Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 "Fanatyk"
 |  Wersja do druku
Grzegorz
 maj 06 2009 18:58  (Czytany 1539 razy)  
Forum

Status: offline

Wczoraj na TV4 obejrzałem film "Fanatyk" opowiadający o Danielu który pomimo swojego żydowskiego pochodzenia był faszystą. Film opowiada o antysemityźmie, zmaganiach zagubionego człowieka i poszukiwaniu Boga. Bardzo jestem ciekaw przemyśleń i opinii forumowiczów na temat tego filmu. jeśli takowe posiadają proszę o ich zaprezentowanie. Smile

===

Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne.

Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 maj 06 2009 20:04   
Forum

Rolling Eyes Nie oglądałem tego filmu ale twój opis treści filmu nie zgadza się z treścią księgi Daniela która pokazuje przeciwny opis człowieka niż jest przedstawiony w filmie. pozdrawiam Cool

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
Grzegorz
 maj 06 2009 20:31   
Forum

Nie oglądałem tego filmu ale twój opis treści filmu nie zgadza się z treścią księgi Daniela która pokazuje przeciwny opis człowieka niż jest przedstawiony w filmie. pozdrawiam Cool

A szkoda. Co jak co, ale Żyd to nawet powinien go obejrzeć. Podobieństwa filmu z Księgą Daniela to tam raczej trudno się doszukiwać. Akcja dzieje się w XX wieku a jej bohaterem jest chłopak który jest nazistą i prześladuje Żydów pomimo swego pochodzenia.

===

Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne.

Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 maj 06 2009 23:05   
Forum

Więc jest to smutny obraz upadłego człowieka !

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,10 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty