Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > O Serwisie Nowy wątek Odpowiedz
 Tesknie za Starym Forum i Starymi Forumowiczami
 |  Wersja do druku
Ewa
 marzec 24 2009 05:00  (Czytany 4986 razy)  
Forum

Status: offline

Witam Was .

Tak czytalam sobie te posty ostatnio zamieszczone i zdalam sobie sprawe, ze to forum juz nie jest takie jak kiedys.Ja juz nie z takim zaangazowaniem tu wchodze jak kiedys, te wpisy wydaja mi sie na poziomie szkoly sredniej i tak odczuwam to tez wiekowo.
Poruszane tematy nie maja takiej popularnosci ....
I stwierdzilam ze i wiekowe roznice forumowiczow sa bardziej odczuwalne.
Wszystko sie zmienilo, forum samo w sobie jest malo przejzyste, brak mi jest tego blekitu i wczesniejszego porzadku.
Brakuje mi rowniez dawnych forumowiczow, lubilam ich-sprzeczalam sie ale i ich bardzo lubilam.
Wiadoma sprawa jest ze niektorzy to juz nie wroca tu,ale czy mozna by bylo poprosic o blekitna farbe?-to forum bylo kiedys takie piekne, niespotykane,latwe w obsludze ze i ja nawet sobie poradzilam co to technicznie nie jestem utalentowana....a teraz to rozpacz! loginu trzeba szukac-wszystkiego trzeba szukac.....i trzeba miec szczescie zeby jeszcze znalezc.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 marzec 24 2009 16:36   
Forum

Co do wyglądu, stylu i sposobu funkcjonowania forum to w pełni się zgodzę. Poprzednia wersja była o niebo lepsza...

Co do użytkowników to wiele powiedzieć nie mogę, bo sam nie tak dawno się zarejestrowałem, ale nawet przez ten krótki czas przebywania tutaj mogę stwierdzić, iż od momentu napisania pierwszego posta do dzisiaj naprawdę wiele się zmieniło. Sam straciłem zapał... Odpowiedzi są zazwyczaj lakoniczne, a i ja czytając takie tracę chęci do pisania czegokolwiek, więc pisze linijkę, dwie...

Dzieje się dzieje, ale tego nie zatrzymamy chyba...

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
Bożena Gaworska – Aleksandrowicz
 marzec 25 2009 09:52   
Forum

I ja dołożę swoje pięć groszy. Też nie podoba mi się zmiana szaty, mam wrażenie, że rozkładam przed sobą wirtualną wersję pierwszego lepszego dziennika, a i te ciekawiej mają materiał poukładany. Co do poziomu dyskusji, żenujące i mało smaczne są te personalne wycieczki, w zasadzie każdy temat(obojętnie czego dotyczy) sprowadza się do problemu walki ad personam. Źle to, niestety, świadczy o nas Polakach. Polecałam swego czasu stronę moim białoruskim znajomym, dziś mają problem z odnalezieniem się w tej plątaninie tak szaty jak merytoryczności. Pytań nie będę cytować, zresztą widząc rumieniec na mojej twarzy, z delikatności pytać przestali, a i zagladać tu, i żal.

===

BA

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 25 2009 10:06   
Forum Moderator
Moderator

Faktycznie szata strasznie surowa Frown
Zmartwiłaś mnie też tymi wycieczkami osobistymi, miałem nadzieję, że jest znacznie lepiej od grudnia i idzie ku lepszemu.
Co do dyskusji, to jest kilka elementów:
- brak niestety różnorodności u dyskutantów (tych co mają cos do powiedzenia i potrafią argumentować)
- stara gwardia zna swoje poglądy i ma je przedyskutowane
- brak nowych "ciężkich" tematów, a nikt nie chce się przebijać przez dziesiątki stron po drodze zdając sobie sprawę, że nie ma nic do dodania

Może macie jakieś pomysły? Może niektóre stare wątki poprzenosić do archiwum? (może stworzyć archiwum?)

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
olinka
 marzec 25 2009 11:25   
Forum

A mnie się podoba nowa grafika Big Grin Bardzo mi się podoba.
Logowane też, No i w ogóle Laughing Out Loud

Co do tematów i odpowiedzi: my się chyba nawet w życiu powoli przestajemy angażować na maxa. To nie wina forum. Do tego te offtopy, one rozbijają rzeczową dyskusję, mnie się odechciewa mówić cokolwiek, kiedy temat się rozmywa.

===

Make a good thing better. Mój Bóg i moje wszystko.

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 25 2009 11:33   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: olinka

A mnie się podoba nowa grafika Big Grin Bardzo mi się podoba.
Logowane też, No i w ogóle Laughing Out Loud

Co do tematów i odpowiedzi: my się chyba nawet w życiu powoli przestajemy angażować na maxa. To nie wina forum. Do tego te offtopy, one rozbijają rzeczową dyskusję, mnie się odechciewa mówić cokolwiek, kiedy temat się rozmywa.

Juz widza mnie tak:

Mam jeszcze szybciej i stanowczo urywać off-topy?
To będa mnie pokazywać tak:

Cool

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
olinka
 marzec 25 2009 16:31   
Forum

Laughing Out Loud Laughing Out Loud Laughing Out Loud Rafi, raczej drugie zdjęcie, ze względu na mundur, wyjatkowy krój, tylko armia nie-słuszna politycznie,
może lepiej:

Zresztą władza zwykle budzi zazdrość i sprzeciw Razz
Co do offtopów: tu jest potrzebna autocenzura lub spora dawka przebiegłości, żeby umknąć cenzorskim nożycom. Wink

===

Make a good thing better. Mój Bóg i moje wszystko.

Profil   Email 
 Cytat 
Witold
 marzec 25 2009 17:38   
Forum

Quote by: Rafi+F
Mam jeszcze szybciej i stanowczo urywać off-topy?

Proponuję zastosować w praktyce starą, dobrą i chrześcijańską zasadę: Chcesz zmienić świat? To najlepiej zacznij od siebie!

Myślę, Rafi, że wykonujesz swoją pracę na tyle dobrze, że lepiej nie trzeba. Nasilenie represji już nie poprawi sytuacji. Może ją tylko pogorszyć. Tu potrzeba osobistego przykładu ze strony tych forumowiczów, którym zależy. Często nie jest łatwo powstrzymać się od odpyskowania na złośliwą zaczepkę, ale powstrzymać się trzeba, bo inaczej każdy temat doprowadzi do kłótni zamiast do poszerzenia horyzontów wszystkich dyskutantów, o co przecież chodzi. I trzeba się niestety pogodzić z faktem, że cele niektórych wpisów są odległe od idei leżącej u podstaw tego forum. Jest wielki post. Może więc potraktować te irytujące wpisy jako pokutę i stłumić w sobie żądzę natychmiastowej zemsty Question

===

Prawda leży tam, gdzie leży.

Profil   Email 
 Cytat 
kazema_
 marzec 25 2009 20:07   
Forum

hej Córko.

A ja własnie sprawdzając użytkowników natknęłam się na...siebieWink Chcesz 'starych' forumowiczów...to proszęWinkPod tym nickiem jestm o 1,5 roku starszaWink

p.s. w tyle za nami zostają często miłe, fajne wspomnienia, ale również i te nieco mniej przyjemne. Chyba pozostaje nam się cieszyć z tego, że jednak idzie się do przodu. Ewentualnie to co dobre przenieść do terazniejszości, a to co złe nie ruszać. Niech zostanie w tyle.

Miłego wieczoru!

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 marzec 29 2009 20:32   
Forum

Witam Wszystkich

Przepraszam,ze dalam Wam tak dlugo czekac na moja odpowiedz,przeprowadzilam sie i nie mam internetu jeszcze...

Rafi, ja o Tobie nawet nie pomyslalam w kategoriach tu o jakich Ty zdazyles pomyslec-nie.

Z perespektywy mysle nawet,ze tak jak kiedys Cie niedocenialam-tak dzis widac na prawde,ze "panujesz nad sytuacja" i to w znaczeniu bardzo pozytywnym.

Ten niemiecki porzadek jaki tu zalozyles dal chyba wszystkim czas na odpoczynek do tego stopnia,ze co poniektorzy zrezygnowali wogole z tego forum.

Czy to jest dobre?

Czy o to chodzilo?

Ja tu mialam na mysli,ze niekoniecznie o to.
I dlatego tez poruszylam sprawe tematow burzacych czasem i krew w zylach-ale duzo sie dzialo,byla akcjaWink,bylo wiele ciekawych ludzi ktorych sie przekonywalo,wysmiewalo,a co wogole bylo w tym najwazniejsze-to w tych burzliwych dyskusjach dochodzono i omawiano sprawy,ktore przyblizaly postawe Kosciola co do wiary, co do dzisiejszych problemow.

Nie sztuka jest wyzucic burzacych spokoj uczniow w klasie-ale sztuka jest ich tak wychowac-zeby nie burzyli spokoju klasyWink.

Tu tak duzo mowiono o tym-ze to osobiste wycieczki ...to to czy tamto...a gdyby tak podkreslic na czerwono w tekstach te osobiste niby wycieczki ad persona-to wszystkie one pochodzily -no niestety od nas braci katolickich............
Confused Confused Confused Confused

Na tym forum usunieto faktor ktory przeszkadzal, teraz wszyscy sa zgodni we wszystkim,nie ma pytan bo tylko sa odpowiedzi.

Tematy zalozone...zakancza sie slowami na tym zakanczamy ten temat-no co to znaczy? a moze ja mam ochote po jakims czasie przemyslenia....napisac pod tym tematem?

A moze mi ktos bedzie zarzucac,ze jak porzadek to porzadek-i faktory naruszajace porzadek-trzeba usuwac....

To ja przypomne o ile mi wolno,ze to forum ma poniekad tez wlasciwosci wychowawcze w wierze Chrzescijanskiej.

Ta pedagogiczna chrzescijanska stronka www.kosciol.pl ma nie tylko za zadanie dyskusje czy tez udzielania odpowiedzi na nurtujace dzisiuejszy swiat pytania...czyli funkcje poslannicza ...ewangelizujaca,ale rownierz wychodzenie na przeciw kazdemu czlowiekowi ktory pyta o Pana Boga.

Jak mozna usunac forumowiczow,ktorzy bladza w wierze?.ktorym juz znudzono sie dawac odpowiedzi?

Teraz mamy zgodne forum, paru "starych forumowiczow", lakoniczne odpowiedzi-ktore juz nasuwaja sie i cisna przy wstepie tematu.....poziom sie zmienil.
Z pewnoscia takie forum jest latwiejsze w obsludzeWink dla Forumowicza Medievala i innych apologetycznych postaci...ale ja sie pytam gdzie jest np APOLOGETA?

Kazema, to jest moje osobiste zdanie.

A co do Rafiego zdjec-to mam nadzieje,ze ci umarli pozwolili ci uzyc swoich fotografii w tym watku-czy zrobiles to bez ich pozwolenia? pa
P.S.
tak ,staralam sie byc uszczypliwa, bo trzeba czasem wyrazic to co nie podoba sie nam i co mozna zmienic.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 marzec 29 2009 21:35   
Forum Moderator
Moderator

Nie spodziewałem się po tobie takich argumentów.
Wg ciebie katolicy wyrzucili stąd inaczej myślących.
Wg ciebie tylko katolicy stosują ataki ad persona.
Straszni ci katolicy - zaszczuli biedną corke.
Taaa, rozumiem, katolicy winni całemu złu tego świata.
Ładną wystawiłaś sobie laurkę. Spodziewałem się czegoś innego, trudno.

Gdzie apologeta? Nie wiem, zniknął zanim zostałem moderatorem, w czasach wolnej amerykanki i pyskówek.

Ja widzę, że powróciło na forum wiele wartościowych ludzi i pojawili się nowi.

Skoro corko brak ci dyskusji, to proszę: podaj temat, przedstaw problem i zainicjuj dyskusję, a nie narzekaj na tych strasznych katolików. Proszę, zmieniaj to forum, inspiruj. Ale pogódź się z tym, że czasy ataków na jakikolwiek kościół, czy wyznawców sie skończyły. Jeżeli to dla ciebie oznacza nudę, to trudno.

Proszę też, abyś nie poruszała tematu moderacji, bo będę musiał zaprowadzić ów, jak to określiłaś, pruski (ewangelicki Twisted Evil ) porządek.

===

Cytat 
Ewa
 marzec 31 2009 22:50   
Forum

Tesknie jednak za starym forum, za ta wolnoscia slowa i wyznania,za ta duchowoscia-bo kazdy wnosil tu czastke czegos ciekawego.

Nie rozumiem jak przy zdrowych zmyslach mozna bylo zmienic -tak latwe logowanie na to forumi te stara super przejrzysa grafike.Tego nie zmienil czlowiek-acos uleprzyc-to zmieniono aby i ta zmiana nalezala do zmiany tego forum.

Rafi ja ci zycze sukcesu w tej pozycji, ja tylkowyrazam to jak ja sie czuje i co mi sie nie podobai uwazam to za beszczelne...ze piszesz mi mjiedzy slowai ze jak mi sie nie podoba to i ja mam sie wynosic Smile glupia Rafi to nie jestem-ja tylko po polsku to pisalam tu i wylacznie tu na forum-a tak to na codzie pisze po niemiecku.Dla przypomienia bo az wstyd! tojestem katoliczka z wychowania-ale przeciez rokochalam sie w protestanckich Zielonoswiatkowcach.Ju zapomniales? tyle o tym ze mna dyskuowales.I wiesz? , czasem mysle ze pod twoim nikiemto ktos inny pisze bo az nie wierze ze ten Rafi mogl sie az tak zmienic.Ale ne przejmuj sie , wszscy sie zmieniamyWink.Dziekuje za dyskusje.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 marzec 31 2009 22:55   
Forum

I jeszcze jedno!

Nie podoba mi sie twoja moderacja,niepodoba mi sie teraz tu nic! bo nie moge sie polapac i nie jest to przejrzyste.Powiedzialabym ze tu jest wiecej moderatora niz forumWink.Ach usuwaj....smialo..wszystko mi jedno-to odchodzi chota-mnie nikt w zyciu nie ograniczal i ty mnie oraniczac nie bedziesz.Jestem wolna osoba i jak juz slusznie zauwazyles wybor nalezy do mnie.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 marzec 31 2009 23:00   
Forum

I jeszcze jedno! mnie tu nikt nie zaszczuwal....skadtakie przypuszczenia??? teraz to ja z przyjemnoscia wspominam te dyskusje z tym Piotrem czy innym jakims tam z ktorym nie zgadzalam sie co do Islamu.Katolicy? to wojowniczy raczej narod...o tym mowi juz historiaWink,a to forum bylo i jesttego przykladem-z ewangelicznoscia nie to nic wspolnego-ani z wychowaniem chrzescijanskim.Ok dosyc-mozesz wszystko usunac-i tak pisze to tylko do ciebie-ale i tak widze ze nic nie dociera, na ic to pisanie.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 kwiecień 01 2009 00:22   
Forum Moderator
Moderator

a ja wcale nie tęsknię za tym wynaturzeniem którego apogeum mieliśmy jesienią, to wtedy właśnie forum tworzyli wszyscy tylko nie chrześcijanie a mięsa było więcej niż argumentów

będzie więcej ewangelików, to będzie bardziej ewangeliczny charakter, jeszcze nie powrócili, a wśród nowych ewangelików jest statystycznie

nie piszę, że masz się wynosić, tylko zamiast narzekać bierz się do dzieła

tak, pełno mnie, jestem aktywny i staram sie pobudzić innych do aktywności

nie mam też nic przeciwko zielonym czy innym wyznaniom i będę nagonke na zielonych tak samo tępił jak nagonke na katolików

Joanna jest przy zdrowych zmysłach i myślę, ze powinnaś się powstrzymać od takich sądów a nawet Joannę przeprosić. Zmiana była potrzebna, a grafika to tylko efekt uboczny - dla jednych przejrzysta, dla innych nie - kwestia przyzwyczajenia

nadal uważam, że zamiast utyskiwać i robić z siebie ofiarę mogłabyś coś dac z siebie dla tego portalu, a wierzę, że masz jeszcze sporo do zaoferowania

===

Cytat 
Angelika Mojeścik
 kwiecień 01 2009 00:37   
Forum Moderator
Moderator

jak wszyscy na Rafiego to wszyscy!!! Big Grin

Rafi nie podoba mi się Twój kolor oczu, włosów oraz "bladość" cery - tym samym obraża mnie Twoja aktywność - bo wszędzie na Ciebie muszę patrzeć RazzRazz Laughing Out Loud

Córko - piszesz, że jesteś wolna i że nikt nie ma prawa cię ograniczać - a sama najchętniej ograniczyłabyś wolność i działalność Rafiego do minimum Big Grin Wiesz jak to się współcześnie nazywa? Tolerancja Big Grin

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 kwiecień 01 2009 02:25   
Forum

Mnie dzięki Bogu nikt nie ogranicza (nur fur Pole, Deutche) nikt mi nie kasuje wypowiedzi a i ja staram się pisać Prawdę a i przy okazji tak by nie obrażać Katolików za inny Punkt wierzenia choć nie we wszystkim się zgadzam i nikomu nie narzucam swojej wiary bo wiem że każdy stanie przed Bogiem i zda relację z tego jak przeżył swoje życie w relacji z Nim. Córko jeżeli Rafi jest moderatorem to nie przypadkowo ja jakoś mam z nim dobry kontakt i znam jego stare posty. Cool

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 kwiecień 01 2009 15:53   
Forum

Do corki;Wg ciebie katolicy wyrzucili stąd inaczej myślących.

Mnie może wyrzucił Święty Mikołaj? Nie mogę się zalogować bo wyskakuje napis,użytkownik został zbanowany.Na moją prośbę do Admina o potwierdzenie tego faktu nie było odpowiedzi.Czy możesz to wyjaśnić u Admina,bo może ten Mikołaj wyrzucił mnie przez omyłkę?

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 kwiecień 01 2009 15:54   
Forum

Do corki;Wg ciebie katolicy wyrzucili stąd inaczej myślących.

Mnie może wyrzucił Święty Mikołaj? Nie mogę się zalogować bo wyskakuje napis,użytkownik został zbanowany.Na moją prośbę do Admina o potwierdzenie tego faktu nie było odpowiedzi.Czy możesz to wyjaśnić u Admina,bo może ten Mikołaj wyrzucił mnie przez omyłkę?

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 kwiecień 01 2009 16:00   
Forum

Póki co zdublowałaś post - chyba nie zadziałał ten ban. Laughing Out Loud

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 kwiecień 03 2009 23:35   
Forum

skoro twoje aktualne posty są widoczne EVIVO Razz to chyba nikt cię nie z Banował, więc po co daremne żale. Wink

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
piotr.
 kwiecień 04 2009 16:11   
Forum

Forum zeszło na psy już na długo przed założeniem nowej szaty graficznej - forum ogólnie mało przejrzyste i mało oryginalne.

Gdzie jest w ogóle krzyż na głównej stronie? Co się z nim stało?
Co to ma niby znaczyć, że forum niby wychodzi poza chrześcijaństwo i zaprasza do dyskusji sekciarzy i innowierców? Jeśli tak to ja w tym partycypować nie będę.
Dla mnie nie ma czegoś takiego jak ekumenizm międzyreligijny. Chcę ekumenizmu chrześcijańskiego. Na pewno nie będę dyskutować w duchu new age i spirytualizmu czy innych obrzydlistwach. Ateizmowi też mówię nie. Swego czasu myślałem sobie, że dialog z ateistą na forum nie jest niczym złym. Myliłem się, bo jest bez sensu.
Ateiści, sekciarze, spirytyści i inni wielokrotnie burzyliście konstruktywną chrześcijańską dyskusję wcinając się swoimi wywodami. Nie rozumiem dlaczego mają na to przyzwolenie, skoro są poza Kościołem.

Nic dziwnego, że wielu wspaniałych użytkowników tego forum przepadło niczym kamień w wodę. Nie zamieniłbym tych kilku osób na 1000 trzeciotestamentowców za nic w świecie.

===

Sancta Maria, Mater Ecclesia, omnes sancti Angeli orate pro nobis.

Profil   Email 
 Cytat 
Arek_Sz
 kwiecień 04 2009 18:49   
Forum

Piotrze - amen, amen, amen...

Sama domena - Kościół.pl do czegoś zobowiązuje. Ja zarejestrowałem się tutaj, bo miałem nadzieję na "pogłębienie" mojej wiedzy dotyczącej Boga, religii, Kościoła itp. A teraz mogę śmiało powiedzieć, że więcej dowiaduję się o NA, aniżeli o własnej religii.

===

Sercem można tak samo kochać jak i nienawidzić... ФΩΣ - ΖΩΗ OAZOWICZ

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 kwiecień 04 2009 20:34   
Forum

Arek_Sz, Piotr, macie rację, macie dużo racji. W zasadzie popieram wasze uwagi - w tej chwili na tym forum pozostało kilkoro chrześcijan, bo wielu innych nie ma ochoty na odgrzewanie tych samych sporów z ateistami, czy przedstawicielami falszywych duchowości (TT, ezoteryka, NA), ktore roszczą sobie pretensje do stawania na tym samym stopniu, co duchowość chrześcijanska (bez wgłębiania się co do wyższości tej czy innej duchowości), nie mowiąc o dyskutowaniu z przedstawicielami innych religii, bo niby o czym tu dyskutować?

Żeby jednak było jasne, po co jest to forum. Jak ja to czuję.

Otóż wiele młodych naiwnych zaczytuje się new age'm, duchowościami Wschodu, ezoteryką i tutaj możecie, koledzy, pokazać im, że błądzą.
Wycofanie sie z tych dyskusji (nawet jeśli wolelibyscie dyskusję w ramach ekumenizmu chrzescijanskiego - miedzy wyznaniami chrześcijaństwa) jest pozostawieniem pola tym wszystkim fałszywym prorokom.
O ile inne wyznania chrzescijańskie nie są zagrożeniem, bo w wielu sprawach protestanci, katolicy, prawoslawni mogą dochodzić do ciekawych ustaleń na bazie wzajemnego szacunku to do żadnych ustalen nie można dojść z ezoterykami i spirytualistami czy pseudo-buddystami. I tu potrzebne jest jasne stanowisko chrześcijańskie (tak wykuwa się ekumenizm gdy protestanci katolicy i prawosławni wspólnie dają świadectwo przeciw ezoteryce, NA czy TT).
Tutaj jest przed wami ekumeniczne zadanie: w imię wiary w tego samego Jezusa wykazywać błedy ezoteryki, TT czy NA.

Co do innych religii (ostatnio tylko rodzimowierstwo, ktore ja osobiscie traktuję jako zabawę w ludowe kółko taneczne, ktorego to poglądu inni nie muszą podzielać) czy ateizmu to niestety, ateiści wypowiadają się w sposób, ktory należy potraktowac z przymrużeniem oka ( przyznaję, sam mam w tym braki), a przedstawiciele innych religii dyskutować chcą o wszystkim tylko nie o religii i duchowości, co raczej rzeczywiście każe sklasyfikowac ich w szeregi pozaduchowych dyskutantów.

Nie zrażajcie się więc: traktujecie ateistów czy przedstawicieli innych religii z pogodą ducha, (inna postawa nie ma sensu) ale walczcie z przejawami antychrześcijańckich oszustw, tych oszustw, ktore każą nam chrześcijanom szukać porozumienia w ekumenii.

Bo Kosciół (a nawet kosciol.pl) to pogłębianie naszego wymiaru eklezjalnego w walce z siłami, ktore chcą Chrystusa zagarnąć dla siebie (falszywe objawienia, falszywe interpretacje - pozachrześcijańskie) i przez to odebrać Go chrześcijanom.
Rozejrzyjcie się wokół siebie: ileż zagubionych ludzi, ktorym wydaje się, że Jezus Chrystus to albo jeden z awatarów, albo tylko mistrz życia duchowego, albo drogowskaz do poetyckiej duchowości., W tym świetle Chrystus-marksista to pryszcz, ktorym moża sobie nie zawracać głowy.
Razem, prawosławni, katolicy rzymscy, protestanci pokażcie na tym forum Chrystusa z krwi i kosci a nie marzenie spirytualisty czy ezoteryka

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Ewa
 kwiecień 05 2009 12:50   
Forum

Szczerze mowiac nie chce sie tu czuc jak w policyjnym miasteczku, ta moderatorska nadgorliwosc mnie meczy. Nie wiem jakie sa wymogi,ale tu i owdzie mozna by bylo po ludzku oko "przymknac" bo nikt nie jest perfekt.

I kazdemu zdarzylo sie napisac wiecej niz tego dany temat wymagal i moze posty sie dublowaly ale to byl dowod na to jak bardzo jest to forum poczytne.

I jeszcze cos,te "koteczki" "slicznoteczki" kotki mamrotki i calineczki i te wpisiki "ku pamieci" -to mnie wyprowadza totalnie z rownowagi czytania.I prosze nie zrozumiec mnie zle, ale troche takiej powsciagliwosci-oczywiscie nienadgorliwej znow-tez by moim zdaniem nie zaszkodzilo.

Zauwazylam tylko ze logowanie sie poprawilo, wyskakauje juz na 1 stronie i nie trzeba szukac.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,69 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty