Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Na wesoło Nowy wątek Odpowiedz
 Księga Ezechiela dowodem na istnienie UFO :D
 |  Wersja do druku
Angelika Mojeścik
 marzec 08 2009 17:37  (Czytany 10937 razy)  
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Ostatnio spotkałam się z badaniami i artykułem, który próbuje udowodnić że Księga Ezechiela znajdująca się w ST - jest dowodem na istnienie UFO.

http://online.biblia.pl/rozdzial.php?id=705

Wszystkie wizje Ezechiela były tłumaczone jako zauważenie przez niego statku UFO oraz kosmitów. Artykuł próbował wykazać, że człowiek w tamtym wieku właśnie w ten sposób i tymi słowami opisywał by takie zjawiska - jak najbardziej przypisując im boskość.

Spotkałam się również z innym twierdzeniem - rzekomo za kilka lat w przyszłości gdy odkryjemy portal czasu - naukowcy będą chcieli się przemieścić do czasów Staro Testamentowych - i taka wizyta mogła by być właśnie w taki sposób zarejestrowana Smile

Co o tym myślicie - i czy słyszeliście takie opinie wcześniej???

Umieściłam to w dziale "na wesoło" - ale jak ktoś chce i poważnie się nad tym zastanawia - można przenieść do innego Smile

Pozdrawiam Smile

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 marzec 08 2009 18:26   
Forum

Quote by: paraklet

Ostatnio spotkałam się z badaniami i artykułem, który próbuje udowodnić że Księga Ezechiela znajdująca się w ST - jest dowodem na istnienie UFO.

http://online.biblia.pl/rozdzial.php?id=705

Wszystkie wizje Ezechiela były tłumaczone jako zauważenie przez niego statku UFO oraz kosmitów. Artykuł próbował wykazać, że człowiek w tamtym wieku właśnie w ten sposób i tymi słowami opisywał by takie zjawiska - jak najbardziej przypisując im boskość.

Spotkałam się również z innym twierdzeniem - rzekomo za kilka lat w przyszłości gdy odkryjemy portal czasu - naukowcy będą chcieli się przemieścić do czasów Staro Testamentowych - i taka wizyta mogła by być właśnie w taki sposób zarejestrowana Smile

Co o tym myślicie - i czy słyszeliście takie opinie wcześniej???

Umieściłam to w dziale "na wesoło" - ale jak ktoś chce i poważnie się nad tym zastanawia - można przenieść do innego Smile

Pozdrawiam Smile

Widzę, że o Daenikenie dzisiaj już mało kto słyszał, choć to żadna prehistoria!

pozdrawiam

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Grzegorz
 marzec 08 2009 18:35   
Forum

Ja kiedyś czytałem jakiś artykuł w gazecie w którym twierdzono, że opis Arki Przymierza w Starym Testamencie to w rzeczywistości instrukcja budowy i obsługi komunikatora przez który rzekomo Mojżesz miał gadać z kosmitami Laughing Out Loud . Jednym z dowodów, że to komunikator było to że nie wolno go dotykać, a jak ktoś dotknął to zginą, z tąd wniosek że poraził go prąd. Laughing Out Loud Laughing Out Loud Laughing Out Loud Laughing Out Loud

===

Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne.

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 marzec 08 2009 18:40   
Forum

UFO to prawda objawiona jak widać Mr. Green

Nie no, można wierzyć, że istnieje inne życie niż poza naszą planeta, ale to chyba przesada. Bo chociaż czytając te fragmenty w Biblii, czytając je ale tak, że to nie jest Biblia, tylko jakieś pismo o UFO to faktycznie takie można odnieść wrażenie.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 08 2009 18:46   
Forum Moderator
Moderator

to ciągle teza tego autora o którym pisze majetanka Smile

Przypomniałaś mi Majetanko o nim Smile Marcin - mój bliźniak - który jest ateistą był w nim rozczytany... Tylko jakoś oboje nie mieliśmy ochoty przekonywać się wzajemnie co do swoich zdań na te tematy...
Ale muszę go o to popytać Smile (dla tych co wiedzą, że mam tylko młodszą siostrę - bliźniakami nazywano mnie i mojego wiecznego przyjaciela z ławki, z którym przesiedziałam wszystkie szkolne lata oprócz studiów :p)

Czy to był jedyny autor szerzący takie poglądy?
Marcin był jeszcze rozkochany w Kingu - ale jak sam bliźniak mi mówił King to opisywał/uje swoje alkoholowe wizje a nie przekonania czy wierzenia...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 marzec 08 2009 18:48   
Forum

Na pewno nie jest jedynym. Wiele podobnych rzeczy ułożyli pod Jezusa, ale szczegółów nie zdradzę, bo nie znam.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
matejanka
 marzec 08 2009 21:53   
Forum

to ciągle teza tego autora o którym pisze majetanka Smile

Przypomniałaś mi Majetanko o nim Smile Marcin - mój bliźniak - który jest ateistą był w nim rozczytany... Tylko jakoś oboje nie mieliśmy ochoty przekonywać się wzajemnie co do swoich zdań na te tematy...
Ale muszę go o to popytać Smile (dla tych co wiedzą, że mam tylko młodszą siostrę - bliźniakami nazywano mnie i mojego wiecznego przyjaciela z ławki, z którym przesiedziałam wszystkie szkolne lata oprócz studiów :p)

Czy to był jedyny autor szerzący takie poglądy?
Marcin był jeszcze rozkochany w Kingu - ale jak sam bliźniak mi mówił King to opisywał/uje swoje alkoholowe wizje a nie przekonania czy wierzenia...

N ie, nie tylko Daeniken doszedł do takich wniosków.
Na przykład wydaje mi się, że Świadkowie Jehowy są rownież tego zdania. Takie wrażenie odniosłam rozmawiając z nimi na ten temat przed kilku laty.
Poza tym obecnie wiele wspołczesnych przepowiedni włącza kosmitow do Boskiego Planu, jako tych , którzy zabiorą wybranych i przygotowanych na to do statkow kosmicznych, aby tam przetrwali katastrofy na ziemi i potem powrocili na odnowioną ziemię , aby zapoczątkować na niej Królestwo Chrystusa. Zwolennicy takich teorii powołują się na cytaty z Pisma Świętego min z listow sw Pawła o porwaniu w powietrze, lub z ewangelii o tym , że "jeden będzie wzięty, a drugi pozostawiony."
Wydaje mi się , ze zwolennicy takiego powrotu na ziemię z "nieba" już byli na tym forum,
O jednym jestem osobiście przekonana , że nie jesteśmy sami w wielkim Universum, ani też nie jestesmy szczytem rozwoju Stworzenia , czyli jego koroną. Oczywiście mam na myśli całe Stworzenie, a nie tylko ziemię.

pozdrawiam
.

===

Nikt na ziemi nie zna całej Boskiej Prawdy, a człowiek powinien znać z Niej tyle, ile potrafi przyjąć i zrozumieć, aby w chwili doświadczenia nie zwątpił

Cytat 
Łukasz
 marzec 08 2009 22:37   
Forum Moderator
Moderator

Muszę Cie paraklet rozczarować ponieważ podróże w czasie są fizycznie niemożliwe i nigdy nie będą możliwe dla człowieka ani dla żadnej inteligentnej fizycznej istoty [sic!]

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 08 2009 23:13   
Forum Moderator
Moderator

No to żeś mi wbił nóż w plecy Smile

Ciekawa teoria Smile Dziękuję Majetanko Smile
Jak nazwać taki światopogląd?? Nie jest to jeszcze New Age - a do Chrześcijaństwa daleko... więc??

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 marzec 08 2009 23:24   
Forum

Jak nazwać taki światopogląd?? Nie jest to jeszcze New Age - a do Chrześcijaństwa daleko... więc??

przeciwieństwo New Age'u czyli neodarwinizm posuniety do absurdu, o ktorym już było w artykule na głownej świadectwo nawróconego teistycznego ewolucjonisty

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
matejanka
 marzec 08 2009 23:44   
Forum

Osobiście nie przepadam za naklejaniem etykietek. Jak to się mówi "pażywiom, uwidim"
Jezus nauczył nas modlić się Ojcze nasz.. a nie Ojcze chrześcijan.... a innych już nie!
Na szczęście dla Niego chrześcijanie , muzułmanie, czarni , biali czy zieloni - wszyscy tak samo są Jego zbłądzonymi dziećmi, Jego marnotrawnymi synami , którzy płaczą, bo zmarnowali swoje krolewskie dziedzictwo i zapomnieli skąd pochodzą i jak Wielkiego mają Ojca!

Na samym końcu czasów , każdy kto kocha Boga i braci zostanie "porwany w powietrze na spotkanie Chrystusa" i będzie ocalony. W jaki sposob to się odbędzie nikt na sto procent nie moze powiedzieć.

pozdrawiam

ps przyznaję, że teoria Daenikena jest ciekawa, a w Biblii, szczególnie w księdze Ezechiela można znaleźć sporo argumentów na jej potwierdzenie, poza tym w księgach Wedy

===

Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 08 2009 23:56   
Forum Moderator
Moderator

ja tam wole tradycyjnie sobie umrzeć Smile

===

Profil   Email 
 Cytat 
matejanka
 marzec 09 2009 08:50   
Forum

ja tam wole tradycyjnie sobie umrzeć Smile

Czy ja wiem? Jednak odczuwam atawistyczną niechęć do robaków Confused

pozdrawiam

===

Cytat 
Piotr
 marzec 09 2009 09:04   
Forum

Quote by: Kruk

Muszę Cie paraklet rozczarować ponieważ podróże w czasie są fizycznie niemożliwe i nigdy nie będą możliwe dla człowieka ani dla żadnej inteligentnej fizycznej istoty [sic!]

A tu się nie zgodzę! Smile

Cały czas podróżujemy przez czas - nie stoimy w miejscu!

Poza tym jest nie tylko fizyka, ale jeszcze przestrzeń zmysłów, ducha, duszy - a tu już wiemy dużo mniej.
Zwalniamy i przyspieszamy tempo upływu czasu. Czasem minuty dłużą się jak godziny, a czasem godziny i dni wydają się być chwilą. Nie potrafimy tylko cofnąć się w czasie (bez używania "magii" Wink ), chyba że użyjemy wspomnień, snu....

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Cytat 
Reguly
 marzec 09 2009 10:38   
Forum

Powiem tak - przy "dostatecznie dobrej woli" mozna sie starac dowiesc wszystkiego... Patrz chocby tutaj...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Piotr
 marzec 09 2009 11:28   
Forum

Quote by: reguly

Powiem tak - przy "dostatecznie dobrej woli" mozna sie starac dowiesc wszystkiego... Patrz chocby tutaj...

Czytałeś tą księgę?

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Cytat 
Reguly
 marzec 09 2009 11:33   
Forum

Quote by: opok

Czytałeś tą księgę?

Fragment... Jakos nie specjalnie przepadam za semicka mitologia... Inna sprawa, ze ja akurat wcale nie wykluczam zycia pozaziemskiego...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Piotr
 marzec 09 2009 11:52   
Forum

"Patrzyłem, a oto wiatr gwałtowny nadszedł od północy, wielki obłok i ogień płonący , a z jego środka [promieniowało coś] jakby połysk stopu złota ze srebrem, ."

Lądownik?

"Przypatrzyłem się tym istotom żyjącym, a oto przy każdej z tych czterech istot żyjących znajdowało się na ziemi jedno koło. Wygląd tych kół odznaczały się połyskiem tarsziszu, a wszystkie cztery miały ten sam wygląd i wydawało się, jakby były wykonane tak, że jedno koło było w drugim. Mogły chodzić w czterech kierunkach; gdy zaś szły, nie odwracały się idąc. Obręcz ich była ogromna; przypatrywałem się im i oto: obręcz u tych wszystkich czterech była pełna oczu wokoło. A gdy te istoty żyjące się posuwały, także koła posuwały się razem z nimi, gdy zaś istoty podnosiły się z ziemi, podnosiły się również koła. Dokądkolwiek poruszał je duch, tam szły także koła; równocześnie podnosiły się z nimi, ponieważ duch życia znajdował się w kołach. Gdy się poruszały [te istoty], ruszały się i koła, a gdy przestawały, również i koła się zatrzymywały: gdy one podnosiły się z ziemi, koła podnosiły się również, ponieważ duch życia znajdował się w kołach. Nad głowami tych istot żyjących było coś jakby sklepienie niebieskie, jakby kryształ lśniący, rozpostarty ponad ich głowami, ku górze. Pod sklepieniem skrzydła ich były wzniesione, jedno obok drugiego; każde miało ich po dwa, którymi pokrywały swoje tułowie. Gdy szły, słyszałem poszum ich skrzydeł jak szum wielu wód, jak głos Wszechmogącego, odgłos ogłuszający jak zgiełk obozu żołnierskiego; natomiast gdy stały, skrzydła miały opuszczone. Nad sklepieniem które było nad ich głowami, rozlegał się głos; gdy stały, skrzydła miały opuszczone. "

Sonda badawcza lub pojazd, z bateriami słonecznymi i kamerami? Smile

"Ponad sklepieniem, które było nad ich głowami, było coś, o miało wygląd szafiru, a miało kształt tronu, a na nim jakby zarys postaci człowieka. Następnie widziałem coś jakby połysk stopu złota ze srebrem, . Ku górze od tego, co wyglądało jak biodra, i w dół od tego, co wyglądało jak biodra, widziałem coś, co wyglądało jak ogień, a wokół niego promieniował blask. Jak pojawienie się tęczy na obłokach w dzień deszczowy, tak przedstawiał się ów blask dokoła. "

kompaktowy pojazd rakietowy? Smile siedzisko i pędnik?

Wystarczy wyobrazić sobie jak człowiek nie znający elektryczności i zaawansowanej mechaniki mógłby opisywać samobieżne pojazdy, roboty, sondy i rakiety... i mamy księgę Henoha Smile

Rozdział I, Rozdz. X... dalej podróż w przestrzeni kosmicznej. nawet nie trzeba wiele wyobraźni by czytać to jak Lema, czy Strugackich Smile

Najfajniejsze jest to, że wydaje się jakoby narratora najbardziej zadziwiło to, że po uniesieniu "pojazdu" koła nie zostają na ziemi! Big Grin

===

Cytat 
Marek
 marzec 09 2009 16:21   
Forum

Oprócz Daenikena (świetne komiksy powstały na bazie jego teorii, zaczytywałem się mając mniej niż 9 lat Big Grin) jeszcze Jan Udo Holey (znany pod pseudonimem literackim jako Jan Van Helsing) z bardziej znanych autorów tak interpretuje tę księgę (do Wed odwołując się także).

Ja tam jednak jestem tradycjonalista, wolę mistykę Merkavy - o której po angielsku tu, a po polsku kilka słów tu. Smile

Pozdrawiam,
kacerz

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 marzec 09 2009 19:45   
Forum

Wszystkiego rodzaju wniebowstąpienia, z Jezusem na czele zwolennicy takiej teorii UFO uważają, że latające spodki wzięły ich do siebie.

===

Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 09 2009 20:54   
Forum Moderator
Moderator

Ale bym miała ZONK'a gdyby mnie UFO do Boga "porwało" Big Grin
Najpierw roześmiałabym się im w twarz a potem podjęła decyzję rzucenia tej pracy - bo widocznie źle na mnie działa - i zmiany dostawcy jedzenia Smile
Jak to powtarzał mój przyjaciel: zmień dilera mała! Big Grin

Tak robiąc off topa - to jak to jest z posągami na wyspie Wielkanocnej?? Słyszałam, że to "nieudane" dzieło Boga Smile (że niby tylko glina - a duszę nie starczyło czasu Smile)

===

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 marzec 10 2009 09:25   
Forum

Ale bym miała ZONK'a gdyby mnie UFO do Boga "porwało" Big Grin
Najpierw roześmiałabym się im w twarz a potem podjęła decyzję rzucenia tej pracy - bo widocznie źle na mnie działa - i zmiany dostawcy jedzenia Smile
Jak to powtarzał mój przyjaciel: zmień dilera mała! Big Grin

Jak to jest, że ludzie którym łatwo wierzy się w Boga, dusze, anioły, płonące krzewy, głosy z nieba, ożywanie zmarłych, cudowne uzdrawianie chorych, pukają się w czoło kiedy mowa jest o obcych cywilizacjach, podróżach kosmicznych, itp.? Czy rzeczywiście to jest mniej prawdopodobne? - biorąc pod uwagę wielkość i skomplikowanie wszechświata i tak naprawdę prymitywność naszej cywilizacji i ograniczoność wiedzy.

===

Cytat 
Piotr
 marzec 10 2009 09:29   
Forum

Quote by: medieval_man

przeciwieństwo New Age'u czyli neodarwinizm posuniety do absurdu, o ktorym już było w artykule na głownej świadectwo nawróconego teistycznego ewolucjonisty

1. Nie używaj takich sformułowań wobec czyichś poglądów. To, że Ty widzisz rzeczywistość inaczej nie znaczy jeszcze, że jest to absurdem.

A to świadectwo, to jest kolejna opinia kolejnego człowieka.

===

Cytat 
Arek_Sz
 marzec 10 2009 15:56   
Forum

Opok - ale zadaj sobie podstawowe pytanie - po co Bóg miałby tworzyć inne cywilizacje?

Czy one zbawiałyby się tak jak my?

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 marzec 10 2009 16:12   
Forum

Quote by: Arek_Sz

Opok - ale zadaj sobie podstawowe pytanie - po co Bóg miałby tworzyć inne cywilizacje?

Czy one zbawiałyby się tak jak my?

To jest podstawowe pytanie? Smile

Ja bym najpierw zadał pytanie po co stworzył naszą? Potem, czy stworzył tylko naszą? Potem, czy przypadkiem nie stworzył wszystkich cywilizacji w jednym dziele stworzenia i teraz na wielu planetach wszechświata żyją jego dzieci?

A może rzeczywiście stworzył tylko nas, a inne cywilizacje powstały w drodze czystej ewolucji i nie dostały ducha, duszy, ale są inteligentne i wysoko rozwinięte technicznie?

Gdybać można w różnych kierunkach.

Ja wierzę w to co wierzę i większości przypadków pokrywa się to z doktryną katolicką, ale nie mówię, że coś jest niemożliwe tylko dlatego, że nie pasuje do mojego światopoglądu. Może dlatego w "fajnym teście" przypisało mnie do Sikhów . ;D

Wiem, że Bóg kocha swoje stworzenie - a jak daleko można je znaleźć... któż to wie?!

===

Cytat 
Bartosz
 marzec 10 2009 17:25   
Forum

Opok, czy z punktu chrześcijaństwa czasem nie wszystkie stworzenia mają dusze, tylko, że wielu ma śmiertelną dusze? Jeśli te istoty byłyby od nas inteligentniejsze, trudno by z punktu widzenia chrześcijaństwa uznać je za zwierzęta.

Ja miałbym inne pytanie. Czy jakbyśmy odkryli że istnieje życie pozaziemskie, nawet inteligentniejsze od nas, to czy jest możliwe, że wielu ludzi porzuciłoby swą obecną religie i "czciła" ich, bo i takie głosy słyszałem?

PS. Ja kiedyś patrzałem nocą w niebo i widziałem jakąś gwiazdę która zmieniała położenie. Nie lecąc po prostej, tylko raz w lewo, raz w górę itp. Nie wiem co to było, prawdopodobnie jakieś zwidy jak się śpiącym było
Rolling Eyes

===

Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 10 2009 17:43   
Forum Moderator
Moderator

nie podoba mi sie to jak o tym piszecie - poczułam się jak mrówka w akwarium dla mrówek jakiegoś rozkapryszonego dzieciaka - a to nie tak ...

Skałosz - Bóg się nami nie bawi - co zakładasz? Że jesteśmy dla Jego uciechy??
On nas stworzył z ogromnej miłości do Nas (za nim jeszcze żyliśmy - ty też pewnie kochasz swoje dzieci już teraz tylko jako NIE BÓG nie jesteś tego świadom Razz)...
Nie ma sensu gdybać ... Mnie tam interesuje moje życie, moja wiara i Boga stosunek do mnie Smile

===

Profil   Email 
 Cytat 
Piotr
 marzec 10 2009 20:39   
Forum

nie podoba mi sie to jak o tym piszecie - poczułam się jak mrówka w akwarium dla mrówek jakiegoś rozkapryszonego dzieciaka - a to nie tak ...

Skałosz - Bóg się nami nie bawi - co zakładasz? Że jesteśmy dla Jego uciechy??

Ale to Arek_Sz zaczął Smile

Poza tym nie uważam, że Bóg się nami bawi! Wink

===

Cytat 
Arek_Sz
 marzec 10 2009 21:05   
Forum

Bronić to ty się umiesz Big Grin

No ale rozważmy to. jaki cel miałby Bóg tworząc różne cywilizacje, które są oddalone od siebie o setki tys. lat świetlnych? Czy w takim razie one miałyby swoich Chrystusów?
Jeżeli nie miałyby duszy to wypracowałyby całą swą technologię dzięki instynktowi? Dlaczego zatem zwierzęta nie budują kanałów nawadniających, psy nie kopia sobie odprowadzenia ścieków itd...

Nie widzę więc sensu w twierdzeniu o innych cywilizacjach...

Kolejne pytanie - jeżeli byłyby już te cywilizacje, to czemu akurat my, niepozorni, ubodzy technicznie mamy być "Ludem wybranym"?

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 marzec 10 2009 21:22   
Forum

Quote by: BLyy

Ja miałbym inne pytanie. Czy jakbyśmy odkryli że istnieje życie pozaziemskie, nawet inteligentniejsze od nas, to czy jest możliwe, że wielu ludzi porzuciłoby swą obecną religie i "czciła" ich, bo i takie głosy słyszałem?

Czemu nie? Takie kulty już nawet istnieją. Smile Gdyby doszło do zwykłego odkrycia jakiegokolwiek życia - wielu najprawdopodobniej odeszłoby od tradycyjnych religii, które na temat istnienia istot pozaziemskich milczą. Gdyby zaś doszło do spotkania, a istoty te byłyby wyższymi intelektualnie od nas - spektrum reakcji obejmowałoby pewnie wszelkie możliwości: od całkowicie świeckich przerażenia przez podziw do miłości/nienawiści, 'duchowe' próby interakcji, nauki od nich, wspólnych poszukiwań etc., czy stricte religijne formy kultu też zapewne miałyby miejsce.

Zresztą, tak jak napisałem na początku - takie kulty już istnieją, vide: UFO religion z anglofońskiej Wiki. Smile

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,77 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty