Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 Reinkarnacja :D
 |  Wersja do druku
Angelika Mojeścik
 maj 31 2009 19:35  (Czytany 1426 razy)  
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Wiem, że to temat całkowicie nie Chrześcijański (albo nie całkowicie Razz) - Jak mi go Rafi ciachnie to się nie obrażę Smile

Ale ostatnio zaczęłam się zastanawiać nad śmiercią - niebem i piekłem.
I doszłam do reinkarnacji - mam wielu znajomych którzy w nią wierzą i liczą na nią... Natomiast ja mam zupełnie inne podejście.

Wielu z was wie - co myślę o obecnym świecie Smile
I szczerze - przeżywanie życia na nowo było by dla mnie największym "piekłem".
Po śmierci ma być spoczynek, ukojenie, miłość i bezpieczeństwo - a nie kolejne zmagania z życiem bez względu na to kim jesteś Smile

Nie wiem jak wy ale ja bym już chyba wolała pustkę

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 maj 31 2009 20:34   
Forum

paraklet: o reinkarnacji już rozmawialiśmy, (m.in.
w wątku o TT a także w wątku czy nasze cialo zmartwychwstanie po śmierci)
a także w artykułach
Reinkarnacja
Reinkarnacja - czyli wszystko w porządku, Panowie!
Reinkarnacja - czyli: jest jeszcze lepiej, Panowiet

możesz pociagnąc te wątki zamiast tworzyc nowe, jesli nie boisz sie powrotu evivy i matejanki
Laughing Out Loud

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Reguly
 maj 31 2009 20:51   
Forum

Quote by: paraklet

Wiem, że to temat całkowicie nie Chrześcijański (albo nie całkowicie Razz) - Jak mi go Rafi ciachnie to się nie obrażę Smile

Ale ostatnio zaczęłam się zastanawiać nad śmiercią - niebem i piekłem.
I doszłam do reinkarnacji - mam wielu znajomych którzy w nią wierzą i liczą na nią... Natomiast ja mam zupełnie inne podejście.

Wielu z was wie - co myślę o obecnym świecie Smile
Po śmierci ma być spoczynek, ukojenie, miłość i bezpieczeństwo - a nie kolejne zmagania z życiem bez względu na to kim jesteś Smile

Po piwerwsze - co to znaczy na nowo? Po drugie - przyszle zycie zalezy wtym chyba od tego jakie bylo poprzedni... Od karmy... Kolejne zmagania z życiem bynajmniej nie sa bez względu na to kim jesteś czy raczej jak przezylas poprzednie. Generalnie natomiast wiele zalezy od tego jak podchodzisz do kwesti zaswiatow i duszy. Przy okazji - jakis czas temu w watku o ciekawych publikacjach zapodalem ksiazke wydana pare dni temu na ten temat...

Nie wiem jak wy ale ja bym już chyba wolała pustkę

A ja nie...

PS. No masz - MM mnie uprzedzil z linkami...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Dezerter
 maj 31 2009 21:13   
Forum

Nie wiem co ty wiesz o reinkarnacji, ale widzę spore luki np. w słowach : "bez względu na to kim jesteś"
otóż ci co żyją jak "święci dalekowschodni" Cool nie muszą się rodzić na nowo i mogą zaznać "spoczynek, ukojenie, miłość i bezpieczeństwo", ale u nich dostępuje tego wyzwolenia z kołowrotu narodzin i śmierci tylko niewielu - podobnie jak i u nas! niewielu dane jest zaraz po śmierci doznać "spoczynek, ukojenie, miłość i bezpieczeństwo" - w czyśćcu i piekle tego nie zaznasz Evil
podane przez Medievala arty przeczytaj koniecznie - bardzo dobre
reinkarnacja to bardzo mądra koncepcja tłumacząca to co i czemu dzieje się w naszym życiu. Ja z filozoficzno-rozumowego stanowiska nie znalazłem w niej słabych punktów.
Kiedyś w nią wierzyłem, teraz mam pewne wątpliwości (odkąd usłyszałem wypowiedź psychologa klinicznego , który twierdził, że w "regresje hipnotyczną" można wprowadzić człowieka i zasugerować mu dowolną postać, okres historyczny i zawód a on już dalej sam będzie tworzył wspomnienia z poprzedniego życia. Wink

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,10 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty