Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Pytania, problemy i opinie Nowy wątek Odpowiedz
 120 - kontynuacja
 |  Wersja do druku
Robert
 czerwiec 23 2009 19:25  (Czytany 2941 razy)  
Forum

Status: offline

Quote by: Dezerter

Quote by: suration

Quote by: Dezerter

obie kwestie dogłębnie omówione w wątkach na naszym forum

No ale zdarzalo sie, ze ludzie zyli wiecej niz 120 lat, wiec tu jest oczywista pomylka...

czytanie nie boli!
http://www.kosciol.pl/forum/viewtopic.php?forum=10&showtopic=163116&highlight=120%20lat

A uszczypliwosc chyba daje duzo satysfakcji...

Tamten watek znalem. Jednak mozna ta granice przekroczyc (za wiki):

Najdłużej żyjący ludzie kiedykolwiek w historii
Miejsce Imię i nazwisko Osiągnięty wiek Data urodzenia Data śmierci Kraj, uwagi
1 Jeanne Calment 122 lata 164 dni 21 lutego 1875 4 sierpnia 1997 Francja, rekordzistka długowieczności
2 Shigechiyo Izumi 120 lat 237 dni 29 czerwca 1865 21 lutego 1986 Japonia, rekordzista długowieczności

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 czerwiec 23 2009 22:44   
Forum

Quote by: suration

A uszczypliwosc chyba daje duzo satysfakcji...

Tamten watek znalem. Jednak mozna ta granice przekroczyc (za wiki):

Najdłużej żyjący ludzie kiedykolwiek w historii
Miejsce Imię i nazwisko Osiągnięty wiek Data urodzenia Data śmierci Kraj, uwagi
1 Jeanne Calment 122 lata 164 dni 21 lutego 1875 4 sierpnia 1997 Francja, rekordzistka długowieczności
2 Shigechiyo Izumi 120 lat 237 dni 29 czerwca 1865 21 lutego 1986 Japonia, rekordzista długowieczności

Odrobinę satysfakcji Wink , ale miałem ciężki dzień więc mi wspaniałomyślnie wybaczysz - prawda
Izumi nie żył 121 lat - więc 120 - wszystko się więc zgadza - Bóg nie mówił i ani jednego dnia dłużej!
Hmm mamy jedną kobietę, która żaliła się, że "chyba Pan Bóg o mnie zapomniał ", bo w zdrowiu i świetnej kondycji psychofizycznej przekroczyła ustalone przez Boga 120 lat?
Czemu? - nie wiem - możliwe odp:
żeby przypomnieć nam o granicy 120 lat,
żeby wyjątek potwierdził regułę
żeby pokazać, że nawet ona żyła 120 lat (+-1%)(z dokładnością do 1% błędu)
Nie sądzisz, że ta 1 na miliardy innych to nie jest zaprzeczenie ale wręcz potwierdzenie natchnionego charakteru proroctwa max wieku 120?
popatrz na sprawę z punktu widzenia statystyka - przecież to nawet nie jest ułamek promila Cool

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 23 2009 23:12   
Forum

Tak Dezerterze, jest to niebywale. Moze lepiej by wygladalo, gdyby te dwie osoby (i jeszcze kilka ponoc nieoficjalnych) nie dozyly tego wieku, ale mimo wszystko to niebywale. Jestem tym zdumiony bardzo, ale moze jest jakies nie-boskie wyjasnienie tego fenomenu... Wink

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Dr.Cockroach
 czerwiec 24 2009 00:26   
Forum

Dezerter

Izumi nie żył 121 lat - więc 120 - wszystko się więc zgadza - Bóg nie mówił i ani jednego dnia dłużej!

nie żył, ale rozpoczął 121 wiek. 120 lat to 119 lat i (średnio) 365,25 dni.
bóg powiedział że człowiek może żyć TYLKO 120 lat. czyli jeśli przeżył 119 lat i 365,25 dni to w następnej sekundzie powinien umrzeć śmiercią naturalną.

żeby pokazać, że nawet ona żyła 120 lat (+-1%)(z dokładnością do 1% błędu)

"błędu" a no tak, bo "mylić się to 'boska' rzecz", nie ludzka.

Nie sądzisz, że ta 1 na miliardy innych to nie jest zaprzeczenie ale wręcz potwierdzenie natchnionego charakteru proroctwa max wieku 120?
popatrz na sprawę z punktu widzenia statystyka - przecież to nawet nie jest ułamek promila Cool

statystycznie to koń i jeździec mają po trzy nogi. hmmm... kiedyś wirusa AIDS miała tylko jedna osoba.
proroctwo powinno być prawdziwe lub nieprawdziwe. te dwie osoby nie powinny żyć i są dowodem na to że proroctwo jest nieprawdziwe.
zauważ że średnia wieku umierania rośnie. medycyna coraz lepiej utrzymuje człowieka przy życiu. za 20-30 lat ludzie będą umierać częściej w wieku wyższym niż 120 lat.

(średni wiek śmierci)

===

One flesh one bone, one true religion One voice, one hope, one real decision Wowowowowowo gimmie one vision, yeah

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 24 2009 13:50   
Forum

Ja odrzucam mysl, ze ta liczbe podpowiedzial komus Bog. Tym bardziej jest dla mnie zaskakujace, ze tak ladnie pasuje do dzisiejszych czasow. I wymyslono to w czasach, gdy srednia dlugosc zycia wynosila pewnie okolo 40 lat...
A co bedzie za 100, czy 200 lat, gdy mozliwe, ze ludzie prawie masowo beda dozywac 122-125 lat? Czy to wtedy ostatecznie pogrzebie hipoteze o natchnioniosci Biblii?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 czerwiec 25 2009 00:54   
Forum Moderator
Moderator

nie było mnie kilka dni a już karaluchy się zalęgły (swoją drogą ... fajnie to tak bawić się ludźmi?)

Suration - witaj pełen sił

Czy naprawdę kłócicie się o fakty czy bardziej - czy to bardziej z uporu? Bo ten temat sam z siebie jest .... Big Grin
A co tam - trochę radości nie zaszkodzi Smile

Suration oczywiście, że nie przyznasz, że ten wiek został podyktowany przez Boga - tak jak nie przyznasz wielu innych rzeczy - ale to czy jest to z braku dowodów (oczywistych dla siebie) czy po prostu ze swojego przekonania to inna sprawa Smile
Ale czy jest to powód by czuć się urażonym - przecież, nikt cie za poglądy nie skreśla.
Masz inne - super - ale dlaczego nie możesz przyjąć że niektórzy mają inne.

Ciebie wkurza to, że wierzę, a mnie irytuje to, że ciebie to wkurza ... i tyle z OT
(czas zacząć psocenie od nowa Big Grin)

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Dr.Cockroach
 czerwiec 25 2009 04:34   
Forum

Quote by: paraklet

nie było mnie kilka dni a już karaluchy się zalęgły (swoją drogą ... fajnie to tak bawić się ludźmi?)

nie zgnieć mnie przez przypadek :]

Czy naprawdę kłócicie się o fakty czy bardziej - czy to bardziej z uporu? Bo ten temat sam z siebie jest .... Big Grin
A co tam - trochę radości nie zaszkodzi Smile

na świecie istnieją fakty lub mity.
faktem jest to że zdanie wypowiedziane przez boga o wieku jest mitem.
z tego wynika że reszta książki w której ten mit jest, musi być mitologią.

===

One flesh one bone, one true religion One voice, one hope, one real decision Wowowowowowo gimmie one vision, yeah

Profil   Email 
 Cytat 
LuTom
 czerwiec 25 2009 08:32   
Forum

A ten fakt że jest mitem jest gdzieś potwierdzony? Tak faktycznie?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 czerwiec 25 2009 09:06   
Forum Moderator
Moderator

swoją drogą - był tu kiedyś link do świetnej składanki na temat datowania ziemi i ludzi - udowadniający, że skały osadowe powstawały pionowo a nie poziomo. W ten sposób - zwierzątka znalezione w dolnej warstwie miały tyle samo lat co te w górnej (odkryto to po znalezieniu skamieliny drzewa - która znajdowała się w kilku warstwach. Gdyby każda warstwa powstawała tak jak sie mówi - przez miliony lat - drzewo dawno by umarło - zanim warstwy doszły by do liści.)

W ten sposób wiek świata zmniejsza się z kilku miliardów - do kilkuset tysięcy.

Przypominając sobie - jak świetnie rozwinięta była medycyna w Egipcie - nie powinniśmy zakładać, że tylko Egipt się wykształcił - bo nie mamy dowodów, czy w innych państwach i krajach nie było podobnie (skoro istniały na wysokim poziomie odpowiednie regulacje prawne, oraz cały system administracyjny - to czemu nie medycyna i higiena na takim samym levelu).

W ten sposób - zakładając, że mimo braku elektryczności - naprawdę świetnie sobie radzili (mumifikacja, znajomość ciała ludzkiego i chorób, odkrycie działania różnych ziół i minerałów - zatrucie pokarmowe leczono węglem już wtedy) - możemy przypuszczać, że wiek życia spadł dopiero kilka tysięcy lat później.

Można przyjąć - że bardzo się mylimy i oceniamy tylko patrząc na kilka lat.

Karaluchu - podałeś okres dla wielu powojennych a dla wielu jeszcze wojennych- bardzo naukowe podejście

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 25 2009 14:51   
Forum

swoją drogą - był tu kiedyś link do świetnej składanki na temat datowania ziemi i ludzi - udowadniający, że skały osadowe powstawały pionowo a nie poziomo. W ten sposób - zwierzątka znalezione w dolnej warstwie miały tyle samo lat co te w górnej (odkryto to po znalezieniu skamieliny drzewa - która znajdowała się w kilku warstwach. Gdyby każda warstwa powstawała tak jak sie mówi - przez miliony lat - drzewo dawno by umarło - zanim warstwy doszły by do liści.)

Mam nadzieje, ze nie podzielasz tej teorii... Ona jest taka Maciejo-Giertychowa... Smile

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 czerwiec 25 2009 15:10   
Forum Moderator
Moderator

kiedy ja bardzo lubię starszego Giertycha - świetny facet

Smile podzielam teorię - ze względu na to, że nie wierzę - że drzewo miało liście i sobie rosło spokojnie (przez kilka miliardów lat Razz) kiedy jego korzenie były skamieniałe ...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dr.Cockroach
 czerwiec 25 2009 17:13   
Forum

"mało" inteligentny projekt ma problem - brak dowodów...
a tak poza tym, co ma do rzeczy to datowanie odnośnie tego zdania co Bóg powiedział? chcesz powiedzieć ze jeśli bóg powiedział 120 lat to tak naprawdę oznacza że 120 dni? chcesz datować akt urodzenia i zgonu tych dwóch ludzi? to są dokumenty.

Przypominając sobie - jak świetnie rozwinięta była medycyna w Egipcie - nie powinniśmy zakładać, że tylko Egipt się wykształcił - bo nie mamy dowodów, czy w innych państwach i krajach nie było podobnie (skoro istniały na wysokim poziomie odpowiednie regulacje prawne, oraz cały system administracyjny - to czemu nie medycyna i higiena na takim samym levelu).

W ten sposób - zakładając, że mimo braku elektryczności - naprawdę świetnie sobie radzili (mumifikacja, znajomość ciała ludzkiego i chorób, odkrycie działania różnych ziół i minerałów - zatrucie pokarmowe leczono węglem już wtedy) - możemy przypuszczać, że wiek życia spadł dopiero kilka tysięcy lat później.

była na wysokim poziomie jak na te czasy co były. w tamtych czasach umierało się na takie choroby jak zapalenie płuc, (nie odkryli jeszcze penicyliny), nie robili transplantacji organów, amputacje koniczyn były wykonywane o wiele częściej niż teraz i nadal średnia długość życia wynosiła mniej niż 40 lat. w tych czasach także o wiele częściej umierały noworodki.

Można przyjąć - że bardzo się mylimy i oceniamy tylko patrząc na kilka lat.

Karaluchu - podałeś okres dla wielu powojennych a dla wielu jeszcze wojennych- bardzo naukowe podejście

bo nie znalazłem lepszych danych. te czasy wojenne w tej tabelce i tak mnie nie interesują. ważniejsze jest 20 ostatnich lat. można zauważyć stały wzrost długości życia.

jest taki artykuł napisany przez wprost
o długowieczności
zacytuję fragment:
W epoce kamiennej, 30 tys. lat temu, nastąpił skokowy wzrost żywotności naszych przodków. Przeciętna długość życia prawdopodobnie nie przekraczała jeszcze 18-20 lat, ale część populacji dożywała 35-40 lat. Oprócz dzieci i ich rodziców pojawiło się wtedy trzecie pokolenie ludzkiej społeczności - dziadków i babć - co zbiega się z początkiem rozwoju cywilizacyjnego.
Ten fenomen ewolucyjny najbardziej odróżnia człowieka od pozostałych naczelnych i innych hominidów, bo nie wystąpił nawet u neandertalczyka. Od tego czasu przeciętna długość życia Homo sapiens stale się wydłuża. W starożytności, w czasach Jezusa Chrystusa, wynosiła 22 lata, w średniowieczu wzrosła do 33 lat. Druga połowa XX wieku to demograficzna eksplozja stulatków, przeciętna długość życia zwiększała się w tym czasie coraz szybciej. W 1997 r. ośrodek badania długości życia CMI w Londynie prognozował, że w najbardziej rozwiniętych krajach mężczyźni, którzy wtedy mieli 65 lat, mają szanse dożyć 83. urodzin. Teraz się przewiduje, że przeciętna długość ich życia zwiększy się do 87 lat, a za 10 lat po raz pierwszy przekroczy 90 lat.

z tego wynika że długość życia stale rośnie.

Quote by: LuTom

A ten fakt że jest mitem jest gdzieś potwierdzony? Tak faktycznie?

a co, potrzebujesz jeszcze jakiejś pieczątki urzędniczej?

załóżmy że ja stwierdzę fakt że kury nie istnieją. ty mi pokazujesz jakąś kurę.
to moje stwierdzenie jest faktem czy mitem?
tą kurą w tym temacie jest 122 letni człowiek. bardziej łopatologicznie się tego nie da wytłumaczyć.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 25 2009 17:56   
Forum

kiedy ja bardzo lubię starszego Giertycha - świetny facet

Smile podzielam teorię - ze względu na to, że nie wierzę - że drzewo miało liście i sobie rosło spokojnie (przez kilka miliardów lat Razz) kiedy jego korzenie były skamieniałe ...

Na szczescie swiat naukowy nie podziela jej (moze poza paroma oszolomami). Przeczy wiedzy geologicznej, petrograficznej, geofizycznej i obserwacjom Ksiezyca prowadzonym przez mojego dziadka.
Gdyby w Bibli bylo napisane, ze slonie maja po 6 odnózy, to tez bys w to wierzyla wbrew oczywistym dowodom?
A co do M Giertycha, to normalni naukowcy smieja sie z niego. Nikt powazny nie bierze go powaznie...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 czerwiec 25 2009 18:25   
Forum Moderator
Moderator

nie mierzcie mnie swoją miarą - są dowody - to że ich nie przyjmujecie to wasz problem nie mój.

kurde żeście się obaj na mnie uwzięli...
a przeszkadza wam nie to, że ja wierze w dowody których wy próbujecie nie widzieć (niech mi ktoś wytłumaczy skamielinę drzewa w kilku warstwach osadu - a każda we dług naukowców tworzyła się miliony lat LOL) - tylko wkurza was to, że wam nie przytakuję Smile

Suration - nie zapominaj, że każdy naukowiec był na początku uważany za oszołoma. I jak się okazało że mają rację - to nagle każdy uważa ich za tych poważnych Big Grin A ciekawe co mówili o latawcu podczas burzy ....

Przykro mi to powiedzieć - ale strasznie ograniczeni "wiedzą" jesteście. Razz Ale i tak cię lubię Surationie Smile

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 czerwiec 25 2009 20:36   
Forum

Nikt sie na nikogo nie uwzial. To, ze pasuje ci ten jeden dowod, a nie chcesz przyjac do wiadomosci tysiecy innych, ktore mu zaprzeczaja kompletnie, to juz twoja broszka. Ja nie znam sprawy tej dziwnej skamienialosci, wiec nie chce nic przesadzac. Aczkolwiek brzmi absurdalnie. Dobra, ty twierdzisz, ze Ziemia moze miec kilkaset tysiecy lat tylko. A co na to astronomowie Obserwatorium Watykanskiego? Zaloze sie, ze zgadzaja sie co do wieku Ziemi jako 6-8mld lat. Kosciol raczej nie wystepuje przeciw prawdziwej nauce z podobnymi rewelacjami. To raczej domena Macieja Giertycha i jemu podobnych...

A... i nie jestesmy ograniczeni wiedza, jak juz to ewentualnie zdrowym rozsadkiem... Wink

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dr.Cockroach
 czerwiec 25 2009 22:02   
Forum

(niech mi ktoś wytłumaczy skamielinę drzewa w kilku warstwach osadu - a każda we dług naukowców tworzyła się miliony lat LOL) - tylko wkurza was to, że wam nie przytakuję Smile

EDIT:

cytat ze strony:
http://www.sciaga.pl/tekst/28748-29-przedstaw_budowe_litosfey_i_budowe_wnetrza_ziemi

Skorupa kontynentalna jest gruba, ma zwykle 35–40 km, a pod wysokimi młodymi górami (jak Himalaje, Kaukaz, Alpy) grubość ta wzrasta do 70, a nawet do 90 km, zaś w wyniku rozciągania lub podgrzewania może spadać do 15–25 km. Średnia gęstość skorupy kontynentalnej wynosi 2,8 g/cm3. Zbudowana jest zwykle (od góry) z warstwy skał osadowych o grubości kilku, czasem kilkunastu km, podścielonej warstwą granitową (od kilka do 30 km), pod która leży warstwa bazaltowa (od kilku do 40 km). Skorupa kontynentalna jest stara, często ma bardzo złożona budowę geologiczną, zaburzoną w trakcie licznych dawnych faz górotwórczych.

chcesz mi powiedzieć że to Twoje drzewo jeśli było w kilku warstwach osadowych to ma kilka kilometrów? ba, nawet takiego drzewa nigdy nie było...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 czerwiec 25 2009 22:47   
Forum Moderator
Moderator

łaaazaap doktorku? Twisted Evil

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
Rafi F
 czerwiec 25 2009 23:41   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: surationA... i nie jestesmy ograniczeni wiedza, jak juz to ewentualnie zdrowym rozsadkiem... Wink

Zadziwiające wyznanie.
Podsumujmy:
1) zapowiedź że człowiek będzie żył "tylko" 120 lat była w czasach gdy ów okres obejmował bardzo wiele pokoleń, a ludzie 50-letni byli uznawani za staruszków na ostatnich nogach.
2) liczba ta była dla ówczesnych astronomiczna, być może i dosłownie i gdyby została w przekazie zaokrąglona to błąd byłby dla ówczesnych nieistotny
2) powyższa zapowiedź jest niejako obietnicą, że jednak ludzie będą żyli dłużej niż 30-50 lat i to niewyobrażalnie dłużej
3) średnia wielu rośnie
4) nie ma poza jednym udokumentowanego przypadku aby ktokolwiek przeżył 121 lat

Teraz najlepsze: na podstawie tego, że średnia wieku rośnie (do przewidzenia w świetle zapowiedzi 120 lat) oraz tego, że 120 lat jest granicą długowieczności (jak na razie masowo sie sprawdza poza jednym nieodległym przypadkiem) owi zdrowo rozsądkowi ludzie mówią, że cała Biblia jest niewiarygodna ponieważ:
- średnia wieku rośnie
- już wiele osób dożyło blisko 120 lat

Wybaczcie ale ja owego "zdrowego rozsądku" dziś już swym zmęczonym umysłem nie ogarniam.
Idę spać, może rano łatwiej będzie mi owych "rozsądnych" zrozumieć.

Tak mi zaświtało, że owi "zdrowo rozsądkowi" może po prostu .... boją się, ze nie mają racji i dlatego przychodza na ten portal aby wmówić nam, że jesteśmy garbaci, aby swój strach zakrzyczeć... ale może to tylko taka mara nocna. Dobranoc.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Dr.Cockroach
 czerwiec 26 2009 03:24   
Forum

dwie osoby!! dopiero dwie osoby.

powiedz mi ile ludzi musi umrzeć w wieku wyższym niż 120 lat żeby stwierdzić że ten cytat z biblii jest mitem? 666? a nie, bo wtedy mając swój "zdrowy rozsądek" stwierdzisz że zostali opętani przez szatana.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 czerwiec 26 2009 06:20   
Forum Moderator
Moderator

dwie osoby!! dopiero dwie osoby.

powiedz mi ile ludzi musi umrzeć w wieku wyższym niż 120 lat żeby stwierdzić że ten cytat z biblii jest mitem? 666? a nie, bo wtedy mając swój "zdrowy rozsądek" stwierdzisz że zostali opętani przez szatana.

Jedna robaczku, jedna : Jeanne Calment. Nie ma innego przypadku dożycia 121 lat i więcej. A jeżeli kilka osób dożyje okolice 120 lat, to nic mnie to nie wzruszy - nie będę się bawił w Jonasza Cool

Życzę dalszych poszukiwań. Będziesz szukał to znajdziesz.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
Angelika Mojeścik
 czerwiec 26 2009 08:26   
Forum Moderator
Moderator

Suration podaj mi te tysiące dowodów na niemożliwość kreacjonizmu? Powtarzasz jak małpka - ktoś ci powiedział, że takie są, i już... dam głowę, że wierzysz w ewolucjonizm nie dlatego, że czytałeś o tym, przemyślałeś sprawę itp - ale skoro wszyscy to i ty. Bo inaczej odpierał byś moją opinię konkretami a nie zdaniami typu: a co na to astrolodzy patrzący w gwiazdy? Big Grin

Od ponad 40 lat są w laboratoriach próby ewolucji DNA. Nie masz pojęcia ile osób ją wykluczyło. Ci którzy tak mocno stoją za ewolucją opierają się na obrazkach - a ci którzy badają DNA - mówią najczęściej: jednokomórkowiec nie jest w stanie stać się dwu komórkowcem nawet na przestrzeni milionów lat. Nie przeżył by etapu "deformacji". Póki co nie ma dowodów takich żeby przekonać zaściankowców - dlatego rzadko kto bierze to nawet pod uwagę. A najśmieszniejsze jest to, że także nie ma 100% dowodów na ewolucję Big Grin Ale skoro wszyscy to wszyscy (jedzmy g**no, kilka miliardów much nie może sie mylić).

Robalu - widać że nie oglądałeś, bo gdybyś oglądał wiedziałbyś że to nie możliwe - a udowodniono to wwiertami z dna oceanu.

Dalszą dyskusję o kreacjonizmie proszę przenieść do tematu Ewolucja lub założyć wątek o kreacjonizmie

===

Profil   Email 
 Cytat 
LuTom
 czerwiec 26 2009 09:27   
Forum

Rafi,,,możesz być pewny, że ateiści znajdą sposób, by wykazać, że Biblia jest mitem. Np, jeżeli ludzkość dojdzie do takiej wyrafinowanej metody utrzymywania przy życiu samej głowy, nawet jeżeli reszta ciała będzie tylko zbiorniczkami, rurkami, urządzeniami, to powiedzą: widzisz, ten człowiek żyje, myśli, mówi.

Dr C . "a co, potrzebujesz jeszcze jakiejś pieczątki urzędniczej?

...faktem jest to że zdanie wypowiedziane przez boga o wieku jest mitem.
z tego wynika że reszta książki w której ten mit jest, musi być mitologią."

do tego zdania chciałbym pieczątkę

===

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,54 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty