Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 Utrata wiary.
 |  Wersja do druku
Ewa
 czerwiec 02 2009 19:49  (Czytany 2087 razy)  
Forum

Status: offline

Witam Was po dlugiej nieobecnosci.

Kiedy ja zawitalam na tym forum-to nie byl to przypadek.

Czlowiek majacy wiare nie ma potrzeby szukac....bo juz odnalazl.

Ja szukalam. Szukalam Pana Boga pod rozna postacia, najrozniejsza....
I nie bylam samotna,ale czulam niesamowita samotnosc, taka wlasnie duchowa.

Tu natrafilam wprawdzie na Chrzescijan, ale kazdy jakos byl tak soba zajety.Wielu z Was ocenialo mnie na podstawie moich stylistycznych bledow w pisowni lub tez interpunkcji czy stylistyki.

I chociaz tak wielu Chrzescijan bylo na tym forum.....to tylko jedna osoba-jedna jedyna zauwazyla z czym ja tak na prawde przyszlam tu do Was na to FORUM.

To byla Marta NB, napisala do mnie z pytaniem czy moze sie o mnie pomodlic.Pamietam ze bardzo plakalam ze wzruszenia-ale to wzruszenie bylo innej natury-to bylo jakby Pan Bog gdzies kolomnie przeszedl...to bylo jakgdybym nasluchujac uslyszala nieoczekiwanie to czego pragnelam....modlitwy za siebie.Bylam niewierzaca.

Dobrze ze wtedy nie czytalam Rafiego i dobrze ze wtedy nie natrafilam na jakies takie posty ktorymi teraz karmione jest to forum.

Ja rozumiem ,ze to jest forum Chrzescijanskie ale czy nie wlasnie Chrzescijanscy Bracia maja we krwi gloszenie Ewangelii niewierzacym?.
Dlaczego tu sie tak z wielkim trudem obchodzi z innym zdaniem,wierzeniem.Ci ludzie innych wyznan moze wlasnie tu szukaja Pana Boga posrod jego wyznawcow....to gdzie maja szukac ludzie niewierzacy?.Czy nie slyszeliscie nigdy o opetanych? chorych? zagubionych?.

Czy Pan Bog Chrzescijanski nie jest Bogiem niewierzacego?.Gdzie go szukac jak nie wsrod Chrzescijan?

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 czerwiec 02 2009 20:36   
Forum Moderator
Moderator

oskarżasz nas że jesteśmy zajęci sobą - a tym postem udowodniłaś jak bardzo zamknięta jesteś tylko i wyłącznie na siebie.

Ok - pokazałaś nam nasze błędy i zaniedbania, pokazałaś też czego od nas wymagasz.
Osobiście cię za to przepraszam - w swoim imieniu.
A teraz pokaż czego wymagasz od siebie?

Czy zainteresowałaś się kimkolwiek z obecnych osób zanim zainteresowała się (ta osoba) tobą?
Czy podjęłaś prywatną dyskusję na temat kogoś innego niż siebie samej?

Ile osób znasz osobiście? Z iloma piszesz o wszystkim i o niczym?
Bo ja z wieloma - i żadnemu nie przykleiłabym naklejki "zapatrzony w siebie".

Nawet JMG Razz - chyba obecnie na tym forum to jestem najbardziej egocentryczna z ludzi tych których znam na prywatnej (e-mailowej) stopie

Sądzisz i jesteś sądzona.
Jesteś jedną z nielicznych osób do których nie napisałam na priv i tego nie zrobię - bo tak jak mówił PP jestem nietolerancyjna na niektóre sprawy.
Policz sobie ile razy na forum trzaskałaś drzwiami krzycząc: żegnam - po czym wracałaś jak niby nic.

Który to jest tego typu post z Twojej strony?
Nie szanujesz przede wszystkim siebie.

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
LuTom
 czerwiec 02 2009 21:48   
Forum

Quote by: corka

,,,,,,,,,,Dobrze ze wtedy nie czytalam Rafiego i dobrze ze wtedy nie natrafilam na jakies takie posty ktorymi teraz karmione jest to forum.

Ja rozumiem ,ze to jest forum Chrzescijanskie ale czy nie wlasnie Chrzescijanscy Bracia maja we krwi gloszenie Ewangelii niewierzacym?.
Dlaczego tu sie tak z wielkim trudem obchodzi z innym zdaniem,wierzeniem.Ci ludzie innych wyznan moze wlasnie tu szukaja Pana Boga posrod jego wyznawcow....to gdzie maja szukac ludzie niewierzacy?.Czy nie slyszeliscie nigdy o opetanych? chorych? zagubionych?.

Czy Pan Bog Chrzescijanski nie jest Bogiem niewierzacego?.Gdzie go szukac jak nie wsrod Chrzescijan?

Witaj Corko z powrotem Smile
Nie wiem co tam masz do Rafiego, zawsze możesz do niego napisać na priv i wyjaśnić.

A jeśli chodzi o niewierzących, to zauważ po ich wypowiedziach na tym forum, że oni wcale nie szukają Boga ani nie chcą mieć głoszonej Ewangelii.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 czerwiec 02 2009 22:17   
Forum Moderator
Moderator

Ależ szukaj, ale gdy przychodzisz w gści to wycierasz buty, witasz się i nie krytykujesz gospodyni że ci się firanki nie podobają, albo ze podała ci zbyt mpcną/słabą herbatę, a tak w ogóle to jak śmiała ci narzuciś wybór między herbatą a kawa jak ty pijasz tylko soki. No i w ogóle nie mówisz że jest wredna i jej nie lubisz a wręcz pogardzasz. Prawda?
I o to chodzi. Mamy już dość takiego traktowania i przypominamy że jesteśmy gospodarzami. Delikatnie, bez zbędnej przemocy (niektórzy tu na innym portalu dostaliby juz nie warna a dawno bana, nawet i stałego).
Czy jesteśmy obiektywni? Z wewnątrz bardziej niż z zewnątrz, w koncu kierujemy się troszkę innymi zasadami i jak nawet reguly zauważył jesteśmy obcy i niczego innego nie możemy się spodziewać.
W każdym razie witaj znów wsród obcych.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Ewa
 czerwiec 02 2009 22:50   
Forum

Witaj Lutom,

nie wiem w zasadzie czego ja chce od Rafiego, Rafii jest tylko wykonawca i dlatego jemu sie dostaje.

Nie o to chodzi w mojej wypowiedzi.

Pragne tylko podkreslic,TO ze Ci ktorzy utracili wiare maja wlasnie tu na tym FORUM najwieksza szanse do refleksji, do zastanowienia sie, do odszukania byc moze tego czego szukaja....jezeli w moim przypadku bylo tak ze szukalam i myslalam ze tu odnajde i tu pozostalam...tak moze istnieja inni przybysze w podobnej do mojej sytuacji?. Mnie pomoglo to Forum, te tematy,dyskusje-to zmuszalo mnie wrecz do przemyslen-poczytania itd a nawet do modlitwy!.

Czlowiek, ktory chce popelnic samobojstwo-tez pisze list pozegnalny,czlowiek ktory szuka Pana Boga tez szukac moze wsrod wyznawcow nie ma w tym nic dziwnego.To jest jak samoobrona "Duszy"Wink.

Chcialabym zeby wlasnie TO najpiekniejsze co jest w zasiegu tego Forum mianowicie dyskusje niekonczace sie o roznych aktualnych rzeczach wiary z ktorymi borykaja sie ludzie w zyciu- zeby tu mogli odnalezc siebie badz droge do wiary,badz zeby tu zaszlyszeli TO czego naucza Pan Jezus - istoty Chrzescijanstwa,tego czlowieczenstwa.
Byloby szkoda tych,ktorzy by szukali tu i niczego chrzescijanskiego by tu nie odnalezli.

Paraklet,

ja nie wiem jak mam ci odpisac zeby cie nie urazic,wiec pozostawie twoj post bez wiekszej odpowiedzi,mam nadzieje ze rozumiesz.
Wydaje mi sie ze nie do ciebie kieruje ten post tzn ciebie mialam jak najmniej tu na mysli.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 czerwiec 02 2009 23:02   
Forum

Rafi

niektorym ludziom nie pomoze najwyzsze wyksztalcenie tego swiata aby zrozumiec fundamentalne zasady goscinySmile, roznica miedzy nami polega wlasnie na tym,ze ja bym nigdy nie powitala nikogo slowami "WITAJ W SROD OBCYCH".

To jest poprostu, bez komentarza i przykro mi,ze do takich wlasnie uproszczen myslowych pozwalasz sobie.
I zrozum ,ze tu chodzi o cos wiecej niz o Rafiegooooooo, tu chodzi o tych ludzi ktorym mozna pomoc odnalezc siebie w wierze, o pomoc duchowa-tu nie chodzi o to zeby Rafii jak najlepiej wypadl swoja retoryka na forum.

To wszystko co mam ci do powiedzenia.Tu nie chodzi o ciebie, tu chodzi o cos duzo duzo wazniejszego....Rafi.
A ja pochodze z Polski w ktorej sie mawialo "Gosc w domu Bog w domu". Z Bozia Rafi.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 czerwiec 02 2009 23:27   
Forum Moderator
Moderator

Nie zrozumiałaś. Każdy chrześcijanin jest obcy na tym świecie, kieruje się zasadami innymi niż światy wokoło i mówi językiem innym niż świat wokoło. W tym miejscu jest enklawa dla chrześcijan, a przynajmniej miała być, gdzie mogą mówić swoim językiem i swoimi pojęciami i nie być traktowanym jak dziwaki - i gdzie mogą się dogadać pomimo różnic, jak w rodzinie. Witając ciebie wśród obcych witałem chrześcijanina wśród chrześcijan, witałem w domu.

Gość w dom, Bóg w dom i czym chata bogata. A chata bogata ma być chrześcijaństwem aby gość miał z czego czerpać i nie odszedł głodny. Dlatego ten portal ma pozostać chrześcijański. (Jest też polskie powiedzenie : gość jak ryba - po trzech dniach śmierdzi).

Powiedz jakbys się czuła gdyby do twojego domu wchodzili co rusz inni ludzie obrażając ciebie i demolując otoczenie wyganiając i strasząc tym samym innych domowników? Właśnie temu chce zapobiec Joanna podkreślając charakter chrześcijański portalu i dzięki temu masz do czego wracać. Popieram w tym Joanne w 200% i jak widzisz żaden chrześcijanin na tym forum nie protestuje.

P.S.Nie wiem co masz do mnie osobiście, ja osobiście postu nie odebrałem, ale skoro wg ciebie twój post miał być osobisty lub uważasz moja odpowiedź za osobista to ... jest to wielkie nieporozumienie.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Ewa
 czerwiec 02 2009 23:53   
Forum

Tak, to ja zle zrozumialam Rafi.

Ale ujoles sedno sprawy, trzeba wyjsc takim ludziom poszukujacym na przeciw .

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 czerwiec 03 2009 00:10   
Forum Moderator
Moderator

prawda nie razi a otwiera oczy - masz coś to krzycz, lubie krzyk - wiem że jeszcze żyję

Post był do wszystkich chrześcijan - i do mnie. Większość Chrześcijan znam bliżej a jeszcze więcej ateistów z tego forum.
Wiesz Rafi dziś powiedział mi bardzo ważną rzecz - każdy jest wielkim hipokrytą (miało to być szczególnie o mnie Razz nie uraziło otworzyło oczy)
Ja nie jestem taka jak Rafi- jestem za smarkata - krzyczę jak już nie mogę.

Wiesz każdy chce być ważny, zauważony, przytulony (stąd tyle dzieci z przypadku) - każdy jest egocentrykiem a empatia to rzadkość w dzisiejszym świecie. Tylko są dwa rodzaje egocentryzmu - chowanie się po kątach z mokrymi oczyma i czekanie aż ktoś podejdzie, domyśli się, zrozumie bez słów - albo stanięcie na stole i krzyknięcie: hej mam problem, potrzebuje pomocy. (oczywiście jest też zdrowy egocentryzm ale z tym już nie do mnie Razz).

Jeśli chcesz porozmawiać, wyżalić, pozłościć, pokłócić - to nie licz że ktoś przeczyta w myślach. W każdym profilu masz wiadomość: wyślij maila, znasz już pewne osoby, wiesz kto ci najbardziej podchodzi - pisz. Mnie nie olał nawet PP który nie trawi mnie z żadnym sosem Smile

Witaj na forum - i naprawdę mam nadzieję, że będzie już normalnie ze wszystkich stron Smile
A jeśli ci ktoś zwróci uwagę na składnię postu to poproś moda Kruka o poprawę Smile - w końcu kobiety nie powinny się takimi rzeczami zajmować, prawda modzie? Twisted Evil

Będzie ok - tylko pamiętaj że każdy jest tak samo zagubiony i zdezorientowany Smile I przepraszam za ostry atak - taki mój mały wstrząs Smile A ty pokazałaś klasę Smile

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
LuTom
 czerwiec 03 2009 05:19   
Forum

,,,,,,,Pragne tylko podkreslic,TO ze Ci ktorzy utracili wiare maja wlasnie tu na tym FORUM najwieksza szanse do refleksji, do zastanowienia sie, do odszukania byc moze tego czego szukaja....jezeli w moim przypadku bylo tak ze szukalam i myslalam ze tu odnajde i tu pozostalam........

Corko, gdy pierwszy raz zawitałem na to forum jeszcze tylko jako gość, byłem w podobnej sytuacji. I paradoksalnie dzięki wypowiedziom niechrześcijan i niewierzących moja wiara się wzmocniła i ugruntowała. Im większe wytaczali działa przeciwko chrześcijanom, wierze czy religii wogóle, tym bardziej widziałem miałkość ich argumentów. Dlatego mam nadzieję, że ci którzy już utracili lub chwieją się w swej wierze odnajdą tu odpowiedzi na swoje pytania (lub przynajmniej ich część)

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 czerwiec 03 2009 15:42   
Forum

Quote by: LuTom

,,,,,,,Pragne tylko podkreslic,TO ze Ci ktorzy utracili wiare maja wlasnie tu na tym FORUM najwieksza szanse do refleksji, do zastanowienia sie, do odszukania byc moze tego czego szukaja....jezeli w moim przypadku bylo tak ze szukalam i myslalam ze tu odnajde i tu pozostalam........

Corko, gdy pierwszy raz zawitałem na to forum jeszcze tylko jako gość, byłem w podobnej sytuacji. I paradoksalnie dzięki wypowiedziom niechrześcijan i niewierzących moja wiara się wzmocniła i ugruntowała. Im większe wytaczali działa przeciwko chrześcijanom, wierze czy religii wogóle, tym bardziej widziałem miałkość ich argumentów. Dlatego mam nadzieję, że ci którzy już utracili lub chwieją się w swej wierze odnajdą tu odpowiedzi na swoje pytania (lub przynajmniej ich część)

Big Grin Piękne, ważne i budujące dla tego forum świadectwa daliście obydwoje więc i ja się "otworze", ale zanim to (kieruje te słowa do Modów i adminów) mino braku moderacji (aktywnej) i pełnego ekumenizmu z Matejanką, Evivą, buddystą, mesjanistami i wielu innych, których już nie pomnę. Zważcie i przemyślcie te dwa świadectwa i moje poniżej - Nasza wiara powróciła lub się umocniła i poszła we właściwym kierunku mimo bałaganu.

Gdy zawitałem na to forum, bliżej mi było chyba z poglądami do Evivy i Matejanki niż do Medievala i Kobiety. Bliżej mi było do ezoteryzmu, New Age, "wschodu" niż do mszy świętej, zawierzenia Jezusowi, czy modlitwy wstawienniczej.
Poznanie, Prawda a z tego Wiara wykluwa/wykuwa się w ogniu walki/dyskusji !
To właśnie spory z Evivą i Matejanką i ateistami naszych forumowych "ortodoksów" pozwoliły mi wrócić świadomie do chrześcijaństwa, biblii, modlitwy.

Co będzie z forum jeśli tych nieprawowiernych zabraknie?
Zobaczcie! w "namiocie chrześcijan " pustki i brak dyskusji - a jak Rafi z całego forum zrobisz Namiot chrześcijan - to zostaną nam tyko dyskusje mariologiczne
Laughing Out Loud Wink

Córko - dzięki za mądry głos w dyskusji - miło cię znów czytać i to w tak dobrej formie
pozdrawiam

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Rafi F
 czerwiec 04 2009 07:10   
Forum Moderator
Moderator

Nie chcę podejmować tutaj dyskusji.
Bardzo dziękuję za świadectwa. Ludzie na tym forum również towarzyszyli mi w moim, dlatego też bardzo cieszę się z powrotu forumowiczów przeróżnych wyznań.
Nie usłyszymy niestety świadectw tych, którzy zadając pytanie czy przedstawiając swój problem śledzili jak zanim otrzymali odpowiedź, jak zanim dyskusja się rozwinęła przechodzi na wątki personalne, poboczne, często jawnie antychrześcijańskie. Ja osobiście cieszę się ze zmian proporcji, jeszcze daleko do proporcji z czasów gdy się rejestrowałem.
Wszyscy poszukujący są tu zawsze mile widziani - tak było i tak zostanie.
Cieszę się z powrotu i aktywności corki, Edith, remigiusa, LuToma, skierki, Maćka, Herkulesa, Sunrise i wszystkich chrześcijan których tu z pamięci nie wymieniłem. Mam szczerą nadzieję granicząca z pewnością że zarówno oni, jak i jeszcze nie poznani na forum chrześcijanie dużo wniosą do portalu (to już widać).

===

Cytat 
skierka
 czerwiec 07 2009 12:12   
Forum

Mimo woli przywołany został tutaj bardzo zasadniczy problem chrześcijaństwa :
ZASADY JEGO FUNKCJONOWANIA
Czy można mówić o chrześcijaństwie bez Chrystusa ?
Toż to oczywisty absurd, a jednak... właściwie to jak sobie Go wyobrażamy ?
Cieśla ? przecież ten zawód istnieje do dzisiaj, to ludzie o twardych dłoniach, czasem o dosadnym
języku, jakoś nie bardzo pasuje do sal wykładowych i do obrazków...

Tragedią nauczania kościoła / en block / niezależnie od wyznania jest to , że nie zauważamy
tego o czym mówi Ewangelia: nauczanie Jezusa to jedynie końcówka Jego życia...
Przedtem była praca, Kościół jest Jego mistycznym Ciałem, jakoś tego nie widać...
on chciałby wszystko komentować, mówić , mówić .....
Wielce natrudził się bóg dla człowieka, znosił jego ciężary po to by "wdzięczności"
człowiek odsyłał Go na ...Olimp.

Cała konstrukcja Biblii jest bardzo "łupana" zanim powstał Hymn do Miłości św. Pawła
było "ani żony,ani sługi ... ani żadnej rzeczy..." itd widać Stwórca dobrze zna
swoje dzieła i wie ,że niezbędny do istnienia jest mu KONKRET.

Droga Córko, czy nie przyszło Ci do głowy, Ze zamiast rozmawiać o Bogu może lepiej czase
ŻYĆ WG. JEGO NAUKI ? może Ty jesteś z tych którzy muszą Go zobaczyć
zanim w uwierzą, to nie wstyd, o twojej strukturze ducha zadecydował ktoś inny...
Rzeczony św. Paweł był właśnie taki.

Kiedy to piszę w TV mówi sie o Lednickich spotkaniach,ilu z tych rozpromienionych
osłabnie w wierze kiedy "z obłoków" uderze w twardą rzeczywistość
"wyścigu szczurów "? widzisz to nie tylko Twój problem.
Oni są po prostu nie przygotowani, "zanieście Ducha światu " ...a co to znaczy w praktyce ?
Przejrzyj dostępne sobie wydawnictwa, nic nie ma ...

Widzisz cały współczesny kryzys wiary jest owocem przerostu werbalizmu.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 czerwiec 07 2009 23:57   
Forum

Skierka,

jak sie utraci wiare to najsilniejsza wydaje sie pozostawac modlitwa.Wiare traci sie przez grzech.

Smiesznie to brzmi,ale tak wlasnie jest.

Nie mozna niesc Ducha Swiatu-kiedy sie go nie ma.

Ja tak jak napisalam, potrzebowalam modlitwy,a tu znalazl sie ktos na tym forum-kto sie za mnie poprostu pomodlil.To wszystko.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Matija
 czerwiec 08 2009 17:52   
Forum

Corko,
zwracam uwagę, że wspólnota na foru, jest quasi wspólnotą. To nie do końca właściwe środowisko, dopiero gdy ludze z forum spotykają się, można mówić o laściwy ustawieniu sprawy.
Są informacje które można wyczytać, dopiero w spotkaniu w cztery oczy. Z żywym człowiekiem, a nie poprzez kabelki i klawiaturę.
W tym miejscu apel: JEŚLI TYLKO MACIE SPOSOBNOŚĆ, TO SPOTYKAJCIE SIĘ I DĄŻCIE DO SPOTKANIA NA ŻYWO!!
Niech internet będzie ostatecznością.

ps.
Nie jest prawdą, że tylko jedno wsparcie modlitewne Ci towarzyszyło. Smile

===

Albo Jezus, albo śmierć... Jezus! :D

Profil   Email 
 Cytat 
skierka
 czerwiec 08 2009 21:38   
Forum

Jedno drugiemu nie przeszkadza, oczywiście że internet to jedynie proteza, ersatz
ale co w zamian ?
Układ organizacyjny kościoła jest w zasadzie wokółliturgiczny, wszystko inne jest
jedynie kwestią przypadku.
Nie umiemy, nie potrafimy, nie chcemy zrozumieć pojęcia WSPÓLNOTA.
A co do modlitwy przecież ona ma zdecydowanie większą wartość
właśnie we wspólnocie "gdzie się dwóch spotka w imię moje"
Ilu z tych którzy utracili wiarę byli osobami do bólu samotnymi,
samotnymi we wspólnocie... tej nominalnej myślę.
To jest tak jak z małżeństwem, to że istnieje na papierze...
I jeszce jedno samotnemu łatwiej zgrzeszyć, jak myślicie dlaczego
szatan rozmawiał osobno z prarodzicami a nie ze wspólnotą ?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 czerwiec 09 2009 22:14   
Forum

Quote by: Matija

Corko...

Nie chciałem się wyrywać, ....bo modlitwa moja to intymna bardzo sfera, ale jeśli już Ty... wiedz Corko, że było nas dużo więcej.

Wakacje się zbliżają... to kto i gdzie organizuje spotkanie forumowe Idea
Tylko nie Paraklet w Anglii, ani nie Medieval w Finlandii/Rumunii/.... Wink
Ja się piszę Big Grin najlepiej jakiś środek Polski ...Poznań?

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Łukasz
 czerwiec 09 2009 22:37   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: Dezerter

Quote by: Matija

Corko...

Nie chciałem się wyrywać, ....bo modlitwa moja to intymna bardzo sfera, ale jeśli już Ty... wiedz Corko, że było nas dużo więcej.

E tam zaraz jakiś środek. Dawać na Bieszczady, tam to jest ten klimat starocerkiewny niesamowity - idealny na takie spotkania Wink

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
Pastor
 czerwiec 09 2009 23:12   
Forum

Quote by: Dezerter

Chętnie wpadne na jakiś pijacki melanż forumowy Laughing Out Loud
Ale dopiero po wakacjach. Może koniec września 2009 - Czechy Question
bo za pare dni wiza nieimigracyjna do kieszeni airbus a330 air france paris-seattle Big Grin
Jak znowu coś zniknie z radarów to dajcie znać że może jakiś pijany drzwi przez pomyłkę uchylił żeby się odlać i wszyscy wylecieli Cool

===

Rzeczywistość należy do Chrystusa. (Kol 2,17) U Jego boku cały kosmos wyruszy w bój przeciw głupocie. (Mdr 5,17-20)

Profil   Email 
 Cytat 
Ewa
 czerwiec 11 2009 00:51   
Forum

Witajcie Wszyscy,

ja bardzo Ci Matijo i Tobie Dezerterze dziekuje i prawdopodobnie nie tylko WAM.

A co do spotkania, to
moze Wasza " bliskosc" by mnie zenowala?, sama nie wiem i chcialabym i nie wiem .

Zobaczymy, a dla Pastora pomylsnych lotow!.

===

Pokoj z Wami!

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,53 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty