekonać. Big Grin

===

Cytat 
Ewa
 marzec 02 2009 07:12   
Forum

Ja nie wiem skad u was sa takie przekonania i mysle ze nie mylicie homeopatie z antropozofia?.

Ja sprubuje przyblizyc i wyjasnic na czym polega homeopatia.

Podczas gdy medycyna leczy natychmist !!!! tzn. podaje sie antybiotyki (chemia), podaje sie przeciwbolowe tabletki....gdy boli-i to wszystko musi w fazie X natychmist pomoc-bo od tego zalezy zycie ludzkie-i zazwyczaj podaje sie tez zte rzeczy dozylnie,tak homeopatia stara sie wnikac w czlowieka i leczyc nie symptom a przyczyne.
Przyczyne leczyc tzn przy allergii nie podaje sie kortisonu-po ktorym ma sie gladka skore pozbawiona wysypki i babli jak w medycynie konwencjonalnej -tylko podaje sie male ilosci allergenu czyli srodka na ktory jestesmy uczuleni i poprzez te chemiczne skladniki ktore niestety czasem trzeba brac po 2-3 lata znika przyczyna i znikaja symptomy. W medycynie konwencjonalnej tez stosuje sie srodki konwencjonalnego sensibilizowania-sa skumulowane na 3 posiedzeniach ,dawki sa uderzajace -czasem dziala a czasem nie-jak wszystko z reszta.

Mowiac krotko, homeopatia stara sie leczyc przyczyne, natomist medycyna stosowana orientuje sie na wystepujacych symptomach i leczy objawy czyli symptomy.

Antropozofowie, ci orientuja sie na tym co glosil w sumie Arystoteles, tzn w czlowieku zekomo ( i prawda !!! ) plyna ciecze i jezeli te cieczy pozostana w scislej swojej proporcji to cialo jest zdrowe-ale jezeli te proporcje sa zachwiane...cialo zaczyna chorowac.

Tu podam przyklad goraczki....pocimy sie i tracimy "plyn".Antopozofowie sa zdania ze jezeli wszystkie ciecze, watroba i nerki oraz serce sa zdrowe oraz pluca-to czlowiek otrzymuje tyle silnych witalnych w sobie sil- ze moze nastapic samouzdrowienie.

Ja bym powiedziala,ze umarlemu i kadzidlo nie pomoze,ale niektorzy wierza w to -coz wiara czyni cuda.Moim zdaniem antropozofia nadaje sie na kazdego rodzaju weelniss albo przy zabiegach odpzezajacych-moglaby miec zastosowanie po ciezkich operacjach i w stanach depresyjnych,takie mazidelka i olejki czy masaze bardzo odprezaja.

Moim marzeniem i pragnieniem bylaby taka medyczna mieszanka z medycyny konwencjonalnej,homeopatii , medycyny dalekiego wschodu, antropozofii.I moim marzeniem bylaby rownolegla do terapii dieta wspomagajaca system immunologiczny.

W Ameryce jest juz tak,ze niektore nerwowe schorzenia leczy sie specjalna dieta,gdzie chory musi podczas jednego dnia otrzymac okreslona ilosc gramm jakichs tam tluszczy-osiagniecia sa rewelacyjne-ale zanim to wszystko wejdzie w zycie-dla przecietnego czlowieka -takich jak my....nie wiem czy tego dozyje nasza klasa spoleczna.
Pozdrawiam .

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
olinka
 marzec 02 2009 09:55   
Forum

medieval_man,
niestety artykuł popierajacy homeopatię nie przekonuje mnie w dostatecznym stopniu. .

wcale nie mialem zamiaru Cię przekonać. Big Grin

W tym pewnie tkwi problem Wink To ja chcę siebie samą przekonać. Leki homeopatyczne w moim przypadku skutkują nieomal natychmiastową poprawą. I właśnie teraz ich potrzebuję. Stoję przed wyborem.......

===

Profil   Email 
 Cytat 
olinka
 marzec 02 2009 10:01   
Forum

Quote by: corka

W Ameryce jest juz tak,ze niektore nerwowe schorzenia leczy sie specjalna dieta,gdzie chory musi podczas jednego dnia otrzymac okreslona ilosc gramm jakichs tam tluszczy-osiagniecia sa rewelacyjne-ale zanim to wszystko wejdzie w zycie-dla przecietnego czlowieka -takich jak my....nie wiem czy tego dozyje nasza klasa spoleczna.
Pozdrawiam .

Moim zdaniem pewne choroby, np nerwowe i psychiczne można leczyć bez leków. Terapią, dietą, światłem....
Choroby organiczne zwykle wymagają leków, z których niektóre mają uciążliwe skutki uboczne Confused

===

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 marzec 02 2009 11:33   
Forum

Ja na pewno nie powiem Ci nic na temat homeopatii.
Wątpię jednak, żeby miała cokolwiek wspólnego z magią, okultyzmem, New Age, jakąkolwiek wiarą w rozumieniu religijnym.

Quote by: paraklet

homeopatia to przede wszystkim przekazywanie energii - a to co od Boga nie pochodzi jest złe..

Wybacz, ale polopiryna też od Boga nie pochodzi, podobnie tusipect, czy rutinoscorbin i syntetyczna VItamina C. Produkt szatana?

Ludzie nie popadajcie w paranoje!

Poza tym nie traktuj Biblii jako wytrycha!:

Quote by: Mateusz 5:37

Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi.

i

Quote by: Mateusz 15:16-20

On rzekł: «To i wy jeszcze niepojętni jesteście? Nie rozumiecie, że wszystko, co wchodzi do ust, do żołądka idzie i wydala się na zewnątrz. Lecz to, co z ust wychodzi, pochodzi z serca, i to czyni człowieka nieczystym. Z serca bowiem pochodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwa, czyny nierządne, kradzieże, fałszywe świadectwa, przekleństwa. To właśnie czyni człowieka nieczystym. To zaś, że się je nie umytymi rękami, nie czyni człowieka nieczystym».

oraz

Quote by: Mateusz 12:25-26

Jezus, znając ich myśli, rzekł do nich: «Każde królestwo, wewnętrznie skłócone, pustoszeje. I żadne miasto ani dom, wewnętrznie skłócony, się nie ostoi. Jeśli szatan wyrzuca szatana, to sam ze sobą jest skłócony, jakże się więc ostoi jego królestwo?

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Cytat 
Rafi F
 marzec 02 2009 11:46   
Forum Moderator
Moderator

Skoro sie corka powołała na USA : lekarz w USA "leczący" homeopatia natychmiast traci prawo wykonywania zawodu - i dobrze.

"Działania" homeopatii:
1) organizm spokojnie radzi sobie z większością chorób, homeopatia nie przeszkadza
2) efekt placebo, działa na takiej samej zasadzie moje lekarstwo na wieczorne bóle wzrostowe goleni u moich synów - rutinoscorbin w nietypowej postaci zielonej pastylki (po 10 minut spokojnie śpią) - tylko mnie nie zdradźcie, bo przyjdę z bejsbolem Evil

Dodatkowo zaciemnia rozpoznanie sprawy fakt, ze część specyfików (np. syropy "na kaszel") jest mieszanina prostych leków (często ziołowych, co nie zmienia faktu, ze to lek) z "lekami" homeopatycznymi.

Podpierając się teorią pamięci wody, każda szklanka wody powinna być tak samo lecznicza: każda woda (także ta służąca jako rozcieńczalnik w "lekach" homeopatycznych) ma taką samą pamięć, więc pamięć "aktywnego" związku ma taką samą moc, jak pamięć moczu dinozaura, czy kwiatu rumianku (a także pamięć czarnej ospy, dżumy, gorączki skalnej i innych). Ba, mocz dinusia ma większa moc -> bardziej rozcieńczony.

O skuteczność homeopatii mówi tez news z sierpnia 2005
W komentarzach napisałem m.in.:

Proszę tylko o przybliżenie wszystkim teorii homeopatii pozwalającej na pokazanie różnicy pomiędzy przyjmowaniem leku o "stężeniu" 20C, a moją metoda "na szklanke wody". Oczywiście różnicę w dawce już zaznaczyłem.
Nie uchylam się od dyskusji, wręcz rzucam Panu rękawicę. Uważam, że moja metoda "na szklankę" jest równie skuteczna.

Wyzwanie nadal aktualne. Nikt od lat (nie tylko na tym forum) jeszcze nie podniósł rękawicy.

Zajrzyj tez do tematu Homeopata o muerte - będziesz zaskoczona.

Muszę się przyznać, że ja również ryzykując powikłania ostatnia grypę przeszedłem bez leków osłonowych, metodą "na szklankę wody" - jakoś przedawkowanie homeopatii mi nie zaszkodziło (właściwie, to im więcej to mniej działa, czyli gdybym brał po kropelce zamiast szklankami, to bym w jeden dzień wstał na nogi Wink )

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
matejanka
 marzec 02 2009 12:21   
Forum

Ostatnio napotykam same krytyczne opinie dotyczące homeopatii. Naturalnie chodzi mi tu o stanowisko Kościoła, a nie medycyny...
Czy ktoś mógłby powiedzieć mi coś pozytywnego na ten temat?
Nie mam przekonania co do tego, że leczenie lekami homeopatycznymi jest podobne w skutkach do czytania horoskopów lub wróżbiarstwa. To straszenie wydaje mi się mocno przesadzone.

A co według tych "straszących" ma homeopatia wspólnego z grzechem i występkiem przeciwko Boskiemu Prawu?
cyt „Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle” (Mt 10,28, Biblia

Co może i duszę i ciało zatracić w piekle?
Tylko grzech , czyli nasze uchybienie przeciwko Boskiemu Prawu Miłości.
Czy homeopatia jest takim uchybieniem?
Wydaje mi się, że to zależy od tego kto i jak ją stosuje. Każdy lek posiada zarówno lecznicze własności, jak i trujące.Przy pomocy homeopatii możemy znacznie mniej narobić zła , niż każdym innym lekiem.
Jeżeli mamy bać się energii zawartej w substancjach homeopatycznych, to dlaczego nie boimy się stosowania energii laseru, oglądania telewizji itd.
Czy istnieje ktoś na ziemi, kto zrozumiał w pełni energię działania laseru.? Jak wszyscy wiemy działanie laseru(telewizora również) jest oparte na fizyce kwantowej , będacej fizyką "duchowych" cząstek
Fizyka kwantow , tak jak homeopatia mówi o energiach lub cząsteczkach wymykających się naszym bezpośrednim badaniom i naszemu pojmowaniu , a jednak cały świat korzysta z wynalazków opartych na kwantowej strukturze materii w przypadku lasera na kwantowej strukturze światła.

Tak więc bojmy się raczej zła w nas i grzechu będącego śmiercią dla duszy, a nie homeopatii

pozdrawiam farmaceutka

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Rafi F
 marzec 02 2009 12:37   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: matejanka

Wydaje mi się, że to zależy od tego kto i jak ją stosuje. Każdy lek posiada zarówno lecznicze własności, jak i trujące.Przy pomocy homeopatii możemy znacznie mniej narobić zła , niż każdym innym lekiem
......
pozdrawiam farmaceutka

Oto argumentacja "farmaceutki": lepiej dawać cos obojetnego, co nie szkodzi, niż leczyć (bo jeszcze lek zaszkodzi).
To po co rozwój medycyny?? Bo po co rozwój homeopatii to ja wiem - dla kasy.
I w takim razie nadal moja metoda "na szkalnkę" jest lepsza - nie trzeba w zimie po aptekach latać i portfela nadwyrężać.

To ja będę sie za kowala podawał (sporo godzin przy kowadle i palenisku wyrobiłem) i na mój kowalski rozum, to juz lepiej bańki stawiać i pijawki przystawiać (z czym się medycyna zgadza, trzeba wiedzieć tylko co kiedy) niż hokuspokus homeopatie stosować.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Piotr
 marzec 02 2009 12:51   
Forum

Rafi, ale ten wątek nie jest o tym czy homeopatia ma cos wspólnego z medycyną, tylko czy homeopatia jest uchylaniem drzwi złemu?

Faktem jest, że Watykan milczy, a różne osoby wewnątrz Kościoła mają różne opinie!

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Cytat 
matejanka
 marzec 02 2009 13:17   
Forum

Skoro sie corka powołała na USA : lekarz w USA "leczący" homeopatia natychmiast traci prawo wykonywania zawodu - i dobrze.

W Niemczech homeopatia jest dopuszczona i wielu lekarzy przepisuje leki homeopatyczne tak samo, jak inne leki.
Nikt nie twierdzi, że leki homeopatyczne mogą i mają w pełni zastąpić inne leczenie!
Homopatia może znakomicie wspomagać lecznie konwencjonalne, łagodzić skutki przyjmowania leków z "grubej rury"a w niektórych przypadkach nawet je zastępować.

pozdrawiam
farmaceutka

"

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Rafi F
 marzec 02 2009 13:19   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: opok

Rafi, ale ten wątek nie jest o tym czy homeopatia ma cos wspólnego z medycyną, tylko czy homeopatia jest uchylaniem drzwi złemu?

Faktem jest, że Watykan milczy, a różne osoby wewnątrz Kościoła mają różne opinie!

Wg mnie tak, tak samo jak wszelkie inne "hokuspokus"..

===

Cytat 
Andrzej
 marzec 02 2009 13:25   
Forum

A co według tych "straszących" ma homeopatia wspólnego z grzechem i występkiem przeciwko Boskiemu Prawu?
cyt „Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle” (Mt 10,28, Biblia

dokladnie, takim jest

„...wielu pobożnych katolików, których demon nie może już nabrać na pospolite grzechy wpada w misternie zastawione pułapki na tym właśnie polu. (...) Jednym z filarów w reklamie homeopatii jest brak skutków ubocznych. Jednak nie jest to cała prawda, one występują tylko są innej natury. U osób, które przez dłuższy czas zażywały środki homeopatyczne pojawiają się trudności w sferze duchowej. Ostatnie badania jakie przeprowadził ks. prof. Nowosielski wskazują, iż osoby zażywające preparaty homeopatyczne wykazują nieufność do Boga Ojca. Egzorcyści potwierdzają, że w swojej praktyce spotkali się ze zniewoleniem, u którego źródeł była homeopatia. (...) homeopatia zawsze niesie ze sobą problemy takie jak oschłość duchowa, brak radości i pokoju, zaburzenia psychiczne, depresje, brak poczucia sensu życia, nieuzasadniony niepokój, zniechęcenie, opór przed modlitwą”.
Echo Medziugorja, Maria Suszczyńska, też farmaceutka

===

Cytat 
Piotr
 marzec 02 2009 13:26   
Forum

Quote by: Rafi+F

Nie rozumiem o jakim hokus-pokus mówisz?

Jak pojadę do cioci Wiesi i zamiast herbaty dostanę nalewkę na 10 razy zaparzanej torebce to też będzie hokus-pokus?

Ciocia Wiesia jest sługą złego?

===

Cytat 
Andrzej
 marzec 02 2009 13:32   
Forum

Quote by: corka

Ja nie wiem skad u was sa takie przekonania i mysle ze nie mylicie homeopatie z antropozofia?.

Ja sprubuje przyblizyc i wyjasnic na czym polega homeopatia.

Podczas gdy medycyna leczy natychmist !!!! tzn. podaje sie antybiotyki (chemia), podaje sie przeciwbolowe tabletki....gdy boli-i to wszystko musi w fazie X natychmist pomoc-bo od tego zalezy zycie ludzkie-i zazwyczaj podaje sie tez zte rzeczy dozylnie,tak homeopatia stara sie wnikac w czlowieka i leczyc nie symptom a przyczyne.
Przyczyne leczyc tzn przy allergii nie podaje sie kortisonu-po ktorym ma sie gladka skore pozbawiona wysypki i babli jak w medycynie konwencjonalnej

-tylko podaje sie male ilosci allergenu
czyli srodka na ktory jestesmy uczuleni i poprzez te chemiczne skladniki ktore niestety czasem trzeba brac po 2-3 lata znika przyczyna i znikaja symptomy. .

a propos tych malych ilości alergenu, oto jak one wyglądają:

Leki homeopatyczne robi się z minerałów, substancji roślinnych i innych. Jeśli substancja jest rozpuszczalna, rozcieńcza się ją w proporcjach jedna część substancji na albo dziewięć, albo dziewięćdziesiąt dziewięć części wody i/lub alkoholu i energicznie potrząsa; jeśli nie jest rozpuszczalna, mieli się ją bardzo drobno i proszek miesza w podobnych proporcjach ze sproszkowaną laktozą (cukrem mlecznym). Jedna część rozcieńczonego leku zostaje następnie rozcieńczona dalej i proces ten powtarza się do osiągnięcia pożądanego stężenia. Rozcieńczenie w proporcji 1 do 10 oznacza się rzymską cyfrą X (1X = 1/10; 3X = 1/1 000; 6X = 1/1.000.000 i tak dalej). Podobnie, rozcieńczenie w proporcji 1 do 100 oznacza się rzymską cyfrą C (1C = 1/100; 3C = 1/1.000.000 i tak dalej). Większość leków dzisiaj waha się od 6X do 30X, ale istnieją na rynku także produkty oznaczone 30C i więcej.

Rozcieńczenie 30C oznacza, że oryginalną substancję rozcieńczono 1.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000 razy. Zakładając, że centymetr sześcienny wody zawiera 15 kropli, jest to liczba większa niż liczba kropli wody, która wypełniłaby pojemnik ponad 50 razy większy od Ziemi. Wyobraź sobie kroplę czerwonej farby wpuszczoną do takiego pojemnika, która równo się w nim rozpuszcza. Homeopatyczne prawo „nieskończenie małej ilości" jest odpowiednikiem twierdzenia, że każda kropla wody, którą następnie pobieramy z pojemnika, będzie posiadać esencję czerwieni. Dr Robert L. Park, wybitny fizyk, dyrektor The American Physical Society, odnotował, że ponieważ najmniejszą ilością substancji w roztworze jest jedna cząsteczka, roztwór 30C musiałby mieć przynajmniej jedną cząsteczkę oryginalnej substancji rozpuszczoną w minimum 1.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000 cząsteczkach wody. Wymagałoby to pojemnika ponad 30.000.000.000 razy większego od Ziemi.

„Rozcieńczenie" Oscillococcinum, produktu 200C „na łagodzenie objawów przeziębienia i grypy" jest jeszcze bardziej naciągane. „Aktywny składnik" przygotowywany jest przez 40 dniową inkubację małych ilości wątroby i serca świeżo zabitej kaczki. Wynikający z tego roztwór jest następnie filtrowany, liofilizowany, ponownie nawodniony, wielokrotnie rozcieńczony i nasącza się nim granulki cukru. Jeśli choć jedna cząsteczka serca czy wątroby kaczki miałaby przetrwać tę procedurę, jej koncentracja byłaby 1 do 100200. Ta olbrzymia liczba z 400 zerami jest znacznie większa niż oszacowana liczba cząsteczek we wszechświecie (która wynosi 1 googol czyli 1 ze 100 zerami). W lutowym wydaniu „U.S. News & World Report" stwierdzono, że do rocznej produkcji potrzebna jest tylko jedna kaczka; w roku 1996 sprzedano tego produktu za sumę 20 milionów dolarów. Pismo nazwało tego nieszczęsnego ptaka „złotą kaczką, wartą 20 milionów dolarów".

W rzeczywistości prawa chemii stwierdzają, że istnieje granica, do jakiej można rozcieńczać substancję, bez całkowitej jej utraty. Granica ta odnosi się do liczby Avogarda i odpowiada homeopatycznym mocom 12C lub 24X (1 część na 10 do dwudziestej czwartej potęgi). Sam Hahnemann zdawał sobie sprawę z tego, że praktycznie rzecz biorąc nie ma szansy, by choć jedna cząsteczka oryginalnej substancji pozostała po wszystkich rozcieńczeniach. Wierzył jednak, że energiczne potrząsanie lub pulweryzacja pozostawia na każdym etapie rozcieńczania „podobną do duszy" esencję — „nie dającą się już rozpoznać zmysłami" — która leczy dzięki wskrzeszaniu „siły życiowej" organizmu. Dzisiejsi orędownicy homeopatii twierdzą, że nawet po zniknięciu ostatniej cząsteczki oryginalnej substancji zachowana zostaje jej „pamięć". To twierdzenie jest bezpodstawne. Co więcej, gdyby było prawdziwe, każda substancja, z jaką zetknęła się cząsteczka wody, mogłaby odcisnąć swoją „esencję" i mieć silne (i nieprzewidywalne) skutki medyczne na spożywającą ją osobę

za: Racjonalista.pl
więcej tutaj

===

Cytat 
Piotr
 marzec 02 2009 13:36   
Forum

dokladnie, takim jest

Nie kłam MM! Nie wiesz, ani czy jest dokładnie takim, czy tylko trochę, czy w ogóle żadnym!

„...wielu pobożnych katolików, których demon nie może już nabrać na pospolite grzechy wpada w misternie zastawione pułapki na tym właśnie polu. (...) Jednym z filarów w reklamie homeopatii jest brak skutków ubocznych. Jednak nie jest to cała prawda, one występują tylko są innej natury. U osób, które przez dłuższy czas zażywały środki homeopatyczne pojawiają się trudności w sferze duchowej. Ostatnie badania jakie przeprowadził ks. prof. Nowosielski wskazują, iż osoby zażywające preparaty homeopatyczne wykazują nieufność do Boga Ojca. Egzorcyści potwierdzają, że w swojej praktyce spotkali się ze zniewoleniem, u którego źródeł była homeopatia. (...) homeopatia zawsze niesie ze sobą problemy takie jak oschłość duchowa, brak radości i pokoju, zaburzenia psychiczne, depresje, brak poczucia sensu życia, nieuzasadniony niepokój, zniechęcenie, opór przed modlitwą”.
Echo Medziugorja, Maria Suszczyńska, też farmaceutka

Egzorcyści potwierdzają że w swojej praktyce spotkali się ze zniewoleniem u którego podstaw były pasje naukowe, techniczne, wielogodzinne przesiadywanie przed komputerem, nałogi, spożywanie orientalnych/obcych potraw i mnóstwo rzeczy, które prowadziły do uzależnień, lub w inny sposób otwierały furtkę złemu.

Ale nie znaczy, że same te rzeczy są złe, należy tylko rozsądnie z nich korzystać. Nic złego nie zewnątrz pochodzi, tylko z naszego wnętrza pochodzi całe zło które może nas skrzywdzić!

===

Cytat 
Andrzej
 marzec 02 2009 13:36   
Forum

Jak pojadę do cioci Wiesi i zamiast herbaty dostanę nalewkę na 10 razy zaparzanej torebce to też będzie hokus-pokus?

Hahnemann zdawał sobie sprawę z tego, że praktycznie rzecz biorąc nie ma szansy, by choć jedna cząsteczka oryginalnej substancji pozostała po wszystkich rozcieńczeniach. Wierzył jednak, że energiczne potrząsanie lub pulweryzacja pozostawia na każdym etapie rozcieńczania „podobną do duszy" esencję — „nie dającą się już rozpoznać zmysłami" — która leczy dzięki wskrzeszaniu „siły życiowej" organizmu. Dzisiejsi orędownicy homeopatii twierdzą, że nawet po zniknięciu ostatniej cząsteczki oryginalnej substancji zachowana zostaje jej „pamięć". - (leczenie pamięcią? a może przejdziemy do operowania serca pamięcią narzędzi chirurgicznych? - Wink przyp. MM)

Tutaj zaczyna się "hokus-pokus", ktore nie ma nic wspólnego z ciocią Wiesią. Chyba, ze ciocia Wiesia rozcieńczy tę herbatkę jeszcze ze sto razy za każdym razem potencjalizując jej działanie poprzez wypowiadanie magicznych zaklęć, lub wykonywanie innych w swej naturze magicznych czynności takich jak "potrząsanie, przekręcanie, czy inne dynamizowanie"

===

Cytat 
Andrzej
 marzec 02 2009 13:41   
Forum

dokladnie, takim jest

Nie kłam MM! Nie wiesz, ani czy jest dokładnie takim, czy tylko trochę, czy w ogóle żadnym!

ależ wiem.
Homeopatia jest działaniem-leczeniem opartym nie na wiedzy naukowej, tylko na wierze w magiczne dzialanie zachowanej w roztworze jakiejś duszy, czy pamięci substancji.
A wiara w dzialania magiczne jest uchybieniem Bogu. To na pierwszym poziomie.
Drugi poziom oceny homeopatii wiąże się z przekonaniem Biblii i Kościoła, że pewne działania magiczne faktycznie kontaktują nas z nieprzyjaznym światem duchowym. I homeopatia spełnia kryteria takich działań

===

Cytat 
Rafi F
 marzec 02 2009 13:44   
Forum Moderator
Moderator

W zasadzie juz odpowiedział na to MM.

Powiedzmy, ze herbata miętowa pomaga na zgage. Jeżeli teraz, rozcieńczysz ją wielesetkrotnie za każdym razem mocno potrząsając i otrzymasz "roztwór" w postaci chemicznej H2O, to gdy teraz pijesz kropelkę (sic!) takiego roztworu wierząc, ze jest pomoze bardziej niz herbatka (potrząsanie było kluczowe!) robisz wg mnie "hokuspokus", a mówiac dosadnie : sieczkę z mózgu.

Hmm, widzę MM, ze piszemy równolegle i uzywamy podobnego argumentu.
Niech juz ten dublet ku przypomnienia sobie, ze czasem sie zgadzamy. Cool

===

Cytat 
Rafi F
 marzec 02 2009 13:51   
Forum Moderator
Moderator

Egzorcyści potwierdzają że w swojej praktyce spotkali się ze zniewoleniem u którego podstaw były pasje naukowe, techniczne, wielogodzinne przesiadywanie przed komputerem, nałogi, spożywanie orientalnych/obcych potraw i mnóstwo rzeczy, które prowadziły do uzależnień, lub w inny sposób otwierały furtkę złemu.

Ale nie znaczy, że same te rzeczy są złe, należy tylko rozsądnie z nich korzystać. Nic złego nie zewnątrz pochodzi, tylko z naszego wnętrza pochodzi całe zło które może nas skrzywdzić!

Tak to prawda, wiele zwykłych spraw może byc zagrozeniem, ale chyba nikt kto zagrożeń takich unika nie bedzie brał udziału np. w seansie spirytystycznym!!
Sa zachowania przed którymi Bóg nas jednoznacznie ostrzega. Jest więc kategoria stanowiąca zawsze zagrożenie i zawsze narażające nas na owo zło. Z tego wynika, że twoje słowa, ze zło mogące nas skrzywdzić pochodzi tylko z nas samych jest tu fałszywe.

Jak chcesz np. rozsądnie korzystać z wywoływania duchów?
Na czym ma polegac rozsądne korzystanie z H2O nazwanego lekiem z powodu wykonanych rytuałów (bo tak nalezy rozpatrywac proces rozcieńczania i potrząsania w celu uwolnienia "duszy" cząsteczki, czy tez odciśnięcia o niej pamięci w wodzie).

===

Cytat 
Piotr
 marzec 02 2009 13:57   
Forum

Homeopatia jest działaniem-leczeniem opartym nie na wiedzy naukowej, tylko na wierze w magiczne dzialanie zachowanej w roztworze jakiejś duszy, czy pamięci substancji.
A wiara w dzialania magiczne jest uchybieniem Bogu. To na pierwszym poziomie.
Drugi poziom oceny homeopatii wiąże się z przekonaniem Biblii i Kościoła, że pewne działania magiczne faktycznie kontaktują nas z nieprzyjaznym światem duchowym. I homeopatia spełnia kryteria takich działań

Homeopatia jest działaniem-leczeniem opartym nie na wykazanej wiedzy naukowej, tylko na nieudowodnionej poznawczo własności wody, zwanej jej "pamięcią"?
Niekoniecznie jest działanie magiczne.

Jeżeli człowiek zaczyna uważać homeopatię za magię - wiara w dzialania magiczne jest uchybieniem Bogu. To na pierwszym poziomie.
Drugi poziom oceny homeopatii wiąże się z przekonaniem Biblii i Kościoła, że pewne działania magiczne faktycznie kontaktują nas z nieprzyjaznym światem duchowym. I w takim przypadku homeopatia spełnia kryteria takich działań.

Wszystko co złe pochodzi z naszego wnętrza.

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 1,04 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty