Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Tatuaż = problem
 |  Wersja do druku
t_ostry
 marzec 11 2009 19:11  (Czytany 3582 razy)  
Forum

Status: offline

Witam. Big Grin
Od jakiegoś czasu chcę zrobić sobie tatuaż Cool . Zdecydowałem się również na to, aby rysunek który znajdzie się na moim ciele (łopatce), miał charakter religijny.
Po wielu godzinach poszukiwań motywu który miałby się znaleźć na mnie, natrafiłem na postać Archanioła Uriela. Postać ta wywołała na mnie spore wrażenie i Chciałybm dowiedzieć się jaki stosunek ma Kościół do tatuaży o charaterze religijnym, oraz do samego Uriela, którego postać nie występuje w Piśmie Świętym, a tylko w apokryfach. Wspomnę też że kult Uriela został zakazany przez papieża Zachariasza (dobrych kilka wieków temu Big Grin ). Archanioł Uriel pojawia się kilkukrotnie w tradycji judaistycznej (Anioł stojący u bram raju; Gniew Boży; Żal za grzechy, etc.), więc bardzo chciałbym poznać stosunek Kościoła do Jego postaci.

Z góry dziękuje za pomoc. Big Grin Big Grin Big Grin

===

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 marzec 12 2009 14:16   
Forum

http://www.kosciol.pl/article.php/20051213193703373?query=uriel

http://www.kosciol.pl/article.php/200501181828581?query=uriel

Tu coś było na ten temat...

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 12 2009 21:41   
Forum Moderator
Moderator

Z aniołami to pisz do BLyy - on jest w tym prawie że hab. dr Big Grin

A co do stosunku kościoła to, już Ci raczej nie pomoże RazzRazzRazz Jeśli nie obraża to wiary Chrześcijańskiej to nie wydaje mi się - ale głowy nie dam Smile

hmmm ciekawe jakby wyglądał napis Paraklet jako tatuaż Big Grin Tylko, że chyba musiałabym sobie go na czole strzelić (znając mnie Big Grin).

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 marzec 13 2009 08:35   
Forum

Quote by: Arek_Sz

Byl tesz caly (wlasnie zalozony przez BLyy) watek na forum o aniolach...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Arek_Sz
 marzec 13 2009 15:21   
Forum

Quote by: reguly

Quote by: Arek_Sz

Byl tesz caly (wlasnie zalozony przez BLyy) watek na forum o aniolach...

Tak, tylko z tego co pamiętam - mało katolicki...

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 14 2009 00:24   
Forum

Same tatuaże można znaleść w wielu kulturach jako znaki kultu sakralnego, Biblia odnosi się do tego typy nacięć z ostrzeżeniem by ich nie czynić ST o tym mówi można się domyślić że kultura Kananejska gdzie wkroczyli Izraelici używała tego typu oznakowania dla odróżnienia danego plemienia i jaki kult u nich obowiązywał. Stąd Bóg Jahwe zabronił Izraelitom czynić podobne znaki na ciele a może ktoś powie że to dotyczyło tamtych czasów ja myślę że skoro jest to zapisane w ST to dla nas współcześnie żyjących jest to i przykład i ostrzeżenie by tak nie czynić. Pomyśl nad tym dobra możesz zrobić go sobie ale, ale co będzie gdy ci się znudzi i będziesz chciał się go pozbyć ja nie wiem ile to kosztuje wiem że drogo ! powiedzmy że koszt wytatuowania za cm2 wynosi 500zł. x 10cm2 = 5000zł. a teraz ile kosztuje pozbycie się go może następne 5000zł. na darmo wydasz 10tyś.zł. kalkuluje ci się ?! stać cię wydać tyle patoli na chęć posiadania tatuażu. Jako chrześcijanin to ty będziesz odpowiadał przed Panem Jezusem ja cię ostrzegłem. Pozdrawiam

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 marzec 15 2009 21:59   
Forum

Quote by: ZibiShalom

Same tatuaże można znaleść w wielu kulturach jako znaki kultu sakralnego, Biblia odnosi się do tego typy nacięć z ostrzeżeniem by ich nie czynić ST o tym mówi można się domyślić że kultura Kananejska gdzie wkroczyli Izraelici używała tego typu oznakowania dla odróżnienia danego plemienia i jaki kult u nich obowiązywał. Stąd Bóg Jahwe zabronił Izraelitom czynić podobne znaki na ciele

A zapodaj jakimś cytatem ze ST, bo nie zauważyłem takiego zakazu
a poza tym to nie sądzę, abyśmy z takich pierdół byli rozliczani jak tatuaże, no chyba, że z ich treści

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Marek
 marzec 15 2009 22:26   
Forum

Quote by: Dezerter

A zapodaj jakimś cytatem ze ST, bo nie zauważyłem takiego zakazu
a poza tym to nie sądzę, abyśmy z takich pierdół byli rozliczani jak tatuaże, no chyba, że z ich treści

Kpł 19:28

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 marzec 15 2009 22:47   
Forum

Dzięki Marku
ale jest problem drodzy chrześcijanie, albo wszystko albo nic, bo niby czemu mamy sobie wybierać że ten zakaz sobie będę przestrzegał a ten nie?
na jakiej podstawie?
czemu tatuaż nie! a golenie brody tak?

Różne zakazy4

26 Nie będziecie jeść niczego z krwią.
Nie będziecie uprawiać wróżbiarstwa.
Nie będziecie uprawiać czarów.
27 Nie będziecie obcinać w kółko włosów na głowie.
Nie będziesz golił włosów po bokach brody.
28 Nie będziecie nacinać ciała na znak żałoby po zmarłym.
Nie będziecie się tatuować.
Ja jestem Pan! 29 Nie wydawaj swej córki na hańbę, czyniąc ją nierządnicą, aby kraj nie uległ nierządowi i nie był pełen rozpusty. 30 Będziecie zachowywać moje szabaty i szanować mój święty przybytek. Ja jestem Pan! 31 Nie będziecie się zwracać do wywołujących duchy ani do wróżbitów. Nie będziecie zasięgać ich rady, aby nie splugawić się przez nich. Ja jestem Pan, Bóg wasz!

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 15 2009 23:05   
Forum

Big Grin a ja zacytuję Brytyjkę z 1998r. Nie będziecie na znak żałoby po zmarłym czynić nacięć na ciele swoim ani nakłuwać
napisów na skórze swojej; Jam jest Pan. co ci mogę napisać ja ani brody ani pejsów nie noszę bo tak zostałem wychowany i jest mi wygodnie bez nich. jest wiele zakazów i nakazów których nie zachowujemy, ja napisałem że jak ktoś chce to niech robi sobie tatuaż lecz to będzie jego odpowiedzialność przed Bogiem tak samo ma sie i do innych ZAK. i NAK.

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,25 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty