Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Ogólne > Na wesoło Nowy wątek Odpowiedz
 Humor .. bywa i kontrowersyjny
 |  Wersja do druku
Rafi F
 lipiec 17 2009 10:19  (Czytany 6567 razy)  
Forum Moderator
Moderator

Status: offline

Pewien mężczyzna pyta rabina:
- Rabbi, dlaczego Żydzi noszą jarmułki? ani to ciepłe, ani ładne, ani praktyczne... O co tutaj chodzi?
- Hmm - zadumał się rabin, gładząc brodę - to stara, wielowiekowa tradycja żydowska, nawet w torze jest taki werset - tutaj Rabbi przyjmuje uroczystą pozę i przygotowuje się do recytacji - "Natenczas Mojżesz wyszedł z Namiotu"
- ... - Mężczyzna wytrzeszcza oczy. Rabin zdaje się nie dostrzegać jego konsternacji
- Ale tam ani słowa o jarmułce nie ma!! - nie wytrzymuje pytający.
- A co ty myślisz, że on by tak bez jarmułki wyszedł? - z niedowierzaniem odpowiada rabin

------

Dzwoni Żyd do swojego przyjaciela: - Mosze, ile to jest 2x2?
Mosze zamyślił się i pyta: - A kupujesz czy sprzedajesz?

-----

Nowy Jork. Pitbull rzuca się na małą dziewczynkę. Młody człowiek ratuje ją i unieszkodliwia psa. Widzi to policjant z NYPD. Podchodzi i mówi:
- Jest pan bohaterem. Jutrzejsze gazety napiszą: "Nowojorczyk ratuje małą dziewczynkę".
- Ale ja nie jestem z Nowego Jorku - odpowiada mężczyzna
- Nie szkodzi. Gazety napiszą: "Bohaterski Amerykanin ratuje małą dziewczynkę".
- Ale ja nie jestem Amerykaninem.
- To skąd pan jest? - pyta policjant
- Z Palestyny.
Gazety następnego dnia napisały: "Islamski terrorysta zamordował amerykańskiego psa".

------

Staremu Żydowi Saulowi przyszło umierać. Żal mu było wielce zostawiać na świecie małego jeszcze syna, który dopiero co nauczył się chodzić. Saul posłał więc po rabina, a kiedy ten przyszedł, pożalił mu się na swój los:

- Rabbi, umrę i nawet nie będę wiedział na kogo wyrośnie mój syn. Rabin na to:
- Jest na to rada, panie Saul. Połóż pan na stoliku w pustym pokoju butelkę wina, pieniądze i Torę. Wpuść syna do pokoju i bacz uważnie, czego się dotknie. Jeśli wina, znaczy wyrośnie na takiego, co co dzień będzie do kieliszka zaglądał. Jeżeli pieniędzy - wyrośnie na człowieka mającego do czynienia na co dzień z pieniędzmi, z głową do interesu i majątku się dorobi. Jeżeli zaś weźmie Torę - na męża bogobojnego i świętego się zapowiada.

Saul uczynił wszystko według słów rabina. Chłopczyk wszedł do pokoju i zgarnął wszystkie trzy rzeczy na raz w swoje objęcia. Zafrasowany Saul posłał znowu po rabina. Kiedy ten nadszedł Saul opowiedział mu wszystko i zapytał:
- Co ty na to, rebe? Na kogo wyrośnie mój syn, skoro dotknął się i wina i pieniędzy i Tory? Rabin na to:
- Hm..., to z niego na pewno będzie katolicki ksiądz!!

------

Orkiestra kościelna na Górnym Śląsku, dyrygent pyta:
- Zymbalisten vertig?
- Ja, ja naturlich.
- Puzon vertig?
- Ja.
- Trompette vertig?
- Ja.
- Also, eins, zwei, drei;
- "Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród..."

c.d.n

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Profil   Email   Strona www 
 Cytat 
Reguly
 lipiec 17 2009 13:23   
Forum

Ostatni byl najlepszy ;D

===

Świętowit Widzi Więcej Bo Ma Cztery Twarze

Cytat 
Angelika Mojeścik
 lipiec 17 2009 21:27   
Forum Moderator
Moderator

a ja ostatniego nie rozumieć....

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
cyklista
 lipiec 18 2009 07:59   
Forum

Śląsk, ziemia pogranicza... nawet 64 lata po wojnie.
Pogranicza narodowościowego, religijnego, kulturowego.

Zrozumieć go niełatwo, ale proszę o dobrą wolę.

http://www.raslaska.aremedia.net/index.php?option=com_content&task=view&id=453

===

Profil   Email 
 Cytat 
Angelika Mojeścik
 lipiec 18 2009 08:37   
Forum Moderator
Moderator

Urodziłam sie na śląsku!

Co do kawału - to wybaczcie ale moi dziadkowie urodzili się 39 a nie potrafią słowa po niemiecku... Śląsk w tym kawale mi nie pasuje ni w ząb...
Może inaczej - rozumiem kawał ale nie rozumiem co w nim śmiesznego Razz

a co do filmiku - to takie zawodzenie mi zupełnie nie odpowiada... najlepiej zrzucić winę na innych... a prawda jest taka, że nawet patrząc na UŚ - władze UŚ dostają dofinansowanie z Unii - a nie z Warszawy - i ponad 50% z tego dofinansowania nie zostaje wykorzystane.
Ludziom się nie chce robić planów unijnych, myśleć nad problemami i robić coś w tym kierunku.
Nie widzę sensu zwalania całej winy na Warszawę...

===

"zbieg okoliczności to Boski sposób na pozostanie anonimowym" Einstein

Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 lipiec 23 2009 19:34   
Forum

Parakletku Śląsk dzieli się na Polski i na Niemiecki Śląsk Polski to tzw. Czerwone (Miedziane Zagłębie) a Niemiecki to w większości Zagłębie Węglowe, a znasz to Na Banhofie pizło cfelw odpowiedź ślązaczki na zapytanie która godzina.
A stąd wiem bo mój tato po śnierci mamy znalazł sobie żonę w Sosnowcu i raz powiedziałem do niej "u was na śląsku..." to wpadła w taki nerw ze hej ale gdy się uspokoiła to mi wytłumaczyła że Śląsk to Dąbrowa Górnicza, Myślenice itd. a Zagłębie to Sosnowiec i reszta. mam też kolegę z G.Śląska i do dziś zaciąga gwarą.
Jedzie Gazda na wozie ciągniętym przez dwa konie, spotyka grupę turystów a oni pytają się : czy jedziecie do Zakopanego? a jodem! ale to droga nie do Zakopanego! a co ja się będę z końmi kłucił.
Wsiada góral do pociągu i w przedziale widzi jedno miejsce wolne ale stoi na nim koszyk więc pyta: gazdzinko a wolne to miejsce? wolne ! ino na jajka uważajcie ! a co ? tyle jajek wieziecie? ni ! gwoździe!
W teatrze Żydowskim: Reżyser krzyczy do Rosenfelda: panie Rosenfeld ! w pańskim umieraniu, nie ma za grosz życia!

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
esteban-82
 lipiec 25 2009 23:12   
Forum

Quote by: ZibiShalom

Parakletku Śląsk dzieli się na Polski i na Niemiecki Śląsk Polski to tzw. Czerwone (Miedziane Zagłębie) a Niemiecki to w większości Zagłębie Węglowe, ... wytłumaczyła że Śląsk to Dąbrowa Górnicza, Myślenice itd. a Zagłębie to Sosnowiec i reszta.

Nie ma czegoś takiego jak Śląsk Polski, którym jest Zagłębie. Zagłębie (a dokładnie Zagłębie Dąbrowskie) nie jest żadnym Śląskiem a ewentualne inne twierdzenia mogą jedynie poważnie narazić osobę tak twierdzącą. Ponadto sugeruję zweryfikować swoją wiedzę zanim napisze się podobną bzdurę jak: "Śląsk to Dąbrowa Górnicza". W rejon Zagłębia wchodzą: Sosnowiec- stanowi on także niepisaną stolicę rejonu będąc zarazem najludniejszym miastem Zagłębia, Dąbrowa Górnicza właśnie, Będzin, Czeladź, Wojkowice, Sławków, miasto i gmina Siewierz, gmina Bobrowniki, gmina Psary, gmina Mierzęcice, gmina Ożarowice. Teren Zagłębia możemy określić jako rozchodzący się promieniście z terenu Sosnowca na wschód, północny wschód i północ.
W towarzystwie mylenie Zagłębia ze Śląskiem jest co najmniej nietaktem, na ulicach zagłębiowskich miast może natomiast spotkać się z bardzo żywiołowymi reakcjami (porównał bym reakcje do reakcji mieszkańców Harlemu widzących "białasa" wieczorową porą z ogromnym transparentem: "Nienawidzę czarnuchów!!!").

A teraz tematyczny humor:

Jaki jest najwyższy wymiar kary w RP za pedofilię? -Przeniesienie do innej parafii.

Zmarły ateista. Wbrew swoim przekonaniom staje u bram piekła. Wrota otwiera mu diabeł ubrany w garniak Hugo Bossa, pachnący perfumami Versace i wita go serdecznie. Po powitaniu zaprasza do wewnątrz oferując oprowadzenie. W sali pierwszej ateusz widzi suto zastawione stoły wszelakimi smakołykami i trunkami, ludzie stoją, śmieją się i jedzą. "To sala bankietowa" powiedział diabeł, "nie krępuj się z korzystania". W sali drugiej ateusz widzi nagie kobiety i mężczyzn wzajemnie figlujących. "Tutaj mamy salę uciech, kiedy tylko masz ochotę- korzystaj", Wchodzą następnie do sali trzeciej gdzie mieści się basen, jakuzzi, masaże, odnowa biologiczna- "tutaj zawsze możesz się odświeżyć i odprężyć, przychodź kiedy tylko chcesz". Wówczas ateista dostrzegł uchylone drzwi do jeszcze kolejnej sali gdzie widzi kotły ze smołą, buchający ogień, diabły z widłami ziugające cierpiących grzeszników, lamenty i krzyki. "A co tam jest"??? zapytał ateusz. "Ach tam? Tam są katolicy... jak sobie wymyślili tak mają"

Zmarł Papierz i zmierza do bram niebieskich. Na progu św. Piotr pyta kim jest. Ten odpowiada, że jest Papierzem KRK i podaje swoje imię. Św. Piotr popatrzył dziwnie i zaglądnął do księgi- "...niestety nie mamy nikogo takiego"
"oooo"- zaskoczył się Papierz, "A może jestem pod swoim nazwiskiem przed wyborem papieskim"- i podał swoje dane. Św. Piotr sprawdził ponownie i znowu dał odpowiedź odmowną. Papierz już mocno zdezorientowany mówi że jest przywódcą całego kościoła na świecie i reprezentuje Jezusa oraz Boga na Ziemi. Św. Piotr zaskoczony taką informacją kazał czekać a sam udał się do Boga. "Panie Boże jest tu jakiś papier, czy papirus lub papież i podaje się za twego reprezentanta na Ziemi. Z mianowania nazywa się... a przed wyborem był ..." -zrelacjonował Bogu Piotr. Bóg zawezwał syna i powiedział "Jezu znasz może papieża ...?". "Nie"- padła odpowiedź, "Przed wyborem nazywał się ..."- "Nic mi to nie mówi" - skwitował Jezus. "Idź więc pod bramę i sprawdź całą tą sprawę" - polecił Bóg synowi.
Minęło pół godziny kiedy wraca zanoszący się ze śmiechu Jezus. Bóg z Piotrem pytają czy coś wie i z czego się śmieje, na co Jezus odpowiada:
-"Pamiętacie jak 2000 lat temu na ziemi zakładałem kółko rybackie???"
- "No tak, było kiedyś coś takiego chyba, a co??"
- "Wyobraźcie sobie, że nadal działa"

Pozdrawiam wszystkich wierzących i ateistów- co złego to nie ja Big Grin

===

"Czy nie starczy, że ogród jest piękny? Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?" "Godzenie takiej sprzeczności, jak uprawianie nauki przez cały tydzień i c

Profil   Email 
 Cytat 
LuTom
 lipiec 27 2009 10:27   
Forum

Esteban,,, tytuł wątku jest humor bywa kontrowersyjny, a nie płaski/płytki.

===

Profil   Email 
 Cytat 
esteban-82
 lipiec 27 2009 12:04   
Forum

Quote by: LuTom

Uderz w stół a nożyce się odezwą...

LuTom cechą ludzi inteligentnych jest umiejęność śmiania się także z siebie. Jak widzę dowcipy o Żydach napisane przez Rafiego nie wzbudzają żadnych kontrowersji, więc w czym Wy- katolicy jesteście lepsi od nich???
Ups, zapomniałem że wszystkich innych owszem (wspomniani Żydzi), ale Was ruszać nie wolno... (bo to "płaskie/płytkie")- szczęście że mi dyskryminacji i obrażania uczuć religijnych nie zarzucasz.

===

"Czy nie starczy, że ogród jest piękny? Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?" "Godzenie takiej sprzeczności, jak uprawianie nauki przez cały tydzień i c

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 lipiec 27 2009 13:06   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: LuTom

Nie warto... esteban i tak nie zauważa różnicy.

===

czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie ...przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi

Cytat 
LuTom
 lipiec 27 2009 13:07   
Forum

Jeżeli o mnie piszesz Wy Katolicy, to kulą w płot trafiłeś Smile Poza tym ja Ci niczego nie zarzucam, bo nie sądzę, że to Ty wymyśliłeś te dowcipy. Stwierdzam fakt, że przytoczone przez Ciebie dowcipy są cieniutkie.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Robert
 sierpień 17 2009 14:41   
Forum

Taki kawal dzisiaj uslyszalem:
-Co by bylo, gdyby Jezus nie zostal zabity?
-Nie bylo by religii w szkolach...

===

****************************** “I'm not a prophet or a stone aged man, just a mortal with potential of a superman. I'm living on.” *****************

Profil   Email 
 Cytat 
Zbigniew Szalast
 sierpień 25 2009 23:53   
Forum

Pewnego dnia ksiądz przychodzi do pastora i mówi że ma problem bo skradziono mu rower ! pastor na to, że ksiądz na mszy powinien odliczyć 10 przykazań i przy nie kradnij patrzeć na parafian, w poniedziałek przychodzi ksiądz do pastora uradowany bo odnalazł rower ! a pastor pyta czy zrobił jak mu zaproponował? a ksiądz że tak, a pastor i jak? a ksiądz że jak doszedł do nie kradnij, to przypomniał sobie gdzie zostawił rower.

===

I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; I będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi 1Moj.12:3

Profil   Email 
 Cytat 
Rafi F
 sierpień 26 2009 00:12   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: ZibiShalom

jak doszedł do nie kradnij, to przypomniał sobie gdzie zostawił rower.

E, spalone. Jak doszedł do "nie cudzołóż" to sobie przypomniał gdzie rower zostawił Big Grin

===

Cytat 
Rafi F
 sierpień 26 2009 14:01   
Forum Moderator
Moderator

Trzy dowody, że JEZUS BYŁ MEKSYKANINEM:
1. Jego pierwsze imię było Jezus.
2. Był dwujęzyczny.
3. Był zawsze nagabywany przez władze.

Ale też były argumenty, że .......JEZUS BYŁ MURZYNEM
1. Zwracał sie do każdego "bracie"
2. Lubił Gospel
3. Nie mógł dostać przyzwoitego procesu.

Ale były też równie dobre argumenty, że........... JEZUS BYŁ ŻYDEM
1. Wszedł w biznes swojego Ojca.
2. Żył w domu do 33 roku życia.
3. Był pewien, że matka jego była dziewicą, zaś matka była pewna, że on był Bogiem.

Ale były też równie dobre argumenty, że ........ JEZUS BYŁ WŁOCHEM
1. Przemawiając używał swoich rąk
2. Miał wino do każdego posiłku
3. Spożywał tylko oliwę z oliwek

Ale były równie dobre argumenty, że ....JEZUS BYŁ KALIFORNIJCZYKIEM
1. Nigdy nie strzygł swoich włosów
2. Chodził na bosaka
3. Zainicjował nową religię

Ale były równie dobre argumenty, że ....JEZUS BYŁ IRLANDCZYKIEM
1. Nigdy się nie ożenił
2. Zwykł był bajarzyć
3. Lubił zielone pastwiska

Ale były równie dobre argumenty, że ....JEZUS BYŁ POLAKIEM
1. Przerobił wodę w wino
2. Nie chciało mu się uczciwie pracować
3. Całe życie fantazjował kim to on nie jest, a jak przyszedł koniec to umarł bidny i goły.

Ale były równie dobre argumenty, że ....JEZUS BYŁ KOBIETĄ
1. Musiał nakarmić tłum w momencie kiedy nie było nic do jedzenia
2. Próbował bezskutecznie przekazać wiadomość grupie mężczyzn, którzy go ignorowali
3. Nawet kiedy był już nieżywy musiał zmartwychwstać ponieważ było ciągle nie dość roboty dla niego

z grupy dyskusyjnej pl.soc.religia

===

Cytat 
Łukasz
 październik 24 2009 09:44   
Forum Moderator
Moderator

Można się pośmiać i co nieco przemyśleć. Wrażliwym nie polecam.

Wink

www.youtube.com/watch?v=8UopNNs9Vtg&feature=related
www.youtube.com/watch?v=BomFUJF856w&feature=related
www.youtube.com/watch?v=MJAYLXotKsE&feature=related

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
tomek92pl
 wrzesień 14 2010 19:19   
Forum

Gdy ja założyłem temat z dowcipem o księdzu, prawie bana bym dostał, a ty się sami tu naśmiewacie z Żydów i Islamu. Uważacie to za normalne?

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 wrzesień 14 2010 20:57   
Forum Moderator
Moderator

Quote by: tomek92pl

Gdy ja założyłem temat z dowcipem o księdzu, prawie bana bym dostał, a ty się sami tu naśmiewacie z Żydów i Islamu. Uważacie to za normalne?

Problem w tym że Twoje żarty były obleśne i obraźliwe. Stworzone po to by kpić i wyśmiewać.

===

Niech radują się rodziny, a ich miłość promienieje, jak chleba okruszyny nieśmy wiare i nadzieje...Nam pisane Krzyża bronic, teraz, dzisiaj, jutro, zawsze!

Cytat 
tomek92pl
 wrzesień 14 2010 21:41   
Forum

Quote by: Kruk

Problem w tym że Twoje żarty były obleśne i obraźliwe. Stworzone po to by kpić i wyśmiewać.

a to? :

lub to? :

Nowy Jork. Pitbull rzuca się na małą dziewczynkę. Młody człowiek ratuje ją i unieszkodliwia psa. Widzi to policjant z NYPD. Podchodzi i mówi:
- Jest pan bohaterem. Jutrzejsze gazety napiszą: "Nowojorczyk ratuje małą dziewczynkę".
- Z Palestyny.
Gazety następnego dnia napisały: "Islamski terrorysta zamordował amerykańskiego psa".

To nie jest po to by kpić i wyśmiewać? Mam znajomego Żyda i poczul sie tym bardzo urazony.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Łukasz
 wrzesień 14 2010 21:49   
Forum Moderator
Moderator

a to? :

lub to? :

- Z Palestyny.

To nie jest po to by kpić i wyśmiewać? Mam znajomego Żyda i poczul sie tym bardzo urazony.

Żyd żydowi nie równy. W przytoczonym przez Rafiego kawale ukazany jest pewien talent żydów do robienia interesów.

Kawał z Palestyńczykiem nie jest obraźliwy, pokazuje obłudę i zakłamanie mediów.

===

Cytat 
tomek92pl
 wrzesień 14 2010 23:36   
Forum

Żyd żydowi nie równy. W przytoczonym przez Rafiego kawale ukazany jest pewien talent żydów do robienia interesów.

A w moim kawale o spowiedzi był ukazany pewien talent księży do robienia interesów. Na to samo wychodzi.

===

Profil   Email 
 Cytat 
Dezerter
 listopad 24 2010 23:02   
Forum

dla poprawienia humoru - ja płakałem
trzeba wejść na youtube.com
i wpisac:
собака Бэ бэ бэээ

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Dezerter
 marzec 20 2011 22:07   
Forum

Dzisiaj zasłyszane:

Siostra zakonna, taka bardzo ortodoksyjna, uczy religii w 1 klasie, pyta Jasia
Co to może być ?
Skacze po drzewach, jest rude i zajada orzechy?
Jasiu patrzy podejrzliwie na siostrę i po zastanowieniu odpowiada
- na 99% jest to wiewiórka, ale znając siostrę....może to być... Jezus?

Nie znam kompletnie Neokatechumenatu, ale osoba, która zna blisko to środowisko opowiedziała mi:

Ślub przyjaciela z neok. - autentyk:
podchodzi do niego po ślubie, z uśmiechem składa życzenia:
dużo radości, szczęścia, miłości...
a pan młody na to z poważną miną
dziękuję, wiem, że będzie trudno, ciężko, ale damy radę, wytrwamy....

a teraz dowcip charakteryzujący ponoć Neokatechumenat:
Na spotkaniu Neokatechumenatu przedstawiają się nowe małżeństwa
-Jesteśmy Adam i Gosia i mamy 9 dzieci
-burza oklasków i okrzyki brawo!
- Jesteśmy Jurek i Krystyna i mamy 6 dzieci
- mniejsze brawa i pojedyncze okrzyki brawo!
Jesteśmy Piotr i Joanna i mamy 1 dziecko
- żadnych braw i szmer niezadowolenia, więc Piotr szybko dodaje: ale Joanna choruje na raka
- burza oklasków i okrzyki brawo!

===

Obecnie pisze na forum zchrystusem.pl

Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,46 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty