Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny


 Forum > Ogólne > Na wesoło Nowy wątek Odpowiedz
 orgazm w czasie porodu, czy w bólach?
 |  Wersja do druku
Kacper Światłowski
 kwiecień 05 2009 22:27  (Czytany 2572 razy)  
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 01/06/04
Postów:: 137

Do kobiety zaś rzekł: Pomnożę dolegliwości brzemienności twojej, w bólach będziesz rodziła dzieci, mimo to ku mężowi twemu pociągać cię będą pragnienia twoje, on zaś będzie panował nad tobą. -Ks. Rodzaju 3:16

Czyzby orginalnym zamierzeniem Stworcy byl przyjemny porod? Chyba tak... niektorym kobietom udaje sie czerpac z tego przyjemnosc.

Miały orgazm w czasie porodu
Kobiety, które to przeżyły, zgodnie twierdzą, że czują się jak ci, którzy widzieli UFO - czytamy na stronach elondyn.co.uk.
Sprawa budzi kontrowersje wśród rodzących, ale nie wśród lekarzy. Ci twierdzą, że takie rzeczy się zdarzają, chociaż niezwykle rzadko.
W trakcie rozwiązania, ciało przechodzi ogromną przemianę hormonalną. Wzrasta prolaktyna, beta-endorfiny i uwalniane są oksytocyny. Połączenie tego, pomaga w wypchnięciu dziecka do kanału rodnego i wyjścia na świat twierdzi Michel Odent, lekarz położnik, autorka książki „The Functions of the Orgasms”.
31-letnia Isabel Patterson z Brighton - Gdybym tego nie przeżyła, reagowałabym tak samo. Nie dziwię się. Moje przyjaciółki, do dziś uważają, że miałam halucynacje wywołane skrajnym wyczerpaniem - dodaje. Nie tylko one były zaskoczone, także mąż Isabel, widząc ją wydającą okrzyki radości, nie krył zaaferowania- nie miał wątpliwości co symbolizują …
Maggie Howell, założycielka i dyrektor „Natal Hypnotherapy” przyznaje, że tylko garstka pań, dzieli podobne doświadczenia. - Większość traktuje poród jako Sąd Boży, przez który trzeba przejść. Organizm każdej kobiety wyposażony jest w substancje i mechanizmy, dzięki którym możliwe jest nie tylko dawanie życia, ale też i czerpanie z tego przyjemności - mówi Howell.


http://wiadomosci.onet.pl/1947303,28350,wiadomosceu.html

===

 
 Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Bożena Gaworska – Aleksandrowicz
 kwiecień 06 2009 22:28   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 12/04/06
Postów:: 56

Stwórca coś miał na myśli, a my ciagle, jak widać, nie wiemy co.!!!!!! Maryja też owego doznała, a co i jak każda, rodząca, kobieta osobniczo zmiennie określi i bardzo to intymne i takim niech pozostanie. Mało eleganckie pytanie.

===

BA
 
 Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 kwiecień 12 2009 03:10   
Forum

Status: offline

Zarejestrowany: 01/15/09
Postów:: 322

czy to takie istotne czy przeżywają orgazm ich sprawa jak tak lubią niech sobie przeżywają a tobie co do tego żyjesz sensacjami mnie to ani nie grzeje ani nie ziębi a tu zbieraj skarby w skarbcu jak chcesz być zaliczony do sprawiedliwych w księdze żywota.

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3
 
 Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,05 sekund
Nowy wątek Odpowiedz 
Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty 
HTML dozwolony w ograniczonym zakresie 
Zawartość zmoderowana