Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Polityka i społeczeństwo Nowy wątek Odpowiedz
 Polityczna poprawnosc
 |  Wersja do druku
Edith
 lipiec 04 2009 21:04   
Forum

Status: offline

Wrzucam link, bo sam artykuł jak i kometarze obrazuja myslenie pro-PP i anty PP
http://blog.rp.pl/lisicki/2009/07/03/uniwersalnosc-i-wyjatkowosc-holokaustu/

===

Benedictus

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 lipiec 04 2009 22:08   
Forum

Nie wiem, czy regulamin brytyjskiej policji na to pozwala, czy nie. Mi sie to nie podoba. Mundur powinien byc rzecza swieta, a zolnierz czy policjant anonimowy z wyznawanej religii. Wyobrazacie sobie, zeby jakis zolnierz w wojsku polskim odmowil zalozenia czapki, bo nie moze sciagnac jakies glupiego turbanu? Chodzi o to, zeby religia nie ingerowala za daleko w zycie czlowieka. Tu to juz zaszlo troche za daleko.

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 lipiec 04 2009 23:04   
Forum

Quote by: suration

Nie wiem, czy regulamin brytyjskiej policji na to pozwala, czy nie. Mi sie to nie podoba. Mundur powinien byc rzecza swieta, a zolnierz czy policjant anonimowy z wyznawanej religii. Wyobrazacie sobie, zeby jakis zolnierz w wojsku polskim odmowil zalozenia czapki, bo nie moze sciagnac jakies glupiego turbanu? Chodzi o to, zeby religia nie ingerowala za daleko w zycie czlowieka. Tu to juz zaszlo troche za daleko.

Surationie
Poniewaz sam odrzuciles wlasna religie, dlatego nie bedziesz mial zrozumienia dla pozycji innowiercy Hindusa. Zapewniam Cie, ze religia nigdy nie ingerowala w moje zycie, to nie religia mnie szukala, to ja szukalam religii. Tak dzieje sie z wieloma ludzmi na swiecie.
Problem tutaj wcale nie dotyczy samej religii, tylko obchodzenia sie z nia, niezaleznie jaka to religia. Dlatego, tak jak wczesniej pisalam, trzeba miec mozliwosc dokonania wyboru. Ktos musi sam zdecydowac co dla niego wazniejsze; zasady religii czy inne aspekty zycia. Jesli one nie wspolgraja, nalezy dokonac wyboru i na tym polega nasza wolnosc.
Nie znajac sprawy z bliska nie wiemy, czy przypadkiem nie mamy tutaj do czynienia z tzw. dyskryminacja pozytywna. Jesli tak, to znaczy to o okazywaniu nadmiernej litosci nad >>pokrzywdzonym religijnie i przez nia oslepionym, niedouczonym ...<< i cos tam jeszcze, czlowieczkiem. Ale, czy ten czlowiek chce takiej litosci. Moze to ublizac jego godnosci osobistej, a on bedzie sie czul gorszym, ponizonym.
Czyli: litosc - pozytywna; skutek - negatywny. Czy taka litosc jest naprawde pozytywna???

Krotko. To nie religia. To tylko sposoby traktowania roznych religii.

===

Gdzie milosc wzajemna i dobro, tam znajdziesz Boga zywego

Profil   Email 
 Cytat 
JMG
 lipiec 04 2009 23:23   
Forum

Edith po pierwsze obawiam sie, ze to Ty nie znasz chrzescijanstwa. Mimo to jestem bardzo ciekawy czego nie wiem o chrzescijanstwie a co wiesz Ty. Umieram z ciekawosci. Po drugie nawet jesli nienawidzilbym chrzescijanstwa to co z tego, czy trzeba kochac chrzescijanstwo aby je poznac? Na tej samej zasadzie trzeba pokochac nazizm aby go zapoznac. Po trzecie mniej mnie interesuje to czy ktos jest papista, antypapista, dopoki jedyne co mu wychodzi to personalne ataki ad personam. Po czwarte naucz sie atakownia pogladow a nie osob bo poza tym Forum Wzajemnej Adoracji malo kto bedzie Cie traktowal powaznie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 lipiec 04 2009 23:34   
Forum

JMG
Pisz prosze w swoim imieniu.
Nikt mi nie bedzie narzucal, jak mam Edith traktowac.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 lipiec 04 2009 23:46   
Forum

Quote by: JMG

Edith po pierwsze obawiam sie, ze to Ty nie znasz chrzescijanstwa. Mimo to jestem bardzo ciekawy czego nie wiem o chrzescijanstwie a co wiesz Ty. Umieram z ciekawosci. Po drugie nawet jesli nienawidzilbym chrzescijanstwa to co z tego, czy trzeba kochac chrzescijanstwo aby je poznac? Na tej samej zasadzie trzeba pokochac nazizm aby go zapoznac. Po trzecie mniej mnie interesuje to czy ktos jest papista, antypapista, dopoki jedyne co mu wychodzi to personalne ataki ad personam. Po czwarte naucz sie atakownia pogladow a nie osob bo poza tym Forum Wzajemnej Adoracji malo kto bedzie Cie traktowal powaznie.

może Ci coś wytłumaczę?
Nikt nie atakuje tutaj twoich poglądow, bo Ty ich po prostu nie masz. To, co prezentujesz to jakiś chaotyczny zbiór uprzedzeń.
Dlatego odnosisz wrażenie, że to Twoja osoba jest atakowana.

Nie masz śladu wiedzy o chrześcijaństwie, tylko uprzedzenia.

Na razie to nawet na tym forum nikt nie traktuje Cie poważnie.
I nie zacznie dopóki nie zaczniesz myśleć

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
JMG
 lipiec 05 2009 10:12   
Forum

Quote by: medieval_man

może Ci coś wytłumaczę?
Nikt nie atakuje tutaj twoich poglądow, bo Ty ich po prostu nie masz. To, co prezentujesz to jakiś chaotyczny zbiór uprzedzeń.
Dlatego odnosisz wrażenie, że to Twoja osoba jest atakowana.Nie masz śladu wiedzy o chrześcijaństwie, tylko uprzedzenia.Na razie to nawet na tym forum nikt nie traktuje Cie poważnie.I nie zacznie dopóki nie zaczniesz myśleć

A masz jakis argument poza ad personam? Na razie nie popisales sie zadnym merytorycznym argumentem, wiec podpowiem Ci jak on moze brzmiec. Podaj przyklad tego co Ty wiesz o chrzescijanstwie a czego nie wie JMG, nastepnie swoja wypowiedz uzasadnij. No chyba, ze opluwanie bezboznika JMG to taka forumowa poprawnosc polityczna na kosciol.pl. Mr. Green
I nie jestem ani politykiem ani ksiedzem, wiec mi na Twoim "powazaniu" nie zalezy.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Marianna
 lipiec 05 2009 12:36   
Forum

JMG

1. Dziwie sie, ze piszesz o sobie w 3 osobie;
2. Zasada: trzeba wymagac najpierw od siebie, potem mozesz od innych;
3. Jesli na kosciol.pl robi ci sie Mr. Green , droga wolna. Po co sie meczyc.

P.S. "Dziekujemy" za wyjasnienie pojecia "ad personam". Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused

===

Profil   Email 
 Cytat 
Maxello
 lipiec 05 2009 13:21   
Forum

Quote by: medieval_man

może Ci coś wytłumaczę?
Dlatego odnosisz wrażenie, że to Twoja osoba jest atakowana.Nie masz śladu wiedzy o chrześcijaństwie, tylko uprzedzenia.Na razie to nawet na tym forum nikt nie traktuje Cie poważnie.I nie zacznie dopóki nie zaczniesz myśleć

A masz jakis argument poza ad personam? Na razie nie popisales sie zadnym merytorycznym argumentem, wiec podpowiem Ci jak on moze brzmiec. Podaj przyklad tego co Ty wiesz o chrzescijanstwie a czego nie wie JMG, nastepnie swoja wypowiedz uzasadnij. No chyba, ze opluwanie bezboznika JMG to taka forumowa poprawnosc polityczna na kosciol.pl. Mr. Green
I nie jestem ani politykiem ani ksiedzem, wiec mi na Twoim "powazaniu" nie zalezy.

Dosłownie pękam ze śmiechu - to jak słuchanie Niesiołowskiego, który drąc mordę w dowolnym programie publicystycznym ŻĄDA zachowania kultury przez oponentów. Laughing Out Loud
Też mi się znalazł arbiter elegancji Laughing Out Loud
zachowujesz się, chłopie, jak lala w napięciu przedmenstruacyjnym. Laughing Out Loud
Zwyczajnie nie ma czego komentować.
Laughing Out Loud

Zdrowia życzę

===

Broń w boju jest UFNOŚCIĄ i OSŁONĄ, a w czasie pokoju jest ZASZCZYTEM i WYRÓŻNIENIEM.- powiedzenie wikingów.

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 lipiec 05 2009 17:50   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: suration

Mimo że nie podzielam zdania Surationa jakoby religia zaszła za daleko w życie człowieka, to jednak musze przyznać mu racje co do turbanów. No po prostu taki policjant z turbanem to jakby islamska policja religijna Mr. Green Po za tym wpószczanie do takich instytucji jak policja czy wojsko ludzi z zupełnie innego kręgu kulturowego woła o pomste do Nieba. Policjant powinien przedewszystkim reprezentować prawo, można poszerzyć o moralność wiare danej kultury, ale na litość Boską, zastanówmy się czy to jest kultura islamska (arabska) czy chrześcijańska (europejska)? Te dwie kultury za Chiny ludowe nie mogą istnieć obok siebie na jednym kontynencie - to sie źle skonczy.

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
Edith
 lipiec 05 2009 17:58   
Forum

Kruku, tylko że mowa o turbanach sikhijskich, a nie islamskich. Weź też pod uwage, że byłe Imperium i jego kolonie (chocby Indie) to nie do końca różne kregi kulturowe (pomijam religie, z tym ze sikhijscy i hinduistyczni fundamentalisci i terroryści to pikuś w porównaniu z islamem) - dzis wyższe klasy (i kasty) w Indiach bywaja bardziej brytyjskie niż przeciętny Brytyjczyk, a własnie przedstawiciele tych zanglicyzowanych klas przeprowadzaja sie na Wyspy. Inaczej wyglada to w odniesieniu do Francji i byłych kolonii francuskich, gdzie panuje islam - tam nie było takiej asymilacji i inkulturacji.

===

Benedictus

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 lipiec 05 2009 19:39   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: Edith

Kruku, tylko że mowa o turbanach sikhijskich, a nie islamskich. Weź też pod uwage, że byłe Imperium i jego kolonie (chocby Indie) to nie do końca różne kregi kulturowe (pomijam religie, z tym ze sikhijscy i hinduistyczni fundamentalisci i terroryści to pikuś w porównaniu z islamem) - dzis wyższe klasy (i kasty) w Indiach bywaja bardziej brytyjskie niż przeciętny Brytyjczyk, a własnie przedstawiciele tych zanglicyzowanych klas przeprowadzaja sie na Wyspy. Inaczej wyglada to w odniesieniu do Francji i byłych kolonii francuskich, gdzie panuje islam - tam nie było takiej asymilacji i inkulturacji.

Ok, mój błąd, przeoczyłem. Jednak dalej pozostaje przy swoim zdaniu. Mimo że jak piszesz, zostaja oni zanglicyzowani to i tak niosą swoją kulturę do europy. Dzięki czemuś takiemu powstają najdziwniejsze himery stanowiące zagrożenie dla naszej kultury, np: koleś który zwie sie chrześcijaninem i wierzy przy tym w jakieś indyjskie bóstwa, uprawia okultyzm itd, a usłyszawszy o allahu nagle przezuca sie na islam....

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
Robert
 lipiec 05 2009 19:58   
Forum

W instytucjach panstwych, szczegolnie w sluzbach obrony kraju, uwazam za niedopuszczalne noszenie turbanow, dlugich muzulmanskich brod, czy kazdej innej wiekszej "ozdoby" czy oznaki wyznawania danej religii. Natomiast uwazam, ze nikt nie moze zabronic noszenia krzyzykow na szyi, pod mundurem, ani jakichkolwiek innych amuletow, gdyz sprawa wyznawanej religii jest osobista rzecza. W zasadzie powinno byc tak, ze patrzac na czlowieka, nie sposob zgadnac jaka religie wyznaje. I tak bym to widzial...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Edith
 lipiec 05 2009 19:58   
Forum

Tak, Kruku, masz rację. Nie bez przyczyny to z GB zaczęły się pielgrzymki artystów do aśramów.
Ale z drugiej strony żyjemy w globalnej wiosce czy tego chcemy, czy nie... A ułożenie w niej zycia nie jest łatwe :-/

Surationie, i juz gotowy zarzut ze takie przepisy Europa zrobi dla siebie - czy to wina sikha ze 300 lat temu wymyslono mu taki symbol?
Albo symbole nosic mogą wszyscy, albo nikt. Nie mozna dzielic symboli na "lepsze" (niewidoczne) i "gorsze" (dajace po oczach), bo tak sie składa, ze to "nasze" sa dyskretne. Wyobraź sobie te protesty...

===

Benedictus

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 lipiec 05 2009 21:30   
Forum

To nie wina Sikha, ale skoro nie moze w normalnym kraju normalnie funkcjonowac, to niech zostaje w Sikhlandii. A symbole religijne, tak, mozna podzielic na dwie grupy - te rzucajace sie w oczy i te bardziej osobiste.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Butterfly
 lipiec 06 2009 01:16   
Forum

Jesli probuje sie wszystko co nas otacza ograniczac przepisami..to pozniej i takie idiotyczne spory maja miejsce. Jak to w socjalizmie zdarza sie na kazdym kroku. Otoz..do jasnej cholery dlaczego zabrania sie noszenia symboli religijnych ludziom? Dlaczego Arab nie moze chodzic w turbanie? Do jakich absurdalnych czasow sie zblizamy. To jedna sprawa. Druga: jesli taki Arab chce chodzic w turbanie i chce byc policjantem a policja wymaga jednakowego umundurowania to policja ma prawo go nie zatrudniac. Jesli ja chce zeby w moim zakladzie ludzie nosili rekawiczki a ktos sie na to nie godzi, to ja mam prawo go wywalic na zbity pysk. Na tym polega wolnosc. Przeciez nikt nie przymusza Arabow, aby sluzyli jako policjanci. Ludzie!! Litosci!! Troche rozsadku.

===

L'État, c'est la grande fiction à travers laquelle tout le monde s’efforce de vivre aux dépens de tout le monde. -Frédéric Bastiat

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 lipiec 06 2009 14:17   
Forum

Quote by: Molier

Jesli probuje sie wszystko co nas otacza ograniczac przepisami..to pozniej i takie idiotyczne spory maja miejsce. Jak to w socjalizmie zdarza sie na kazdym kroku. Otoz..do jasnej cholery dlaczego zabrania sie noszenia symboli religijnych ludziom? Dlaczego Arab nie moze chodzic w turbanie? Do jakich absurdalnych czasow sie zblizamy. To jedna sprawa. Druga: jesli taki Arab chce chodzic w turbanie i chce byc policjantem a policja wymaga jednakowego umundurowania to policja ma prawo go nie zatrudniac. Jesli ja chce zeby w moim zakladzie ludzie nosili rekawiczki a ktos sie na to nie godzi, to ja mam prawo go wywalic na zbity pysk. Na tym polega wolnosc. Przeciez nikt nie przymusza Arabow, aby sluzyli jako policjanci. Ludzie!! Litosci!! Troche rozsadku.

Nie wiem, dlaczego uwazasz ten spor za idiotyczny.
To oczywiste, ze nie powinno sie zabraniac ludziom ubierac sie jak chce, o ile to nie godzi w dobre obyczaje. Jednak w wojsku, czy policji raczej nie powinno byc miejsca na takie kompromisy. Jak widac brytyjska policja, w mysl poprawnosci politycznej, ugiela sie. Niestety to moze pojsc dalej. Takie granice przesuwaja sie zazwyczaj tylko w jedna strone...

===

Profil   Email 
 Cytat 
Butterfly
 lipiec 06 2009 15:59   
Forum

Zgadzam sie. Tylko w jedna strone. Przypominam ze nie od policji sie zaczelo. Rownie nienormalnym zjawiskiem sa np. zwiazki zawodowe czy tez tzw. "emancypacja kobiet". Wszystko w imie "rownosci" i "braterstwa". Wielka Brytania skonczy sie jesli beda tam zmieniac prawo w tak bezmyslny sposob. Coz...teraz rzadzi tam Partia Pracy jesli sie nie myle..

===

L'État, c'est la grande fiction à travers laquelle tout le monde s’efforce de vivre aux dépens de tout le monde. -Frédéric Bastiat

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 lipiec 06 2009 20:37   
Forum Moderator
Moderator

Jak widac brytyjska policja, w mysl poprawnosci politycznej, ugiela sie.

To nie policja sie ugieła tylko jak napisał Molier, zmieniono prawo i policja musi sie podporządkować. Analogicznie jest z przypadkami niezatrudniania homoseksualitów przez przedsiebiorców - są karani bo korzystają z wolności wyboru. Prawo musi być tak skonstruowane by człowiek sam decydował o tym kogo chce zatrudnic do pracy. Chce zatrudnic beduina, zatrudnia, nie chce homooszołoma, nie zatrudnia. Jednak co do Policji to istotnie powinna reprezentować prawo danej kultury, danego narodu - niestety dla rządzącej lewicy coś takiego jest nieistotne. Im zależy tylko na władzy dlatego liżą tyłki wszelkim mniejszościom w całej rozciągłości, by oczywiscie zyskac poparcie.

===

Cytat 
Butterfly
 lipiec 06 2009 20:52   
Forum

Tyran zwany ludem rządzi. Demokracja.. najgłupszy ustrój na świecie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Edith
 lipiec 06 2009 20:57   
Forum

O, nie zgadzam się. Jest gorszy: demokracja z polityczną poprawnością w komitywie.

===

Benedictus

Profil   Email 
 Cytat 
Butterfly
 lipiec 06 2009 21:20   
Forum

To jedno i to samo. W demokracji nie istnieje cos takiego jak niepolityczna poprawnosc. W demokracji zawsze chodzi o to, zeby lizac d... ludowi. A ze lud glupi (chyba nikt nie zaprzeczy ze wiecej jest ludzi glupich niz madrych?) to jest jak jest.

===

Profil   Email 
 Cytat 
JMG
 lipiec 06 2009 21:44   
Forum

To jedno i to samo. W demokracji nie istnieje cos takiego jak niepolityczna poprawnosc. W demokracji zawsze chodzi o to, zeby lizac d... ludowi. A ze lud glupi (chyba nikt nie zaprzeczy ze wiecej jest ludzi glupich niz madrych?) to jest jak jest.

Sugerujesz, ze to tlumaczy ilosc katolikow w Polsce? Mr. Green

===

Profil   Email 
 Cytat 
Butterfly
 lipiec 06 2009 22:12   
Forum

Jesli juz zahaczasz o ten temat to nie ulega watpliwosci ze katolikow jest w Polsce bardzo mala czesc. Ale wiesz..przyznam szczerze nie rusza mnie ta prowokacja z Twojej strony. Wg mnie ateisci to idioci, ale to moje zdanie. Meritum mojej poprzedniej wypowiedzi jednak odnosilo sie do tego, za wladze powinna sprawowac osoba, ktora sie na tym zna. Tyle w tej kwestii.

===

Profil   Email 
 Cytat 
JMG
 lipiec 06 2009 22:32   
Forum

Jesli juz zahaczasz o ten temat to nie ulega watpliwosci ze katolikow jest w Polsce bardzo mala czesc.

Moze chodzilo Ci o Polinezje? Smile Az zajrzalem na CIA The World Factbook aby upewnic sie czy piszemy o tym samym kraju

Poland:
Religions:
Roman Catholic 89.8% (about 75% practicing), Eastern Orthodox 1.3%, Protestant 0.3%, other 0.3%, unspecified 8.3% (2002)

Wg mnie ateisci to idioci, ale to moje zdanie.

Nie przejmuj sie, katoliccy moderatorzy akceptuja chamstwo ze strony katolikow. Zwroc natomiast uwage, ze wiekszosc ludzkosci na swiecie, zawsze bylo jest i bedzie religijna, pomysl o tym w kontekscie swoich slow A ze lud glupi (chyba nikt nie zaprzeczy ze wiecej jest ludzi glupich niz madrych?) to jest jak jest.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Butterfly
 lipiec 06 2009 23:12   
Forum

Wiem ze zalezy Ci, zeby pokazac mnie w zlym swietle. Przypominam ze wyrazam swoje zdanie. Jesli ktos kogos obraza to przeczytaj swoje posty troszke wyzej gdzie wyraznie sugerujesz ze katolicy to glupcy. Probujesz mi na sile przypisac takie stanowisko, co jest zwykla bezczelnoscia. W małym stopniu tez uzywasz swojego rozumu skoro nie potrafisz pogodzic dwoch spraw oczywistych: nie kazdy czlowiek religijny jest w stanie rzadzic panstwem i nie kazdy zarejestrowany katolik jest czlowiekiem wierzacym.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 lipiec 07 2009 01:21   
Forum

Chyba ogaldales inny film Mr. Green Jezus zrezygnowal ale ze smierci na krzyzu, bo chcial byc szczesliwy z kobieta. Niestety okrutny bog kazal mu tam wrocic.

to faktycznie oglądałeś jakąś "wersję reżyserską" Wink Laughing Out Loud bo w tej co ja z Maciejem oglądaliśmy to , że zacytuję recenzję :
"W końcowej części filmu Jezus budzi się ze snu [ który był owym "ostatnim kuszeniem"- dez] i zwycięsko umiera, uświadamiając sobie w ostatnich chwilach przed swoją śmiercią, że nie kroczył drogą nieposłuszeństwa jak sobie to wyobrażał. I tak pomimo wszystko spełnił Bożą wolę.
za http://film.onet.pl/7706,25445,erecenzje.html
Na gówniarski zarzut demencji nie odpowiem a równie celny Laughing Out Loud , że jestem "kretem" odpowiem cytując mojego współbrata w "kreciej robocie" ks. marka Lisa, który w książce "100 filmów biblijnych" tak pisze
Chrystus w ostatnim momencie odrzuca pokusę, na pół sparaliżowany wypełza z domu i zaczyna modlić się o wypełnienie woli Ojca, o śmierć krzyżową. W tym momencie „wraca” na krzyż, zdaje sobie sprawę z rzeczywistości cierpienia, obelg tłumu i umiera ze słowami: „Wypełniło się”.

Ostatnie kuszenie Chrystusa, podobnie jak większość kinowych filmów biblijnych, nie doczekało się w Polsce oficjalnej premiery, znane jest jednak dzięki edycji na płycie DVD i emisjom w telewizji. Oskarżany o bluźnierstwo Scorsese stawiający pytanie – co by się stało, gdyby Chrystus zszedł z krzyża? – oraz kreujący Jezusa rozdartego, stopniowo uczącego się wypełniania woli Boga (filmowy Chrystus nie jest ukazany jako grzesznik!) jest prowokujący, lecz z całą pewnością zmusza do refleksji nad centralną postacią chrześcijaństwa.

Myślę, że wystarczająco udowodniłem twoją ignorancję również i w tym temacie...a może demencję Laughing Out Loud
polecam film dla dojrzałych w wierze, (ale widzę że trzeba dodać)i dla myślących nie fundamentalistów.

I skończ z mitem filmu zakazanego czy niedostępnego w Polsce
z innej recenzji:
Dziś "Ostatnie kuszenie Chrystusa" jest dostępne dla każdego amatora tzw. kina domowego, było też kilkakrotnie wyemitowane przez prywatną stację telewizyjną i nie zauważyłam, by w szczególny sposób zaktywizowało to przeciwników filmu. Poza tym, jego książkowy pierwowzór autorstwa Greka Nikosa Kazantzakisa można od lat znaleźć na półkach polskich bibliotek publicznych.

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Edith
 lipiec 07 2009 10:57   
Forum

Molier, ale jest polityczna niepoprawność, a to co innego.

===

Benedictus

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 lipiec 07 2009 22:54   
Forum Moderator
Moderator

Dezerter

I skończ z mitem filmu zakazanego czy niedostępnego w Polsce

A są takie, niestety są. To nie mit Dezerterze. Oczywiście, jak w temacie, zakazene przez polityczną poprawność.

===

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,57 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty