Ekumenizm, Chrześcijaństwo, Religia - Ekumeniczny Serwis Informacyjny

Forum > Kościoły a... > Kwestie moralne Nowy wątek Odpowiedz
 3 filmy o dzieciach
 |  Wersja do druku
xxx
 wrzesień 08 2009 02:59  (Czytany 1326 razy)  
Forum

Status: offline

Chciałbym podzielić się z wami 3 filmami o dzieciach które zrobiły na mnie wrażenie. Sa to filmy które określiłbym jako na osob o mocnych nerwach a raczej psychice.

1 to dokument o dzieciach z dworca Leningradzkiego:

www.youtube.com/watch?v=WKbWitKZAdM&feature=related

www.youtube.com/watch?v=tr4WG7uGB1g&feature=related

www.youtube.com/watch?v=UE_uZs_opF0&feature=related

www.youtube.com/watch?v=0DlOnfRf15w&feature=related

2 to film o zjawisku które uświadomiły mi demotywatory http://demotywatory.pl/96174/nasza-klasa (na ktore juz przestałem wchodzic bo stały sie moim nałogiem, nawet nie otwieram linków jak ktoś mi prześle (((: )

jest to etiuda filmowa ( jeden dialog wybitnie marny...)

www.youtube.com/watch?v=l92ok_SHxsQ

www.youtube.com/watch?v=bwm-Qn8UKHs&feature=channel

www.youtube.com/watch?v=pgfr5RT0ZbM&feature=channel

Film wchodzi do kin w tym miesiącu tutaj zwiastun : www.youtube.com/watch?v=aintg3ybKpY

Polska bez fikcji - Adrenalina

www.youtube.com/watch?v=8StWXXotf0w

www.youtube.com/watch?v=8RYPediqduM&feature=related

Te trzy filmy łaczy patologia i dzieci z różnych przyczyn w nią wpłatane i nią zniszczone.Pytanie jak pomóc tym ludziom jest chyba bezsensowne nic nowego nie wymyślimy... Bardziej mnie interesują wasze refleksje po obejrzeniu, przeżycia podczas etc.

Ja gdy 1 raz kilka lat temu w telewizji widziałem ten film o dzieciach z dworca prawie zacząłem płakać, poczułem bezsilność i wyrzuty sumienia, że marudzę żyjąc w takich warunkach w jakich żyje, gdy te dzieci cierpią taką niesprawiedliwość. Było mi porostu smutno. Ostatnio gdy oglądalnym go 2 raz film uderzył mnie mocnymi scenami ale chyba jakoś bezrefleksyjnie podszedłem do niego niestety... Pamiętam, że zwróciłem uwage na wypowiedz jednego dziecka o Bogu i jednego które mówi refleksje na temat śmiechu i matki wydało mi sie to bardzo głębokie i mądre.

Galerianki natomiast przedstawiły mi nieznane dotychczas zjawisko było dla mnie szokiem, że to możne odbywać sie na taka skale mimo wielu minusów tej etiudy na pewno wybiorę sie na pełnometrażowy film. Zaskoczyło mnie, że można byc tak wyrachowanym hedonistą w takim wieku..

W 3 filmie chyba jest jedno dziecko i kilku młodzieńców. Tutaj można usłyszeć jak niewyobrażalną przyjemność możne sprawiać komuś zdawanie bólu i budzenie strachu co we mnie wzbudziło wilkie zdziwienie... Szczególnie polecam końcowe zdania o piekle...

===

Czy jestem pyszny? Pysznię się paradą pychy, którą urządza we mnie geniusz.

Profil   Email 
 Cytat 
Zawartość wygenerowana w: 0,06 sekund
Nowy wątek Odpowiedz

Zwykły temat Zwykły temat
Temat zamknięty. Temat zamknięty.
Gorący temat Gorący temat
Nowy post Nowy post
Gorący temat i nowe posty Gorący temat i nowe posty
Temat zamknięty i nowe posty Temat zamknięty i nowe posty
Zobacz posty gości 
Goście serwisu mogą wysyłać posty