Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek
 Pogrzeb Świecki
 |  Wersja do druku
potwor
 marzec 16 2009 16:15  (Czytany 4987 razy)  
Forum

Status: offline

witam, jak wiadomo, pogrzeb świecki nie ma charakteru religijnego. Niedawno zmarł słynny kardiochirurg profesor i ateista - Zbigniew Religa. jako ostatnią wolę zażyczył sobie pogrzebu świeckiego.

się zastanawiam, jakim prawem na tym pogrzebie się pojawiły krzyże? to ma swoją nazwę: brak szacunku dla zamarłego.

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
JMG
 marzec 16 2009 16:38   
Forum

Katolicy rzadko kiedy dotrzymuja slowa ZYWYM, z UMARLYMI to juz malo co sie licza Smile

===

Profil   Email 
Andrzej
 marzec 16 2009 16:46   
Forum

Quote by: Potwor

witam, jak wiadomo, pogrzeb świecki nie ma charakteru religijnego. Niedawno zmarł słynny kardiochirurg profesor i ateista - Zbigniew Religa. jako ostatnią wolę zażyczył sobie pogrzebu świeckiego.

się zastanawiam, jakim prawem na tym pogrzebie się pojawiły krzyże? to ma swoją nazwę: brak szacunku dla zamarłego.

dla zamarłego Wink ładne określenie

Ty się może lepiej dowiedz, kto włozył zwłoki profesora do trumny z krzyżem.... kto nad grobem ustawił krzyż.
No chyba, że masz jakiś dowód na to, że to katolickie bojówki nasłane przez lokalnego biskupa tak uczyniły Cool

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
Andrzej
 marzec 16 2009 16:49   
Forum

Quote by: JMG

Katolicy rzadko kiedy dotrzymuja slowa ZYWYM, z UMARLYMI to juz malo co sie licza Smile

Odpowiedz mi, o Słońce Sprawiedlwości.
Tylko w kwestii formalnej: czy jakikolwiek katolik składał obietnicę profesorowi co do jego pochówku?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Marianna
 marzec 16 2009 17:47   
Forum

Potworek pisze

Ja sie nie zastanawiam, bo to nie jest moja sprawa. Mysle, ze ludzie wiedza co robia i dlaczego.
Wlasnie ze wzledu na szacunek nie powinno sie takich spraw poruszac, a w szczegolnosci ze wzgledu na najblizszych zmarlego, bedacych przypominam w zalobie.
Proponuje nie grzebac w ludzkich sumieniach i uczuciach.

===

Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego

Profil   Email 
Piotr
 marzec 16 2009 18:03   
Forum

Quote by: JMG

Pięknie wnioskujesz. Wink

A może to był krzyż protestancki albo jakiejś innej chrześcijańskiej denominacji?

A może on chciał świeckiego w formie, ale żona, przyjaciółka, przyjaciel - chcieli dodać choć trochę tradycyjnej (nawet niekoniecznie chrześcijańskiej) treści...
...ale przecież wiadomo - jak kto zły - to katolik . Big Grin

(To powinno mieć wydźwiek cyniczny i prześmiewczy.... nie zgadzam się z JMG!!!)

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Marianna
 marzec 16 2009 18:17   
Forum

A, czy JMG i Opok dokładnie wiedza kto i co obiecał Panu profesorowi?
Ja nic o tym nie wiem.

===

Profil   Email 
potwor
 marzec 16 2009 18:24   
Forum

Quote by: Marianna

Potworek pisze

Ja sie nie zastanawiam, bo to nie jest moja sprawa. Mysle, ze ludzie wiedza co robia i dlaczego.
Wlasnie ze wzledu na szacunek nie powinno sie takich spraw poruszac, a w szczegolnosci ze wzgledu na najblizszych zmarlego, bedacych przypominam w zalobie.
Proponuje nie grzebac w ludzkich sumieniach i uczuciach.

no to pomyslmy, wyobraż sobie (dla dobra dyskusju) że Twoje dziecko przed Twoją śmiercią (odpukać) zostanie np Satanistą/tką. pochowa Ciebie do trumny w którym jest znak Szatana (np pentagram) zamiast krzyża katolickiego. co byś na to powiedziała?

Medieval Man:
z pewnością nie został włożony do trumny i pochowany przez ateistów.

słyszałeś kiedykolwiek o takim papierku o nazwie "ostatnia wola zmarłego"? to prawny dokument. niektórzy sobie życzą np zostac spalonym w krematorium. czy bylibyście zadowoleni gdyby np Jana Pawła Drugiego zamiast włożyć go do prostej trumny z desek i położyć na nią ewangelię zeby wiatr przewracał strony - wsadzili go np do krematorium? albo do trumny z czystego złota lub platyny wartości miliony dolarów? i zamiast ewangelii byłaby encyklopedia?

===

Dzięki Bogu jestem ateistą...

Profil   Email 
Marianna
 marzec 16 2009 18:32   
Forum

Potworek pisze:
„no to pomyslmy, wyobraż sobie (dla dobra dyskusju) że Twoje dziecko przed Twoją śmiercią (odpukać) zostanie np Satanistą/tką. pochowa Ciebie do trumny w którym jest znak Szatana (np pentagram) zamiast krzyża katolickiego. co byś na to powiedziała?”

Potworku
Ja już bym nic nie powiedziała, Big Grin ale ludzie w moim imieniu dali by popalić. Nawet ateiści.
Razz Razz Razz

===

Profil   Email 
Andrzej
 marzec 16 2009 18:44   
Forum

Medieval Man:
z pewnością nie został włożony do trumny i pochowany przez ateistów.

a przez kogo? Może na wyposażeniu zakładu pogrzebowego byla trumna z krzyżem na wierzchu? Może rodzina zmarłego wybrała taki model trumny? Ich się czepiaj. Może krzyż nad grobem postawił jakis Nikoś Dyzma, któremu nikt nie powiedział, że nie ma tego być?

słyszałeś kiedykolwiek o takim papierku o nazwie "ostatnia wola zmarłego"? to prawny dokument. niektórzy sobie życzą np zostac spalonym w krematorium. czy bylibyście zadowoleni gdyby np Jana Pawła Drugiego zamiast włożyć go do prostej trumny z desek i położyć na nią ewangelię zeby wiatr przewracał strony - wsadzili go np do krematorium? albo do trumny z czystego złota lub platyny wartości miliony dolarów? i zamiast ewangelii byłaby encyklopedia?

ale kogo Ty się czepiasz? Czy to ja chowałem profesora? Czep się rodziny, ale nie mieszaj do tego wszystkich katolików świata. Zaproponowałem Ci, żebys przeprowadził śledztwo kto stoi za tymi krzyżami? Gwarantuję Ci, że żadna chrześcijanska bojówka. Czy wiesz, że nie bylo podczas pochówku żadnej religijnej ceremonii?

===

Piotr
 marzec 16 2009 21:21   
Forum

Quote by: Marianna

A, czy JMG i Opok dokładnie wiedza kto i co obiecał Panu profesorowi?
Ja nic o tym nie wiem.

Moja wypowiedź powinna mieć wydźwięk lekko cyniczny i prześmiewczy.... nie zgadzam się z JMG!!! Ach ten mało giętki język... i zbyt szybka głowa... Smile

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Rafi F
 marzec 16 2009 21:33   
Forum Moderator
Moderator

Potwor, JMG idźcie nawtykać rodzinie zmarłego! Ateiście przystoi!

Wykorzystywać pamięć Religi do swych ideowych celów ? Ateiście przystoi!

Dziwni ci ateiści, im wszystko wolno i z niczym się nie liczą (wnioskowanie na podstawie reprezentatywnej grupie 30-50% społeczności ateistycznej portalu Kościół).

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Marianna
 marzec 16 2009 21:46   
Forum

Opok.

Tak szybko przez Twój post przeleciałam, ze niechcący Cie zdegradowałam.
SORKI !!! Oops!

===

Profil   Email 
Rafi F
 marzec 16 2009 23:38   
Forum Moderator
Moderator

esteban, jeżeli ktoś w wulgarnych słowach obraża kogokolwiek, to nie dziw się, że post poleciał

temat bez przyszłości - zamykam (jak ktoś chce nabluzgać rodzinie zmarłego lub np. ogólnie katolikom to niech śle list do mnie, mam folder spam)

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Zawartość wygenerowana w: 0,28 sekund
Nowy wątek

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty 
HTML dozwolony w ograniczonym zakresie