Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Świadectwo...
 |  Wersja do druku
Piotr
 kwiecień 11 2009 22:27  (Czytany 1872 razy)  
Forum

Status: offline

Oglądałem w telewizji "Świadectwo" z Dziwiszem.
Zwróciłem uwagę na wypowiedź jednego z kardynałów pod Watykanem,
użył takich słów: "Bóg jest naszym ojcem, a Jezus bratem."

Moglibyście mi to wyjaśnić? Nie za bardzo Kardynałowie chcą się przybliżyć do Jezusa? Czyż nie bliżej mu do Boga, niż nam do niego?
Coś mi tu nie pasuje...

===

Mt6:7-8 [..]Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich!

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 kwiecień 12 2009 02:19   
Forum

nie oglądałem więc nie będę komentował wypowiedzi Dygnitarzy Kościoła ja wiem jedno że Pan jest naszym Panem i przyjacielem choć z jednej wypowiedzi Pana Jezusa można dojść do wniosku że jesteśmy duchowymi braćmi i siostrami Pana mowa tu o ew. Mateusza gdy Miriam przybyła przed jeden z domów gdzie nauczał Jezus i kazała go wywołać (z kontekstu wynika że Matka Jego z rodziną uznali że ześwirował) więc przybyli Go zabrać i powiadomiono Go że oto Matka twoja i bracia twoi są na dworze i czekają a Pan Jezus powiedział że Matką i braćmi i siostrami są ci co wykonują wolę Bożą. Reasumując ta wypowiedź wystarczyła tym(emu) Kardynało(wi)m na powiedzenie że Pan Jest naszym bratem. Ja tak to widzę !

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 kwiecień 13 2009 16:15   
Forum

Quote by: opok

Moglibyście mi to wyjaśnić? Nie za bardzo Kardynałowie chcą się przybliżyć do Jezusa? Czyż nie bliżej mu do Boga, niż nam do niego?
Coś mi tu nie pasuje...

Bóg jest naszym Ojcem-Matką,bo stworzył nas w Niebie jako istoty duchowe(Fil.3,20).Chrystus jest Jego Pierworodnym Synem Bożym,urodzonym w Niebie zanim powstał świat materialny i Ziemia.My wszyscy w duchu jesteśmy braćmi i siostrami Chrystusa.On dla naszego zbawienia wcielił się w fizyczne ciało Jezusa,po śmierci którego na krzyżu powrócił ponownie do Nieba.Nie wiem co masz na myśli pisząc,że kardynałowie nie za bardzo chcą się przybliżyć do Jezusa?

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 kwiecień 13 2009 22:40   
Forum

W Ojcu wielbię to, że dał swojego Syna, aby On oddał życie za mnie. Czy może być wieksza troska rodzica, niż dla swojego dziecka, ofiarować swego Umiłowanego, z którym jest niewyobrażalnie ściśle zjednoczony, więc gdy Ojciec wydał swojego Syna za nas, to też i On sam cierpiał tak jak Syn.

W Synu uwielbiam, to że powiedział " Oto idę". Bóg jest mi Bratem, "bo przyjął postać sługi, a w zewnętrznym przejawie uznany za człowieka". Brat bo Bóg stał się tak równy człowiekowi, ze już bardziej nie mógł. Absolutna kenoza.

A przy okazji niech uwielbienie płynie ku Duchowi Świętemu!!! On sam przenika głębokości Boga samego. Obietnica Syna, Młode WINO Big Grin
Tylko w Bogu może znaleść się Osoba która jest miłością, i miłość która jest Osobą... uwiebienie po zawrót głowy, a niech mówią, że to Wino.. Big Grin

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 kwiecień 13 2009 23:44   
Forum

Quote by: opok

Coś mi tu nie pasuje...

zapomniałeś, że "Ja i Ojciec to Jedno" więc jak można w ogóle porównywać odległości - gdzież nam się porównywać do bliskości i nierozerwalności/jedności Trójcy?
ja Jezusa również uważam za Brata (pamiętając, że jest Panem i Bogiem)
i mam mocne argumenty:
- czyż nie kazał modlić się słowami "Ojcze nasz"
- czyż nie jesteśmy nazwani "dziećmi przybranymi"
-czyż nie nazywa nas wprost braćmi -Heb 2 11
Tak bowiem Ten, który uświęca, jak ci, którzy mają być uświęceni, z jednego [są] wszyscy. Z tej to przyczyny nie wstydzi się nazwać ich braćmi swymi, mówiąc:
12 Oznajmię imię Twoje braciom moim,

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Rafi F
 kwiecień 14 2009 08:20   
Forum Moderator
Moderator

Wyjaśnienie.

Quote by: eviva

...bo stworzył nas w Niebie jako istoty duchowe(Fil.3,20)

Oto Fil3.17-21
"Bracia, bądźcie moimi naśladowcami, uważnie patrzcie na tych, którzy idą za wzorem, jaki w nas macie. Bo wielu postępuje tak - o czym wam już nieraz mówiłem, a teraz ze łzami powtarzam - jak wrogowie krzyża Chrystusowego. Ich końcem zatracenie, bogiem - brzuch, a chwała ich w tym, czego winni się wstydzić. Lecz naszą ojczyzną jest niebo, stamtąd też wyglądamy Zbawiciela, Pan Jezusa Chrystusa, który przemieni nasze ciało poniżone i uczyni je podobnym do swego ciała uwielbionego swoją mocą, mogącą poddać wszystko pod Jego panowanie. "

Ojczyzną nasza jest "niebo" nie dlatego, ze stamtąd pochodzimy, ale dlatego, że tam dążymy i tam też będziemy ciałem przemienionym na wzór Jezusa.

Teoria preegzystencji dusz, której autorem w chrześcijaństwie jest Orygenes, nie ostała się nawet w płynnej teologii IIIw. Jeszcze za życia Orygenes został potępiony przez Synod Aleksandryjski (232r.) i wydalony z Aleksandrii. Teza Orygenesa została ponownie potępiona przez Sobór Konstantynopolitański II w 553r.

EOT

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Zbigniew Szalast
 kwiecień 16 2009 22:31   
Forum

Wierzę że w końcu Eviva i reszta nie będą pisać o preegzystencji ! Nawet Biblia nie popiera Nauk Orygenesa a cóż taka Eviva chce osiągnąć ALE JEJ SIĘ TO NIE UDA MIĘSZANIE

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
Marek
 kwiecień 22 2009 01:52   
Forum

Rafi,

Orygenesowi, należącemu do Kościoła Aleksandryjskiego, udzielono w Cezarei chirotonii. Demetrios, aleksandryjski biskup, wściekł się na to naruszenie jego biskupiej władzy nad prominentną personą z jego Kościoła, w związku z czym zwołał dwa synody - na pierwszym wydalono Orygenesa z Aleksandrii, na drugim uznano chirotonię za nieważną. Decyzja drugiego synodu opierała się na kanonicznym zakazie wyświęcania osób wykastrowanych, nie na kontrowersjach wokół teologii Orygenesa, które to kontrowersje doprowadziły do potępienia nauki o preegzystencji dusz jak słusznie zauważasz - w VI w.

Pozdrawiam,
kacerz

PS. Czy jest w krześcijańskim repertoire pieśń bardziej gnostycka i możliwa do zinterpretowania w świetle nauki o preegzystencji niż 'Świat nie jest domem mym'? Wink

===

Flp 4:4

Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 kwiecień 22 2009 05:17   
Forum

Eviva gdyby czytała uważnie Biblię to zobaczyłaby że Pan Bóg stworzył człowieka na Ziemi poza ogrodem którego wtedy jeszcze nie było
a nie stworzył człowieka w Nieniosach jak twierdzi Eviva 1Moj.2:6-8 pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 kwiecień 23 2009 11:11   
Forum

drogi zibishalom
Eviva nie nalezy do osób, ktore w Pismie swiętym szukają odpowiedzi na pytanie związane z wiarą.
Nie szuka ich także w szeroko pojetej Tradycji. Nie szuka ich w Kosciele.

Kiedy ma jakiś problem zwraca sie do swojego ducha i jemu zadaje pytanie.
Prawda, że to genialne?

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Zbigniew Szalast
 kwiecień 24 2009 21:05   
Forum

Quote by: medieval_man

drogi zibishalom
Eviva nie nalezy do osób, ktore w Pismie swiętym szukają odpowiedzi na pytanie związane z wiarą.

Prawda, że to genialne?

Jestem świadom tego co pisze Eviva i że Biblia nie jest jej natchnieniem, ale trzeba zaznaczać błędne jej wypowiedzi by wiedziała że są ludzie na forum którzy nie dadzą się omamić jej wypowiedziami. Mr. Green Twisted Evil

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 kwiecień 25 2009 16:23   
Forum

Quote by: ZibiShalom

Quote by: medieval_man

drogi zibishalom

Prawda, że to genialne?

Jestem świadom tego co pisze Eviva i że Biblia nie jest jej natchnieniem, ale trzeba zaznaczać błędne jej wypowiedzi by wiedziała że są ludzie na forum którzy nie dadzą się omamić jej wypowiedziami. Mr. Green Twisted Evil

i tu Ciebie w pełni popieram - cieszę się, ze nie przechodzisz obok tego obojętnie

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Zbigniew Szalast
 kwiecień 26 2009 21:07   
Forum

Dzięki !!! bo zawsze będę walczył z takimi ludźmi które podszywając się pod Chrześcijaństwo próbują wprowadzać swoją Gnozę jak Matyjanka i Eviva. Pozdrawiam

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,40 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty