Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 ISLAM: O czym Zachód powinien wiedzieć
 |  Wersja do druku
Bartosz
 marzec 22 2009 04:07  (Czytany 2159 razy)  
Forum

Status: offline

Witam. Właśnie skończyłem oglądać pewien film o islamie:
- ISLAM: O czym Zachód powinien wiedzieć - który jest na YouTube w 13-częściach.

Wiecie, że zawsze broniłem tutaj islamu. Bo choćby mówiłem, że co z tego, że Mahomet kazał zabijać, jak Mojżesz również itp. Ale po obejrzeniu tego filmiku moje poglądy zmieniły się o 180-stopni. Teraz boje się islamu i najłagodniej mówiąc, chciałbym by przenieśli się do krajów gdzie ta religia panuje, czyli na Bliski Wschód. Bo choćby wynika z tego filmiku, że prawdziwy muzułmanin winien zabijać niewiernych, ale są tam również słowa o pokoju, ale one zostały unieważnione, gdyż to były początki kiedy Mahomet zaczynał. Czy nikt z was nie boi się, że może dożyć chwili, gdzie dojdzie do wojny światowej na tle religijnym? Czy nie obawiacie się o swe dzieci? Ja na ten temat zamierzam pogadać z paroma muzułmanami, bo naprawdę się tym przeraziłem. Oczywiście jestem człowiekiem bardzo tolerancyjnym, a teraz się nad nią naprawdę zastanawiam, bo tolerancja nie powinna wybiegać poza odebraniem wolności, czyli świeckości. Ja się nad tym filmem głęboko zastanowię w łóżku, a później zobaczę co na ten temat sądzą sami muzułmanie o tym filmie. A jakie jest wasze zdanie? Proszę o obejrzenie całości, zanim się ktoś wypowie.

Czy może dojść do wojny światowej na tle religijnym?

Pozdrawiam

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 22 2009 09:22   
Forum Moderator
Moderator

To o czym piszesz to skrajne przypadki - pewnie po raz kolejny wyolbrzymiono pewne fakty a pewne zatajono dla "dobra" filmu.
Mieszkając w Anglii mam co chwilę przed oczami muzułmanów- nawet sąsiedzi obok (i to bardzo wierzący). Powiem Ci jedno - jadam w ich restauracji, opiekowałam się dziewczynką od owych sąsiadów, nawet u nich spałam - i żyję.

Są maniacy ale są też ludzie mądrzy i nie pozwalający się zwariować. Opierają się przede wszystkim na Koranie - który w oryginale jest naprawdę mądry, mają obrazy Mahometa itp - ale to wszystko.
Nie podejrzewam ich o mord. (Nawet ostatnio zasnęłam w samolocie, na ramieniu jednego z nich - nie obraził się za ten incydent ale jeszcze się przybliżył i pozwolił mi spać dalej- nie wstrzykując mi arszeniku czy powietrza Big Grin)

Oni nie dają się zwariować, my też nie dajmy Smile

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Bożena Gaworska – Aleksandrowicz
 marzec 22 2009 10:05   
Forum

Podzielam opinię Paraklet. Skrajność, a i dodam manipulacja komercyjno-medialna.Historię ludzie tworzą i ludzie piszą. Przetwarzają, wypaczają, kombinują byle zaistnieć.
Wszystko obliczone na efekt zamierzony przez autora, autorów, za którym/mi stoją "wielcy" tego świata.
Co nie zmienia, a ni umniejsza faktu, że fanatyzm jest niebezpieczny, bardzo niebezpieczny.
Obserwuję jego przejawy tu gdzie jestem, straszne co potrafi człowiek owładnięty fanatyczną wizją. Straszne i niebezpieczne, dodam nie muzułmanin, islamista, a rzymski-katolik. Nadzieje w tym, że mądrość ludzka nie ulegnie wizjom i nie da się wmanipulować w niebezpieczne związki.
Zyjemy obok siebie, wyznawcy różnych religii, zależymy od siebie jako ludzie, potrafimy reagować na przejawy zgubnych idei fix, i miejmy nadzieję, że więcej ludzi takich, którym nie da się sieczki z mózgu zrobić prostackimi chwytami, krzykiem, płaczem, zaklinaniem, odwoływaniem się etc. etc.
Bo .... no bo jeśli damy się wmanipulować, to ..... lepiej nie myśleć.

===

BA

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 marzec 22 2009 13:50   
Forum

Ja dlatego mimo, że się przestraszyłem, zapytałem pewnego muzułmanina na ten temat, czekam na jego odpowiedź. Wole tak niż wydawać z góry jakiś osąd. Najwyżej tutaj też wkleję to.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Cytat 
Bartosz
 marzec 22 2009 15:12   
Forum

Jedno pytanie do Paraklet. Czy może ci muzułmanie których znasz, to są to muzułmanie pokojowi. Bo czy nie było tak, że w Koranie pisze, że to co jest tutaj napisane i jeśli dana rzecz jest sprzeczna z poprzednią jaką się wyczytało to poprzednia jest już nieważna bo dał im nowszą, lepszą? A te dobre pokojowe cytaty z Koranu są z początków czasu Mahometa, kiedy dopiero zaczynał, a kiedy osiągnął władzę, później zaczął być zły. A o ile pamiętam z tego filmu, mówiono nawet, że ostatni rozdział jest rozdziałem miecza czy coś w tym stylu. Więc prawdziwy muzułmanin winien postępować tą drogą, a ci pokojowi po prostu chcą być pokojowi. Jak to z tym jest?

===

Cytat 
Angelika Mojeścik
 marzec 22 2009 18:23   
Forum Moderator
Moderator

to już nie do mnie - nie mam pojęcia a raczej nie pójdę do moich sąsiadów i nie zapytam: czy chcecie mnie zabić, jeśli tak to dlaczego jeszcze tego nie zrobiliście? Big Grin

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Pastor
 marzec 22 2009 20:10   
Forum

Quote by: BLyy

A te dobre pokojowe cytaty z Koranu są z początków czasu Mahometa, kiedy dopiero zaczynał, a kiedy osiągnął władzę, później zaczął być zły. A o ile pamiętam z tego filmu, mówiono nawet, że ostatni rozdział jest rozdziałem miecza czy coś w tym stylu. Więc prawdziwy muzułmanin winien postępować tą drogą, a ci pokojowi po prostu chcą być pokojowi. Jak to z tym jest?

Każdy muzułmanin zobowiązany jest do walki. Walki w imię Allaha. Jak wiadomo można walczyć ze słabościami, z niesprawiedliwością albo z niewiernymi. Osobiście nigdy nie spotkałem się w kontaktach z muzułmanami z agresją na tle religijnym.
Ludzie Zachódu niestety nie potrafią zrozumieć że lansowany przez nich demokratyczno-biurokratyczny super-styl życia będący według nich szczytem rozwoju ucywilizowanego człowieka jest nie do przyjęcia dla niektórych społeczeństw. Próbując narzucić własne modele zachowań innym, niby dla ich dobra Confused zapominają o podstawowym prawie każdego do wolności.

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 23 2009 20:00   
Forum

Drogi Pastorze i Inni Forumowicze !!! Wyznawcy Allaha mieszkający w krajach zachodniej Europy czy w USA są nastawieni pokojowo do chrześcijaństwa Big Grin lecz tam gdzie ich religia jest w większości ich nastawienie diametralnie się zmienia i tam zwalczają chrześcijaństwo np. W Turcji zamordowano przedstawicieli Towarzystwa Biblijnego i nagrali i puścili to w Telewizji. Bojownicy Hamasu mają w swoim emblemacie CAŁY TEREN IZRAELA i dążą do zlikwidowania tego państwa całkowicie nawet kosztem swoich obywateli jest takie u nich powiedzenie najpierw wymordujemy żydów a potem chrześcijan. oczywiście ktoś mi powie że to mała grupa fundamentalistów jeżeli tak to czemu Prezydent Iranu nawołuje do DŻIHADU z niewiernymi żydami i chrześcijanami inni mając interesy z zachodem są na pozór nastawieni przyjaźnie lecz co by było gdyby nie mieli tych interesów???

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
Bartosz
 marzec 24 2009 02:56   
Forum

Paraklet

to już nie do mnie - nie mam pojęcia a raczej nie pójdę do moich sąsiadów i nie zapytam: czy chcecie mnie zabić, jeśli tak to dlaczego jeszcze tego nie zrobiliście? Big Grin

Nie z pytaniem czy zabić, tylko jak naprawdę nakazuje Koran, czy to co ja przedstawiłem i ten film o ważności cytatów Koranu jest prawdą czy nie.

ZibiShalom - tylko co w przypadku kiedy muzułmanów będzie więcej niż innych jak choćby we Francji czy Anglii?

===

Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 24 2009 04:40   
Forum

To co nie wiesz co było w tamtym roku ??? że wprowadzono stan wojenny we Francji.

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 marzec 24 2009 08:47   
Forum

Quote by: ZibiShalom

To co nie wiesz co było w tamtym roku ??? że wprowadzono stan wojenny we Francji.

taaak
z powodu wojny religijnej
Mr. Green

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Zbigniew Szalast
 marzec 29 2009 08:00   
Forum

Właśnie, właśnie bo zabroniono nosić arafatki Arabkom , bo policjanci pobili jakiegoś (niewinnego) Araba a w G.B.(UK) to co się dzieje Arabkom wolno nosić arafatki a stewardessa już nie może nosić krzyżyka by nie obrazić przekonań religijnych Arabów a jak zaprotestowała to linie lotnicze ją zwolniły. czy to jest w porządku że władze we Francji nic nie robią gdy Arabowie podpalają Synagogę.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 marzec 29 2009 09:17   
Forum

nie arafatki tylko chusty, policjanci nie pobili żadnego niewinnego Araba, tylko "niewinny" Arab w nocu jak zobaczył przejeżdżajacy samochod policyjny zaczał uciekać i schowal się w pomieszczeniu transfornatora. To nie ma nic wspólnego z wojną religijną

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,39 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty