Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Jak długo trwa stwierdzenie nieważności małżeństwa
 |  Wersja do druku
pyzia
 kwiecień 28 2009 15:43  (Czytany 4628 razy)  
Forum

Status: offline

Założyłam sprawę o stwierdzenie nieważności w Sądzie BIskupim w sierpniu 2005 roku, przy zakładaniu księża ponaglali mnie żeby jak najszybciej zapłacić za proces. Zapłaciłam. Byłam przesłuchiwana ok. misiąc po złożeniu pozwu i od tamtej pory cisza, nie dostałam żadnej wiadomości ani żądnen świadek nie był przesłuchiwany. Czytałam że proces I instancji trwa rok u mnie mija prawie 4 lata i nic. Jak długo mam czekać, czy nie da się przyspieszyć tego procesu ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 kwiecień 28 2009 16:03   
Forum Moderator
Moderator

a co odpowiada Biskup?

Moja mama też miała przestój ale tylko dlatego, że się nie interesowała - to powinno być w naszym interesie a nie ich.

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
pyzia
 kwiecień 28 2009 16:26   
Forum

Dzwoniłam tam i powiedziano mi żeby uzbroić sie w cierpliwość i czekac bo jest dużo zgłoszeń, więc jak czesto mam dzownic i pytac skoro tak mi odpowiedziano.
Zaintrygowałas mnie tym, że Twoja mama miała przestój, z tego powodu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 kwiecień 28 2009 16:30   
Forum Moderator
Moderator

idź osobiście do Biskupa, który prowadzi Twoją sprawę i powiedz, że jest to dla Ciebie ważne

To, że mają wiele zgłoszeń - w to wierzę. 3/4 pytań które są zadawane redakcji tej strony dotyczą unieważnienia małżeństwa. Swoją drogą zastanawia mnie to czym to jest spowodowane.

A co do czasu - to u niektórych trwa rok a u innych 10 lat - wszystko zależy od danej sytuacji...

===

Profil   Email 
 Cytat 
pyzia
 kwiecień 28 2009 16:35   
Forum

To nie jest takie proste żeby sobie tam iść należę do diecezji oddalonej o ponad 100 km od miejsca zamieszkania. Ale musze jszcze raz tam zadzwonić, jutro to zrobie. Dzięki za podpowiedź. Smile

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 kwiecień 28 2009 16:42   
Forum Moderator
Moderator

Zadzwoń i nie dawaj się zbyć Smile

To też ludzie i też mają dużo pracy - ale to jest dla Ciebie ważne i musisz im to uświadomić. Powiedz, że czekasz już 4 lata - ja bym była nawet bezczelna mówiąc, Rozumiem, że jest wiele podań i nie zazdroszczę takiej pracy ale proszę też zrozumieć mnie. Czekam już 4 lata na jakąkolwiek wiadomość, najpierw byłam ponaglana do zapłaty a odkąd zapłaciłam wszystko ucichło - czy zdaje sobie Ksiądz sprawę z tego jak to wygląda z boku? Proszę mi pomóc - to naprawdę jest dla mnie ważne. (ja zawsze gram na skruchę) - wiem, że popełniłam wiele błędów w młodości - ale chciałabym to naprawić, bo nie chcę żyć więcej w grzechu. Bardzo mi przykro, że jest to wszystko Księdza czasem opłacone - ale nie znam innej drogi.....

Nie mówię byś grała - ale byś postawiła asertywnie i stanowczo sprawę pokazując jej wartość dla ciebie Smile

Powodzenia

===

Profil   Email 
 Cytat 
pyzia
 maj 07 2009 10:38   
Forum

Zadzwoniłam. Powiedziano mi, że jest to bardzo skomplikowana sprawa ponieważ zarowno były mąz jak i byli teściowie sa przeciwko mnie. Jego nie ma możliwości przesłuchania gdyż jest nieobecny a orzeczenie nieważności małżeństwa na podstawie ułomności natury psychicznej nie widząc danego człowieka jest bardzo trudne. Dlatego w mojej kwestii jest dostarczanie do Sądu wszelkich informacji, które mogłyby pomóc potwierdzić tą tezę. Tylko dlaczego wcześniej nie powiedziano mi tego tylko kazano cierpliwie czekać na informację ze Sądu ? Rolling Eyes

===

Profil   Email 
 Cytat 
Arletta Bolesta
 czerwiec 17 2011 07:25   
Forum

Witam,
wg KPK proces w I instancji winien trwać rok, natomiast w II pół roku, terminy te jednak ulegają czasami wydłużeniu, zależy to od il. rozpatrywanych spraw przez dany Sąd Kościelny.
dr Arletta Bolesta
adwokat kościelny
a.bolesta@op.pl
12-636-65-41 (od godz. 19.30 do godz. 20.00)

Quote by: pyzia

Zadzwoniłam. Powiedziano mi, że jest to bardzo skomplikowana sprawa ponieważ zarowno były mąz jak i byli teściowie sa przeciwko mnie. Jego nie ma możliwości przesłuchania gdyż jest nieobecny a orzeczenie nieważności małżeństwa na podstawie ułomności natury psychicznej nie widząc danego człowieka jest bardzo trudne. Dlatego w mojej kwestii jest dostarczanie do Sądu wszelkich informacji, które mogłyby pomóc potwierdzić tą tezę. Tylko dlaczego wcześniej nie powiedziano mi tego tylko kazano cierpliwie czekać na informację ze Sądu ? Rolling Eyes

===

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
anthem
 czerwiec 23 2012 02:07   
Forum

Nie zapłaciłaś dobrze to się będzie ciągnąć latami jak smród po gaciach.
Weź dobrego adwokata to szybko ci to załatwi.
Zależy na czym ci tak naprawdę zależy na szybkim rozwodzie czy na kasie?

===

Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana.

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,09 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty