Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Polityka i społeczeństwo Nowy wątek Odpowiedz
 B16, lefebryści i ekskomunika
 |  Wersja do druku
Reguly
 marzec 04 2009 16:15  (Czytany 2135 razy)  
Forum

Status: offline

A co ogolnie sadzicie o samym zdjeciu ekskomuniki z lefebrystów, o ktorych mowa byla m.in. w tych artach:
http://www.kosciol.pl/article.php/20060714104943559
http://www.kosciol.pl/article.php/20090128002146753
http://www.kosciol.pl/article.php/20090128120231663
http://www.kosciol.pl/article.php/20090204194354335
http://www.kosciol.pl/article.php/20090128113506883
http://www.kosciol.pl/article.php/20090204160457703
a ostatni takze mowa jest w dosc ciekawym artykule tutaj lub tutaj...

Czy waszym zadniem slusznie postapiono? Czy byl na to wlasciwy czas? I odnosnie przedstawionego wyzej arta - czy zdjęcie ekskomuniki to jak sie tam przedstawia rzeczywiscie az taki "poważny błąd rządu Watykanu"? Czy ta decyzja Benedykta XVI jest faktycznie jakims jego znakiem sprzeciwu wobec Soboru Watykańskiego II? I na koniec - czy podzielacie pojawiajaca sie w nim opinie teologa Hansa Künga, iz "pod rządami Benedykta XVI powstaje Kościół elitarny, przeznaczony tylko dla "prawdziwych katolików", zwolenników tradycji rodem ze średniowiecza"?

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Gość forum: Diaz
 maj 30 2009 19:21   

Bardzo dobrze, że B XVI zdjął ekskomunikę. Z tym soborem nie wszystko było jasne. Nie można stwierdzić, że był to błąd Watykanu. Przecież papież jest nieomylny.

Kościół elitarny to nie jest zbyt dobre okreslenie. Kościół ma dbać o czystość wiary a nie dostosowywać się do zmieniającego się świata. Jeśli wielu ludzi odejdzie od Kościoła, dlatego, że ten nie będzie chciał iść z "duchem czasu", to jest to problem tych ludzi, którzy odejdą.

===

Cytat 
Dezerter
 maj 30 2009 19:38   
Forum

Quote by: Diaz

Bardzo dobrze, że B XVI zdjął ekskomunikę. Z tym soborem nie wszystko było jasne. Nie można stwierdzić, że był to błąd Watykanu. Przecież papież jest nieomylny.

Kościół elitarny to nie jest zbyt dobre okreslenie. Kościół ma dbać o czystość wiary a nie dostosowywać się do zmieniającego się świata. Jeśli wielu ludzi odejdzie od Kościoła, dlatego, że ten nie będzie chciał iść z "duchem czasu", to jest to problem tych ludzi, którzy odejdą.

Papież jest omylny jak każdy człowiek nie pamiętasz jak JPII powiedział, "jak się pomylę to mnie poprawcie"
Co ci niejasne z Soborem W. II - pytaj wyjaśnimy
a tak na początek na tym soborze nie tyle "dostosywano sie do zmieniającego się świata" - częściej wracano do kożeni chrześcijaństwa do czystaości wiary właśnie

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
 maj 30 2009 22:24   

Proszę wystukać sobie w google:

ABP.LEFEBVRE O SOBORZE WATYKAŃSKIM II, KAZANIE W LILIE

i przeczytać.

===

Cytat 
Dezerter
 maj 31 2009 21:45   
Forum

Nie będę nawet udawał , że doczytałem do końca, bo brak w tym co piszesz konkretów! nie ma do czego się odnieść z czym dyskutować - same ogólniki i opinie . Ty masz takie - ja i KRK inną Cool
Pytanie.
Czy według ciebie podczas Soboru W II był obecny Duch Święty, który czuwał na Kościołem swoim?, czy papież zatwierdził jego uchwały ?
JP II w trudnych chwilach KRK zawsze powtarzał "Jest Duch w Kościele!, Jest Duch i Czuwa!"
gdybym w to nie wierzył to już dawno żył bym jak apostołowie w gminie jerozolimskiej, według ich zasad i nauki gdzieś w jednym ze współczesnych gmin judeochrześcijańskich czyli mesjanistów.
Bo niby czemu mamy cofać się do 1960 roku? Eek!
Ja proponuje do 60 roku - tam nauka Jezusa była najczystsza, bez wpływu masonów i żydów Confused upss zagalopowałem się, tych ostatnich wycofuję Laughing Out Loud

===

Cytat 
 maj 31 2009 22:25   

Zacznijmy o ekskomunice. Dobrze, że ją zdjęto. Kościół powinien jednoczyć pod swoimi skrzydłami a nie prowadzić do kolejnych podziałów.

Nie znam dokładnie kulisów II SWatyk. ale czytałem kiedyś artykuł o tym, że doszło tam do jakichś nieprawidłowości w procedurze. Bądź co bądź Kościół się jakby nieco sprotestantyzował.

Ekumenizm: zależy jak go rozumieć. Jeśli jest to droga do tego, aby niekatolicy powrócili na łono Kościoła to tak. Trzeba jednak pamiętać, że wszelkie związki protestanckie powstały w oparciu o bunt p-ko Stolicy Piotrowej.

===

Cytat 
Dezerter
 czerwiec 01 2009 13:55   
Forum

Quote by: Diaz

Zacznijmy o ekskomunice. Dobrze, że ją zdjęto. Kościół powinien jednoczyć pod swoimi skrzydłami a nie prowadzić do kolejnych podziałów.

amen

Nie znam dokładnie kulisów II SWatyk. ale czytałem kiedyś artykuł o tym, że doszło tam do jakichś nieprawidłowości w procedurze. Bądź co bądź Kościół się jakby nieco sprotestantyzował.

i chwała za tą pozytywnie rozumianą "protestynzacje" i nie pierwszy raz KRK to czyni
...a ja czytałem, że to Duch Lutra przemawiał do biskupów... Wink Rolling Eyes
a jakieś konkrety może...

Ekumenizm: zależy jak go rozumieć. Jeśli jest to droga do tego, aby niekatolicy powrócili na łono Kościoła to tak. Trzeba jednak pamiętać, że wszelkie związki protestanckie powstały w oparciu o bunt p-ko Stolicy Piotrowej.

I chwał im za to, że powstały, bo wpłynęło to bardzo pozytywnie na KRK i dalej wpływa i bunt był przeciwko złym praktykom i wypaczeniom a nie papieżowi.
Pisząc na forum ekumenicznym "Kościół" - powinieneś mieć na myśli oczywiście Kościół Chrystusowy obejmujący wszystkie denominacje chrześcijańskie w tym nasz Kościół Katolicki (KK lub KRK )

nie odpowiedziałeś na moje pytania
i może dyskusję i Soborze W. II przeniesiemy do innego wątku, bo temat ważny.

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,19 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty