Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > O Serwisie Nowy wątek Odpowiedz
 BLyy żegna się z wami
 |  Wersja do druku
Bartosz
 lipiec 07 2009 23:21  (Czytany 1924 razy)  
Forum

Status: offline

Żegnam się z Wami forumowiczami. Powodem tego głównie to są zmiany na forum. Ostatnio zacząłem czuć się tutaj nieswojo, a dokładnie odczuwałem negatywne nastawienie do mej osoby. Kiedyś tutaj można było wejść i rozpocząć każdy wątek, nawet drażliwy i kontrowersyjny i normalnie popolemizować, teraz czuje, że się coś zmieniło na gorsze. Pewnie dlatego, że zakładając dane wątki w której mogą się znaleźć treści kontrowersyjne, pisze je ateista. Dawniej jakoś nikomu to nie przeszkadzało, rozmawiałem tutaj choćby kulturalnie i w przyjaźnie z Dezerterem o braciach Jezusa, Konstantynie Wielkim czy o soborze nicejskim. A dziś co niektórzy powinni wziąć z niego przykład, powinni przystopować. W każdym bądź razie nie planuje tutaj wracać, chyba, że forum naprawdę ulegnie zmianom do swej pierwotnej postaci, nie chodzi mi tutaj o wygląd strony. Chodzi mi raczej o nastawienie i cofnięcie niektórych zakazów, bo choćby po odejściu tych którzy zupełnie inaczej widzą Jezusa jak Matejanka czy Eviva. Bo kiedyś były tutaj trzy grupy jak wierzący chrześcijanie, ateiści i ci wierzący co mieli inne spojrzenie na Jezusa opierając się na innych pismach jak właśnie Eviva czy Matejanka. Zabronienie im pisać swych poglądów, forum straciło swój "smak", bo gdy oni pisali swoje, przyszedł choćby Medieval_man i napisał argumenty opierając się na ewangeliach i pismach ojców kościoła. Myśle, że to sprawiało, że przybywali nowi użytkownicy, bo mogli doczytać jak widzą to według chrześcijaństwa opartego na ewangeliach, wiele się wtedy mogą dowiedzieć. Zabroniono im, ja czuje, że powoli i moja obecność nie jest mile widziana. Nie wiem dokąd zmierza te forum, ale gdy nadejdą jakieś zmiany z pewnością wrócę. Nie uważacie, że coś powinno się zmienić na forum?
Pozdrawiam Dezertera, Rafiego, Medievala, Parakler, Maxurda, Zibi Shaloma, Corke, nawet Aszuqa, również pozdrawiam Surationa, Estebana i Reguly'ego życząc im wytrwałości. Pozdrawiam też wszystkich innych forumowiczów. Mam nadzieje, że niektóre moje posty coś do was wniosły.

===

'tylko gnostyk jest naprawdę pobożny', 'prawdziwym chrześcijaninem jest gnostyk' Klemens Aleksandryjski, Stromateis

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Łukasz
 lipiec 07 2009 23:53   
Forum Moderator
Moderator

Tak naprawdę nie rozumiem powodu napisania Twojego pożegnania. Przecież możesz sie swobodnie wypowiadać. Może dlatego że poglądy niektórych osób, czasem i Twoje są atakowane? Bo jeżeli tak to nie ma sie o co obrażać, w koncu atakowane są poglądy, nie osoby. Mimo wszysto Twoja decyzja. Pozdrawiam i życze duzo dobrego.

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
Robert
 lipiec 11 2009 23:07   
Forum

Milo bylo Cie czytac BLyy. Mam nadzieje, ze bedziemy w kontakcie.

Tak na marginesie, czy ktos jeszcze czyta to forum?
Ono chyba umiera powoli...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Andrzej
 lipiec 11 2009 23:45   
Forum

ono chyba jest na wakacjach

===

Kościół modlący się i nauczający Pisma może znaleźć w Biblii rozumienia, które wychodzą poza klasyczną, fundamentalistyczną interpretację

Cytat 
Reguly
 lipiec 13 2009 00:45   
Forum

Cóż, kolejna osoba odpada... Frown Frown Frown Przyznam się, że dokładnie rozumiem twoje pobudki, bo sam od jakiegoś czasu przygotowuje się do całkowitego zwinięcia żagli (ostatnio moja obecność tutaj ograniczała się jedynie do przeglądania niniejszego forum, a i to coraz rzadziej - m.in. w oczekiwaniu na publikacje pewnego mojego szczególnego arta)... Zostaw może jednak jakiś namiar do siebie, gdyby kiedyś to forum wróciło jednak do normalności i dawnej świetności (więcej nie napisze bo znów będzie ze kwestie dot. moderacji proszę kierować na priv, a przy okazji - w najlepszym razie - wytną mi pół posta Cool )...

PS. A jakbyś znalazł lepsze (jak niniejsze kiedyś) to sam tu wróć choć na chwile i podrzuć namiary Wink
PS.II Jakoś wcześniej wakacje tu w niczym nie przeszkadzały...

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Zbigniew Szalast
 lipiec 13 2009 03:39   
Forum

Blyy cóż szkoda że odchodzisz, mam nadzieję spotkania się w realu ale to kiedyś gdy ty będziesz chciał się spotkać, oczywiście. Bo ja nikomu nie narzucam swego towarzystwa jak i poglądów, a z tobą mi się ciekawie dyskutowało mimo że różnimy się w wielu poglądach. a myślisz że ja tu często zaglądam ? nie nieczęsto i nieczęsto się wypowiadam mimo że jestem na tym forum dość krótko. I mimo że moje poglądy nie zawsze się pokrywają z wieloma forumowiczami.
ps. Dziękuję za pozdrowienia i ja cię też pozdrawiam.

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
eviva
 lipiec 16 2009 19:45   
Forum

Dziękuję Ci za miłe słowa pod adresem matejanki i mnie.Szkoda,że nie można swobodnie dyskutować na różne tematy,ale są i inne fora.Serdecznie pozdrawiamy mając nadzieję,że jeszcze podyskutujemy w myśl zasady,że prawdziwa wiara krytyk się nie boi.Jakoś to forum straciło swojego ducha.

===

W każdym człowieku jest DUCH BOŻY-OJCIEC i DUCH CHRYSTUSOWY-SYN.Kto ma SYNA,ma żywot wieczny.

Profil   Email 
 Cytat 
xxx
 lipiec 17 2009 14:12   
Forum

Cry Byłeś moim ulubieńcem! (:

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,32 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty