Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Polityka i społeczeństwo Nowy wątek Odpowiedz
 aresztowanie na katolickim uniwersytecie
 |  Wersja do druku
Andrzej
 maj 17 2009 16:32  (Czytany 2432 razy)  
Forum

Status: offline

na youtube pod treścią: Pass The Salt - Priest Arrested at Notre Dame (Full Version) jest filmik z aresztowana katolickiego kapłana na katolickim uniwersytecie.
Czy moderatorzy moga zamieścić bezpośredniego linka, bo mechanizm forum mi na to nie pozwala?
Link tutaj

Kapłan protestujący na katolickim Uniwersytecie Notre-Dame w Stanach Zjednoczonych przeciwko decyzji senatu tego uniwersytetu nadającego tytuł doktora honoris causa Barackowi Obamie, promującemu aborcję, został aresztowany.

Od czasu podjęcia takiej decyzji (uhonorowanie Obamy) 78 kardynałów i biskupów wyraziło swój sprzeciw wobec postawy katolickiego unwiersytetu. Setki darczyńców wycofało swoje darowizny na rzecz uczelni sięgające około 14 mln dolarów.

Smutne obrazy

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Marianna
 maj 17 2009 17:37   
Forum

BESTIE BESTIE BESTIE

SZOKUJACE. Jak oni mogli potraktowac czlowieka w taki sposob!!! Czlowiek w tym wieku i jeszcze rece mu wiazac!!!
Brak slow

BESTIE BESTIE BESTIE

===

Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 maj 17 2009 18:27   
Forum Moderator
Moderator

Starałem sie umieścić ale niestety wykrywa jako spam.

Co do samego aresztowania to sie nie dziwie, zaczyna sie okres kiedy Kościół będzie ostro prześladowany, komunizm zalewa świat.

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
Marianna
 maj 17 2009 23:21   
Forum

Na Amerykanskim forum napisala dzisiaj osoba dobrze znajaca ksiedza, informujac ze: ksiadz byl juz kilkakrotnie aresztowany za obrone zycia,
zakuwany w kajdanki, bity w czasie przesluchan, mial wyrwane ze stawow rece, skore twarzy zdarta na schodach oraz zostal zmoczony uryna.

Wiecej aresztowan w Notre Dame.

Jak wyglada w Stanach Zjednoczonych ubieganie sie o prawa do zycia (dla osob anglojezycznych): /www.stopobamanotredame.com/

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 maj 18 2009 08:35   
Forum

Quote by: medieval_man

Smutne obrazy

Szczegolnie, ze z tego co mi sie wydaje policja musi miedz zgode wladz uczelni na interwencje w takim przypadku...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Marianna
 maj 18 2009 10:42   
Forum

Tak Reguly. Taka zgoda musiala byc.
Tu trzeba zadac pytanie: na ile ten uniwersytet jest jeszcze katolicki? Czy czyjs doktorat honoris causa jest wazniejszy od ludzkiego zycia?
(Jak to kacerz kiedys napisal - amerykanska degrengolada.)

Ale. Czym innym jest zezwolenie, a czym innym sposob w jaki ksiadz zostal potraktowany przez policje. Czy policjant to nie czlowiek? Nie ma oczu? O wiecej nie zapytam.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 maj 18 2009 11:19   
Forum

Quote by: Marianna

Czy policjant to nie czlowiek?

A ksiadz to niby co? Wrozka? Nie zauwazylem tez by policja zachowywala sie w jakis specjalnie brutalny, niezgodny z procedura sposob. Zwroc tez uwage ile wokol kamer, mediow...

===

Cytat 
Marianna
 maj 18 2009 13:30   
Forum

Quote by: reguly[p

A ksiadz to niby co? Wrozka? Nie zauwazylem tez by policja zachowywala sie w jakis specjalnie brutalny, niezgodny z procedura sposob. Zwroc tez uwage ile wokol kamer, mediow...[/p]

Oczywiscie,ze nie wrozka. Jako czlowieka, a szczegolnie ze wzgledu na jego wiek, mozna go bylo aresztowac inaczej. Procedura musi uwzgledniac rowniez zachowanie osob agresywnych. Co mi po procedurze. Gdzie tu agresja.
Poza tym, zbyt brutalne zachowania policji przed kamera nie poplacaja. Do tego sa przesluchania.
(Proponuje przypomniec sobie lata 80 w Polsce.)

===

Profil   Email 
 Cytat 
Reguly
 maj 18 2009 13:43   
Forum

Quote by: Marianna

Oczywiscie,ze nie wrozka. Jako czlowieka, a szczegolnie ze wzgledu na jego wiek, mozna go bylo aresztowac inaczej.

Niby jak? Skoro nie byl za stary na protesty (mimo ze w tle przewijaly sie znacznie mlodsze osoby np. z krzyzykami na czapkach) to widocznie nie byl tez za stary by liczyc sie z ewentualnymi, potencjalnymi konsekwencjami tego... A liczna obecnosc kamer, wg mnie mila osiagnac zamierzony efekt...

===

Cytat 
Rafi F
 maj 18 2009 14:00   
Forum Moderator
Moderator

Każdy sądzi po sobie.

Marianna nastawiona pokojowo widzi nieuzasadniona przemoc.

Inni w aresztowanym widzą z założenia ogromne zagrożenie, wroga ludu i stosują maksymalne dopuszczalne represje.

Cóż, jak dla mnie to scena niczym z czasów PRL. Miałem wrażenie że tylko czekają na pretekst aby pały powyciągać, ale to może tylko skaza mojego pokolenia.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Reguly
 maj 18 2009 14:15   
Forum

Quote by: Rafi+F

Miałem wrażenie że tylko czekają na pretekst aby pały powyciągać, ale to może tylko skaza mojego pokolenia.

Byc moze... Szczegolnie przynajmniej pewnej jego czesci...

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,22 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty